Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Kotai, ritės, valai, svareliai, šėryklėlės, signalizatoriai, naudingi priedai
 #628114   blight
 26 Geg 2015 22:09
dagasxdx rašė:Rašau dar kartą gal kas pagelbės, anksčiau ieškojau kaip atsarginės viršūnėlės o dabar nutiko taip kad jos jau tikrai prisireikė, išmaišiau visas parduotuves kurias žinojau ir praradau paskutines viltis tinkama rasti. Viršūnėlės reikėtų apie vieno ozo, galiuko diametras 2,8 milimetro, kaip po paieškų supratau labai plonas, feederis okuma solitron iki 100 gramų užmetimo.
Kažkaip užsimaniau alaus, tai galvoju reik parašyt :-D Kokiam mieste maišei parduotuves? Pas mane yra du Solitronai lygiai tokie pat iki 100 gr. Aš jiems ieškojau irgi papildomų viršūnėlių, ale tai naktinei žvejybai, kad negaila būt jei netyčia sulūžtų :-D Radau puikiausias Kaune "Salmo" parduotuvėj, čia prieš porą metų jau kogero dabar galvoju. Truputį tik reikėjo pašlifuot storgaliukus, o dabar nesiskiria nieko nuo orginalių :-D Dabar tik bijau suklyst, bet marods jos anglinės. Namie reiks pasitikslint, senokai buvau jas užsidėjęs :-D Ryt suksiu pro "Salmo", galiu užmest akį. Jei ką tai :beer'2 :-D
 #628115   blight
 26 Geg 2015 22:19
Aj beje, vis neprisiruošiu parašyt :-D Čia kažkada seniau šneka buvo apie tai ACS clipsą. Tai aš čia žiemą neturėdamas ką veikt pasieksperimentavau kelis variantu, nu ir pasidariau tokį kuris mane pilnai tenkina :-D Galvoju gal reik užpatentuot tik :ruko . Jau prabandyta pakankamai ir žvejyboj, tai galiu drąsiai ir rašyt. Dariau iš kietos gumos. Matosi viskas fotkėse. Įspraudus į įpjova valą jis puikiausiai laikosi, mėtant nenušoka. O jei koks žvėris valą pradeda sukt su stabdžiu (įskaitant ir "baitranerinį"), valas iššoka ir sukasi toliau ;-) Kas netingit nesunkiai pasidarysit.
IMG_5141.JPG
IMG_5143.JPG
IMG_5147.JPG
IMG_5154.JPG
 #628137   dagasxdx
 27 Geg 2015 09:29
blight rašė:
dagasxdx rašė:Rašau dar kartą gal kas pagelbės, anksčiau ieškojau kaip atsarginės viršūnėlės o dabar nutiko taip kad jos jau tikrai prisireikė, išmaišiau visas parduotuves kurias žinojau ir praradau paskutines viltis tinkama rasti. Viršūnėlės reikėtų apie vieno ozo, galiuko diametras 2,8 milimetro, kaip po paieškų supratau labai plonas, feederis okuma solitron iki 100 gramų užmetimo.
Kažkaip užsimaniau alaus, tai galvoju reik parašyt :-D Kokiam mieste maišei parduotuves? Pas mane yra du Solitronai lygiai tokie pat iki 100 gr. Aš jiems ieškojau irgi papildomų viršūnėlių, ale tai naktinei žvejybai, kad negaila būt jei netyčia sulūžtų :-D Radau puikiausias Kaune "Salmo" parduotuvėj, čia prieš porą metų jau kogero dabar galvoju. Truputį tik reikėjo pašlifuot storgaliukus, o dabar nesiskiria nieko nuo orginalių :-D Dabar tik bijau suklyst, bet marods jos anglinės. Namie reiks pasitikslint, senokai buvau jas užsidėjęs :-D Ryt suksiu pro "Salmo", galiu užmest akį. Jei ką tai :beer'2 :-D
Ieskota vilniaus tankmeje pagrinde. Salmo parduotuveje bent jau vilniui buvo jei neklystu 3.6 mm ploniausios. Daugelyje parduotuviu pagrinde tik sluotkociams butu tinkama jau nekalbant apie reikiama stori. Jei nepamirsi uzmesk aki kaune siuo klausimu kas matyt jei ka statau :-D
 #628160   blight
 27 Geg 2015 12:47
hipy rašė:blight, galgali smulkiau: is kokios gumos, kaip tvirtinai, ipjova tik horizontali ar dar viduj igilinimai kokie yra?
Nu jo... papasakok... Pirkit patentą :-D :klasta!:
Šiaip galvojau fotkėse matysis. Nu bet dar biškį papeckeliosiu. Guma tai tokia kieta, neakyta, radau pas tėvuką į garažą nuėjęs čmotuką, apie centimetro storio. Kur jos gaut net nežinau, bandžiau pagooglint tai nekažin ką radau :-D Gal kokioj "Lytagroj"...
"Darbinės" gumos (nu kur būgnelio išorėj) storį darau kiek galima maksimaliai storesnį, žiūrint kokia ritė, bet minimaliai tiek, kad rotorius nekliūtų - nuo jo ten nepilnas milimetriuks lieka. Įpjova daroma grynai statmenai (visokiais kitokiais kampais nepasiteisino), įpjaunu praktiškai 2/3 per visą aukštį. Gale įpjovos, išilgai jai galima padaryti tokią ale tai skylikę su plonu grąžčiuku, bet realiai tas nėra būtina, galima ir nedaryt - veikia ir be jos, vien tik įpjovus (tas gal aktualiau storesniam valui). Iš vienos pusės kaip matyt fotkėse (ir va tam papaišyme), išpjauta tokia nuožula ~45 lapsnių kampų, tokio pat gylio kaip ir įpjova (2/3 aukščio). Čia tas kampas šiaip gan svarbus, jį reiktų pažiūrėt pagal konkrečią ritę, jei tiksliau tai pagal būgnelio ilgį, reikia pračekint koks ten kampas susidaro tolimiausioj būgnelio padėty (kai valas prie pat briaunos).. Na o į būgnelį įtvirtinau paprastai, padariau tokį tai grybuką/sijonėlį (papaišiau irgi) ir įspraudęs per esamą skylikę priklijavau ir jį iš vidaus, ir visą ploktumą iš viršaus. Jei prie metalinio būgnelio, tai geriausia klijuot "skystais vinim" :-D Nu ir viskas, realiai nieko nekainuoja, o puikiai veikia ;-) Čia pirmas pjūvis skersai, o antas vaizdas iš viršaus... Kas dar neaišku klauskit :)
blaito klipsas.jpg
 #628175   ėrnis
 27 Geg 2015 14:31
tai va yra tokia bala kurioj kiek besistengčiau susistatyt žuvį sekasi labai sunkiai(kuojos), atrodo, kad jaukinimo taškas max 1,5x1,5m, bet žuvis stveria tik skęstanti masala, arba tik nusileidusi, o paskui daugiau nebegriebia masalo, kad ir kiek jis ten begulėtu ir koks bebūtų. kiek keisdavau masalus nieks nesikeisdavo, nebent užeidavo karšiai. jei kiekvienu permetimu jaukinu, kad ir labai mažom šėryklom, taškas labai greit perjaukinamas. gal kas susidūre su panašia situacija ir žinot, galit patart ką? gal visa tai išspręstų jei jauką maišyčiau su juodžemiu?
 #628178   blight
 27 Geg 2015 14:50
Wytux rašė:o padandgos guma per minksta ?
Per minkšta ;-) Nebent gal nuo kokio "Kirovo" atsiriekt :-D
Ramekas rašė:Radau garaze siek tiek gumos
Nu vat aš ir sakau, kad jos tik garaže galima rast :-D Nei nėr minkšta, turėtų puikiai tikt ;-)
 #628180   blight
 27 Geg 2015 15:17
dagasxdx rašė:Salmo parduotuveje bent jau vilniui buvo jei neklystu 3.6 mm ploniausios. Daugelyje parduotuviu pagrinde tik sluotkociams butu tinkama jau nekalbant apie reikiama stori. Jei nepamirsi uzmesk aki kaune siuo klausimu kas matyt jei ka statau :-D
Buvau užsukęs Kauno "Salmo". Tų kur aš pirkau nebeturi. Yra panašiausios tik stiklinės, diametrą pamatavom - 3,0mm. Daugiau nelabai ką tinkamo mačiau. Bet tarp jų mačiau labai įdomias browningo viršūnikes - pats galiukas stiklinis, po to pereina i anglinį, žodžiu galiukas lankstus kaip koks sargelis, kone 18 laipsnių sulenkt gali, o po to jau ties trečiu žiedu prasided daug standžiau... Kaina irgi įdomi - 46lt :-D Galvoju iš tokios pasidaryt žieminį spiningėlį tai būtų pasaka :-D . O kaip fyderiui tai nežinau :roll: ... Storgalis šitų jau netoli 4 mm.
 #628183   renaldas
 27 Geg 2015 15:43
ėrnis rašė:tai va yra tokia bala kurioj kiek besistengčiau susistatyt žuvį sekasi labai sunkiai(kuojos), atrodo, kad jaukinimo taškas max 1,5x1,5m, bet žuvis stveria tik skęstanti masala, arba tik nusileidusi, o paskui daugiau nebegriebia masalo, kad ir kiek jis ten begulėtu ir koks bebūtų. kiek keisdavau masalus nieks nesikeisdavo, nebent užeidavo karšiai. jei kiekvienu permetimu jaukinu, kad ir labai mažom šėryklom, taškas labai greit perjaukinamas. gal kas susidūre su panašia situacija ir žinot, galit patart ką? gal visa tai išspręstų jei jauką maišyčiau su juodžemiu?
Tai gal ten zoliu daug ant dugno, nusileidzia masalas ir zuvys neberanda jo
 #628194   Wytux
 27 Geg 2015 16:57
renaldas rašė:
ėrnis rašė:tai va yra tokia bala kurioj kiek besistengčiau susistatyt žuvį sekasi labai sunkiai(kuojos), atrodo, kad jaukinimo taškas max 1,5x1,5m, bet žuvis stveria tik skęstanti masala, arba tik nusileidusi, o paskui daugiau nebegriebia masalo, kad ir kiek jis ten begulėtu ir koks bebūtų. kiek keisdavau masalus nieks nesikeisdavo, nebent užeidavo karšiai. jei kiekvienu permetimu jaukinu, kad ir labai mažom šėryklom, taškas labai greit perjaukinamas. gal kas susidūre su panašia situacija ir žinot, galit patart ką? gal visa tai išspręstų jei jauką maišyčiau su juodžemiu?
Tai gal ten zoliu daug ant dugno, nusileidzia masalas ir zuvys neberanda jo
Arba dumblo storis geras, vienoj baloj irgi panaisai gaudziau- kibo kol leidosi arba tik nusileidus, poto 'misios'.....
 #628279   pensininkas
 28 Geg 2015 08:33
ėrnis rašė:tai va yra tokia bala kurioj kiek besistengčiau susistatyt žuvį sekasi labai sunkiai(kuojos), atrodo, kad jaukinimo taškas max 1,5x1,5m, bet žuvis stveria tik skęstanti masala, arba tik nusileidusi, o paskui daugiau nebegriebia masalo, kad ir kiek jis ten begulėtu ir koks bebūtų. kiek keisdavau masalus nieks nesikeisdavo, nebent užeidavo karšiai. jei kiekvienu permetimu jaukinu, kad ir labai mažom šėryklom, taškas labai greit perjaukinamas. gal kas susidūre su panašia situacija ir žinot, galit patart ką? gal visa tai išspręstų jei jauką maišyčiau su juodžemiu?
Gali pasibandyt tokia sistema, kai seryklele yra sistemos pabaigoje, o pavadeliai risami ant pagrindinio valo auksciau seryklos. Tokias sistemas naudoja Kursiu mariose pvz karosu gaudyme.
Gali pasiziuret ju laida, nuo 11 min http://www.zvejokliai.lt/zvejybos-video ... 2015-04-26
 #628286   dagasxdx
 28 Geg 2015 09:33
blight rašė:
dagasxdx rašė:Salmo parduotuveje bent jau vilniui buvo jei neklystu 3.6 mm ploniausios. Daugelyje parduotuviu pagrinde tik sluotkociams butu tinkama jau nekalbant apie reikiama stori. Jei nepamirsi uzmesk aki kaune siuo klausimu kas matyt jei ka statau :-D
Buvau užsukęs Kauno "Salmo". Tų kur aš pirkau nebeturi. Yra panašiausios tik stiklinės, diametrą pamatavom - 3,0mm. Daugiau nelabai ką tinkamo mačiau. Bet tarp jų mačiau labai įdomias browningo viršūnikes - pats galiukas stiklinis, po to pereina i anglinį, žodžiu galiukas lankstus kaip koks sargelis, kone 18 laipsnių sulenkt gali, o po to jau ties trečiu žiedu prasided daug standžiau... Kaina irgi įdomi - 46lt :-D Galvoju iš tokios pasidaryt žieminį spiningėlį tai būtų pasaka :-D . O kaip fyderiui tai nežinau :roll: ... Storgalis šitų jau netoli 4 mm.
Idomu kodel tuomet tokiu i vilniu neatveza nes jei 3mm galiukas tau jau skaitau visai padoriai o browningo as ir ziurejau feederiui manau turetu but neblogai. Reikes dar salmo pasidometi ir i tubertini uzsuksiu kaip vienas forumietis minejo.
 #628289   blight
 28 Geg 2015 10:48
dagasxdx rašė:Idomu kodel tuomet tokiu i vilniu neatveza nes jei 3mm galiukas tau jau skaitau visai padoriai
Tai tu jei norėsi, gali Vilniui pasakyt jog Kaune tokių yra, ir paprašyk, kad iš čia atvežtų. Manau nebus problemų, jie ten tarp savų parduotuvių viską vežioja :-D
 #628290   blight
 28 Geg 2015 10:49
linasykas rašė:
blight rašė:Čia pirmas pjūvis skersai, o antas vaizdas iš viršaus... Kas dar neaišku klauskit :)
blaito klipsas.jpg

Pjuvije bugnelis pjautas skersai, o klipsas isilgai :-D pataisyk ir varyk patentuot :/braj;
Vo, pasiredagavau, kad netyčia žmonių nesuklaidinčiau :-D Varau patentuot ;-)
 #628296   Ramekas
 28 Geg 2015 11:39
blight rašė:
linasykas rašė:
blight rašė:Čia pirmas pjūvis skersai, o antas vaizdas iš viršaus... Kas dar neaišku klauskit :)
blaito klipsas.jpg

Pjuvije bugnelis pjautas skersai, o klipsas isilgai :-D pataisyk ir varyk patentuot :/braj;
Vo, pasiredagavau, kad netyčia žmonių nesuklaidinčiau :-D Varau patentuot ;-)
A tu guma pirmiau iklijuoji, po to ispjaustai griovelius valui ar viska ispjaustai ir pabaigoj iklijuoji?
Kazkaip man nelaiko valo sis klipsas, matyt guma per minksta arba rankos kreivos.
 #628306   blight
 28 Geg 2015 13:16
Ramekas rašė:A tu guma pirmiau iklijuoji, po to ispjaustai griovelius valui ar viska ispjaustai ir pabaigoj iklijuoji?
Kazkaip man nelaiko valo sis klipsas, matyt guma per minksta arba rankos kreivos.
Pirma viską išįpjaustau, o paskui įklijuoju. Jei nelaiko reiškia per minkšta guma :roll: Tau ją išspjauna lauk ar kaip? Valas kai įspraudi lengvai įsispraudžia? Nes pas mane tai reikia taip jau stipriau... Sunku aišku čia žodžiais nupasakot, bet jei būsiu myte galėsiu pasiimt gyvam pažiūrėjimui :-D
  • 1
  • 283
  • 284
  • 285
  • 286
  • 287
  • 332
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė