Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Kotai, ritės, valai, svareliai, šėryklėlės, signalizatoriai, naudingi priedai
 #223166   Skumbrotas
 27 Rgs 2010 16:22
Antas rašė:Skumbrotai ant feederio galima uzdeti ir 0,5 ozo virsune ne tik 4 - 5 ozu, taigi reikia temptis ne visa gramatura kotu, o tureti skirtingos gramaturos virsunes nuo 0,5 iki 3-5 ozu, pagal feederio virsutine riba ''plot
is kitos puses, labai jau nesmagu metyti su liaunu kotu sunkia gramatura :gutgut
Yra pas mane tie rinkiniai viršūnių, pickeriukams 3-4 išmierų, feederiams 3-jų. Labai dažnai ant upės kranto erdvės tėra tik naudotis iki 3m koteliu, tad feederiu 3,95m net nepamojuotum. Feederį aš vežuosi tik tada, kai tikrai žinau kad reikės ir didelių svorių, ir toli užmest, arba krantai užžėlę ir reik ilgesnio koto kad žuviai neduot į jas įsivelt. Visais kitais atvejais žvejoju pikeriuku, nes žymiai smagesnė žvejyba.
 #223192   Skridžas
 27 Rgs 2010 19:04
Mano galva tai tos stangresnės viršūnės skirtos tiesiog srovėje žvejoti,nes liauna labai išlinksta ir nekomfortiška žvejoti,tada dedasi stambesnio kalibro ir srovė jos taip neišlenkia...Na o svorius aš mėtau su ta pačia viršūne visokius,ir tiesa sakant dar nei viena viršūnė nesulaužo užmetimo metu(pas mane jos lužta nuo svitličokiui nuo Dovilės),nors su stangresne smagiau metasi :grin: Bet pirmenybe teikiu kaip kažkas sakė jautresnei viršūnei :ruko
 #223289   Antas
 28 Rgs 2010 11:46
as apie arkli rasau, jus apie karve atsakote. aisku jautrios - lanskciausios virsunes visada yra geriausios ir cia nereikia nieko kurti ir rodys geriausia kibima. bet visada reikia taikytis prie salygu.
as nusistebejau, kad Skumbrotas pikeriui naudoja 3 - 5 ozu virsunes, kai pikeriui pagal paskirti yra max 2 ozu virsune. o kitoms virsunems geriau naudoti fideri arba heavy fideri. uzmetimai atliekami ne tik per galva, bet galima mesti ir sonu, kai vietos uz nugaros yra nulis ( maciau filmuka, kur anglu zvejys sonu meto su 3,6m fideriu). Jei yra normali srove, tai 1 ozo virsune linguoja kaip jai geriau (isbandyta atmatoje), o nestovi sulinkus nepajudinamai, toks pats efektas yra kai pvz ezeras banguoja (visi matyt ta pastebejote).

Isvada, kad virsunes turi buti naudojamos pagal oro salygas arba pagal pageidaujamus svorius. kam karmuske kuri sveria 100 gr metyti su 1 ozo virsune? tipo geresnis kibimas, toliau uzsimes?

P.S. atsakyti nebutina
 #223315   Agis
 28 Rgs 2010 13:12
Trumpai pasakius, žvejojame kaip kam patogiau, ar teisingai...o kas gali nuginčyti jeigu ir taip pagauni :lol:
Ilgai pasakius,tai...turėtume praeiti tą visą spiningistų ginčo kelią apie kotį ilgį, valo storius, naudojamas šėrykleles, jų formas, jų pasipriešinimą srovei, užmetimo nuotolius...kol prieitume vėl iki "trumpai pasakius" :-D
 #223342   trukeris
 28 Rgs 2010 15:34
Skridžas rašė:Mano galva tai tos stangresnės viršūnės skirtos tiesiog srovėje žvejoti,nes liauna labai išlinksta ir nekomfortiška žvejoti,tada dedasi stambesnio kalibro ir srovė jos taip neišlenkia...Na o svorius aš mėtau su ta pačia viršūne visokius,ir tiesa sakant dar nei viena viršūnė nesulaužo užmetimo metu(pas mane jos lužta nuo svitličokiui nuo Dovilės),nors su stangresne smagiau metasi :grin: Bet pirmenybe teikiu kaip kažkas sakė jautresnei viršūnei :ruko
pas mane tas pats virsunele randu iskilusia,tai ir darau isvada kad tik nuo svieseliu,dar pradejau naudot kito tipo,bus matyt ir paciam kada nors parodysiu
 #223354   Saugirdas
 28 Rgs 2010 16:58
Kalbant apie viršūnėlių jautrumus, mano pastebėjimas yra toks: Jautriausia-BALTA (deja lūžo pirmoje žvejyboje), O tokiau eina Žalia (dabar naudoju, nesigailiu), geltona, raudona (gan kieta gaudyt tvenkiniuose, labiau patiko žvejojant Atmatoje). Retesnės ir kurių man neteko naudot yra Juoda, Mėlyna, Orandžinė, gal kam teko naudot jas?
Šiaip perkant viršūnėles reikia nepagailėt pinigėlių. Baltai mokėjau 5lt-lūžo, Raudonai 19lt buvo browning ir į nk nebūčiau keitęs, bet deja Kupmariose žvejojant segebėjau paskandint. Žalia buvo kartu su meškere kai pirkau, dabar atsiradęs vel ja gaudau ir mano pastebėjimas, jog ji yra puiki žvejojant stovinčiame vandenyje ir lėtos srovės nedydelėse upėse. Naktį žvejojantiems patarčiau naudot jautresnes. Kdl? jog neužmigtumėm bežiūrint į viršynėlę. :-D Šeriklėlę stuksenančios žuvys lengvai ir smalkia anplitude kartais judina viršūnę, ko pasekoja būna ir kibymai. Mano pastebėjimas gaudant Sartuse, kuojos kibo labai staigiai atakuodamos masalą, iškart nepakirtus jos jį išspjaudavo iščiulpusios dziką. Tokiais atvėjais man pagelbėjo viename filme apie feederius pamatytas akcentas: Viršūnėlė pastatoma visiškai nelenkiama Daug maš taip | .
Kita problema švieselės. jos išsisprestų, jeigu pirktumėm specialius laikyklius, kaina apie 4lt. Deja man jų dar neteko išmegint, bet girdėjau ne vieną gerą atsiliepimą.
Šeriklėlių esu išbandęs tikrai ne 1 nors mano arsenalas ne dydelis (daug nuotraukiau) bet ivairių gr ir formų, išvadą padariau galbūt ir ginčityną, bet geriausia (bent jau mano žvejybos salygose yra 10gr+jaukas (tvenk.) 20-30+jaukas (mažose upėse) Forma man labiausiai patiko kvadrato.
Bet čia tik mano asmeninė nuomonė, ginčytis galima nnnnn, bet kiekvienas turi prisitaikyti prie savo žvejybos salygų. ;-)
 #223364   Skridžas
 28 Rgs 2010 17:33
Saugirdai spalvos dar ne viskias reikia žiurėti kas parašyta ant ju,arba imti už tulpės ir žiurėti kaip išlinskta..Nes pvz brovning mačiau raudona 1 ozo o balta 1,5 ozo bet paėmus už tulpiu abidvi linskta vienodai,tai ši sezona pirma išpirkau baltas o dabar kai sulaužė dovilė,tay teko pirkti ir raudonas :lol:

O prie daiwos išvis komplekte yra raudona geltona ir balta,tai tos geltona irt balta jautros o raudona kieta...Nu žodžiu int spalva nebežiuriu žiuriu kaip stovi :ruko
 #223401   Saugirdas
 28 Rgs 2010 19:32
Dekui už pastabas. ;-)
Šiaip su tulpe žinojau šitą pribumbasą, būtent pagal jį ir žvejojant nustatydavau jautrumus, na taip reikia ir pagal firmas žiūrėt. ;-)
Sonca, labanesupyk, bet tik kiek teko girdėt iš parduotuvių savininkų, iš žvejy, Mikado gerus gamina tik spiningus, su feeder kotais jiems nesiseka. Jie per daug trapūs, nebent yra "kryžminio" pinimo.
 #223566   RamaZ
 29 Rgs 2010 11:46
Saugirdas rašo:
"Kita problema švieselės. jos išsisprestų, jeigu pirktumėm specialius laikyklius, kaina apie 4lt. Deja man jų dar neteko išmegint, bet girdėjau ne vieną gerą atsiliepimą. "

Ant viršūnėlių yra (patogu ir greita) dedamos švieselės, kurios sukomponuotos jau kartu su laikikliu. T.y. - švieselė ir laikiklis vienas elementas, toks ale 2in1 ;-) . Parsiduoda skirtingų storių viršūnėlėms, tai reikia tiksliai žinot viršūnėlės storį, nes jos linkusios metimo metu nuskrist kartu su šėryklėle į vandenį, jei uždėsi didesnio diametro. Išbandyta :gutgut
 #223569   Skridžas
 29 Rgs 2010 11:57
Aš tai naudoju švieseles ant kuriu parašyta FEEDER ten buna tokie kablukai iš karto prei švieselės pprikomponuoti su tais kabliukais gražai užneri per žiedeli ir liuks laikosi,o kad butu patikimau tai aš tuos kablukius biški su dantimis dar paspaudžiu nu kad tuokie labai priglundantis butu ir nenukristu švieselė užmetimo metu (tas pasitaiko gana retai) ;uolrait

Tik va su tais svitličokais reikia žiurėti kad nebutu laisvo valo,nes tas linkes visada užsimesty ant svitličokio,o tada jeigu nepastebėsi pradėsi sukti ryte ir bus trokš ir viršunei fizdėc :e:e
 #223614   Agis
 29 Rgs 2010 14:38
Juk pilna dabar visokių laikiklų, net maksimose ir kainuoja baikas, tai kam vargti juos tvirtinant su visokiom lipniom juostom.Popierinį skotšą galima panaudoti pavyniojant ant viršūnėles, kad neprasisukinėtų laikiklis, žinoma ne 3-5 mm sluoksnį..Popierius minkštas ir mažesnė galimybė kad nulaušit dedant ar nuimant laikiklius.Plius yra pirkti ir švieselių su laikiklais, tik pasidomėkit ir atrasit.Kas dėl užsimetimo už švieselės, tai pratinkitės prieš užmetant , prieš atlenkian lankelį vis tymptelėti, jei viskas čiki, tai ir užsimoji, jei ne, žiūri kame kampas.
 #223636   Wytux
 29 Rgs 2010 16:02
As ir be svieseliu pries metima ( jau atlenkus lankeli ir uzsimojus ) pirstu timpteliu ( kaip sautuvo gaiduka kelis kart paspaudziu) ir jauti- ar viskas ok. ar ne .... nes gaudo ne pintuku, tai nesinori visos sitemos 'nusauti".
 #224090   sonca
 01 Spa 2010 11:58
Saugirdas rašė:Sonca, labanesupyk, bet tik kiek teko girdėt iš parduotuvių savininkų, iš žvejy, Mikado gerus gamina tik spiningus, su feeder kotais jiems nesiseka. Jie per daug trapūs, nebent yra "kryžminio" pinimo.
A ko man pykti :) šiaip jis buvo pigus tai net nesvajoju, kad jis būtų super duper. O kolkas per porą metų dar nesulaužiau nei vienos viršūnės ir pats fyderis irgi sveikas.
 #248528   tukasG
 14 Sau 2011 22:55
Kokių spalvų pintukus naudojat? Kokios spalvos labiausiai pasiteisino? Kaip vertinat ryškius pintukus (geltonas, raudonas)? Kietas ar minkštas pintukas geriau? Reiks kažką ant ritės užsivyniot iki kol ledas nutirps :) Patarkit :)
 #248531   Agis
 14 Sau 2011 23:10
Nėra jokio skirtumo kokios spalvos naudosi tą pintuką, nes gale riši galą monofilomentinio arba fluorokarbono iš kurio darai sistemėles.Tačiau pikeriams tai ano tikrai nereikia, nes su pikeriu žvejojama nedideliais atstumais ir su nedidelėmis šėryklėlėmis/svareliais tai pintukas tikrai nereikalingas.Perki kietesnį/sunkesnį valą skirtą dugninėms ir vynioji.
 #248641   tukasG
 15 Sau 2011 17:51
Praėjusią vasarą pabandžiau žvejot paprastu ir pintu valais. Pintu lyg ir daugiau jautrumo pavyko išgaut. Be to, vienoj labai žolėtoj baloj užtaikius ant gerų lynų kibimo papuolė pora gražuolių, kurių su paprastu valu nesugebėjau net nuo dugno atkelt. Pavedžiojau, pavedžiojau kiek, po to įsipynė mirtinai į dugno žoles ir neliko nei laimikio, nei sistemėlės. Su tvirtesniu pintu valu, gal būtų pavykę tuos žolynus išraut. O dėl spalvų, tai toks klausimas iškilo kadangi tą pačią ritę su tuo pačiu valu naudoju ir spiningavimui, kuriam nusprendžiau šiais metais pabandyt geltoną pintą valą. Galvoju, kad ir pikeriukui jis labai nemaišytų dėl geresnio atsargių kibimų pastebėjimo (kai naudoju ypač mažą svarelį, kuris gerai nesulenkia viršūnėlės ir kibimus pirmiausia signalizuoja valas ir tik po to viršūnėlė), tik vat jeigu jis bus minkštas, tai gali sunkiai skęst ir labai dreifuot vandens paviršiumi, bei bijau, kad gali žuvį gąsdint (nes žvejodamas toj stebūklingoj baloj jokių pavadėlių nenaudoju, viską rišu ant to paties pinto valo). Prieš tai naudojau vadinamą "skaidrų" pintuką, tai jis kaip ir nebaidydavo žuvies tik skęsdavo labai jau lėtai ir prastai.
 #248728   Agis
 15 Sau 2011 22:16
Nežinau ir ką pasakyti, man nesuprantami tokie dalykai kai valas, o ne viršūnėlė rodo kibimą ( aš nepalieku neįtempto valo), antra niekados nerišu kabliuko ant to paties valo (pinto), trečia valas tai tik viena grandis sistemoje kotas,valas, ritės stabdžiai, ketvirta, jeigu ten tokia subtili žvejyba, kuri reikalauja įpatingos tylos, tai imi plūdinukė su "pagaliuko" formos 1-2 gr. plūde ir gaudau jų negazdindamas.Geltonas pintas valas labiau skirtas džigavimui arba jūrinei žvejybai.Pirmu atveju , kad matytum vos juntamą žuvies prisilietimą kai galvakablis su masalu pasiekia dugną (pauzė iki prasukimo) arba skestančio galvakablio staigus trūktelėjimas, antru atveju, kad matytum kur eina tavo valas, kitokios paskirties šios spalvos aš nežinau, gal kas žino, tai parašys.
Bet kokiu atveju prie pintuko žvejojant su feeederiu/pickeriu rekomenduoja rišti galą su monofilomentiniu arba fluorokarbono valu, nors nežinau ar kas su pickeriu gaudo su pintuku :roll: .
 #248742   tukasG
 15 Sau 2011 23:26
Plūdinukės toje vietoje, tam tikslui nebenaudoju dėl trijų priežasčių: pirma - turimas plūdinės kotas per trumpas, kad galėčiau normaliai žvejot tokiame gylyje su fiksuota plūdele (slankiojančios kažkodėl taip ir nepamėgau); antra - velgi ta pati valo problema (sustorinus mono valą - nebekimba, suploninus - nebeištraukiu, pintas ant plūdinės ir dar be pavadėlio - kažkoks tai iškrypims gaunasi); trečia - jeigu vėjuota, lengvą plūdikę max 50 cm plyšyje tarp žolių moment įplaka į žoles.
Pikeriukas šitas problemas išsprendžia, tik reikia nenaudot didesnio negu kokie 5 -8 g svarelio, kad labai netriūkšmaut užmetant. Tačiau tuomet švinas nebelabai laiko valą teisingai įtempęs ir atsargūs pirmieji kibimai pastebimi tik stebint valą, kas naudojant tamsios spalvos valą nėra labai jau lengva. Tai ir išvedžiau tokią teoriją, kad gal ryškus būtų geriau, nors ir nesu tuo tikras. O mono valo atkarpos ten žvejodamas neberišu dėl to, kad žvejyba dažnai primena dugno ravėjimą, kas priveda prie nuolatinio pavadėliu, kabliukų, sistemėlių laidojimo. Pintas vistiek tvirtesnis ir dažniausiai žoles išrauna nenutrūkęs. Na, čia turbūt tokie jau mano pikerio "iškrypimai", lyginant su klasikiniu pikeriu :oops: .
Kartais pagalvoju, kad gal tikrai koks 7 m teleskopas plūdinės kotui būtų geriausias sprendimas žvejybai tame telkiny, bet vėl ta amžina finansų problema: geram kotui kol kas nėra pinigų, o pigios "štangos" nebenoriu.
 #261775   Jackal
 03 Kov 2011 13:49
Sveiki,

mintiju apie lengvos dugninės įsigijimą. Žvejyba ežere, gylis iki 2-3 m., užmetimo nuotolis nedidelis, šėryklos nenaudočiau. Niekad nesu tokio daikto pirkęs, todėl reiktų patarimų/komentarų. Koks jūsų nuomone būtų optimaliausias meškerės ilgis/užmetimo svoris, kaip dėl viršūnėlių - ar reikia turėti kelias skirtingas? Kuo ilgesnė meškerė pranašesnė už trumpesnę? Ar įmanoma tą pačią lengvą dugninę meškerę pritaikyti žvejybai ir stovinčiame, ir tekančiame vandenyje?

Ačiū už atsakymus ;)
 #261781   Skumbrotas
 03 Kov 2011 13:55
Jackal rašė:Sveiki,

mintiju apie lengvos dugninės įsigijimą. Žvejyba ežere, gylis iki 2-3 m., užmetimo nuotolis nedidelis, šėryklos nenaudočiau. Niekad nesu tokio daikto pirkęs, todėl reiktų patarimų/komentarų. Koks jūsų nuomone būtų optimaliausias meškerės ilgis/užmetimo svoris, kaip dėl viršūnėlių - ar reikia turėti kelias skirtingas? Kuo ilgesnė meškerė pranašesnė už trumpesnę? Ar įmanoma tą pačią lengvą dugninę meškerę pritaikyti žvejybai ir stovinčiame, ir tekančiame vandenyje?

Ačiū už atsakymus ;)
Pickeriukai paprastai būna 2,70 - 3,0m, nes ilgesni jau gaunas botagai. Užmetimo svoris irgi paprastai būna iki 30-40g. Paprastai komplekte būna 3 skirtingo jautrumo viršunėlės. Žvejot tinka ir tekančiam ir stovinčiam vandenyje, aišku iki tam tikros srovės stiprumo.
 #267843   Vegys
 28 Kov 2011 10:35
Kas patarsit kokį nors nebrangų (iki 150 lt) pikerį ?
Žvejosiu ežere mailių (kuojos / etc). Metimai maži. Dar sezoną mėgstu atidaryt Vokėje - ten srovė nedidelė, metimai artimi. Galimas daigtas ir Neryje kada nors pamirkysiu - ten kur ramu.
Manau reiktų 2,7-3,0 m, išmetimas manyčiau iki 30-40 g (kad su šėrykla galima būtų mėtyt). Visas parduotuves tingiu apvažinėt, sakau gal patarsit kur ką rast galima ? Ir ar tinkamas variantas ?

Dar toks klausimas - lig šiol toje pačioje Vokėje naudojau spiningėlį 2,40 m 3-12 g išmetimas. Skirtumas tarp pickerio ir to spiningėlio - bus juntamas ? Pagaudavau ir su spiningėliu (kaip dugnine), tik sakau Picker turėtų būt smagiau - juk tam skirtas.
 #267848   Skumbrotas
 28 Kov 2011 10:52
Vegy, tavo keliamom sąlygom pasižvalgyk ką nors iš lenkiškų (mikado, jaxon, konger), kainos anų pardėse kažkur 70-100lt ribose, gariūnuose gal ir pigiau bus.
O kas dėl skirtumo tarp lengvo spiningiuko ir pickeriuko yra, pickeriukas jautresnis, be to ir užmest lengvą šėryklėlę galima, kas nelabai įmanoma su spiningėliu.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 15
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė