Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Kotai, ritės, valai, svareliai, šėryklėlės, signalizatoriai, naudingi priedai
 #191720   Agis
 27 Bal 2010 21:37
Sukuriat temą apie pirmus įspudžius, o paskum suplakat viską vienon krūvon, tiek apie višūnėles, sistemėles....
Kam tada reikalinga dar tokia pati tema :!: ar tik tam, kad viską krūvon dėti
Seneli, galėtum ir perisižiūrėti truputį savo "kampelį" jei jau užkūrei ir laiks nuo laiko priminti vaikiams apie ką čia kalba.
 #191750   senelis
 28 Bal 2010 08:59
Agis rašė: Seneli, galėtum ir perisižiūrėti truputį savo "kampelį" jei jau užkūrei ir laiks nuo laiko priminti vaikiams apie ką čia kalba.
Na ka as galiu padaryti :donknow' Gal ir netenka prasmes ta tema... Nors mintis buvo visai nebloga,manyciau,nes keletas dalyviu tikrai graziai aprase savo zvejybas,keletas pirmuosius ispudzius... O kad ne i tema rasoma,tai jau cia dazna darosi forume :?
 #197266   logotipas9
 18 Geg 2010 15:18
Na as vienam tvenkiny labai sekmingai gaudziau karosus.. Su pludine ir jie dingo :S nebepagaunu nors tu ka.. Tas pradejau isradinet nauju budu.. ir labai paprastai paemiau spiniga uzdejau serykla rades is kaskur ir svystelejau ir viduri.. gaudziau su pludine meskere visai pamirses. Kadangi niekas nekibo sugalvojau persikelti i kita topacio tvenkinio vieta. Visa manta persinesiau ziuriu meskere dar guli. Traukiu galvoju tik zoliu prikabinau..(kaip visa gyvenima iki tol zvejojas pludine galvojau kad visur ant dugno tik zoles ir sakos) Ziuriu karosas 400g. Nustebau nesveikai.. Ta diena teko pagauti nemazai karosu. Po savaites jau lekiau i parduotuve savo pirmam fyderiui. Fyderis dabar mano pagrindinis zukles budas daug ka pasimokiau supratau :) Labai smagus zukles budas.
 #199901   Minde204
 26 Geg 2010 08:50
Na mano zvejyba prasidejo nepersianiausiai, tad feedery teko isbandyti pries avaite, Minijoj. Pagauta buvo 3 karsiai, tai kaip man tokiam zvejui pradzia buvo labai gera ''plot Tai feederis patiko labai :gutgut
 #206767   cipaks
 05 Lie 2010 01:33
fyderis geras zaisliukas teko vakar ismeginti :) pasiskolinau is pazystamo pirmam kartui... kibimai aiskiai matomi graziai uzsimeta ir svarbiausia jautrus kotas buvo gal iki 60g tai smagu traukti zuvi. bet labai reikia i ta galiuka spoksoti... sutemus uzsimeciau sviesike bet atsibodo tai pastaciau senu budu ant signalizatoriaus :)
 #214963   gintars
 23 Rgp 2010 11:36
Isbandziau vakar savo fyderiuka, tiktais tvenkini, o ne nemune kaip planavau is pradziu. Nu ka galiu pasakyti patiko netgi labai ''plot Tiktais stovinciam vandeniui reiktu lengvesnio irankio, bet su jautriausia virsunele kibimai matesi labai gerai. Paemiau 3 karsiokus, kruva plakiu ir raudziu, tuo tarpu sale zvejojes draugas su paprasta donke pagavo tik tris plakius. Kolkas fideriui dedu riebu +, su donke nera ko ir lyginti. dabar dar reiks isbandyti nemune si zukles buda.
 #216381   Joniskis
 30 Rgp 2010 11:37
Nusipirkau savo pirmąjį "akcijinį" feederį Salmo special 90 g.; 3,3 m (rite salmo nemokamai) už 90 lt - pirmieji įspūdžiai nerealūs, nė nemaniau kad taip šaunu su anuom žvejot. Valas pagrindinis 0,22 mono ir 0,16 pavadėlis 25 cm mono. Gardnerio sitema veikia puikiai, nė karto nesusiraizgė, kibimas jaučiamas buvo net užsidėjus, kaip pirmam pabandymui, stangresnę viršūnėlę... Drąsiai galiu teigti, kad feederis iš rankos ateityje neiškris. Žvejojau stovinčiame vandenyje, šeryklėlė 40 g veikė neblogai - rezultate didesnių plakių 11 vnt. ir 1 apie kg karšis. Žodžiu, šaunus debiutas gavosi.
 #216414   vyrgaz
 30 Rgp 2010 13:35
Taigi, ir aš pasisakysiu..Biški gal per vėlu, al..Šio sezono pradžioje sau gimimo dienos proga pasidovanojau fideriuką..Tai va..Sezonas jau ir pabaigon eina, o aš jau turiu 2 fideriukus, su katrais supažindinau gausybę karšiukų, kuojų bei plakiukų..Gaila tik kad dar rimtesnių laimikių nepavyko iš vandenio išvilioti..Pirmieji įspūdžiai turbūt kaip ir visų, kurie pradėjo šia meškeryte žuvelioti- aišku ir laimikio kiekis, ir žvejojimo malonumas nepalyginamai geresnis nei su paprasta donke..Vasaros viduryje apturėjau 35 dienų ilgumo atostogas, per kurias fideriuko iš rankų nepaleidau..O dabar vis laukiu nesulaukiu savaitgalių kad galėčiau vėl prie tvenkinio su fideriuku nulėkti..
 #221138   Antas
 16 Rgs 2010 15:04
parasysiu cia apie kilpas, tema mazai lieciama, ne taip kaip spiningautojai blevyzgoja, kokios spalvos turi buti vidinis guolis :grin: :D daugiausiai gaudydavau su paternosteriu, bet va ismeginau nesimetrine ir nenusivyliau.

taigi vasara teko zuvauti ant smeleto dugno, seryklele 20 gr, atstumas apie 20 metru) aisku prudelyje arti namu, tai kibo pagrinde eseriai ir kuojos. Taigi naudojau 2 sistemeles paternosteri ir nesimetrine kilpa (vat simetrines neturiu pasidares nepatinka man ji kazkodel). taigi pastebejau, kai zvejojant naudojau nesimetrine kilpa matosi visi zuvies kibimai, kaip ji tampo masala, numusa ji , o virsune vistiek susilenkusi ir valas isitempes, ko nepassakyciau apie paternosteri. jo minusas toks, kad kai zuvis masala tempia atgal, ypac kai kuojos valas pasiduoda atgal ir kibimas matomas daug blogiau. kartais budavo taip, kad ziuriu kaip virsune juda ir tik virsune atsileidzia, kertu, o ten tuscia. naudodamas nesimetrine kilpa to nepastebejau, visi zuvies lindimai matosi ir laisvo valo ar sulenktos virsunes atsilenkimo nebuvo ir virsune jautriau reaguodavo. paternosterio yda, tai yra itempimo atsipalaidavimas, si reiskini jau pastebejau Atmatoje, bet kai naudoji serykla 50 gr ir daugiau, tai ta yda tampa +, nereikia paciam pakirtineti. gaunasi kaip su karpiais, pasikerta patys nuo seryklos sunkumo.
Taigi stovinciam vandeni, svariam dugne labiau linkes naudoti nesimetrine sistema arba paternosteri + sunki serykla.
 #221234   Skridžas
 17 Rgs 2010 09:19
Nesimetrinė ir man patiko tekio pažvejoti bent kokias 5 žvejybas,ir sakyčiau visai neblogai,bet visgi kur daug visokios smulkmės naudoju paternosteri,ir nesimetrine tada kai jau aplink šėrykla sukasi didelės žuvis... ;uolrait
 #221254   renaldas
 17 Rgs 2010 10:10
Nu man rodos, jei jau sukinejas didesne zuvis salia, tai tikrai nebus jokio skirtumo ar paternosteris ar asimetrine, juk tu sistemu skirtumas yra jautrumas, o gaudant didzkius, jautrumas taip stipriai negroja.. :roll:
 #221269   Skridžas
 17 Rgs 2010 11:00
Taigi kažkur rašė kad didelės žuvis baidosi šokinėjančios karmuškės,o su paternostreiu karmuškė šokinėjia,o su nesimetrine karmuškė įkalta i dugną kai masalą čiupinėja :ruko
 #221397   HIPIS
 18 Rgs 2010 09:46
Pasokanti karmusko, aktualu ant sroves..o ezere jos nesokinejia, ;-) nebent zuvis pati jau pasikirto begdama..
Ir seip.ismislas, kad zuvis baidos karmuskes judejimo...pats visada darau toki bajeri, jei penkes-desimt minuciu nieks nesujudino, darau staigu timtelejima koki 50sm. ir daznai kibimas seka vos ne iskart...turiu omeni karasius.. o karmuskes kurias megstu, visos balto metalo ir ezero skaidrumas kai plateliuos, nu ir pofig jiem, kibimas suaktyveja iskart ;-) svarbu, kad zuvies isvis butu..
 #221483   renaldas
 18 Rgs 2010 23:47
Skridžas rašė:
Taigi kažkur rašė kad didelės žuvis baidosi šokinėjančios karmuškės,o su paternostreiu karmuškė šokinėjia,o su nesimetrine karmuškė įkalta i dugną kai masalą čiupinėja :ruko
Nu rasyt gali beleka, a del to baidymosi galiu pritart Hipiui, nekibimo atveju as taip pat visad stengiuos judint masala, ir tikrai netikiu kad dickiai baidos tos karmuskes ar tuo labiau kablio... :v-ar
 #221498   Saugirdas
 19 Rgs 2010 10:59
KAip ta nesimetrinė atrodo??? :oops:
Nesu nei matęs, nei naudojas, gal kas galit paaiškint, ar pademonstruot nuotraukomis??? :roll:
 #221506   liorenas
 19 Rgs 2010 13:42
Nusipirk Zvejys ir Zuvis zurnaliuka sio menesio, ir rasi ten visas kilpas labai graziai ir aiskiai pavaizduotas, o ir siaip turesi gero skaitymo... :/braj; :ks>
 #221507   Saugirdas
 19 Rgs 2010 13:53
Paveikslėlis


Tipo tokia???
(Piešinukas iš kaimynų Kitankrante)
 #221592   Antas
 19 Rgs 2010 22:50
Saugirdas rašė:Paveikslėlis


Tipo tokia???
(Piešinukas iš kaimynų Kitankrante)
cia simetrine, nesimetrine kai valas ant kurio yra kabinamas svoris yra ilgesnis uz kita dali. pvz virsutinis 10 cm apatinis 15 - 20 cm ilgio.
 #221631   liorenas
 20 Rgs 2010 09:36
Sveiki gyvi kaliegos... :/braj; taip sakant kad nereiktu temu jungt, tai as apie yspudzius biski... ;-) Fyderi turiu jau senokai, bet tik praejusia savaite nusipirkau pinto valo feederiui... :-D galvoju visi cia giria giria, tai nutariau pabandyt ir as...na ka galiu pasakyt... ''plot ;-var-var. nesitikejau tokio efekto, kibimai matosi puikiai, nors mano feederis ir kietokas, bet zvejot galima...sprindine kuoja kibdama atrodo nuvers meskere nuo stovo... ;uolrait :superšokas :-D beje pirma karta bandziau susirist simetrine kilpa...dabar bandysiu dar nesimetrine...Sestadieni uosvis lakste po troba ir travino vaziuot zvejot, nors lijo ir siaip orelis buvo :superšokas , na bet galvoju bandom...man tai kaip man, prisirengiau, tai buvo visai dzin sedet, bet uosviui po 2 valandu zukles dingo motyvacija sedet unt krantelio...tai spejau tik pamegint pintuka ir su 8 kuojom vaziavau namo...
Reziume, feederis ir pintukas yra geeeeeeris... ;-var-var. :/braj; rekomenduoju kas dar nebandet... :gutgut ;uolrait
 #222680   tukasG
 23 Rgs 2010 21:05
Draugo skambutis, kad ežerėlyje N po trijų dienų šėrimo susipažint su žveju į krantą buvo išprašytas 2 kg karšis sukelia lengvą sumaištį širdy ir kyla nenumaldomas noras keliaut prie vandens. Pasiruošimas, beveik bemiegė naktis, rytas, automobilis, draugai ant ežero kranto ir ... nusivylimas pamačius baisingas bangas mūsų pamėgtoj ir paruoštoj vietoj.
Draugai žūklauja "donkėm", jiems vėjas beveik dzin. Aš plūdinuke, man "šakės". Ką tik bedarau, niekaip nesugebu užmest iki pašertos vietos, o jei ir užsimeta, tai vėjas bemat plūdę neša link nendrių ir vėl reik traukt lauk taip ir nesupratus kibo kas ar ne.
Gimsta mintis mest plūdę ir lengvą bevardį kinietišką fyderiuką bent kartą panaudot pagal tikrąją jo paskirtį. Dedu jautriausią viršūnėlę, keičiu ritės būgnelį su mono valu į būgnelį su pintuku, skolinuosi 10 g svarelį rišu sistemėlę ir švyst ... tiesiai ten kur ir norėjau, dedu meškerę ant stovelių ir nustembu, kad viršūnėlė jau spurda, pakertu ir kuojūkštė keliauja krantan. Sekantys užmetimai kartoja pirmojo istoriją. Smagu.
Žvejybą baigiam apylygiu rezultatu. Draugai sugavo šiek tiek mažiau, bet stambesnių, aš šiek tiek daugiau, bet smulkesnių. Daug gerų įspūdžių ir noras bent jau kuriam laikui padėt plūdinukę į šalį ir imtis lengvo fyderiuko ar net pickeriuko. Kažkodėl visuomet žūklę dugnine įsivaizduodavau, kaip tingų drybsojimą patogioj kėdėj ir laukimą vienintelio kibimo per visą dieną. Sakydavau: ne, tai ne man, noriu veiksmo... O čia, še tau kad nori: smagi, sportiška ir kas maloniausia nelabai bijanti nepalankių oro salygų žvejyba. Gėris :))))
 #257901   senelis
 20 Vas 2011 18:39
tukasG rašė: Kažkodėl visuomet žūklę dugnine įsivaizduodavau, kaip tingų drybsojimą patogioj kėdėj ir laukimą vienintelio kibimo per visą dieną. Sakydavau: ne, tai ne man, noriu veiksmo... O čia, še tau kad nori: smagi, sportiška ir kas maloniausia nelabai bijanti nepalankių oro salygų žvejyba. Gėris :)
Vaizdingai aprasei savo ispudzius ::liux Tam ir buvo sukurta si tema :lol: O zvejyba fyderiu,kaip tinginiu sporta,isivaizduot gali tik tas,kas nebande sio zvejybos budo ;-) O puciant stiprokam vejui ar lyjant,tai fyderis gali buti ir isvis nepamainomas. Ech,greiciau jau pavasaris ateitu,i vandeni,fyderio virsunele paspoksot... :roll:
 #258005   tukasG
 20 Vas 2011 22:19
Ačiū Seneli už gerą žodį :) Kaip tik šiandien tam ežerėly ešeriukus, kuojytes ir plakiukus sugrubusiom rankom "balalaika" virpinau ir ko gero pirmą kart šią žiemą pagalvojau, kad jau pasiilgau saulės, rytmetinio rūko, ežero bangų ir nebe žieminukės sargelio, bet fyderiuko viršūnėlės šokio ;)
 #258032   ansanas
 20 Vas 2011 23:53
senelis rašė:
tukasG rašė: Kažkodėl visuomet žūklę dugnine įsivaizduodavau, kaip tingų drybsojimą patogioj kėdėj ir laukimą vienintelio kibimo per visą dieną. Sakydavau: ne, tai ne man, noriu veiksmo... O čia, še tau kad nori: smagi, sportiška ir kas maloniausia nelabai bijanti nepalankių oro salygų žvejyba. Gėris :)
Vaizdingai aprasei savo ispudzius ::liux Tam ir buvo sukurta si tema :lol: O zvejyba fyderiu,kaip tinginiu sporta,isivaizduot gali tik tas,kas nebande sio zvejybos budo ;-) O puciant stiprokam vejui ar lyjant,tai fyderis gali buti ir isvis nepamainomas. Ech,greiciau jau pavasaris ateitu,i vandeni,fyderio virsunele paspoksot... :roll:
nu del nepalankiu salygu tai nezinau kaip jums ten fyderiu geris gaunas... man tai sudetinga kai bangavimas didelis linkcioja virsunele pastoviai ir nevisada eina suprast ar kimba ar bangavimas virsune linkcioja... Bandziau ir virsune kuo arciau nuleist ir papildomais kuoliukais meskere tvirtint ir vistiek esant dideliam bangavimui ne kas.. Cia man taip zvejojant mono valu, pintuku nesu bandes.
 #258039   Ignelis
 21 Vas 2011 01:25
pasiplonink vala ;-) arba meshkerykoti dek ant dvieju kuoliuku, vienas drutgaliui, o kita kur arciau virshunes itaisyk (na pasireguliuosi). atsizvelk dar ir i tai is kur vejas pucia kaip banga verciasi, atitinkamai reguliuok ir koto padeti/kampa ant kranto, o ne kaip visada dedavai ;-) ir jei dar pish..., megink stiklo pluoshto virshunele keisti i anglies pluoshto.. ;-) jos gerokai maziau tabaluoja. arba lauk naktie nakti vejas nurimsta... :-D :ruko :gutgut
 #258129   pensininkas
 21 Vas 2011 12:28
Virsuneles linksciojimas gaunasi pastovus, nekintantis, ritmiskas kartu su bangomis. Niekad neteko matyt panasaus ritmisko zuvies kibimo. Kokia sistema naudoji? Gal tu dedi dar seryklele? o gal nezmonisko dydzio svareli? Nes, bent jau man, sakau is praktikos, net tie patys nedidci pugzliai, esant bangavimui, sugeba isjudinti galunele kitaip, nei ji linguoja nuo bangos. ne karta buvo ir tokiu atveju, kad suagresyveje torpediniai karsiokai (300 g +/- 50g ribose) sugeba meskerykoti isjudinti is kuoliuku ...
Bet jeigu tu nenori nieko keisti, tada tiesiog feederiuka esant didesniam bangavimui, persidaryk i elementaria donke ... su bezdzionele ar kitu kibimo indikatorium.
 #258152   tukasG
 21 Vas 2011 13:29
Kadangi žvejodamas plūdine beveik niekad nenaudoju sunkesnės nei 1,5 g plūdelės, tai esant vėjui, kai su tokia plūdike jau nei užmest padoriau, nei išlaikyt kiek ilgiau ją žvejybos vietoj nebeimanoma - pikeriukas tikras išganymas. Aišku kažkiek ta viršūnikė supas bangų ritmu, bet kai jau rimtai koks žuveliokas čiumpa tai vis vien supurto gerokai, ar bent jau lingavimo ritmas kinta. O kai jau baisinga audra užklumpa, tai visvien gi dažniausiai prie meškerės nebesėdim, tai tada jau ir nebesvarbu, matos tas kibimas ar nebe. Iš pradžių ir aš šokinėjau ir pakirtinėjau tuščiai nesuprasdamas viršūnėlės lingavimo, bet vėliau pastebėjau, kad labai panikuot neverta, nes kai jau rimtai ima, tai dažniausiai pati žuvis ir pasikerta, o kai pasikerta, tai ir stebint viršūnėlę jau aišku, ką daryt. Na, o jeigu reaguot kirtimu į kiekvieną smulkmės timptelėjimą, tai dažniausiai vis vien tas laimikio nepagausina.
 #258368   ansanas
 21 Vas 2011 20:23
pensininkas rašė:Virsuneles linksciojimas gaunasi pastovus, nekintantis, ritmiskas kartu su bangomis. Niekad neteko matyt panasaus ritmisko zuvies kibimo. Kokia sistema naudoji? Gal tu dedi dar seryklele? o gal nezmonisko dydzio svareli? Nes, bent jau man, sakau is praktikos, net tie patys nedidci pugzliai, esant bangavimui, sugeba isjudinti galunele kitaip, nei ji linguoja nuo bangos. ne karta buvo ir tokiu atveju, kad suagresyveje torpediniai karsiokai (300 g +/- 50g ribose) sugeba meskerykoti isjudinti is kuoliuku ...
Bet jeigu tu nenori nieko keisti, tada tiesiog feederiuka esant didesniam bangavimui, persidaryk i elementaria donke ... su bezdzionele ar kitu kibimo indikatorium.
nu serykla tai dedu apie 20gr serykla+pasaras..., o ka tas keicia,kad su serykla? Man dugnine be seryklos ne dugnine.. :-D O sistema tai Gardnerio berodz taip vadinas. As kai fideriuka isbandyt pasiemiau i antra zukle tai ispuole didelis bangavimas ir zuvimi visai nedosnus ezeras kadangi dar kibimo nebuvau mates tai man tas lingavimas nuo vejo tikrai erzino.. Be to net su ploniausia virsune kartais kibimas buna toks,kad net ramiu oru praziopsot galima, o jei didelis bangavimas ir zuvis atsargiai ima tai visaj ne kas.. Aisku ko gero uzsidejus pintuka kibimas smarkiai aiskesnis butu..
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 14
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė