Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Kotai, ritės, valai, svareliai, šėryklėlės, signalizatoriai, naudingi priedai
 #187340   ansanas
 15 Bal 2010 20:13
Tas feederis pavadinimo nepamento bet uz ji tesumokejau 50lt nu tais pavadinimo rimtos firmos neturi jis :D zodziu kai uz tokia kaina tai dziaugiuos,kad neluzo pirma zvejyba...dabar galvoju ar man sunkesne serykla detis ar pirkt plonesne virsune...gaudomos zuvys nedideli karosai kuojos ir pan..
 #187397   Antas
 15 Bal 2010 21:23
makaulė rašė:siaip virshune ishlinkt i neturi y baranka jei ka,o kliova tikrai matyt turejai,koks tas feederis?
nezinau kaip jums, bet man 1 ozo virsunele linksta normaliai nuo 20g seryklos + maistas. iki 90 laipsniu neislinksta, bet arti to kampo yra
 #187419   makaulė
 15 Bal 2010 21:42
Antas rašė:
makaulė rašė:siaip virshune ishlinkt i neturi y baranka jei ka,o kliova tikrai matyt turejai,koks tas feederis?
nezinau kaip jums, bet man 1 ozo virsunele linksta normaliai nuo 20g seryklos + maistas. iki 90 laipsniu neislinksta, bet arti to kampo yra
tai uzsidek 2 oz.
 #187427   Antas
 15 Bal 2010 21:49
makaulė rašė:
Antas rašė:
makaulė rašė:siaip virshune ishlinkt i neturi y baranka jei ka,o kliova tikrai matyt turejai,koks tas feederis?
nezinau kaip jums, bet man 1 ozo virsunele linksta normaliai nuo 20g seryklos + maistas. iki 90 laipsniu neislinksta, bet arti to kampo yra
tai uzsidek 2 oz.
ta ir darau ;uolrait

bet va niekaip nesuprantu kam reikalinga fideriui 1 ozo virsunele, gi 5 gramu serykleles nera, ar tiesiog po tam tikro maitinimo su seryklele pasikeisti i svynuka
ansanas rašė:Tas feederis pavadinimo nepamento bet uz ji tesumokejau 50lt nu tais pavadinimo rimtos firmos neturi jis :D zodziu kai uz tokia kaina tai dziaugiuos,kad neluzo pirma zvejyba...dabar galvoju ar man sunkesne serykla detis ar pirkt plonesne virsune...gaudomos zuvys nedideli karosai kuojos ir pan..
kam pirkai? gi geros ekonomines klases gali iki 150 paimti. jei paziuresi apie kotus ten nuoroda yra.
 #187462   ansanas
 15 Bal 2010 22:22
Pirkau toki bo baisiai skupus esu be to paciupinau lengvas,uzmetimo svoris kuris ant meskeres man tinkamas buvo ko daugiau reik :-D kaip suprantu,kad gautusi man tinkamas feederis man tereik tinkamu virsuneliu prisipirkt tai busiu sutaupes...kam moket 150 kai galiu moket 50 +uz virsuneles atskirai.
 #187497   ansanas
 15 Bal 2010 22:45
Man tik reik paaiskinimo smulkioms zuvims kokia virsune tinkamiausia ir prie tos virsunes kokio svorio serykla reikalinga ir psio einu gaudau :-D Ir nereik cia to sarkazmo buvau skupus ir liksiu skupus :-D
 #187567   Antas
 16 Bal 2010 08:50
Ansanai ziani kaip sakoma. skupus moka du kartus. jei butum pirkes uz 150 lt, butum gaves 3 virsunes 1, 2 ir 3 ozu. taigi dabar reiks pirkti virsunes, o jos yra nuo 10 - 25lt. prikausomai kokia pirksi, yra stiklines ir anglines. jei stikline yra nezinomos firmos tai ir nusipirksi uz 10 lt Vilniuje algirdo gatveje paimsi. jei noresi browing shakespeare be 15 - 25 lt nepraslysi + dar reiks atsitaikyti virsuneles galiuko stori :lol: jei nerasi virsunelessu idealiu storiu, reiks ja ploninti ( skaityti senesnius postus).

o ka su kuo gaudyti, gi makaule parase. jei sersi is rankos imk 15 - 20 gr svyna ir 1 ozo virsune, jei naudosi 20g serykla + zuvu maistas imk 2 ozu = apie 56,7g

o toliau bandyk bandyk ir dar karta bandyk
 #187570   Wirtualus
 16 Bal 2010 08:59
Del fakto kad skupus moka 2 akrtus pas mane asmenineje praktikoje pasitvirtino 100 procentu. Bet kai sakoma ne kotas zuvi zvejoja, o zvejys...Kotas yra malonumas zvejui o ne karsiui :)
 #187607   ansanas
 16 Bal 2010 10:26
Nu va dekui dabar viskas daug aiskiau .man vilnius per toli bandysiu kaune barsausko gatvej virsuniu ieskot. :) nu o kad skupus moka du kart tai nesigincysiu,bet kad labai jau man dege vakar nusipirkt ir isbandyt tai jamiau ka radau.
 #187663   senelis
 16 Bal 2010 13:16
Antas rašė:jei butum pirkes uz 150 lt, butum gaves 3 virsunes 1, 2 ir 3 ozu.
Nenoreciau sutikt su nuomone,kad kuo daugiau virsuneliu su perkamu kotu gauni,tuo geriau. Pirkdamas kita fyderi,tikrai nebekreipsiu demesio i virsuniu kieki ir ju lankstuma. Paaiskinsiu kodel. Visu pirma,tai virsuneles yra,kaip sakoma,mazavertis turtas,kuris devisi (luzta). Kad ir kaip jas besaugotum,vistiek tai ziedeli nulausi,tai iskils ar panasiai. Antra : prie dazniausiai perkamu,populiariausiu biudzetiniu kotu virsuneles paprastai buna gana prastos kokybes,minkstais ziedeliais,kurie "eda" pinta vala,uzrasytas svoris (gr. arba oz) dazniausiai visiskai neatitinka realybes. O atskirai parduodamos Browning,Shakespeare,shimano (na pastarosios tai nesamoningai brangios) yra visai padorios kokybes ir kaina 20-25 Lt nera jau tokia didele,jei nori gerai matyti kibima ir negirdeti,kaip pintuka "pjauna" kokie prasti ziedeliai. Zinoma,yra toks bjaurus dalykas,kaip virsuneliu diametras,kuris retai atitinka turima kota... Na bet tikrai nera taip sudetinga padirbet keleta minuciu su smulkiu svitriniu popieriumi ir pritaikyti diametra. Taigi jei teks pirkti dar fyderi,tai pirsiu nors ir su viena virsunele . Na bet cia jau mano asmenine nuomone,kuri susiformavo is patirties,ir su galima nesutikti ;-)
 #188172   ansanas
 17 Bal 2010 11:23
nesigavo fokusas su virsunem pasirodo pas mane diametras 4mm o pavyko rast tik 3.5mm arba galejau rinktis 4mm bet tokia pacia nejautria, dabar suku galva kaip pastorinti... nu zodziu prasoviau... bet gyveni ir mokaisi. dabar bent jau matau kaip atrodo normali feederine 1oz virsune..
 #188177   ansanas
 17 Bal 2010 12:04
jau lyg ir susitvarkiau pirkau dvi vieno 1oz virsunes viena normali kita turgine, tai normalia virsune apvyniojau siulu ir uztepiau superiu,siulai permirko sukietejo ir lyg ir gerai, o turgine virsune tiesiog sutrumpinau iki pirmo ziedelio ties ziedeliu buvo sustorejimas tai jis man kaip tik,o ziedeli nulauziau. dabar beliko isbandyt ''plot
 #188334   Antas
 17 Bal 2010 20:05
o ka mes tau raseme :shock: dabar isejo taip, kad jei butum paklauses butum normalu fideri nusipirkes ir nieko nereiketu nei storinti nei nulauzineti. va senelis irgi rase, kad net galima nusipirkti fideri su viena virsune ir kitas jau nusipirkti. ir butu 1000 kartu geriau
 #188971   Grantas
 19 Bal 2010 21:57
Cia ziuriu vyruciai ne i ta tema rasote... Apie ispudzius rasykite, o ne kur nusipirkti kokias virsunes.
Tai ar atidarete sezona? Kokie rezultatai, kas naujo, idomaus?
 #188977   Grantas
 19 Bal 2010 22:19
As vakar zvejojau Kauno mariose. Rezultatai neispudingi, bet feederi isbandziau.

Kaip pirmai zvejybai feeder'iu, oras buvo pakankamai komplikuotas - labai stiprus priespriesinis vejas, stiprus bangavimas. Ir saltis... Bijojau, kad nesimatys kibimai, bet, uzdejus minksciausia virsunele ir kota itaisius ant 3 stoveliu, nereikalingus virpesius pavyko gerokai sumazinti.
Pirmas laimikis naujai meskerei - lygiai 1kg karosas ''plot . Kibimas matesi aiskiai, pakirtimas su pintu valu idomus, bet priprasiu :). Zuvis priesinosi pakankamai stipriai, jaudinausi del 0,14mm pavadelio (tiksliau, mazgu :) ), bet pasirode, kad visiskai be reikalo - irankis pakrikstytas :grin: .

Per pirmaja zukle pavyko suprasti keleta dalyku:
1. 120g akcijos kotas reikalingas nebent labai didelei zuviai gaudyti (gal neuzilgo pakeisiu nuomone, jei gerai seksis). Sekantis feeder'is bus perpus lengvesnis. Kita vertus, patiko metyti 80g+pasaras seryklele pries stipru veja ne maziau kaip 50-60m ir nesijaudinti del nutrukimu/suluzimu.
2. Pintas valas - butinas komplekte su feeder'iu. Nerealiai smagu, kai matai kiekviena krustelejima, ko su signalizatoriais ir bezdzionemis neimanoma pamatyti.
3. Sis zukles budas daug idomesnis uz paprasta donkinima, nes pradziai (o gal ir ne tik pradziai) pilnai uztenka darbo su vienu kotu.

Stai tokie ispudziai. Beje, del karosu kibimo Kauno mariose. Mano giliu isitikinimu, karosu yra ir jie kimba, tik pilnas krantas sedinciu zveju net nesigilina, kuo juos jaukina. Daugmaz "cia juk karosas - jis turi viska ryti". Pasirodo, nieko panasaus. Masalas visu vienodas - muses lerva buterbrode su pustu kvieciu. Iki pietu rezultatas - per visa kranta (apie 15-20 zveju) tik 2 karosai. Ejo ir ejo ziureti, ka pagavom. Klausinejo su kuo, kaip, kiek ir t.t....
O atsakymas paprastas - skiriasi ne masalas, o jaukas. Jei jau atplauke karosai prie tavo jauko, pradejo rinkti nuo dugno ka paserei - tai paims ir ta lerva.
Popiet i mano vieta stojo vietinis zmogelis, kuris tik jam zinomu jauku (su ta pacia muses lerva ant kabliuko) per keleta valandu pagavo virs 10 karosu. Visi nuo 500g ir iki 1200g mazdaug. Neisdave, zaltys, kuo jaukino :evil: .
Ryt vaziuosim, bandysim ivairius variantus - reikia ismokt gimtam mieste bent karosa pagaut :lol:
 #189026   senelis
 20 Bal 2010 08:41
Zinai,Grantai,su tokiu krikstu tai gali rimtai ant fyderio paikabint :) Pirma zukle ir kilo karosas :gutgut O del irankio lengvumo,tai pilnai sutinku - daug smagiau traukt,kad ir nedidele zuvele,su lengvesniu fyderiuku ;-)
 #189044   Airis
 20 Bal 2010 09:55
teko ir man isitraukti i fyderastu gretas.kartais norisi karosus, ziobrius ar sapalus su fyderiuku patraukt,o tokiu irankiu neturejau,tik sunkiaja karpine artilerija. kadangi daug zvejoti neisei,tai emiau ekonomini varianta shakespyro omni x , 3.30m iki 85g.dvi galunes. viena grafitine sunkiems masalams ir kita stikline -lengvesniems.siandien dasipirkau light galuneles,reikes pritrinti,kad normaliai isistatytu i kota..
dabar lauksiu akcijos ant riciu romadoje,kolkas naudosiu ka turiu. ot su seryklelem tai problema ,visur tik nedideles tokios.gal kur uzmatet klaipedoje ?
kotus ismeginau prie karjero.60 metru su 2oz numeta ,tai ir uzteks. kodel daro toki maza pirmaji nuo rites ziedeli? labai dideliu kampu valas nueina nuo rites i ji.galetu but kaip pas karpinius 30 arba 40mm,tolimesni metimai gautusi.
patys kotai greitos akcijos,palyginus lengvi.manau uzteks ilgam. liko tik su savo irankaiis pagaut pirmaja zuvi
 #189079   Liveris
 20 Bal 2010 12:22
na kiek pastebejau tao pirmas ziedas buna mazas ant eco kotu, turiu viena pigu stiklini 59lt + 3 virsuneles, na nieko dirba, bet pirmas ziedas mazas toli neina numest, o kitus 2 turiu Romados rinkimo, pirmas ziedas 30-40mm tai lekia kaip reikiant.
 #189392   Grantas
 20 Bal 2010 21:55
Zinai, seneli, jau pasikabinau :). Ne tik kad pirma zukle, bet pirmas kibimas, pirmas meskeres krustelejimas, pirmas pakirtimas...Ui, kaip uzkabina!!! Siandien vel buvau karosauti, bet nuvaziavau velai, po darbo, paskubomis.
Emiausi eksperimentu - labai trumpas pavadelis (panasiai, kaip "method"), nauji jaukai ir t.t. Kibimu buvo, viena pakirtau, bet leliju saknys isgelbejo zalti :evil: .
Priejau isvados, kad trumpas pavadelis gasdina zuvi, ji labai greitai isspjauna masala. Na, nebent laikytum ranka ant meskeres ir spetum kaip ziemine pakirsti pirma karta krustelejus virsunele. Is tiesu, pagal azarta tokia zukle labai primena ziemine.

Sulauziau siandien jautriausia virsunele :cry: . Pats galiukas nuluzo, manau dar remontuojamas turetu buti.
Nepaisant nesekmingos zukles, siek tiek patirties igavau. Bandysiu normaliai pazvejoti su pater noster sistemele - manau, del pavadelio ilgio jos ne taip baidosi zuvis.
 #191051   senelis
 25 Bal 2010 07:24
Grantas rašė: Sulauziau siandien jautriausia virsunele :cry: . Pats galiukas nuluzo, manau dar remontuojamas turetu buti.
Na tai,manau,kiekvienas yra patyres... Ir kazkodel nuluzta pati megiamiausia virsunele :) Nezinau,kur yra pirkt,bet man Browning virsuneles patiko,buvau papirkes... Ju gana didelis diametras (~3.5mm),tai galima daugeliui kotu pritaikyti.
 #191614   RamaZ
 27 Bal 2010 15:27
Kadangi Senelis pirmuose postuose minėjo, kad čia aprašomi ne tik pirmieji žvejybos įspūdžiai, tai manau, kad nenusižengdamas forumo taisyklėms, norėčiau išgirst kitų nuomonę sekančiais klausimais:
1. pavadėlio ilgis...
Man asmeniškai labai ilgas (apie 70cm) pavadėlis nepatinka. Padidėja "susimazgymo - susisukimo" galimybė. Jei vieta kur gaudai sukūriuota - manau, kad masalas tabaluojasi nuo dugno iki tokios ribos kiek ir leidžia pavadėlio ilgis. Dar vienas dalykas - žvejyboje būna, kad tenka mest prieš srovę: mano asmenine nuomone tada geriau trumpesnis - 30-40cm pavadėlis.
2. atstumas nuo šėryklėlės iki "sukučio" (naudojant paternosterį ir gaudant vienu kabliuku)...
aš asmeniskai linkstu link kokių 10-15cm. Mano nuomone, tada masalas yra palaikomas arčiau dugno ir arčiau iš šėryklėlės išplaunamo "pašaro" srauto. Gal kas turi kitą nuomonę - būtų labai malonu išgirst.
3. Kilpa asimetrinė...
Asmeniškai esu išbandęs ir manau, kad labai geras dalykas, kai gaudai žinomoje vietoje, kur žinai, kad nėra kliuviniu. Šiaip "renka" kliuvinius kaip pasiutusi ;-) , tik spėk raišiot sistemėles. Jautrumu esu patenkintas. Kaip jūsų nuomonė šiuo klausimu?
Būtų malonu išgirst kitų žvejų nuomonę, bet iš asmeninės patirties, o ne "vadovėlinę".
 #191650   kitas Andrius
 27 Bal 2010 17:13
1.As visada naudoju 20-30cm pavadelius. Argumentu neturiu kodel,tiesiog man jie yra pasiteisine,del kibimo priekaistu neturiu.

2.Naudoju paternoster sistemele (Gardnerio modifikacija) sistemele paprasta ir labai efektyvi. Ja radau cia http://salapin.ru/article463.html

3.Labai tingisi terliotis su ta asimetrine kilpa. del to paternoster sistemle man yra numeris vienas.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 14
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė