Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Kotai, ritės, valai, plūdės, masalai, priedai
 #683603   Raupsuotas
 07 Gru 2016 11:49
Kas liečia kotų ilgį tai ilgas kotas tinka tiek upėje, tiek balose, o jei jų turi kelis tai iš viso idealus privalumas ;-var-var. Kas dėl Garbolino firmos tai kas buvo gaminama prie dešimtmetį ar daugiau dabar to nėra 'viarkt Kas liečia mawerį tai tiek ši firma, tiek shimano, arba browning turi atskirus kotus kurie tikrai verti dėmesio. Tačiau norint pasakyti trumpai tenka pasikartoti, kad geras daiktas pigus nebūna todėl jei ieškosite itin gero, patogaus įrankio, nusiteikite tam pakloti krūvą šlamančių. Gerumas pavienių kotų būna keliuose aspektuose - lengvumas, tvirtumas, kompaktiškumas, išimtinai reti ilgiai ir pn. .Ir tai pasakytina apie mano aukščiau pavardintas firmas. Apie kitas firmas man būtų sunkiau ką komentuoti nes neteko naudoti. Čia aš kalbėjau apie aukšto pilotažo plūdines meškeres :/braj;
 #683604   Ulafas
 07 Gru 2016 11:52
Raupsuotas rašė:Ulafas, tamstos įkeltose nuorodose yra match tipo kotai, bet ne telematchai. Mano nyuomonės (aš jos neperšu, o tik išsakau) yra tokia, kad reikia pirkti arba matchą, arba boloninį kotą, bet jokiu būdu ne telematchą.Telematcho paskirtis - greitas sudėjimas ir išskleidimas, patogus transportavimas ir tiek. Tai yra hibridas, tai nėra gerai. Kiekvienu atveju reikia rinktis kotą pagal žvejybos sritį, būdą ir pn. Neklaidinkime pradedančių žvejų. Bet tai tik nuomonė ir ne daugiau :/braj;

P.S.Atkreipk dėmesį, kad kai kurie gamintojai slepia koto svorį :!:
Sutinku, cituoju "...Nesiulau teleskopo..." :-D
Sutinku su pačiu visu 100%, pats nenaudoju telematcho ir nerekomenduoju. Rašau, kad patiko kotas, kuris nors ir telematchas buvo.
Plūdine gaudau visur ir visada su match, kurį pirkau prieš ~15 metų, TICA firmos (nesitebėkit, aš ir pats stebiuosi), anglinis ir mano galva labai labai puikus kotas. Man niekada nekilo mintis pirkti bolonkės, nes kažkur netinka matchas. Bet tam yra priežastis - upės pagrinde Mūša, Nevėžis ir Lėvuo, kurios nėra plačios ar sraunios. O ežeruose man puikiai atitarnauja tas pats kotas, ir juo gaudau viską ir visomis sąlygomis - nuo liepto ar kranto, ar iš valties, tolimais metimais su sunkintais waghleriais ir valo skandinimu, ar 3 gr pludele melduose raudes. Matchas tinka ir tiksliems metimams, kai reikia prie meldų linijos priglausti plūdę, ir kai į lelijų "akį" pataikyti. Esu net dugninę daręsis Švobiškyje, kai karosai dideli "ėjo" iš tolimos distancijos :-D Man matchas labai universalus įrankis.
Čia aš kalbėjau apie aukšto pilotažo plūdines meškeres :/braj;
o kokie jie? Gali nuorodų duoti, nes dairausi kas verta dėmesio ir "papurtymo".
 #683631   Raupsuotas
 07 Gru 2016 15:56
Nuorodos labai paprastos - eini per googlę į Garbolino, Mawerio, Shimano, Browningo puslapius ir ieškai ko reikia. Prieš ieškodamas turi žinoti jau ieškomo, būsimo koto apytikslį svorį, ilgį ir skiriamus pinigus. Ir pirmyn.Dar geriau būtų turėti laisvai angliškai skaitantį draugą, o ir valiutinė sąskaita prireikus būtų didelis pliusas. Galima ieškoti per aukcionus pas anglus.Žodžiu, įsigijimo būdų yra kuo įvairiausių :/braj;
 #683644   starka
 07 Gru 2016 17:31
Tošis rašė:Drennano nenori? Turiu 4.20m i nieka nekeisciau sito kotuko. Tiek is valties ,tiek nuo kranto superinis ,o kalbant apie zuvies laikyma visai nerealus. Trumpesnio nerekomenduociau, o jei lynus is zolynu gaudyt tai patogiau su bolonke.
Koks drennano modeliukas?
 #683647   Tošis
 07 Gru 2016 18:32
Drennan Matchpro float 14ft ,neziurint i jo liaunuma yra labai tvirtas . Jau nemazai metu su juo zvejoju, karpius yra teke lupt per jega is nendrynu, sapalus gaudau tai trankyta i sakas ir kolkas jokiu nusiskundimu neturiu. Jos perpynimas turbut nemazai duoda stiprumo
 #683707   gabras
 08 Gru 2016 13:20
Drennan Matchpro float
13ft-175g
14ft-192g
 #683717   zipas
 08 Gru 2016 14:14
Oho kiek naudingos info pazeret cia. Del visko pritariu, pasirinkimas pas mus yra ziaurus. Ner vidutinioku matchu. Buvau visus siaulius praejas. Jokio pasirinkimo. Tik pigus arba gan brangus s... O kalbant apie telematcha kury ir pakeite solitronas tai man nebent patiko jo svoris. Buvo nemazai lengvesnis, bet prie kranto pritraukus lynioka ir jokios jegos kote tai buvo nekazka. Neturint graibsto tai nzn ka reiketu daryt. Visgi reik nepirkt lengvu meskeriu.
 #683732   kitas
 08 Gru 2016 15:56
kad būtų tų solitronų iki 20gr nebūtų problemų....po Sigučio išdėstytų minčių nori nenori iškila klausimas kaip įvertinti tą meškerės lengvumą ir tvirtumą. Su lengvumu viskas aišku, jei gamintojas nenurodo svorio visada pats gali pasisvert, bet kuom išmatuot tvirtumą?
Spiniguose dažniausiai būna nurodytas rekomenduojamas valo stotis, matchuose ne visada arba esu nepastabus. Vertinti pagal koto akciją irgi manau nebūtų logiška...Manau reik vertinti koto išmetimo svorį ir pačio koto svorį, bet va drenanai nerašo koto galingumo pagal išmetimą, bent lietuviškuose e-krautuvėse to nėra. Treti nenurodo koto akcijos, dar kiti svorio.
Šiaip esu pastebėjęs dar tokį dalyką, kad praktiškai koto galingumą reik rinktis pagal naudojamų pavadėlių diametrą. iki 15gr galingumo kotui tinka pavadėliai nuo 0,08 iki 0,1mm. 20gr - 0,1-0,12. 25gr - 0,12 -0,14 ir į viršų. Jei klistu gal atsiras kas pataisys.
 #683734   gabras
 08 Gru 2016 16:08
kam matchui galingumas, jei zuvys dazniausia iki 3kg (su labai retomis isimtimis), didesnes traukia pavadeli. man pagrindinis rodiklis - koto svoris. visi cia mini solitrona, kuris siaip gana prastas kotas, tikrai yra smagesniu.
 #683737   zipas
 08 Gru 2016 16:42
Uz solitrono kaina manau tik tubertinio xenia galetu tikt. Visa kita sunkios karves uodegos...
 #683745   PelkiuSenis
 08 Gru 2016 18:34
O uz Solitrono kaina is salmo yra kas idomesnio?
Beje, kalbant apie lengvuma ir tvirtuma, su pigesniais spiningais dar yra tokia situacija, kad plonos sieneles, kurios daro POKST. Tai va, o kaip su Matchais, aisku visada yra protas ir stabdis rites.
 #683747   kitas
 08 Gru 2016 19:15
aš savo solitroną, salmo pirkau, taigi rinkausi tarp salmo elite, salmo diamond ir solitrono. Apčiuopiamo svorio skirtumo laikant rankose nepajaučiau, purtant salmo elite ir diamondas šlangavoti, solitronas juntamai griežtesnis, sakyčiau fast, o salminiai moderate....nors tikslių jų gamintojo apibudintų akcijų nežinau. Galutinį apsisprendimą dėl solitrono lėmė jo rankena. Šiaip viskas gerai su juo, jei kuojų negaudai tai lynams ir stambiems karšiams tas pats. Trupėt netrupa, žiedeliai normalūs, tiesa pasitaiko truputi kreivai suklijuotu, perkant reik atydžiai apžiūrėt. Meškeriojau su juo daug, didelių nusidevėjimo žymių kaip ir nesimato, apart to, kad sulaužiau, bet tai nutiko ne dėl gamintojo kaltės, antras kotas dar sveikas. Paprasčiausiai jis man jau atsibodo, norisi liaunesnio, lengvesnio ir tiek.
Tau, jei tai bus pirmas matchas, bus visai nieko meškerė, meškeriosi ir džiaugsies, o ilgainiui matysi ar norisi kažko kito, ar pilnai tenkina turimas. Nei žvyno.
 #683772   zipas
 08 Gru 2016 22:45
As is salmo elite ir solitrono rinkaus. Salmo nemalonus. Ziedeliu maziau. Ir tikrai sunkesnis. Atrodo nedaug, bet tas jautes
 #683782   Raupsuotas
 09 Gru 2016 07:46
Kadangi jaunuoliui (Pelkių senis) jau patarimų prirašėme tai dabar galime diskutuoti šiaip, išprusimo ir draugiškumo dėliai.
Taigi, pasikartosiu.Jeigu šito koto http://www.gelezinislydys.lt/home/589-d ... at-14.html svoris būtų bent iki 180gramų tada būtų vertas tokių pinigų.
Šiaip perskaičiau daug teisingų minčių kuriom pilnai pritariu. Gal tik bandyčiau oponuoti tiems pesimistams, kritikams kurie rašo apie pavadėlio storį atitinkamam kotui. Įdomiai išdėstytos mintys. Nėra tokio nustatymo kur reikia dėti vienokio ar kitokio pavadėlio storį. Aš pats turiu Browning firmos kotą kurio išmetimas iki 15 gramų ir pavadėlius naudoju kada kokių reikia. Balose jei žuvis smulkesnė dedu 0.10 - 0.12 mm , upėse dažniausiai 0.12mm. Viskas su tais pavadėliais gerai - sėkmė priklauso nuo atitinkamų sąlygų. Tarkime ties Vėžininkais Nemune teko ištraukti 0.12mm pavadėliu ~3kg. salatį. Gera ritė, daug valo ir teisingai "vedama" žuvis davė teigiamą rezultatą. Todėl pavadėlius naudokime tokius kokių reikia esamoje žvejyboje.
Dabar dėl kotų lūžimo. Jei atmesime atveju kada žuvis "lupama" per jėgą, kada pagauname kliuvinį arba nusipirkame kotą su užslėptu broku tai sulaužyti kotą neįmanoma. Žinoma tam reikalinga dar viena pagrindinė taisyklė - žuvies "teisingas" išvedimas į krantą.Jeigu mes laikysime kotą po pakirtimo pirmąsias kelias minutes ~45 , o vėliau ~75 laipsnių kampu tai koto sulaužyti neįmanoma. Viską jau tada lems žvejo šaltakraujiškumas, valai ir nuo mūsų nepriklausančios kitos likusios aplinkybės.
Pavyzdys - prieš n metų Neryje sužvejotas 3600 gramų šlakis su 5m botu (teleskopinis kotas) kurio viršūnėlė vos 0.04mm storio, o valas 0.12mm. Padėjo ta nenumatyta aplinkybė - žuvis užkibo per trejetą metrų nuo kranto ant atrodo 16 numerio kabliuko už lūpų susičiaupimo kampo.
Aš jau nekalbu, kad žvejybos be graibšto net neįsivaizduoju. Ir pilnai pritariu tiems kurie rašo, kad pirkti grubų stiprų kotą vien dėl tos vienintelės atsitiktinės 3-jų ir daugiau kilogramų žuvies vargu ar verta.
Ačiū visiems kuri turėjo kantrybės ir išklausė mano asmeninės nuomonės :/braj;
 #683785   zipas
 09 Gru 2016 08:19
Geros mintys, nors pas mane pavadeliai 0,16. Per storas manau, kazkaip baisu plonesni naudot. Nors dazniausia kilbukus ir gaudau... Lynam isvis lydekinis valas i viskas ok. Galvoju kad reiks geresni graibzta pirktis, mano yra per trumpas.
 #683797   Ulafas
 09 Gru 2016 11:00
zipas rašė:Geros mintys, nors pas mane pavadeliai 0,16. Per storas manau, kazkaip baisu plonesni naudot. Nors dazniausia kilbukus ir gaudau... Lynam isvis lydekinis valas i viskas ok. Galvoju kad reiks geresni graibzta pirktis, mano yra per trumpas.
Mano pavadėlis dažniausiai 0,12, anksti pavasarį 0,10. Šiemet pavasarį ne vieną šapalą ~800-1200 gr ištaukiau su 0,10, vasarą porą linų ~2kg su 0,12 pavadėliu. Visi klausia, kodėl tokie ploni - dažniausiai atsakau, kad žuvis turėtų šansą :grin: Pavyzdys - paskutinis šiemetinis linas ~2kg prieš nerštą ištrauktas su prieš 30 minučių nutrauktu pavadėliu ir kabliukų burnoje.
Matchas tica, rite Browning, stabdis, pakirtus ir greitai nuvedus nuo zoliu, atverziamas ir naudojamas intesyviai, palaipsniui daverziant iki mazu prasisukimu, zuvis nuvarginama ir prisivedama kai jau gerokai ramesne (mano teorija tokia, kad pakirtus zuvis pirmomis pora sekundziu dar nesuvokia papuolusi ir priesintis prades siek tiek veliau, todel reikia nuvesti ja i placius vandenis :-D )
 #683798   kitas
 09 Gru 2016 11:02
Siguti, viskas gerai, kai liaunučiu kotu meškerioji naudodamas storesnį pavadėlį, bet kai su galingu kotu naudoji plonyyyyti pavadėlį tada paprasčiausiai būna daugiau nutrukusių pavadėlių ir neištrauktų bonusų.
Zipai, kuo plonesnis pavadėlis tuo geresnis kibimas, jei nekimba visada plonink pavadėlį ir mažink kabliuką.
 #683812   Sokratas
 09 Gru 2016 14:24
čia ne kart nuskamba mintis, kad žvejojant iš valties plūdine, tai gerai tinka ir dvimetrinis spiningas... Taip, gerai, jei kito koto neturi, pirkti nenori, žvejoji retai, žvejoji gyliuose karšius....

Žvejojant iš valties lynus žolynuose, pradėjau naudot va tokį kotuką 7 metrų
http://zvejyba.eu/meskere-salmo-elite-p ... o-5501-700

Ir nemanau kad begrįšiu prie teleskopo, ar telemacho, ar macho :
kaifas jau traukiant raudelę šimtgraminę, ką jau bekalbėt apie lynus kilinius.

Dėl pavadėlių storių : šią vasarą vyko tokie netyčiniai experimentai: žvejodavom dviese vienoje valtyje, plūdės viena nuo kitos plūduriuodavo 0,3- 1 metro atstumu, šerdavom bendru pašaru tą pačią vietą ,mano pavadėliai 0,12-0,14 mm, kolegos 0,16-0,2 mm . Pas mane skiaurėj po žvejybos 4-5-6 lynai, pas kolegą 0-1-2...Pasitaikydavo dienų, kai pagaudavom po lygiai, bet tas būdavo retai....
 #683902   Raupsuotas
 10 Gru 2016 08:21
Tiek kito, tiek Sokrato mintys tiesiai į dešimtuką :gutgut Kitas teisingai rašo ir sunku būtų nepritarti - kotas sistema, viskas turi būti subalansuota tam, kad išvengti kuo daugiau atitrūkimų. Sokratui irgi tik pritariu nes visi puikiai žinome, kuo silpnesnis kibimas tuo viskas ploninama ir mažinama iki minimumo :ks> Tik taip galima tikėtis geresnio laimikio ar aplamai kažką sužvejoti. Kada žvejojama tikslingai ir taikomasi į stambesnį laimikį (galingi lynai, stambūs šapalai, dideli karšiai) tai čia negalima naudoti karklo su 0.10mm pavadėliu nors ir čia būna retsykiais išimčių. Ir dar turime atsižvelgti į patį telkinį nes srovės žuvis kiek stipresnė ir kovingesnė nei stovinčio vandens. Viena kas nesikeičia (dėl žuvies dydžio) tai teisingas sistemos pritaikymas prie žvejybos sąlygų ir plūdės jautrumas. Nepamirškime, kad slankiojanti sistema visada mažiau jautresnė už fiksuotą. Ir pabaigai - nėra, aišku, idealiai taikytinų taisyklių žvejyboje, o tik bendros nuostatos.Toliau kiekvienas elgiamės pagal savo išmonę ir situaciją, bet domėtis, tobulėti manau privalu kiekvienam save gerbiančiam žvejui. Aš baigiu taukšti ir jau galvoju ką šiemet reikės naujo sužinoti ir išmokti poledinėje žūklėje :ks> Kuo daugiau žinai, tuo labiau supranti kiek dar daug nežinota. Nei žvyno, nei uodegos :/braj;
 #683907   zipas
 10 Gru 2016 10:23
Kalbant apie lynus, o jie daznai ir buna visu zukliu tikslas, baisu plonint pavadeli, daug zoliu prie kranto. Su graibstu nepasiekiu, per jega lupant kabliuka atlenkt galima. Naudoju ownerius 6 8 arba 10 nr. Pavadeli bijoc naudot 0,16. Turiu dar fc 0,20. Ka but galima naudot kad nenuplestu pavadelio. Zoles tankios eglutes koks pusantro metro juosta. Kiek pasiekiu visad nuraunu.
 #683928   Sokratas
 10 Gru 2016 12:38
fc yra silpnesnis, nei paprastas mono, tai kam jį naudot....? Tipo, žuvis nemato jo....patamsį, naktį, auštant, temstant :grin:

Kad neatlenktų kabliuko, ne numeris svarbu, o vielos storis...

Eglutės , traukiant žuvį, žalos nepridaro...blogiau būna su lelijom, drignėm, nendrėm ...
 #684016   Giedra
 11 Gru 2016 10:11
Sveki :/braj; . Turiu kazkoki shimano beast masterio macha 4.52 spc atrodo. Su debiliskais plonais ziedais. Nera jis slanga kietesnis toks gal kas zino apie ka as cia ir zino kokie drenanai butu panasus i paminetaji. Ilgis nebutinai toks pat. Taikinys lynas karosas kartais karpiukai komerciniuos :-D
 #684018   Sokratas
 11 Gru 2016 10:38
ką reiškia ploni žiedeliai...lankstosi tau jie, nulūžinėja, ar kas?
 #684024   Giedra
 11 Gru 2016 11:06
Intarpai metalinei kazkokie gryzes foto idesiu lamdos pastovei dauguma bet neluzo dar. Mazoki kaip tarp zoliu gaudyt .
 #684036   Giedra
 11 Gru 2016 13:04
Nereiks ir vakaro :-D ziedai minima serijos. Nervina juodai mane :-ug. kotas ilgokas kai per sabakstynus maluos, bet mam patinka kad kietesnis nei pries tai suluzes balzerio firmos.
 #684059   PelkiuSenis
 12 Gru 2016 08:30
Beje, toks kalusimas apie akcijas (linkimo akcijas). Spiningaujant su spiningais man viskas aisku, atsirinkau jau savo, kas man patinka, tinka. O kaip su pludinemis? Kokios izvalgos ir kuris labiau tinkamesnis? Nes pvz biciulis tokia kaip parabolini kota turi, tai jis skundzisi, kad del to nepakerta zuvies, o kaip realybeje su jusu patirtimi? :)
 #684060   Ulafas
 12 Gru 2016 08:51
PelkiuSenis rašė:Beje, toks kalusimas apie akcijas (linkimo akcijas). Spiningaujant su spiningais man viskas aisku, atsirinkau jau savo, kas man patinka, tinka. O kaip su pludinemis? Kokios izvalgos ir kuris labiau tinkamesnis? Nes pvz biciulis tokia kaip parabolini kota turi, tai jis skundzisi, kad del to nepakerta zuvies, o kaip realybeje su jusu patirtimi? :)
Manau, kad panašiai ir su spiningais. Parabolinis bus "šlangavotas" ir daugeliui nepatinka, todėl ir reikia "purtyti" prieš perkant.
 #684069   Raupsuotas
 12 Gru 2016 11:38
Linksta kaip taisyklė teleskopiniai (botai) arba kotai kurių ilgis prasideda plius minus nuo 6 metrų.Kad linktų matchas ar trumpa bolonkė (iki 5metrų) dar neteko matyti. Todėl perkant ilgą kotą visada prašykite jį išskleisti ir laikydamas rankoje lengvai vibruokite ir sekite ar jums tas kotas tinka.Kitaip patarti neįmanoma. :/braj;
 #684110   kitas
 12 Gru 2016 17:26
mano pastebėjimai dėl matchų vadinamos akcijos arba įlinkio. Praktiškai tų vidutiniokų kotų akcija labai priklauso nuo jo išmetimo parametrų, kuo mažesnis išmetimo svoris to šlanguovatesnis kotas. Kas liečia pakirtimą tai drįsčiau ginčitis kad paraboliku nepasikerta, galbūt pakirtimo mostas didesnis turėtų būti, bet dėl to kad parabolikas, nepasikirst neturėtu. Jei nepasikerta, kauliukŲ reiktu ieškot kitur, greičiausiai netinkamo lenkimo kabliukai naudojami.
Bet vat mano patirtis sako, kad greitesnis kotas bus daug taiklesnis už lėtsnį, ypač tolimose distancijose. Su greitesniu kotu žymiai geriau jaučiuosi meškeriodamas žolėse arba ties jų linija, bet apibendrinant tai labiau įpročio reikalas ta koto akcija.
  • 1
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45
  • 46
  • 50
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė