Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Kotai, ritės, valai, svareliai, šėryklėlės, signalizatoriai, naudingi priedai
 #376548   mariukaz
 28 Geg 2012 10:41
Vakar apturejau pirma zvejyba feederiu :)
Zvejojau ezere.
Ispudziai patys geriausi, labai, labai patiko!!! Pagaliau suradau zvejybos buda, kuris man prie sirdies... Irankio jautrumas nerealus, kibimai seka vienas po kito, tiesa dideliu zuvu nepagavau (truputi blogai ismatavau dugna, nepataikiau i duobe). Dar nevisai perpratau kibimo momenta, atrodo virpina, virpina virsunele, pakerti o ten nieko :(
Vienu zodziu siandien po darbo vel varysiu :)
 #421824   kitas
 11 Lap 2012 21:44
meškeriojimas traukė nuo vaikystės, aišku, kadangi mūsų kraštas ne tas kuris gali didžiuotis savo upėmis ar ežerais tai tas procesas vykdavo paprastos kudrose dubasinant penkiakapeikius karosiukus. Taip ir bėgo mano jaunos dienos, kol vieną kart (jau pauglystės metais, apie 89m.) poilsiaujant prie ežero neteko pamatyt vaikinuko nuo liepto meškeriojant man neįprastu budu. Šių dienų mastymų tai butų pikeris, mat blankas buvo kažkas panašaus į dabartinius spinigus, bet ant viršunėlės pritvirtinta kokių 6-8cm. spiruoklėlė per kurią ėjo valas ir jos virpėjimo pagalba buvo stebimi kibimai.
Aišku, kad su draugu ilgeliau jį pastebėje iš šalies įsidrasinome ir priėje užkalbinome. Nors vaikinukas buvo gerokai jaunesnis, bet buvo gan draugiškas, be to jam labai patiko, kad mums patinka jo meškeriojimo budas, tad pradžioje tik davęs pabandyt po kartelį užmest ir išlupt karšiuką netrukus iš tėvų automobilio atsinešė dar vieną tokią meškerę ir mes tada visi kartu turėjom gerą laiką.
To karto jau ko gero niekada nebepamiršiu, tačiau bandant kažką panašaus pritvirtint prie savo turimu kotų baigdavosi visišku fiasko (arba nevykusiai pritvirtindavau arba spiruoklė nedirbdavo)....ir vėl rišdavausi pludinę sistemėlę.
Kad visą gyvenimą meškerioju negaliu teigti, tai pamirštu tą pomėgį, tai vėl prisimenu, paskutiniu metu iš naujo užsikabinau gal prieš kokius penkis metus dukterėčios (tada 12m) paprašytas nuvežti pameškerioti....aišku kad mokinti pradėt reikėjo nuo kabliuko užrišimo ir t.t. ....dukterėčia senai jau metė tą pomėgi ir jau susirado kitus, o man tas amžinas ieškojimas užsikabino, tačiau dar visą šį sezoną buvau pludės gerbėjas nors nieko prieš ją ir db neturiu, tačiau nervina vienas vandens telkinys, arti kranto ten beproto seklu ir nekimba, o toliau užmetęs aš arba neįžiūrių savo 2gr pludelės na blogiausiu atveju 2+2gr (sunkenė man per daug grubi sistema) arba vėjo genamos bangelės nešą visą sistemėlę (amžinai ieškau skestančio valo)
Taigi praktiškai baigiasi senas senonas ir kartu prasideda naujasis nuo pasiruošymo kitam sezonui, o kitą sezoną jau pradėsiu bandyti žengti pirmuosius žingsnius feederyje, pirma juk taip tai artima tada mano bandytame žvejybos bude, o antra tai delikatnus meškieriojimo budas kaip ir pludinė meškerė
 #422133   Agis
 13 Lap 2012 00:02
Matyt pradžioje į rankas pakliuvo kažkas panašaus į Swing tipo viršūnėlę.Kai kuriuose feederiuose ar pikeriuose dar galima rasti vieną vioršūnėlę, kuri baigiasi sriegiu, vat ten įsisuka šita atskirai perkama nulinkusi 90 laipsnių kampu viršūnėlė.Manęs ji neužvedė, nes Žemupy žuvys stveria nesismulkindamos, tai tiesiog su paprasta lanksčia viršūnėle viską jauti, plius su ta Swing tipo kažkaip sunkiai nusimeta, tačiau manau, jeigu atsirastų noras Jums pakartoti tą dieną ant lieptelio, tai visai būtų nesunku.Paskutinį kartą Swing viršūnėlių mačiau Romadoje, tik vat kurie feederiukai/pikeriukai dar turi viršūnėles su sriegiu, tai jau reikia pasidairyti.
 #422143   kitas
 13 Lap 2012 06:48
kiek teroriškai suprantu apie swing tipo viršūnėles kad jos tipo laužtos per viduri, ten signalizvo spiruoklė įtaisita pačios meškerės viršūnėlėje, taigi manau kad labiau artima pikeriui.Kodėl pikeriui? Todėl kad meškeriojome be šėryklėlių....pati viršunėlė taip pat buvo pakankamai liauna ir puikiai reaguodavo į stipresnius kuojų timpelėjimus ....tada apie tai negalvojau, db galvoju kad ko gero tai buvo iš vakarų atvežti kotai, o gal ir ne, bet parduotuvėse iki šiol nieko panašaus nesu regėjęs
 #423977   Julius's
 19 Lap 2012 09:29
Feederi, ar tai pickeri, tiksliai nezinau. Su tokia "nulauzta" virsunele teko matyti romadoje. ten kiek is tolo buvo matyti, virsunes galas nupjautas ir tarpusavy termo kembriku sutrauktos jos, tai tie gal 10cm kabo nukare.
Gal tai labiau stovinciam vandeniui? Nes sunku gerai ytempti ir "perlenkti" virsune, o jei tarkim karsio kibimas su atleidimu tai ji pamatyti labai sunku, ta virsunele tada gal ir gelbeja.
Bet tai mano nuomone jau pasenes reikalas, nes dabar galim gauti ir 0.5oz virsuneliu, kurios ir su 0.5 uncijos svinu ar tai serykla 15gr puikiai persilenk ir viskas puikiai matysis.
 #474608   Rapalas
 06 Geg 2013 09:05
Nu va išbandžia savaitgali shekspero federiuka 1 mediuma, tiesa ne su normalia rite, tad pilno malonumo dar nepajaučiau, bandžiau arvyduose karpiukus ganyt, pavyko pagauti kelis, tai meškerė dirba gražiai, gal kiek norėtųsi kad labiau dirbtų, bet šiaip liuks, man užteks per akis. Ir metant vala 0,28 momoi garsas nemažas girdisi dėl mažų žiedelių. Bet visumoi super. Šeštadieni jau mirkysiu neryje :)
 #474648   vyrgaz
 06 Geg 2013 10:28
Na ir šaunu..Jei rimtai užsikabinsi, tai pajusi kad mach1 nėra "stebuklas" lyginant su kitais, aukštesnės klasės kotais..Aš kai turėjau pirmąjį zebco cool 3,3 m fideriuką, tai ir galvojau kad va, gera meškerė ir man jos gana..tačiau vėliau įsigijau mistrall fiderį 3,9 m (svėrė net 420g :shock: ), irgi maniau kad va šitas jau tiks..po metų įsigijau robinson tritium fiderį 3,9 m..tas buvo net 100 gr lengvesnis už mostralą..dar po metų įsigijau mach1 3,9 m fiderį..irgi buvo geras..bet tik tiek, kad geresnis už anksčiau turėtus..Dabar turiu mach2 fiderius..Jie irgi geresni už anksčiau turėtus..Ką turėsiu kitamet nežinau..galbūt irgi imsiu aukštesnės klasės fiderius..Nors jau ir šiemet beveik galėjau vieną prigriebt.. :) Taigi va..jei užsikabinsi, tai galo nebus.. :) Nebent iškart šoksi į gerokai aukštesnės klasės "vagoną"..
 #474698   Rapalas
 06 Geg 2013 12:55
Geresnių kotų visada norisi, bet kolkas esu daugiau spiningautojas, federis upėje yra šalutinis pomėgis :) Kai bus jeigu bus pagrindinis dairysiuosi i drenan ir panašius kotus :) tikiuosi :D
 #481988   MariusJa
 28 Geg 2013 15:47
va turiu jums klausimą, išbandžiau savo naująjį shakespeare 2xt feedrį, labai patiko, kibimai ir smulkmės pukiai matosi. Tik va iškilo vienas klausimas: tarkim kaip žvejodavau donke, kimbant karšiui apie 2kg "beždžionkė" leisdavosi palengva apačion, tai taip išeina kad žuvis imdama jauką atleidžia įtemptą valą (pataisykit jei klystu). Tai kaip tada tokį kibimą matyt su feederiu? Žuviai stveriant ir tempiant valą puikiai matau, kad linksta viršūnėlė, o kaip su valo atleidimu? Ar tiesiog reikėtų dėti lankstesnę viršūnėlę, kad įtempus valą ji ir nekimbant žuviai būtų išsilenkus ir jau kimbant karšiui kuris atleidžia man valą ji išsitiestų taip pranešdama kad kaip ir laikas pakirsti būtų?

Dar vienas pradinuko klausimas: kokia patogiausia feederio paguldymo ant kuoliukų padėtis, kad aiškiausiai matytūsi kibimas? pvz aš feederio priekį dedu šiek tiek žemiau nei galas, o priekinį kuoliuką smeigiu šiek tiek kairiau nei galinis, kad mešekrė kažkiek skersai gulėtų.

Na tikiuosi kad klausimus supratot :D

p.s. esu naujas tarp feederistų, reikalas tikrai kabinantis ir daug komfortiškesnis nei donkė (bent jau man), bet va vis iškyla klausimų, kurie manau kaikuriem iš Jūsų pasirodys pakankamai juokingi :d
 #481991   vyrgaz
 28 Geg 2013 15:55
Fiderį statai taip, kad valas iš meškerykočio į žūklės vietą "išeitų" apie 45 laipsn. kampu..Užmetus reikia įtempti valą tiek, kad viršūnėlė susilenktų apie 30-40 laipsn.. viršūnėlės atsitiesimas reikštų kad, lėščius čiupęs masalą lekia kranto link (donkėj leistųsi beždžionka)..
Mach2 fiderio minkščiausios (raudonos) viršūnėlės pakanka..Nor šiaip galima ir minkštesnės paieškot..
 #481997   EDVD
 28 Geg 2013 16:14
kokią sistemą naudoji? poternoster- išsitiesins galūnė. Asimetrinė kilpa- links galūnė, kiek links priklauso nuo sistemos. Inline- links galūnė.

Vyrgaz. o jei statau kuoliukus pagal kranto liniją ir valas gaunasi ~90 laipsnių su kotu?
 #482038   Ramekas
 28 Geg 2013 18:53
Mano manymu virgis gerai pasake ~45 laipsnius kampu, nes jei pagal kranto linija statyti, tada gali buti problemu su pakirtimu, ypac jei zvejoji mono valu. Daug kas priklauso nuo valo tamprumo, kranto, koto.
 #482061   EDVD
 28 Geg 2013 20:22
kodėl nutempt stovintį 90 laipsniu kampu lengviau nei 45 laipsnių stovintį meškerykotį neišmastau. O vat Rameko argumentas dėl pakirtimo vertas dėmesio, apie tai nepamasčiau.
 #483831   Agis
 03 Bir 2013 22:40
vyrgaz rašė:Nu kakoj skirtum, 45-90-10 laipsn..Statai taip, kad matytum kibimą.. :ruko
ir kad kuo mažiau valą veiktų vėjas ar srovė, a visa kita matematikų išsigalvojimai :lol:
 #483847   Sokratas
 03 Bir 2013 23:17
na taip...
O dabar toks dalykas: žvejojant srovėje, aš kažkaip tai pamėgau labiausiai trikampes šėryklas kabint...Tai čia aš gerai darau, ar visgi nelabai?
 #483946   renaldas
 04 Bir 2013 09:01
Srove srovei nelygi, jei gaudai didelej srovej ir nori kad kuo maziau nestu, reik rinktis kuo mazesnes seryklas, bet zinoma sunkias, kad kuo didesnis svoris butu i mazesni plota. O forma seryklos dideles esmes neturi, nepamirsk kad srove ne serykla, o vala veikia po vandeniu, kuris tempia serykla, tai ir reik kad ji kuo labiau i dugna kabintus.
 #484060   Ramekas
 04 Bir 2013 12:17
renaldas rašė:Srove srovei nelygi, jei gaudai didelej srovej ir nori kad kuo maziau nestu, reik rinktis kuo mazesnes seryklas, bet zinoma sunkias, kad kuo didesnis svoris butu i mazesni plota. O forma seryklos dideles esmes neturi, nepamirsk kad srove ne serykla, o vala veikia po vandeniu, kuris tempia serykla, tai ir reik kad ji kuo labiau i dugna kabintus.
Siek tiek papildysiu. Dar vienas dalykas butu, kad kuo staciau meskere reiketu statyti.
 #484515   Ramekas
 05 Bir 2013 18:13
Na, ziuresim, kaip "Sendien kimba" stato meskeres srauniajam nemune :-D Pagavo 2 neblogus sapalus, tik viena nufilmuot spejo ir mazesniu biski, o kiek susuke laida parodys dideliu sapalu pamatysim sekmadieni :-D
 #494852   dembell
 20 Lie 2013 10:43
Sveiki, na as ir nusipirkau savo pirma feederi, tai rankos niestejo tai i miesto ezeriuka snd ryte nuejau keliom valandom, siaip tokia zvejyba labai patiko tai reiks ir toliau testi meginimus. Laimikis toks : http://www.part.lt/perziura/6224b19ffbd ... 2b1273.jpg , dar vienas karosas geresnis ar karpiokas buvo uzkibes, bet 0.14 pavadelis neatlaike, ir siaip labai durna vieta http://www.part.lt/perziura/d795a8952e9 ... 864679.jpg , bet ka padarysi kai jau norisi nauja zvejybos buda sau isbandyti.
 #494854   Sokratas
 20 Lie 2013 10:50
įdomiai tu čia pažvejojai, įdomiai... Vietikę galėtum ir labiau išsivalyt :)
Kuriam Lietuvos krašte nors parašyk gal...
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 14
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė