Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Forumo atnaujinimai dar nebaigti. Atsiprašome už nesklandumus ir dėkojame už kantrybę
Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Kotai, ritės, valai, svareliai, šėryklėlės, signalizatoriai, naudingi priedai
 #709629   Ramekas
 18 Gru 2017 20:29
Foje rašė:Sveiki, žvejai, planuoju kitam sezonui išbandyti feederį, bet nelabai ką apie jį nutuokiu, nes iki šiol tik spiningu mojavau. Nemažai skaičiau visokių komentarų ir panašiai, bet vis tiek turiu keletą klausimų, gal kažkas pagelbės:
1. Kokio ilgio ir gramatūros feederį patartumėte pirkti? Nežadu svaidyti 50-60 metrų, dažniau žvejočiau Neryje, Nemuno aukštupyje, kartais gal kokiame stovinčiame vandenyje, bet atstumas nebūtų baisiai tolimas. Pats svarstau apie 3,6 m iki 100 g.
2. Kokio storio valus naudoti? Galvoju apie 0,10 pintuką "Daiwa J Braid", tačiau apie sistemėlei ir pavadėliams skirtą FC jau sunkiau su diametrais. Tad ką patartumėte?
3. Kurią sistemėlę labiau patartumėt rišti: paternosterį ar "in-line"? Pats kol kas esu linkęs labiau prie "in-line", nes ją man atrodo lengviau pasigaminti, be to nemažai kalbama, kad tiesiausiai į meškerės galiuką jaučiamas kibimas.
4. Ar rekomenduotumėte naudoti feeder-gum'ą?
1. As asmeniskai nerekomenduociau kaip Wytux sake 70g feederio, nes upej pakilus vandeniui, tai yra pavasari ir rudeni reikia naudoti sunkes serykles, bent jau as naudoju iki 80g. Mano manymu kotas upinis turetu prasideti bent jau nuo minimum 90g ir i virsu, o jo ugis ne trumpesnis negu 3.6m. As pats naudoju 100g 3.9m, man pats tas, prie trumpesnio ir lengvesnes gramaturos gryszti atgal net nesiruosiu. Plius srovej neretai reikia kovoti su sapalu, didesniu karsiu, karpiu ar usorium, taigi su 70g kotu "pavarasinej/rudeninej" srovej gali prireikti daugiau laiko krantu begioti uzkibus tokiam bonusui, negu pati zvejyba truks.
Kas liecia zema vandeni, leta srove arba stovinti vandeni, tada jo pilnai pritariu del 70g feederio.
2. Asmeniskai nesirinkciau pinto valo Nery arba Nemuno ausktupy, nes nemetai labai toli, jautrumo per akis is su mono, plius su mono lengviau kontroliuoti uzkibus didesniam laimikiui. 5 metus naudojau Shimano technium 0.25mm, man sis valas super ;-var-var.
3. Nepritarciau del to, jog in-line lengviau suristi, kaip tik paternosteris vienas du ir baigta.
Risu ir ta ir ta sistema Nemune, bet skirtumo nepastebejau jokio, tai nutraukus sistema arba perrisinejant kas sauna i galva, ta ir surisu.
4. Neturiu nuomones.
P.S. Cia isdesciau tik savo nuomone ir omeny turejau stambesniu zuvu zvejyba, tokia kaip karsiu, sapalu, karosu. Jei taikantis i smulkesne zuvi, tada viskas turetu buti liauniau ir ploniau...
 #709902   vaidask
 24 Gru 2017 12:43
Galvoju kitam sezonui atsinaujinti fyderiuka. Zuklei grynai stovinciame vandeny. Siaip tam visada naudojau savo 3.3 m garbolino pikeri challenger 10-30 gr. Atstumams iki 30-40 m nuo kranto uztekdavo su seryklelem 20-30 gr (be pasaro). Kazkaip mintys sukasi apie garbolino challenger feeder 3,60 m 20-75, kuriuos tubertinis sake uzsives pavasariui ir drennan 7 serijos competition feeder. Dar kaip variantas salmo tournament 70. Ezeruose naudoju 0,5 oz stikline virsunele, tai sia garbolinas jau turi komplektacijoje, competitionui - tektu dasipirkti, su tournamentu man atrodo be sansu gauti stikline 0,5 oz. Siaip gal labiau linkstu i drennano puse, del lengviau randamu jam 0,5 oz virsuneliu (tubertinis garbolinui jei atsiveza - greit isperka). Gal galetu kas palyginti siuos kotus?
 #709944   renaldas
 25 Gru 2017 20:41
Garbolino neturejes, tournamentu jautriausios berods 0,75 ir tos anglines. O kas del kompetition, jei tau tinka slangai, tai jis tau patiks, ir kaip sakei su tipsais pas drenus ner bedu. Til klausimas kam tau tas 0.5oz? Saulazuves gaudysi? Tokio dreno 1oz stiklas per akis pamatyt betkoki kibima, o ir nuo bangos ir vejo maziau kliba
 #709959   vaidask
 26 Gru 2017 00:57
Na as prates, kad ezere viskas butu kiek galima jautriau, ir ten ar saulazuve ar karsis man vienodai sviecia. Va tik man idomu ant kiek jis “slangas”. Teko nete matyt nuotraukas uzfiksuotas metimo metu, tai ilinkis toks dar visai baika, aisku nezinau koki svori ten sveicia. Siaip kokio max svorio serykleles be pasaro su juo metyti “pats tas”? Na, kad pasiekti maksimalu taikluma ir nuotoli?
 #709962   Bratka
 26 Gru 2017 10:04
Na matai,yra šeryklėlė tarkim 30gr. anpirsčio dydžio ir yra 10gr stiklinės dydžio...competitionui 50gr max.už competition neesu liaunesnio federio matęs(apie pikerius nekalbant),bet kotas netolimiems atstumams tikrai labai smagus.
 #709980   vyrgaz
 26 Gru 2017 14:56
Su competitionu metydavau 50gr browningo kulkas iki 50 m atstumo, esu ir skirvytej su juo 70 gr fidersporto konteineriukus metes, bet ten atstumai nedideli..o ir kotas nelabai pritaikytas stipriai srovei..bet tuo momentu, varžybose, nebuvo kito greito pasirinkimo..
 #710058   vaidask
 27 Gru 2017 18:03
Siandien teko paciupineti 7 serijos carp feeder, tai slangas kokiu reta :( competitionas sake dar net slangavotesnis. Nelabai isivaizduoju kaip jums su juo sekesi zvejot 50 metru distancijoje. Reiks dar method feeder paziureti, gal tas kiek kietesnis...
 #710062   vyrgaz
 27 Gru 2017 19:49
Metodas "kiečiausias" 7serijoj, carpas yra per viduri tarp competitiono ir metodo..jei nori tikrai greitos akcijos drennano, žiūrėk superį iš matchpro serijos...bet tie gerokai brangesni nei 7-tukai..
 #710076   Donatelo
 27 Gru 2017 23:05
Visi sita etapa praejo kai i rankas fyderius paime po donkiu :) virsutine riba ir rodo maximalu svori uzmetimo tavo fyderio, ir zinant kad visi ar beveik visi fyderiai turi atsargos, tai manau su simtiniu fyderiu dar ir 100g serykla plius pasaras, kad ir nelabai komfirtiskai bet mest gali drasiai.. 20 g serykla? :grin: dar tokiu buna? :grin: baik bairius, su tavo fyderiu absoliutus komfortas turetu buti manau 40-80g seryklos plius pasaras.. sveisk drasiai - neluz tikrai ;-)
 #710081   Ramekas
 28 Gru 2017 00:41
Ce5ar rašė:Sveiki,
kokius svorius eina mest su Okuma Solitrom 50-100g? Kazkaip metau 20g serykla su pasaru, bet labai lengvai, nes bijau kad sulus...
Kaip ir Donatelo minejo, jo ribos mazdaug 40-80g + pasaras. Na Nemune +- 15-20m su 80g didesne serykle + pasaras metant jauciasi sioks toks diskonfortas, bet zvejoti imanoma.
 #711696   Ramekas
 24 Sau 2018 20:28
Edmis rašė:
24 Sau 2018 17:54
Gal kas zvejojate su Shakespeare Sigma Continental 4.20m.heavy feeder? Arba bent jau bandete? Sako geras fideris,toks,koks ir turi buti tikras fideris. Tai idomu,kokios jo galimybes.
O koks turi buti tikras fideris? :shock:
 #711771   Edmis
 25 Sau 2018 22:55
Na,"tikras" turejau omeny,kad tikra dugnine,galinga,ir koto linkimo akcija man pasirode keista(minkstoka),bet tame ir esme,kad sake,jog taip ir turi buti,tokio ilgio kotams.Tipo 4.20m.pagalys negali buti kietas,kaip armatura.
 #711840   Edmis
 26 Sau 2018 21:35
O,tai kokia cia informacija gali tureti, apie galinga fideri,vien palaikes ji rankose?!?!? Pludine dar dar,is akies gali pasakyti,tiks ar ne.Bet fideris,kuris galingus svorius meto,vienaip atrodys rankose,visai kitkas pasimatys su juo svorius metant.Lengvucius UL spiningelius ir tai sunku atsirinkti,netestavus,vien rankose papurcius,o cia visi 150 gr..... :?
 #711901   Edmis
 28 Sau 2018 19:04
Du klausimai:
1. Kas Lietuvoje atstovauja Shakespeare prekes zenkla?
2. Ar yra karpines meskeres ir fiderio hibridas,kad butu didesni ziedeliai ir rankena "pliko" blanko,be jokio kamscio,kaip ant karpines meskeres?
 #712916   damas
 25 Vas 2018 01:00
Mano nuomone toks nei tas nei anas, nei platforma nei kede ir dar brangus, toks nepatogus atrodo
siulyciau ziureti normalu kresla toki kaip Korum x25 arba Korum deluxe x25, skirtumas tarp ju tas kad deluxe pasidaro kaip gultas ir kojos teleskopines,
va cia tai superiniai kreslai ir kaina pirmas 90svaru kitas 120svaru
Cia tik mano nuomone
 #712918   Eziukas_Nindze
 25 Vas 2018 09:24
tukasG rašė:
24 Vas 2018 12:21
Sveiki. Gal kas naudojat savo žvejybose Traper Action Feeder krėslą?
Traper Action Feeder.jpg
Įdomu, kaip kokybė, patogumas. Kaina nėra didelė, http://skleptrabucco.pl/kosz-traper-action-feeder/ gal visai ir neblogas variantas mėgėjiškiem pafyderiavimams būtų?
Turiu tokia, tik Browning firmos. Siaip kede super, minksta, patogi, lengva ir nedidele transportavimo atzvilgiu, plius kede atsidaro kaip deze, tai ten laikau visas savo karmuskes.

Su Korum yra niuansu, tokiu kaip varztu spaudimas i slaunis ;)
 #713138   Moonwalker
 06 Kov 2018 13:19
Sveiki visi , renkuosi savo pirma pikeriuka - del koto kaip ir nuspresta butu drennan acolyte ultra 11ft, o del rites dvejoju tarp Team Daiwa TDR 3012 ir Shimano stradico 2016 metu raudonojo 4000fb , labiau linkstu link stradico, tik dvejoju ar neuzmusiu as tos riteles greitai... Svoriai bus 40gr + pasariukas
  • 1
  • 322
  • 323
  • 324
  • 325
  • 326
  • 327
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė