Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Kotai, ritės, valai, svareliai, šėryklėlės, signalizatoriai, naudingi priedai

 #6428   tuomahaukas
 27 Bal 2006 08:08
Vakar nusipirkau valą pikeriui "Sufix" Primo XP ( 150 m., 0,143 mm, 1,9 kg).
Paveikslėlis
Dabar mislyju kad greičiausiai kiek kietesnį visgi reikėjo imti :roll:
Kokiems valams pikeriui teikiate pirmenybę :?: Storis, savybės.
Būtų gerai nuomonės apie valus ir stovinčiam, ir tekančiam vandeniui.

 #6462   mende
 27 Bal 2006 16:07
plonesnio kaip 0.18 nesu naudojas :roll: :oops: o tai kokio storio pavadeli risi :roll:

 #6466   Aukstaitis
 27 Bal 2006 16:14
mende rašė:plonesnio kaip 0.18 nesu naudojas :roll: :oops: o tai kokio storio pavadeli risi :roll:
Dugninė dugninei nelygu ;-)

Aš pikeriukui naudoju 0,14-0,16mm storio pagrindinį valą ir 0,12mm pavadėlį ;-)

 #6469   mende
 27 Bal 2006 16:27
Aukstaitis rašė:
mende rašė:plonesnio kaip 0.18 nesu naudojas :roll: :oops: o tai kokio storio pavadeli risi :roll:
Dugninė dugninei nelygu ;-)

Aš pikeriukui naudoju 0,14-0,16mm storio pagrindinį valą ir 0,12mm pavadėlį ;-)
vo atsiminiau aisete plotkutes irgi su 0.12 pavadeliu gaudziau :roll: bet seip 0.14 pavadelis ;-) spiridonai zemupines meskeres turiu :bvia nes kauno mariose jas naudoju :-D

 #6470   mende
 27 Bal 2006 16:31
pasakykit laaamai kuo fideris nuo pikerio skiriasi :roll: :oops:
Paskutinį kartą redagavo 1 mende. Iš viso redaguota 27 kartus.

 #6471   Skumbrotas
 27 Bal 2006 16:36
Kitam lamai pasakykit, kuo pickeris skiriasi nuo sunkesnės klasės spiningo? :oops: :oops:

 #6474   spiridonas
 27 Bal 2006 16:57
tarp kitko ir man pasakykyte feederio ir pickerio skirtumus.. kiek isivaizduoju feederis nuo zodzio Feed- sherti, meskere su karmuske, o pikeris pick, gal jo gale dedamas tik svarelis? :roll:

 #6481   Skumbrotas
 27 Bal 2006 17:39
Na kuo skiriasi feederis nuo pickerio aš dar žinau - feederis yra sunkesnės klasės dugninė, skirta žvejoti su sunkesniais gramzdais ir šėryklėle, užmetimo svoris kažkur 30-150g. Pickeris yra labai lengva dugninė, skirta žvejoti stovinčiuoe vandenyse, užmetimo svoriai 20-35g - būtent tai mane ir konfūzija, nes tokie užmetimo svoriai yra ir vidutinio spiningo. Tad kuo anas skiriasi nuo pickerio?

 #6503   kamstis
 27 Bal 2006 20:04
:grin: Pikerio ziedeliai smulkesni ir keiciamos virsuneles,ziedeliu daugiau kaip spininge :roll: Gal :twisted: :grin:

 #6532   tuomahaukas
 28 Bal 2006 00:22
Mende, pagal klasifikaciją pickus možno irgi vardinti nuo "ultra light" iki "sunkių", t.y. naudojami nuo 0.10 iki 0.14 mm valai. Čia yra "lietuviškas" pasiūlymas, juk ant pickerio ulralighto pagal zarubežnas rekomendacijas 0.08 mm valo turbūt nenaudosi :roll: :twisted:
Su aukštaičio pasakymu pilnai sutinku, tuom atsakydamas ir mendei- ant 14 naudoju 12.
Skumbroto klausimo nelabai nesupratau, sorry... :donknow'

 #6588   tuomahaukas
 28 Bal 2006 15:19
Nu visgi pabandysiu kiek pasamprotauti Skumbroto tema... gal ne visur būsiu teisus, pataisykit mane jeigu ką... :roll:
Priklausomai nuo pickerio, (pvz. ultralight klasės užmetamas svoris gali būti ir 5- 10 g), tad su tom užmetimo ribom galbūt nevisai teisingai įsivaizdavai. Priedo kibimą perduoda viršūnėlė, (jos įlinkio tipas paprastai turi sutapti su su meškerės koto įlinkiu, apkorovos eina visam kotui- čia yra skirtumas tarp jų ir spiningų). Gaudydamas vid. klasės spiningu juk pastoviai nežiūrai į viršūnėlę- viskas ir taip aišku kada kirsti reikia ;-) A vot dėl to kad su juo spiningauti galima, čia tektu su Skumbrotu sutikti, tik apversti kiek kitaip- pickerį galima naudoti kaip mikromasalinio spiningo alternatyvą. Vieni spiningautojai mėgsta žiūrėt į viršūnėlę, kiti renkasi kiek standesnį spiningą ir kibimą jaučia ranka (aš, kaip ir kolega aukštaitis- prie pastarųjų).
Priedo nemanau kad pickerio paskirtis- gaudyti vien stovinčiuose vandenyse ir naudoti svarelį. O kodėl ne šėryklėlę :?: Galima ir lėtesnės tėkmės upių ruožuose, tik viską reikėtų protingai sureguliuoti, kad įrankis atitiktų paskirtį ir būtų patogu.

 #6593   Skumbrotas
 28 Bal 2006 16:43
Aš taip ir nesupratau esminio skirtumo, nes visi Tuomahauko aprašymai tinka "slow" akcijos spiningui, kurie irgi gali būti ultra light medium ar heavy. Ir jei galima su pickeriu spiningauti, tai ko negalima ant spiningo užsidėjus svarelio dugnauti? Vienintelį skirtumą iš visų pasisakymų sužinojau, kad pickerio žiedeliai mažesni ir gali būti keičiamos viršunėlės.

 #6597   tuomahaukas
 28 Bal 2006 17:54
Neneigiu kad ir prie atitinkamo spiningo galima būtų rišti šėryklą bei kabinti naktinius sliekus. Nu kuom ne feederis būtų, jei žūklauji nebūtinai išnaudodamas viršūnę, o pvz. el. signalizatorių :?: ;-)
Pasikartosiu- pickerio kibimo signalizatorius yra viršūnėlė (manau kad prie jos prisabačinti skambaliukus ar elektroniką būtų tikrai ne pats geriausias pasirinkimas) , pliusas (ir skirtumas) tame, kad turi galimybę jas keisti pagal atitinkamas sąlygas (jei perki pickerį su neįklijuota viršūnėle). Kitaip nei su spiningu ar feederiu (neskaitant modelių su "kabančiomis viršūnėmis", kurias galima keisti, bet vėlgi pastaruoju atveju manau kad nukenčia užmetimo atstumas :roll: )- šiuo įrankiu galima žymiai labiau manipuliuoti užmetamo atstumo/ pasirenkamų svorių atžvilgiu. To su tam tkros klasės spiningais ar feederiais nepadarysi, ypač kai kalba eina apie nedidelį užmetimo nuotolį ir jautresnę sistemėlę. Tik nereikia kišti kaip alternatyvos dar vieno "pretendento"- match tipo meškerykočio- aš toliau užmestą plūdę matau prastai, tad man verčiau į viršūnėlę panosėje labiau tiktų pavėpsot :oops: ;-)

 #6599   mende
 28 Bal 2006 18:34
nuejau tvarkyt meskeriu pasiimu savo feedery ir kagi as matau ant jo parasyta multipicker 5-20 gr :shock: :liež-uvis as su juo kuo lengviausiai 40gr metau :roll: :oops: :shock:

 #6618   tuomahaukas
 28 Bal 2006 20:28
Mende, jei kalbame apie įrankio suderinimą: aš abejoju, ar valas, kurio tu mėtai 40 g svorį, yra tinkamas taviškiam pickeriui :roll:
Nieks už tai snukin neduos, bet manau kad tikrai reikia atkreiptį dėmesį į viską. Feederiuose dažniau galima grybauti, pickeryje turi viskas būti čiki ;-)

 #6621   pikeris
 28 Bal 2006 20:32
Turiu pikeri, kuriuo laisvai metau ir seryklas, ir naudoju mikromasalams pasvaidyt :roll: . Tiktai manau, kad pikerio pirmas ziedas ( tas kur prie rites ) yra siek tiek mazoko diametro ir tai trukdo uzmetimo nuotoliui . Kazkaip neteko tikro mikromasalinio spiningo ciupinet :oops: tai ir nzn ar tas ziedas yra didesnis :conf

 #6622   mende
 28 Bal 2006 20:34
tuomahaukas rašė:Mende, jei kalbame apie įrankio suderinimą: aš abejoju, ar valas, kurio tu mėtai 40 g svorį, yra tinkamas taviškiam pickeriui :roll:
Nieks už tai snukin neduos, bet manau kad tikrai reikia atkreiptį dėmesį į viską. Feederiuose dažniau galima grybauti, pickeryje turi viskas būti čiki ;-)
pas mane pagrindinis 0.18 nery , nemune ir nevezy dejau skersa ant plonu valu ir suderinimu :-kvankt o ezeruose su dugninem gaudau retai ir tai su signalizatoriais ../;nzv p.s matei kokios donkes pas mane per meeta :shock: ir visai gerai pagavau ;-)

 #6626   spiridonas
 28 Bal 2006 20:50
blin , net idomu pasidare. praeitais metais pirkau , kaip isivaizdavau mikriukini kota INTERFISH`o, o kai cia paskaiciau :shock: , pasmane ir ziedeliu daug ir smulkuciai jie, o beto ir 3 virsuneles: balta zalia raudona. Beje jei kas atsimenate as su juo dusioje karpiukus zvejojau, tai kas ten per kotas? :roll:

 #6627   pikeris
 28 Bal 2006 20:54
Pas mane tame pikeri irgi trys- balta, zalia ir raudona :-D

 #6628   mende
 28 Bal 2006 20:56
pikeris rašė:Pas mane tame pikeri irgi trys- balta, zalia ir raudona :-D
pas mane irgi :lol: :lol: :lol: :bzz-bla:

 #6646   kamstis
 28 Bal 2006 21:54
Ko gero Spiridonai rasi ant savo mikriko uzrasa Picer :roll: Man tai aplamai neaisku negi jus tiek diskutuojat ir nesuprantat kad Piceris tai lengva dugnine ,fideris sunki,o spiningas tai spiningas, o ne sliekam ar karmuskem metyt,jau senokai praejo tie laikai kai turedavom "spagas" su "nevskajom"ir budavo daiktas ,visiems gyvenimo atvejams,is bedos tik jigini spininga manyciau kad galima butu panaudoti vietoj pikerio.Pries kokius 8metus as irgi su pikeriu gaudziau karpius ir pagaves esu ,bet ar tai malonumas :?: Tai kancia :cool: Visi sie kotai ir yra sukurti ir padaryti kad butu kuo smagiau ir lengviau zvejoti.
Esu pikeri naudojes ir kaip macha ,bet velgi ,vargas ,juodas darbas ir naudos tikrai mazai.Tai tiek mano pamastymu sia tema.Negaliu pasakyti kad su Mersu nepervaziusiu per arima,bet kam man to reikia ;-)

 #6653   spiridonas
 28 Bal 2006 22:09
Na jei jau issiaiskinome, kad mikrinu su paprasciausiu pickeriu, tai galiu pasakyti, kad visai neblogai sekesi metyti maziukus masalus ir tai buvau uzsidejes raudona galunele, kuri yra storiausia is likusiu zalios ir baltos

 #6660   mende
 28 Bal 2006 22:25
kamstis rašė:Ko gero Spiridonai rasi ant savo mikriko uzrasa Picer :roll: Man tai aplamai neaisku negi jus tiek diskutuojat ir nesuprantat kad Piceris tai lengva dugnine ,fideris sunki,o spiningas tai spiningas, o ne sliekam ar karmuskem metyt,jau senokai praejo tie laikai kai turedavom "spagas" su "nevskajom"ir budavo daiktas ,visiems gyvenimo atvejams,is bedos tik jigini spininga manyciau kad galima butu panaudoti vietoj pikerio.Pries kokius 8metus as irgi su pikeriu gaudziau karpius ir pagaves esu ,bet ar tai malonumas :?: Tai kancia :cool: Visi sie kotai ir yra sukurti ir padaryti kad butu kuo smagiau ir lengviau zvejoti.
Esu pikeri naudojes ir kaip macha ,bet velgi ,vargas ,juodas darbas ir naudos tikrai mazai.Tai tiek mano pamastymu sia tema.Negaliu pasakyti kad su Mersu nepervaziusiu per arima,bet kam man to reikia ;-)
o kaip vadinasi mano dugnines kur as zemupy per meeta gaudziau :/nu/n/x :shock:

 #6661   Donis
 28 Bal 2006 22:26
Spiningas man sventas dalykas ir naudojamas tik spiningavimui :-D , ateities planuose yra isigyti pora fideriu,o spagas 3,00m i muzieju ;-)
Paskutinį kartą redagavo 1 Donis. Iš viso redaguota 28 kartus.

 #6668   kamstis
 28 Bal 2006 22:35
:grin: Minde negi nemoki skaityti gal ten yra parasyta kas nors, na o jei ne ,tai manau kad ten piceriai arba lengvos klases fideriai :cool:

 #6671   mende
 29 Bal 2006 06:55
kamstis rašė::grin: Minde negi nemoki skaityti gal ten yra parasyta kas nors, na o jei ne ,tai manau kad ten piceriai arba lengvos klases fideriai :cool:
aha su kuriais galima laisvai 150gr metyt :roll: :twisted:

 #6672   mende
 29 Bal 2006 07:08
nuejau paziurejau tai va
1 DAM 50-90 :roll:
2 Balzer 40-80 :roll:
3 sigma Boaut :conf 120-250 :/nu/n/x :-kvankt
4 multipicker 5-20 gr :shock:
blyn kokiu nesamoniu prisipirkes :jop-mat

 #6761   giedriuzzz
 01 Geg 2006 09:12
Sugalvojau as isigyt padoria dugninuke. Tik vat problemike nezinau kokia pirkt :( :oops: Gal galit patarti truputi? tai vat planuoju zvejoti upeje su vidutine arba leta srove, uzmetimo tolis butu iki kokiu 30 metru. Butu gerai, dar kad tiktu ir kokiame tvenkinuke pazvejot karsioku.
Busiu dekingas uz patarima :aliukas

 #6770   kamstis
 01 Geg 2006 14:54
Manau ,kad tau geriausia tiktu ,vidutines klases fideris,ir virsunes kada noresi galesi pasikeisti pagal minkstuma,ir reikalui esant zemupy galesi karsius gaudyti is bedos ir pludine gali zvejoti,aisku ne tas kaip su machu bet...ilgis turetu buti 3.6m-3.9m akcija nuo 20gr.iki kokiu 80gr.Mano galva gana universalus irankis ;-)

 #6787   giedriuzzz
 01 Geg 2006 18:58
O tai 80 gramu nebus perdaug? Man kazkaip noretusi jautresnes, galvojau imti iki kokiu 50gr. :roll:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 15
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė