Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Kotai, ritės, valai, svareliai, šėryklėlės, signalizatoriai, naudingi priedai
 #499999   Sokratas
 12 Rgp 2013 21:10
Ne tiek jau ir pirmieji tie mano įspūdžiai, žvejoju gal treti metai fideriu...Bet gal čia, šioje temoje pabandysiu apie vakar...

Pirmą kart bandžiau tokiam ežere, kurio plotis gal 200 m, o ilgis apie 10 km. Bet nesiginčysiu, jei tebus ten ir tik 7 km, ar gal 12...
Gylis didelis, staigiai einantis gilyn. Pirmiausiai klaidžiojau porą valandų kol susiradau žvejojamą vietą...
Numečiau pašaro kelias šėryklėles, kaip ir priklauso pagal taisykles :grin: , ir užmetęs pradėjau laukt kibimo...
Sistemėlę aš visad rišu seną, čia jau aš taisyklių nesilaikau, mano mintis yra tokia, pirmiau lai nutraukia, tada jau užrišiu naują :oops: , pavadėlis nuo praeitos žvejybos likęs 0,103 mm storio fluorokarbonas,su kuriuo tada sėkmingai ritinau krantan karšius taip po 500-700 gramų.
Aišku, laikas nuo laiko pakeisdamas masalą (sliekai, kukurūzai, dzikai), patikrindamas, ar viskas tvarkoj su sistema anam gale, kur turi pasirodyt ŽUVIS :)
Mečiau į tolį apie 30-40 gal metrų, šėryklėlė 30 g (be pašaro) su pašaru skęsdavo apie 25 sekundes.

Žuvys, matau, priekrantėj žolėse labai aktyvios, i pamestą žiupsnelį pašaro sureagavo, priplaukė ir didesnių, domisi išalkusios: aukšlės, kuojos, raudytės....
Žvejybos partnerė su plūdinuke traukia vieną po kitos- daugumoj kuojos, bet pasitaiko ir kitos mano paminėtos...

Panašiai po dviejų, gal pusantros valandos nuo žvejybos pradžios, nesulaukęs nei vieno viršūnėlės virptelėjimo, nutariau permest arčiau. Nušveičiau apie 15-20 metrų nuo kranto, sistema skendo apie 12-15 sekundžių. Na, tai rašau tam, kad susidarytumėte vaizdą, kokie ten gyliai...

Jau pirmu užmetimu sekė kibimas, ištraukiu-kuoja, ant kukurūzo, tokia normali, kaip sakoma, kepama, gal šimtgraminė, gal kiek mažesnė...
Kimba labai, aišku, ne visad pakertu... 50-100 g kuojos
Pakeičiu masalą į dzikus... Tampo nesvietiškai, nebepakertu visai...
Pereinu ant sliekiukų mėšlinių. Iš kart, dar nenusileidus šėryklai, viršūnei suvirpėjus pakertu ir ištraukiu karšiuką apie 100 gramų...
Va, galit pasiginčyt kam patinka, plakis čia ar karšis
P1040877.JPG
Sekančiu metimu, vėl tas pats, tik sistemėlė jau spėjo pasiekt dugną...
Bet baigėsi sliekai, kurių tiek ir teturėjau.
Aišku, tuos karšiukus traukt šiek tiek maloniau, nei kuojytes, bandau dėt kukurūzą ir purkšt įvairiais kvapais: slieko, krevetės,silkės, , dar kažkokiu smirdalu, kuris galėtų patikt karšiams, bet ne, kimba tik kuojos...
Laikas nuo laiko praplaukia valtis, spiningauja, visi meta į krantą ir traukia link savęs, ir visi, kaip susitarę purto galvas, kad nekimba. Netoliese žvejoję, ir vienoj, ir kitoj pusėse, vyniojas meškeres, pradingsta, manau todėl, kad nekimba... O gal jau prisgaudė užtektinai, nežinau, bet kiek galėjau įžiūrėti, nemačiau kad trauktų žuvis. Na ne taip svarbu, man įdomiau būtų sulaukt komentarų pastebėjimų, kaip tokiose suituacijose elgiasi labiau patyrę fideriautojai...
 #500002   Sokratas
 12 Rgp 2013 21:26
ne, neišsiplaudavo, vos vos tik suspausdavau į šėryklą kad lengvai iškristų, ir tai dažnai parsitraukdavau su ne visai išškritusiu, nervai ėmė, kad blogai išbyra... Vis, per apsileidimą, neįsitaisau tos raketos pašėrimui...
 #500013   pensininkas
 12 Rgp 2013 22:27
nu tai kaskart papaildomai primetai pasaro permesdamas, bet mano manymu, koks pirmas uzserimas - toks ir galutinis rezutatas. kokio stambumo pasaras - tokio kalibro ir zuvis
 #500016   Sokratas
 12 Rgp 2013 23:01
šiaip tai aišku tie dalykai, tik šiaip įdomųs pasvarstymai...
O kad ten aš ne vienas žvejojau, ežeras arti miesto, vietos nutryptos kaip reikiant, ten žvejoja pastoviai, ir šeria irgi manau neblogai...
 #500098   Ramekas
 13 Rgp 2013 11:50
bobis rašė:Na ne taip svarbu, man įdomiau būtų sulaukt komentarų pastebėjimų, kaip tokiose suituacijose elgiasi labiau patyrę fideriautojai...
Na tokioj kaip tavo situacijoj jau vynioju meskeres ir nesu mesas namo, nes man cia tai tikrai ne zvejyba, kai tokia susara gadina masalus. Nzn galit vadint donkininku, fideristu ar kuo norit, tiesiog papasakosiu kaip paprastai zvejoju nemune karsius, kaip praeita ir sia savaite. Pirmas vakaras, vietos patikrinimas, kad be reikalo nepriserciau ir rytojaus ryta nerasciau ryboko sedint ten ir sakant "as cia seriu savaite/menesi, todel pasiieskok kitos vietos" taip pas mus jau iprasta :) jei vieta laisva, sumetu ten pasaro ~ 10L kibira. Dazniausiai tai buna virti zirniai su perlinem kruopom + OPTIMA 2-3 skadines kukuruzu. Sumaisau pasara su isdziovintu ir persijotu moliu mazdaug puse ant puse, suformuoju apelsijo dydzio ritulius ir sumetu ten, kur mazdaug mesiu rytojaus ryta karmuskes. Taigi taip atsitiko ir si karta. Rytojaus ryta sumaisau moli su perlinem kruopom, zirniais ir kukuruzais (si karta ~apie 8-10 rituliu). Paimu atskira pasara zuvims. Mociutes sesiu rusiu grudu kose + zirniai+kruopos ~1.5Litro, iberiu skardine kukuruzu, suberiu ~1kg Anpio karsinio jauko, ipilu skystos melasos, prasuku su suktuku ir palieku pabrinkti, kol i masina susikrausiu visa zvejybine amunicija. Nuvaziuoju i vieta svintant, sumetu pasara su moliu, issidelioju visa amunicija, susitveriu ir sumetu du feederius, si karta geriau veike kukuruzas su 4-5 muses lervomis, sliekas prastai. Rezultatas sapalas ~1.2kg ir du karsiai, bendras svoris 3.8kg, susaros neiskaiciuoju, kur mazesnes kuojytes ar plakiai paimu katinui, kur ~200-400g plaukia atgal nes mano katinas isrankus, valgo jauna mesa :-D baiges zvejyba visa laika is likusio pasaro suformuoju ritulius ir apibombarduoju ta vieta kur zvejoju. Antras rytas, ta pati situacija kartojasi, tik jau laimikiai kiti, 5 karpiukai 100-400g kurie iskarto keliauja atgal, si karta 4 karsiai, bendras svoris 5.5kg susara kaip ir pirma diena, su ja taspats. Sendien rytas vienas karpiukas 600g, kuris keliavo i prudeli ir 7 karsiai, kuriu bendras svoris 9.4kg. Taigi galiu pasakyti uztikrintai jau ne pirma karta, kad stambiai zuviai reikia stambaus pasaro ar tai butu upe ar ezeras, tik kiekiai mazesni/didesni priklausomai nuo zuvies kiekio, smulkmes ir zuvies maitinimosi, bet jaukint reikia daznai ir nemazai, kad zuvis iprastu ir zinotu, kur yra maisto. Gamtos myletojams pasakau kad neverkslentu paskui, kad zuvies perteklius buvo paleistas visa laika. Na 5.3kg cia jau gal nebaus niekas del to :-D Ir netgi siuksles aprinkau, kur kazkada buvo kazkieno zvejota ir palikta, o gal tai pavasari lytys sunese. Taip as zvejoju nemune visa laika ir zvejosiu nes man taip gerai :gutgut
 #500114   Sokratas
 13 Rgp 2013 12:26
skaitydamas pagalvojau, kažin jei ten, kur gaudžiau tokius rutulius mesčiau, kai yra toks smarkus gilėjimas, jie ko gero nuriedėtų velniai žino kur... O gal ir nenuriedėtų...

Šiaip tai jo, aš ten pradėjau žvejot tik 12 val dienos, tai nėr ko geriau ir norėt, o dar netoliese su vandens motociklais varinėjo. Temstant ar auštant (naktį nežvejoju), manau, situacija būt visai kitokia, tik neaišku ar geresnė :)
 #500122   renaldas
 13 Rgp 2013 13:05
Mano praktika gaudant giliuose ezeruose kukloka, bet kiek teko tokiuose gaudyt, dideliam gylije zuvies nerasdavau isvis ir susidare tokia nuomone, kad tu paciu karsiu reik ieskot 4-6m gylije, giliau jau sulinys. Bet aisku gal as tik taip uztaikiau ir tai nera taisykle
 #500202   Ramekas
 13 Rgp 2013 17:16
Vienais metais bandziau ~12-15m gylyje ezere per nakti pasedet, del idomumo paziuret ar bus karsiu ar ne, tai apie 3 val nakties jau isvariau i namus su pilnu sietu 00000 zuvies :D isvis nei vieno kibimo neturejau nuo vakaro iki kol isvazevau. Manau karsiams max gylis iki 8-9m na gal 10m :)
 #500205   ansanas
 13 Rgp 2013 17:52
gal kas turit minciu zvejoju mikrodziginiu kotu uzsidejas pinta vala ir koks 1-2m alia sokleaderis. Visiskai nesuprantu ka daryt, begale tusciu kirtimu.
Zvejojau su gardnerio sistema ir su ilgesniu pavdeliu 50-70cm kiek kertu tiek nieko, naudojau ir sistema kur kauno mariose naudojam,kai 2 kabliukai ant trumpo pavadelio sukisami i serykla vistiek tas pats. Kibimu daug atrodo pakertu nesmarkiai, bet sekmingas tik kas koks 20 pakirtimas :D kaitaliojau kabliukus i didesnius i naujesnius, astresnius ir vistiek nieko zodziu.. nusitaikes as i karsius ir nedidelius karsius.
Gal kas turit minciu.. kada is vis reikia pakirst zvejojant fyderiu-pickeriu ? dazniausias kibimas tai trumpas virsunes suvirpejimas, tyla ir vel tas pats.. Zodziu visai nieko zvejybos budas, bet visai nesuprantu, kad pakirst.. ar ten zuvis seryka stumdo ir virsune juda ar kas do biesas daros.. Zvejociau be seryklos, bet be seryklos kibimai geroookai retesni buna.
 #500224   ansanas
 13 Rgp 2013 19:37
nesinori sumeluot, bet berods 8nr (ner jie baisiai dideli, bet ir ne miniatiuriniai kokie 2-3kukuruzai telpa) .. naudojau arba vien slieku kuokstus arba kukuruzus arba kukuruzus+sliekas. Seip kazkodel galvojau, kad didesni kabliukai turetu padet lengviau uzkirst zuvi..
Ar zuvis tarpais per smulki kibo ir neapziojo ar kas per.. Bet jei buciau dejas mazus kabliukus tai tilptu tik vienas kukuruzas ir tai paskestu visas kabliukas..
Dar linkes itart pinta vala, gal ale pikeriui kisa koja pintas valas, gal pakiritimas gaunas per stiprus nors kertu lyg ir visai nesmarkiai..
Kazkada kazkas buvo patares naudojan gardnerio sistema naudot ilgesnius pavadelius ir kiek menu zvejojant karosus man tas labai padejo, tiesa takart zvejojau mono valu ir KAROSUS, dabar gi ilgesnis pavadelis nepadeda gaudant karsiukus.. ezere pilna raudziu gal tos neuzaugos ramybes neduoda... zodziu daug klausimu ir nebe zinau kurioj vietoj dar eksperementuot.. Galvoju megint det mazesnius kabliukus ir atsisakyt pinto valo..
 #500238   Qmas
 13 Rgp 2013 20:27
As tai mazesnius kabliukus ir pasiilgint soklydery siulyciau... Bent jau pats (nors as tikrai ne profas) naudoju paie 2 kart meskeres ilgio soklyderio atkarpa pvz kotas pas mane 3.6m tai soklyderiu dedu 7-8 metrus. Kabliukai pas mane nediduckiai (nepamenu kelinto nr, bet tingiu iki garazo eit ka paziuret :D), jei sakai uzmauni 3 kukuruzus, tai gal tikrai neapzioja susara maza. As vos vos du kukuruzus uzmabinu, ir tai tenka ieskot bankej mazesniu. Ir jei sakai kerti kai virsunele tik virpteli karta - tai gal paveluotai, as nepatingiu islaukt israiskingesnio galunes virpejimo. Ir pakankamai retokai tusti kirtimai buna.... Naudoju pats asimetrine kilpa, pavadeliai iki 37cm (pavadeliu deklas ilgensiu neleidzia susikabint, nebent vietoj eksperimentuodamas ilgesniu pasirisu).
Siaip gal kas is rimtesniu feederistu tau dar feeder guma rekomenduotu - irgi gal pades, bet mano zinios apie sia guma tik teorines (kiek forume paskaitineju)
 #500254   Sokratas
 13 Rgp 2013 20:47
jei nori pakirst kiekvieną beveik žuvį, turi dėt mažą kabliuką ir aišku, smaigalys atviras.

O jei noriu pagaut didesnes žuvis, pvz žiobrius, tai irgi, kaip tu dedu didesnį kablį kad sušara neapžiotų, nes jei dėsiu mažiuką, tai trauksiu tas mažąsias, žiobrys normalus nespės priet prie masalo, kaip jis jau bus prarytas...

va čia esu pafilminęs, pasikartosiu:

http://www.youtube.com/watch?v=PF8_whlH ... e=youtu.be

tai tokių ir nekertu, o sulaukiu normalaus ėmimo, arba, jei nebeklibina visai, vadinas masalą nudrąskė...
 #500262   Sokratas
 13 Rgp 2013 20:58
kur užmesta nėra apžėlę, švaru.
Pagaunu, kartai nepagaunu, visaip. Apie pagavimus esu aprašęs čia, nebesikartosiu:

http://www.zvejotribuna.net/forumas/vie ... &start=960

sistemą pagrinde naudoju asimetrinę kilpą, pagr valas 0,12 - 0,16 pintas Sasame, pavadėlius Ventoj rišu ilgus iki metro net kartais 0,12-0,14 mm storio.
 #500267   renaldas
 13 Rgp 2013 21:16
ansanas rašė:nesinori sumeluot, bet berods 8nr (ner jie baisiai dideli, bet ir ne miniatiuriniai kokie 2-3kukuruzai telpa) .. naudojau arba vien slieku kuokstus arba kukuruzus arba kukuruzus+sliekas. Seip kazkodel galvojau, kad didesni kabliukai turetu padet lengviau uzkirst zuvi..
Ar zuvis tarpais per smulki kibo ir neapziojo ar kas per.. Bet jei buciau dejas mazus kabliukus tai tilptu tik vienas kukuruzas ir tai paskestu visas kabliukas..
Dar linkes itart pinta vala, gal ale pikeriui kisa koja pintas valas, gal pakiritimas gaunas per stiprus nors kertu lyg ir visai nesmarkiai..
Kazkada kazkas buvo patares naudojan gardnerio sistema naudot ilgesnius pavadelius ir kiek menu zvejojant karosus man tas labai padejo, tiesa takart zvejojau mono valu ir KAROSUS, dabar gi ilgesnis pavadelis nepadeda gaudant karsiukus.. ezere pilna raudziu gal tos neuzaugos ramybes neduoda... zodziu daug klausimu ir nebe zinau kurioj vietoj dar eksperementuot.. Galvoju megint det mazesnius kabliukus ir atsisakyt pinto valo..
Is kur ta logika, kad dideliai zuviai tik didelis kablys? Norint pagaut ta pati karsi, jam tikrai nereik maut 3 kukuruzu :lol: Pamegint bent 12nr kabli uzsidet ir viena kukurza ar pora mesliniu slieku ar du tris dzikus ar dar ka tokio. Manau rezultatai zenkliai pasikeis. O pintas valas pakirtimui tikrai yra geriau nei mono, traukiant zuvi, cia jau kitas klausimas. Taip kad palik viska kaip darei, tik sumazink kabli ir "porcijas". Kai isbandysi, papaisyk rezultatus :)
 #500281   renaldas
 13 Rgp 2013 21:42
Taip, didelis masalas sumazina tikimybe kad susara ji dauzys, bet velgi tai nereiskia kad ji didele zuvis mielai griebs, esu turejes daug zvejybu, kai karsiai "imdavo" tik 1-2 dzikus ant kablio, uzdedi daugiau ar ta pati kukuruza, nulis. Taip kad nereik isikast tos teorijos, dideliai zuviai, didelis masalas, kiekviena kart reik bandyt viska, kol randi ta aukso viduriuka.
 #500291   Aika
 13 Rgp 2013 22:58
Nelabai suprantu, kam stovinciame vandenyje naudoti tokius ilgus (50-70cm) pavadelius?
Kaip as suprantu, tai metimo metu serykla skrenda pirma, pavadelis su masalu is galo. Ikritus i vandeni, serykla del savo svorio, skesta greiciau nei masalas, tad masalas nusileidzia prie pat seryklos (beabejo nuo telkinio gylio priklauso). Tad zuvis turi 50-70 cm su masalu plaukti i sona, kad pamatytum kibima :)
 #500298   vyrgaz
 14 Rgp 2013 06:19
Pas mane būna- sistema inline, kasytė apie 10 cm+ fidergumas-5-7 cm+ pavadėlis 50 cm, kabliukas 14-16 nr..laimikiais nesiskundžiu..stovintis vanduo.. :roll: Ir taip pat nesuprantu tų, kurie gaudo su kaproniniais 10 cm ilgio pavadėliais, su 6+8 nr kabliukais, fiderius pastatę ant pypsikų..
 #500322   Ramekas
 14 Rgp 2013 07:26
vyrgaz rašė:Pas mane būna- sistema inline, kasytė apie 10 cm+ fidergumas-5-7 cm+ pavadėlis 50 cm, kabliukas 14-16 nr..laimikiais nesiskundžiu..stovintis vanduo.. :roll: Ir taip pat nesuprantu tų, kurie gaudo su kaproniniais 10 cm ilgio pavadėliais, su 6+8 nr kabliukais, fiderius pastatę ant pypsikų..
pabandyk keles naktis pazvejoti ziuredamas i virsuneles, gal tada pasikeis nuomone arba praeis noras zvejot :)
 #500329   Ramekas
 14 Rgp 2013 07:39
as turiu galvoj kiek tavo akys atlaikys zvejojant nuo 8 vakaro iki 8 ryto ziurint i virsune kokias 4-5 naktis is eiles :) nesvarbu tas prozektorius yra sviestukai, bet ar akys atlaikys po 12 valandu savaite laiko ismeigtos i virsune? :-D
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 14
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė