Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Kotai, ritės, valai, svareliai, šėryklėlės, signalizatoriai, naudingi priedai
 #6382   tuomahaukas
 26 Bal 2006 17:44
"D.A.M." rekomendacijos: atskiroms žuvų rūšims gaudyti skirtų dugninių meškerių matmenys:

ungurys: 270-380 cm, 30-60 g
ūsorius: 270-450 cm, 30-60 g
lydeka: 180-270 cm, 25-60 g
karpis: 300-390 cm, 30-100 g
lynas: 270-330 cm, 10-30 g
šamas: 240-360 cm, 100-250 g
starkis: 240-360 cm, 20-40 g
karšis: ~300 cm, 10-30 g

Firmos ekspertai tvirtina, kad tai absoliučiai optimalūs matmenys, kadangi tarp minimalaus ir maksimalaus meškerės ilgio ir užmetamo svorio ribų numatyti ir apskaičiuoti patys įvairiausi žūklaviečių variantai, užmetimo nuotoliai, masalų dydžių, tipų įvairovė ir t.t. :roll:
(Paimta iš: "Žūklė dugnine meškere". K.Zanevičius, "Alma littera", 2002)
Paskutinį kartą redagavo 2 tuomahaukas. Iš viso redaguota 17 kartus.

 #7048   giedriuzzz
 04 Geg 2006 15:42
na va pagaliau po ilgu lakstymu po Siauliu parduotuves pagaliau nusipirkau feederiuka ;-var-var. galvojau, kad nerasiu nieko limpancio prie rankos ir tenkinancio pagal kaina.

Taigis kotas Mikado Competition, ilgis 3,90m., uzmetimas iki 110gr. 3dalys + 2 galunes.
http://www.mikado.pl/sklep/?module=Kata ... &katid=296

Siaip atrodo neblogai ir gana smagu pamojuoti. Rytoj varysiu pasventinti :beer'2 ir paziuresiu kaip dirba zvejojant. Tikiuosiu kibs kas nors ir teks patirti malonuma su juo traukiant zuvytes :grin:
Paskutinį kartą redagavo 1 giedriuzzz. Iš viso redaguota 4 kartus.

 #7049   Nojus
 04 Geg 2006 15:45
nei zvyno tau ,nei uodegos,saugok savo kota,nes per sudurimus jie megsta pokstelt,nelinkiu aisku to

 #7058   spiridonas
 04 Geg 2006 16:27
skestantis valas, ar tiks ar ne pamatysi tik isbandes. bent pagal parasima neturetu plaukti pavirsiuje :roll:

 #7075   sraigys
 04 Geg 2006 22:36
Kur optimaliausios kainos ir pasirinkimas :?: . Pats ruosiuosiu isigyti, bet nesinori brangiai investuoti :roll: . Nebeuzteks pasarams :-D .
giedriuzzz rašė:na va pagaliau po ilgu lakstymu po Siauliu parduotuves pagaliau nusipirkau feederiuka ;-var-var. galvojau, kad nerasiu nieko limpancio prie rankos ir tenkinancio pagal kaina.

Taigis kotas Mikado Competition, ilgis 3,90m., uzmetimas iki 110gr. 3dalys + 2 galunes.
http://www.mikado.pl/sklep/?module=Kata ... &katid=296

Siaip atrodo neblogai ir gana smagu pamojuoti. Rytoj varysiu pasventinti :beer'2 ir paziuresiu kaip dirba zvejojant. Tikiuosiu kibs kas nors ir teks patirti malonuma su juo traukiant zuvytes :grin:

 #7658   Aukstaitis
 17 Geg 2006 07:05
Situacija tokia :
Ežeriukas mažas,užžėlęs ir labai dumblėtas.Dumblas labai purus ir gilus.Esu nusižiūrėjęs pora priėjimų iki vandens ( bandysiu ir daugiau susirasti jei nenuburbėsiu į pelkę ).Pernai iš valties pagavau neblogų lynų.Bet išsėdėti gumiaškėj visą dieną arba naktį,ne taip jau ir malonu.Noriu pabandyti nuo kranto su lengvomis dugninėmis pažvejoti.Plūdinė šiuo atveju nelabai tiks,nes,kad ir koks silpnas vėjas būtų,bangos visada aukštos ir “greitos”.O kadangi gylis neviršija 2 metrų,tai joks vagleris nepadeda – neša kaip šapelį.

Kokią sistemą (dugninei) pasidaryti,kad nei masalas,nei pašaras neskęstų dumble ? Net neįsivaizduoju kokį pašarą daryti,nes dumblas labai gilus ir tikrai labai purus .......
:?

 #7686   tuomahaukas
 17 Geg 2006 11:13
O kodėl visgi tu nenori dėti pvz. Bodied vagler pasunkintą, kad ir 2+2 g :?: - jis visai stabiliai laikytusi :roll:
Paveikslėlis
Dugninei dumblėtose vietose galima dėti plastikinį vamzdelį tarp lengvos šėryklėlės ir suktuko su pavadėliu (arba išvis gali gumytėm prisabačinti medžio šakelę impregnuotą :idea: ;-) ):
Paveikslėlis
(Šiandien kažko paint'u paišyt veža :roll: :lol:)

 #7692   Aukstaitis
 17 Geg 2006 12:05
aš gi ;;'plim , nemėgstu vaglerių nors tu ką :oops:

o dugninės galvoju tokį variantą :
valo gale svarelis kriaušės formos, virš jo maždaug pusmetrio atstumu kamštis nuo vyno , o virš kamščio maždaug pusmetrio atstumu 2 pavadėliai :roll:
Svarelis nugrimztų į dumblą,kamštis šiek tiek pakeltų pavadėlius aukščiau :? :? O šerčiau iš rankos,prieš tai užfiksavęs dugninės valą,kad mėtyčiau į vieną vietą :roll:
Net pačiam įdomu pasidarė , kas iš to gautusi :lol: :oops:

 #7693   Agis
 17 Geg 2006 12:19
Kad dviracio neisradineti, tai nuejes parden nusipirk svarely su kamsciu.Viename vielos gale svarelis, o kitame kamstis, pasirink pagal dydy koks tau patiks ir vsio :lol:

 #8068   tuomahaukas
 23 Geg 2006 16:26
Pažiūrėjau tą svarelį su kamščiu ir aš. Tiesą sakant, anksčiau nemačiau (nors galbūt nepastebėjau/ nesidomėjau- aš gi ne donkininkas :oops: )Galbūt kažko nesupratau, bet man pasirodė kad problematiška būtų dėl dumblo storio- vien spėjimo "+-" turbūt neužtektų, reikėtų žinoti/matuoti gan tiksliai ir pagal tai rinktis :roll: Turbūt Aukštaičio variantui ilgio padabnesnio reikėtų ? ;-)
Gan laiku perskaičiau gegužės mėn. "Žūklėje" apie pan. atvejį R. Žilinsko straipsnyje, galbūt kam praverstų (kalba eina apie nedideles užžėlusias balas, lynus ir karosus). Kai ką leisiu sau pacituoti:
"]...[ ir dar vienas dalykas- neguldykite masalo ant dugno. Jis prasmegs minkštame dumble, o jūs veltui gaišite laiką laukdami kibimo. Kabliukas turi būti prie dugno, bet ne gulėti ant jo. Kad svarelis nebaidytų atsargių lynų, jį galite pakelti iki pat plūdės. ]....[ Svarelis ne tam kad jį nuskandintų (lėtai nugrims ir pats), bet plūdei išbalansuoti ir ją toliau bei taikliau nusviesti.. Jei dugnas minkštas ir gilus- jaukinimas bereikšmis. Plonesniame dumblo sluoksnelyje lynai lengvą prievilą gal ir atras arba bent užuos jo kvapą. O gal visgi pasinaudoti vietinių žvejų išmone- vos suvilgytą duoną mesti ant vandens paviršiaus ir laukti kol ji permirks ir po trupinėlį ims skęsti. Tai tikrai geras būdas, nes jaukas grimzta lėtai, mažais kiekiais, yra lengvas ir neprasmenga dumble."
Sistemėlė dugninei. Autorius rekomenduoja picker tipo dugnines jautriomis viršūnėlėmis, bet nesiūlo naudoti liauno ir minkšto koto (jautri turi būti tik viršūnėlė):
Pribumbasas:

Paveikslėlis

Sistemėlės variantai :
Paveikslėlis
Sistemėlė su povandenine plūde:
Paveikslėlis

 #8071   Skumbrotas
 23 Geg 2006 17:05
Kažką panašaus esu išbandęs jūroje žvejojant nuo kranto, kad apsisaugoti nuo žolės vėlimosi ant valo. Iš dalies pasiteisino tik kai nebuvo bangavimo ir žolės nugrimzdusios plaukė palei dugną. Nors masalus vistiek apveldavo, bet ne tiek greitai, be to nereikėjo traukiant iš vandens kartu traukti ir centnerio žolių. Ant pavadėlio netoli kabliuko užspausdavau po nedidelį švinuką.

 #10161   gio
 12 Lie 2006 13:33
nu va ir prireike man pagalbos:
per ilgaji savaitgali, tikrai ne nuo gerimu kiekio, virsh pirmojo jungimo graziai trekshtelejo mano robinzonas feederis, o ir shiaip likusieji pavarge: nuo dazno ir turbut prasto transportavimo truksta keliu ziedeliu ir shiaip zhopoi chiuju, kad tuoj tuoj ir jiems ateis paskutinioji.
Visgi daug investuot nenoriu, nes luzena kainavo beveik 200, o teatlaike 1.5 sezono.
turiu pasvarstyma nusipirkt kokias pigesnes karpines meshkeres donkinems - feederinems reikmems. ar tai mano kliedesys ar pakankamai rimtas sapaliojimas - spresti jumi.
Kazkada gi vos ne 8 sezonus su bambukine donkinau ir vargo nemaciau :-D

dar gal kas bent 3 sezonus dziaugiasi isigytu feederiu?
pasidalinkint mintim, bo pats jokiu minciu nebeturiu.
pageidaujamas ilgis iki 400cm

 #10162   Agis
 12 Lie 2006 14:44
Pagrindine mano zvejyba zemupyje, tai del visu pikeriu, feederiu turiu savo nuomone.Pradzioje norejosi ysigyti normalius, atitinkancius dugnine zvejyba yrankius, mesti i saly kitus kotus, taciau...upemis plukdomas planktonas ir yvairus maurai jau galutinai dakanalino mane.Reikalas tas kad traukiant uzveliami mazi ziedeliai, kurie yra pagrindine dugniniu jautrumo su liauna virsunele dalis, ir dar nedatraukus laimikio iki kranto, esi priverstas tuos visus maurus nuemineti.Zinoma tokiu atveju laimikis nelaukia.Taigi pora paskutiniu zvejybu vel emiau spiningo kotus, zinoma dabar jau stengiuosi naudoti ilgesnius, visai pritiko Shimano jurinio spiningo kotelis 3.4 ilgio, taipogi manau liaunesnis karpinis kotas butu geriausia iseitis, kadangi ir svareliai naudojami 3-4 unciju, bo kitaip dideleje upeje niekaip nepasieksi tolumoje esancios zuvies ir neislaikysi masalo vietoje.Sutinku, galima kartais presciziskai pazaisti ir su normaliais feederiais, taciau...Ateityje to tipo meskerykocius naudosiu tik pavasary arba stovinciame vandenyje.

 #10163   Mike
 12 Lie 2006 15:48
Antrą sezoną naudoju du DAM Green Cross Power Feeder 3,90m. Užmetimo svoris 50-100 gr. (bent jau taip rašo). Esu mėtęs ir 150 gr. minusinėje temperatūroje žvejojant vėgėles. Kol kas nusiskundimų neturiu (be abejo, tai ne tavo įvardijami trys sezonai). Pats mekerykotis nėra labai lengvas, bet, mano nuomone, feederiui to ir nereikia. Kaina, turėtų būti apie 150 Lt (tiksliai nežinau, nes ne pirkau, o laimėjau varžybose). Šiaip puikiai tinka stovinčiame vandenyje, net ir gaudant nedidelius karpius, tiko, kaip jau minėjau, ir vėgėlių žūklei, esu gaudęs nuo Šventosios molo (jei neneša žolių), jūroje nuo kranto (iki pirmo pagilėjimo drąsiai užmetu, o kartais tiek ir tereikia). Žodžiu, beveik universalus daiktas.
Dėl žvejybos žemupyje kai neša žolę 100 procentų sutinku su Agiu. Ten su tokio skersmens žiedeliais nepažvejosi, reikia karpinių kotų.

 #10175   kamstis
 12 Lie 2006 20:08
:grin:gio ;-) Patariu pirk nebrangu karpini kota 2.5lbs svarbiausia kad prie rankos liptu,kokios firmos ar gamintojo nesiimu spresti,bet visu karpiniu kotu ziedeliai ira isaukstinti,diametras nemazas,triju ar dvieju sudurimu irgi tau paciam sprest,yra visai neblogu ir teleskopiniu,tik ju prieziura uzknisa ,norint kad ilgai tarnautu ,aplamai toks karpinis kotukas pilnai atsoja federi ir maziau vargo turesi su visokiu brudu kuri nemunas plukdo,o reikalui esant is bedos ir juroje gali bandyti pagaudyti,tiesa ilgis 3.9 ilgesniu neteko matyti :roll: :grin: Linkiu :roll: Nei zvyno :twisted: :grin:
Paskutinį kartą redagavo 1 kamstis. Iš viso redaguota 12 kartus.

 #10178   Skumbrotas
 12 Lie 2006 20:25
O aš čia prie ko?.... :oops: :shock:
Kai prieš pora metų mano fyderius nufyrino, tai vis ir neprisiruošiu naujus nusipirkti - reikalui esant išsiverčiu arba su jūriniais surfais, arba su stipriais spinais.

 #10180   kamstis
 12 Lie 2006 20:48
:roll: :grin: Sory :roll: Kazka supainiojau,gio ,prase pagalbos :roll: ;-)

 #10181   Skumbrotas
 12 Lie 2006 20:56
O aš jau galvojau :roll: kad kažkas nori man feederį padovanoti atostogų proga... :cry:

 #10187   gio
 13 Lie 2006 07:53
hehe, dekui visiems labai uz info. Shiaip tie feederio ziedukai dai gryna beda. nebutinai net kai srove nesha zoles. Buna, ezere shoninis vejas pucia ir matai, kad jau uzneshineja vala... staiga kibimas, kirtimas, keletas rites pasukimu ir valas uzklynintas - zuvies nebera kol ishpeshioji.
kiek tos karpines kainuot gali?
ir DAM sudomino, kokia parduotuve jais prekiauja?

beje, paziurejau tinklapi, pasirodo DAM green cross power ishilgai blanko perpintas metalinem vijom.
Nuo rugpjuchio 7 deshimt dienu sedesiu Berlyne. gal kas zinot, kur ten rasti firmine DAM parde?

 #10522   tuomahaukas
 27 Lie 2006 09:43
Klausimas:
kaip sistemėlėje dugninei yra geriau- ar montavimas per trišakį suktuką, ar per valą kelis kartus perveriant karoliuką, užveriant segtuką, ir vėl kelis kartus praveriant karoliuką (šitą variantą viename forume išskaičiau... jį gyrė, bet man kažkaip... :roll: )
Ar antruoju atveju valo savybės nepažeidžiamos ?
Ar išvis rišti paternoster mazgu ir nesukt sau galvos ?

 #10547   kamstis
 27 Lie 2006 17:57
Seniau dedavau trisaki suktuka,bet manau kad jis visvien siektiek trukdo masalo zaidimui,dabar risu be jokiu nesamoniu ir vargo nematau ;-)
As uz paternoster mazga :grin:

 #10549   pikeris
 27 Lie 2006 18:12
Aš tai darau taip : jei gaudau dviem pavadeliais tai gale valo šėryklele ir tada tie du pavadeliai ant tų karoliukų jei vienu kabliuku gaudau, tai naudoju paternoster sistemele :roll:

 #10552   tuomahaukas
 27 Lie 2006 18:35
Atsiprašau, nepaminėjau kad veiksmas vyksta ežeruose :oops:
Visgi paternoster ? ( Naudojant 1 masalą)

 #10553   kamstis
 27 Lie 2006 18:45
As netgi juroje ir tai nededu tu visu metaliniu sistemeliu,o risu storesni nei pagrindinis vala ir pirmyn ;-)

 #10555   pikeris
 27 Lie 2006 20:36
tuomahaukas rašė:Atsiprašau, nepaminėjau kad veiksmas vyksta ežeruose :oops:
Visgi paternoster ? ( Naudojant 1 masalą)
bent jau aš tai tik ežeruose ir tegaudau :roll: :oops:

 #11997   alkanas
 28 Rgp 2006 14:23
gal kas bandet toki dalyka (as pasidariau, bet neisbandziau): ant pagrindinio valo vietoj karoliuku det guminius stoparikus ? galvoju, kad taip gali sunkaiu pasikirst zuvis, nes guma kertant smuks zemyn, bet galvoju kad taip serykla maziau klius uz visokiu kliuviniu, kadangi kabliukas su zuvim atsidurtu zemiau seryklos :roll:

 #13002   Avansas
 20 Rgs 2006 22:16
Sveiki, pradejau dometis zvejyba , (draugai itrauke) ...labiausiai patiko gaudyti dugnine, tiesa meskere paskolino draugas, todel nutariau isigyti savo. Gal galite patarti , kokia butu tinkamiausia karpiniai zuklei...
Koks turetu buti jos ilgis,ir t.t.
ISANKSTO DEKUI

 #13012   Agis
 21 Rgs 2006 00:30
Manau pirmiausia turetai pradeti nuoto, pasakydamas uz kokia suma gali sau leisti ysigyti yrankiu.Antraip manau konkreciais patarimais negales patarti.
Tu kai sakoma "jauty uz ragu", ka tik uzsikretei zvejyba ir jau is karto karpius :lol: Nesu karpininkas, taciau mano kukliais paskaiciavimais, jei tektu gaudytis karpius ne mokamuose tvenkiniuose, manau pati primytyviausia "Gariunu" lygio karpininko amunicija prasedetu nuo 1000 Lt.
Pradziai, manau galetai ysigyti kazkokia tai universalesne dugnine ir pasimokintai gaudyti eiline zuvy.Nu bet cia kaip sakoma kiekvienas savaip.Manau Kamstis parasys kazka konkreciau, kai bus aiskiai nurodyta suma, kuria gali isleisti.Kas zino, gal tave is karto reiks G.A.R.S. komandai nukreipti. :lol:
http://www.gars-carpfishing.lt/

 #13064   Magnumas
 22 Rgs 2006 11:15
Norint pradėti žvejoti karpius, manau pakanka ir 1000 Lt, o vėliau - bus matyti. Jei karpių žūklė patiktų, galima viską susipirkti etapais. Geresni kotai vienais metais, ritės, signalizatoriai - kitais ir t.t. Mano žiniomis taip daro beveik visi Lietuvos karpininkai.<<<< cia g.a.r.s mintys...as irgi nesutinku kad uz 1000lt tik gariuniniai daiktai
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 332
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė