Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Kotai, ritės, valai, plūdės, masalai, priedai

 #3665   Agis
 24 Kov 2006 08:02
Va dabar manau bus viskas aisku :gutgut

 #3668   tuomahaukas
 24 Kov 2006 08:34
Taip, tinka :ruko

 #3892   alkanas
 27 Kov 2006 20:41
tinka :grin: ...
taigi apziurejau romadoj 5.5 macha sekspyro (kaina 750)- nu nzn, gal ne s..., bet rankoj nelebai patogus laikyt, sunkokas kaip machas,nepamenu, kaip pas mani...ar paskutinis ziedelis turi but mazesnis uz priespaskutini... kazi ar ji galima machu vadint... as macha isivaizduoju legvesni, kuriuo galima drasiai mostelt ir numest masala tooooli toooli, taigi dabar jau tikrai ramus, kad man ilgo macho nereik :roll:

 #3953   Raupsuotasis
 28 Kov 2006 12:41
6,5m.matchas "Terminatorius" sveria 300gr.Nu gal nepratusiam ir sunkus toks matchas.

 #3960   alkanas
 28 Kov 2006 14:09
na matai kad jis visas nesunkus- tai faktas, bet kai susideda, tada juntamas jo svoris, o tas man nepatink tai kaip ten turi but su paskutiniu ziedeliu :?:

 #3969   Raupsuotasis
 28 Kov 2006 14:54
Paskutinis kote būna ne žiedelis, o tulpė.Ji tikrai nedidesnė už žiedelius.

 #3971   tuomahaukas
 28 Kov 2006 15:10
(alkanas) rašė:na matai kad jis visas nesunkus- tai faktas, bet kai susideda, tada juntamas jo svoris
:shock: :roll: ... no comments :shock: . Nieko nesupratau :lol:

 #3972   Aukstaitis
 28 Kov 2006 15:23
Jei taip galima išsireikšti, tai optinė apgaulė :roll:
Kai rankoje laikai nesurinktą meškerę atrodo,kad ji lengvesnė,nei tada kai laikai tą pačią meškerę,bet jau surinktą visu ilgiu ;-)

 #3975   mantesas
 28 Kov 2006 15:43
Meskere atrodo sunkesne del paprasciausios fizikos taisykles- sverto taisykle

 #3977   spiridonas
 28 Kov 2006 16:25
uzdejus tinkama rite bus atsvara kotui gausis balansas.

 #3980   tuomahaukas
 28 Kov 2006 16:41
Žinot, gal aš durnas per visą pilvą, bet manęs niekada nedomino nesurinktos meškerės svoris, nei jokie sverto principai :lol:
Eidamas rinktis koto, būtinai pasiimu ritę ir vietoje žiūrau kaip išbalansavimas (vat tada, mantesai, man tas "sverto principas" žais palankia man puse :!: ), ar "limpa", žiedelių išdėstymas, kokybė, tvirtinimas, atidžiai apžiūriu patį blanką.
Alkanas, kai klausi dėl koto, nepamiršk nurodyti kiek daugiau parametrų, nei vien ilgis :shock: ;-) Juolab jei kaina ~750 Lt, tai man išvis keista: ar tu ko nors paklausei pardavėjo, apart pavartymo rankose ir padėjimo atgal ?
Koks ten blankas, kokie žiedai, koks užmetimo svoris ( :?: :!: )- jomajo, jei krūtą toliašaudį su didesniu užmetimu graibei, tai ko pykt kad jis bus sunkus ? :lol:

 #3990   alkanas
 28 Kov 2006 18:58
spiridonas rašė:uzdejus tinkama rite bus atsvara kotui gausis balansas.
na zinot, jei meskere surinkus sunki ir dar toookia rite, kad butu atasvara.. jomajo, toki macha palaikes ilgiau rankoj, gali nebesugebet pakirst, paprasciausiai jegu nebeuzteks :grin:
Tuomahaukas- ten machas buvo- ne patranka, uzmetimas iki 15 gr., ne karpinis kotas :grin:
hm, norejau paklaust apie paskutini ziedeli ir paklausiau, tik neparasiau "tulpe", tai ats ir negavau :lol:
...taigi, ar tulpe turi but mazesne (akivaizdziai)uz pries ja esanti ziedeli :?:

 #3991   spiridonas
 28 Kov 2006 19:09
tikriausiai nesat bombuko rankose laike arba tarybynio stiklo plasto teleskopo 4m su Delfino beinercine rite. ten tai buvo svoris. Siaip nzn per visa zvejybos istorija tikrai nesu turejes problemu su ranku pakirtimu del meskeres mojavimo. esu daugiau spinigautojas nei, su plude gaudau, bet jei sake 6,5m matcas -300gr. sveria tai mano 3m Jaxo spinas turbut tiekpat sveria ir visai nieko.. o jei dar rite uzsidejus..
Paskutinį kartą redagavo 1 spiridonas. Iš viso redaguota 28 kartus.

 #3994   alkanas
 28 Kov 2006 19:26
jo.... bambukas.... :lol: jemem toki daikta kazkada...
dabar noris ko nors lengvesnio, o meskeres svoris del jos ilgio surinkus ir dideja...
tai kaip su tulpe :grin:

 #4060   Raupsuotasis
 29 Kov 2006 06:48
Alkanas, as pastebejau, kartais užvedi tokias bereikalingas kalbas, kad mirk iš juoko.Pirmiausiai tau netinka matchai ilgesni nei 14pėdų, vėliau netinka jų svoriai, dar vėliau žiedukai nepatinka ir pn.Noriu užduoti pačiam klausimą: -"dėlko domiesi kosminiais laivais jei skristi nesiruoši arba kam malti visokį niekalą apie daiktus kurie tau ne prie sielos?" Ir pabaigai apie tą patį matchą.Jei perki rimtą anglinį kotą tai jis ir nebus sunkus.Tad miegok ir nesivargink tu dėl tų ilgųjų matchų.

 #4176   alkanas
 30 Kov 2006 14:09
Raupsuotasis rašė:Alkanas,....
tai tau nepatinka- neskaityk- niekas nevercia ;-) o jei turi ka atsakyt, tai ir rasyk tiesiai sviesiai, be uzuolanku, negi taip sudetinga parasyt apie tulpe, jei tikrai zinai, kokia ji turi but... klausimas buvo labai paprastas mano nuomone ir aiskus- kokia turi buti tulpe :?: ;-)

 #4210   tuomahaukas
 30 Kov 2006 18:40
Atsakymas žlibiems, kurie sugeba po atsakymo pateikti dar 2 identiškus klausimus :!:
Raupsuotasis rašė:Paskutinis kote būna ne žiedelis, o tulpė.Ji tikrai nedidesnė už žiedelius.
Alkanas, tu blin arba rimtai nežinai ko nori, arba klausimus pisiec kaip sugebi formuluot :!: :shock:
Tai tau match'as uz 750 Lt (nu jo, čia "popigiajskas", pilnai tikiu kad jis iš stiklo pluošo pagamintas :lol: ) tau per sunkus yra, tai tau ritė bbž. kurion pusėn atsveria ir taip sunkumo priduoda, tai majačiniesi tarp vaglerių ir stabiliai tvirtinamų plūdžių... tai išvis ne į temą klausimai :shock:
Viskas ok, jei tave rimtai domina kažkokie niaunsai įrankuose ar dvejonės- forumiečiai pasiruošę padėti pagal savo išgales. Bet būk žmogus,nepiktnaudžiauk kitų kantrybe ir geranoriškumu :!:
Mano patarimas. Pradžiai įsigyk:
1. R. Adamonis "Žūklė plūdine meškere".
2. S. Pučinskas. "Šiuolaikinė žūklė".
3. K. Zanevičius. "Mėgėjiška žūklė".
Paskaityk arba mokinkis atmintinai- pravers.
Bo dažni tavo post'ai tikrai varo į neviltį. Ne dėl tamstos nepatyrimo, bet tikrai... dėl piktnaudžiavimo :neutral:

 #4245   alkanas
 30 Kov 2006 20:43
raminkis - paklausiau, ar turi but zymiai mazesne tulpe, ir tu atsakyma " tikrai ne didesne" laikai atsakymu :?:
sory, bet jei mano meskeres "tulpe" ir pries ja esantis lygus, o kur ziurejau sekspyro zymiai mazesnis, tai ir noriu suzinot kaip is tikro turi but o jei nelaiko nervai kam tai- as ne prie ko :/braj;
dar noriu darasyt... jei nesuprantamai rasau, tai tu romadoj paziurek, surink ta meskre, pats pamatysi, ko ji verta, kad surinkus sunki- faktas kaip blynas ir kokia cia rite galetu atstot neisivaizduoju, tad jei tokios meskeres neziurejai, nelabai ka po susestvu ir pasakai ;-)
siaip aisku galim ir pabaikt sias diskusijas, esu ramus kaip belgas :/braj;

 #4278   Raupsuotasis
 31 Kov 2006 06:38
Aiškinu dar kartą dėl tulpės.Jei raėiau, kad tulpė nedidesnė vadinasi ji turi būti tokio pats skersmens kaip žiedelis arba truputėlį net mažesnė.Pabrėžiu tik N-E-D-I-D-E-S-N-Ė už žieduką.Būtų malonu gauti atsakymą ar supratote bent šį kartą išdėstytą mano mintį?

P.S.Mano keletas klausimu tamstai.1-Kiek sveria tamstos machas? 2-Jei 5-6m.ilgio matchas tamstai "sunkus" tuomet sakykite, prasau, mielasis, kaip tie zvejai nulaiko rankose 9-10m.teleskopus? Dekoju uz atsakymus.

 #4286   alkanas
 31 Kov 2006 07:35
nors si karta pasakei normaliai, kad neturi buti zymiai mazesne tulpe (to as ir klausiau). aciu ;-)
savo macho svorio nzn ir net nesiruosiu jo svert. svarbiausia tai, kad as pasakiau sao nuomone ir vsio. kiekvienas zvejoja su tokia meskere, kuri jam patinka, arba isgali nusipirkt. mano machas trumpas, ne 6 m ir surinkus nesijaucia jo svorio (kas man prie sirdies), o kaip zvejoja kiti, ne mano reikalas, jei pastebejot, tai niekada niekam nesakiau, kad nepirkit ilgu machu. kas man nepatinka- kitas be tokios meskeres negali issiverst. man buvo idomu kaip tie ilgi machai isrodo, nes butu didesne galimybe zvejoti stacionaria plude( kas man irgi patink) didesniam gylyje, ir viskas- nieko niekam neirodineju, tik issiaiskinau, kas man aktualu, ok :?: ;-)

 #4300   Agis
 31 Kov 2006 08:21
Nu atrodo ir issiaiskinot pagaliau :lol: Nu tai ykalkit dabar :aliukas

 #4330   tuomahaukas
 31 Kov 2006 12:59
Jeigu ką- mane labai suintrigavo nuvykti į "Romadą" ir pažiūrėti to sunkaus matcho su užmetimu iki 15 g ;-) - pačiu artimiausiu metu tikrai tai žadu padaryti.
Raupsuotasis, jei ne paslaptis, gal gali pasakyti, kokiu match'u (-ais) žūklauji ir išdėstyt privalumus renkantis ?
Vat Aukštaitis buvo pasidalinęs su manim gauta info, kad "Jaxon'ai" palazdavojami yra, todėl aš užpykęs ketvirto bokalo su juo negėriau :lol: (nors buvau minėjęs, kad teko šiek tiek "patiuninguoti" jį- G.Stančikas buvo atsargiai užsiminęs kad aš priedurnis, bet negalima pykti- taip man patogiau, o po "tiuningo" buvo prieita išvados, kad visgi viskas yra čiki- piki ir visgi verta buvo taip daryti ;-) ).

 #4360   Raupsuotasis
 31 Kov 2006 15:37
Tuomahaukas, jei pavyktų įsigyti 14 pėdų anglų "DAIWA" tikrai paėmęs į rankas šį kotą neturėtum jam jokių klausimų, jokių pretenzijų.
P.S.Aš žvejoju "Balzer" ir "Daiwos" matchais.Šiaip pirmenybe teikiu teleskopiniem kotam.

 #28551   tuomahaukas
 11 Bal 2007 12:18
Telematch'o viena sekcija beveik išsineria. Patarkit šiknarankiui kų daryt ? :oops: Nuimt žiedus, išnert, privyniot ant tos vietos ir vėl surinkt neišeis- žiedai ant 2 sekcijų prie rankenos nasmert pritvirtinti (mano darbas :lol: ).
Ar yra kt. būdų ?

 #28558   Dzukeliz
 11 Bal 2007 12:38
shviezhiai perlakuot tos dalies neina :?: :?:

 #28568   tuomahaukas
 11 Bal 2007 13:50
Išsineria ne laisvai (ne metimo metu :twisted: ), biski patraukt reikia, bet visvien nestabilu. Jei lakuociau ar kažką vyniociau ant tos dalies, atgal neinkiščiau jau :roll:
Mirtis matchui ? :neutral:

 #28572   Dzukeliz
 11 Bal 2007 15:00
ir ish vidines dalies priejimo jokio :?: nu tai tik ta viena zhieda bandyk nujamt ,tada ishstumsi ta dali i lauka kelis kart perlakuok manau machys ;-)

 #30141   tuomahaukas
 25 Bal 2007 16:11
Neryje lūžo meškerės galiukas, per 5 cm nuo jau anskčiau patvarkytos vietos.
Dabar ji kažur apie 2,5 m.
Paskutinė sekcija yra sutrumpėjus iki 30 cm.
Kaip patartumėte: ar neieškot tulpės (sukoka rasti, reikia apie 4 mm diametro matuojant nuo žiedelio vidaus, pakilusi apie 1 cm, mauti ant 3 mm blanko), ar nesiparinti ir nuimti šitą sekciją, palikti 2,2 m, be jokių tulpių, tiesiog taip ?
Planuoju lynams/ karosams dataikyti :roll:

 #30161   Vitolis
 25 Bal 2007 20:38
Planuoju lynams/ karosams dataikyti

Duosiu dielna patarima. Nes as buvau panasioje situacijoje. Nuejau ir nupirkau nauja. O is tos senosios, pasidariau teleskopini kota pasaro rutuliams uzmesti. Nupirkau uc 3 Lt juodo plastiko virtuvini samti, prisabacinau ji kaprono, kliju,lako pagalba prie plonesnio buvusios meskeries galo ir visa konstrukcija. Bet uz tai kaip klasiskai dabar pasara uzmetu, tiesiai v cel. :grin: Nauda turesi tikrai geresne. O be paliovos ja remontuodamas tikrai gero nesulauksi, tik nervas ims ir tiek. Nevyk is sudo virves. :-D :-D :-D

;)

 #30333   Zvejukas
 28 Bal 2007 05:58
uzvakar ishbandziau nauja browning 11.5m stekeriuka, liux :) primusem skirvyteje zuvies, laukiu neulaukiu kada vel ishmint :)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 50
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė