Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Kotai, ritės, valai, svareliai, šėryklėlės, signalizatoriai, naudingi priedai
 #700978   vyrgaz
 29 Lie 2017 21:20
PelkiuSenis rašė:Ir papildomas klausimas. Ar kas esate naudoje ar naudojate is Ryobi kokia ecusima su pvz 0.14mm valu? Ar is Ryobi ar SPRO riciu butu kas verta demesio tokio plonumo pintam valui ar plonesniam?
Ryobi ecusima 3000vi ir spro passion 730M yra principe vienodos ritės, tik kazkuri yra biski pigesne ir sproske turi 1 guoliuku daugiau.. sproskės yra(buvo) modelis su sekliu bugneliu, nereikia "bakingo" vynioti..Per 3 sezonus sudrožiau sproske, tai dabar jos seklusis bugnelis sekmingai naudojamas ant ecusimos..del pintuko su jom jokiu problemu..
 #704836   Kazach
 30 Rgs 2017 13:52
Vyrai, gavau prašymą iš motinos nupirkti jai ritę žvejybai Nemune su donke :)
Metimai nebus tolimi, bet labai aktualu ritės darbas su svoriu ir upės srove (viena ranka po traumos sunkiai valdoma)....
Ką galėtumėte parekomenduoti su biudžetu ~50 EUR?
iš anksto dėkingas :[anuol
 #705093   Tukas
 04 Spa 2017 18:27
Kazach rašė:Vyrai, gavau prašymą iš motinos nupirkti jai ritę žvejybai Nemune su donke :)
Metimai nebus tolimi, bet labai aktualu ritės darbas su svoriu ir upės srove (viena ranka po traumos sunkiai valdoma)....
Ką galėtumėte parekomenduoti su biudžetu ~50 EUR?
iš anksto dėkingas :[anuol
Tai visu taip isgirta daiwa ninja 4012 jau praktiskai iseina uz tiek
 #707590   Donatelo
 12 Lap 2017 22:00
Turiu Matrix Carboflex 4.2m iki 150g uzmetimo. Tikras upinis, standokas heavy fyderis.. galvojau bus visiskas kuolas, bet likau maloniai nustebintas, salyginai jautrus, o didziausias privalumas - dideli ziedai.. šoklyderio mazgas net ir su zoliu kuokšteliu praina gan lengvai..
 #709469   linasykas
 14 Gru 2017 20:13
Is tokiu iki 70 tai Daiwa ninja, pats naudoju Daiwos TDM bet nuo ninjos nelabai ten ir skiresi, apart dizaino, ir lankelio, tik nemazesnio 4000 dydzio feederiuj. Bet man tinka tik Shimano ir Daiwa kitu gamintoju kaip Spro, Ryobi... nepripazystu, naudojas, bet netiko, nepatiko :v-ar
 #709493   PelkiuSenis
 15 Gru 2017 09:22
Na, iki 70 EUR, nelabai ka is Shimano nukausi. Sahara nebent 4000 dydis, perdavima turi 4.7 gal ir variantas. Mazesne naudoju lengvam dzigui tai kol kas viskas ok.
O Ninja 4012 modeli turiu pats fyderiui, tai gana patenkintas savo poreikiams, zinoma, fyderis man nera pagrindinis zukles budas :)
 #709552   Foje
 16 Gru 2017 16:23
Sveiki, žvejai, planuoju kitam sezonui išbandyti feederį, bet nelabai ką apie jį nutuokiu, nes iki šiol tik spiningu mojavau. Nemažai skaičiau visokių komentarų ir panašiai, bet vis tiek turiu keletą klausimų, gal kažkas pagelbės:
1. Kokio ilgio ir gramatūros feederį patartumėte pirkti? Nežadu svaidyti 50-60 metrų, dažniau žvejočiau Neryje, Nemuno aukštupyje, kartais gal kokiame stovinčiame vandenyje, bet atstumas nebūtų baisiai tolimas. Pats svarstau apie 3,6 m iki 100 g.
2. Kokio storio valus naudoti? Galvoju apie 0,10 pintuką "Daiwa J Braid", tačiau apie sistemėlei ir pavadėliams skirtą FC jau sunkiau su diametrais. Tad ką patartumėte?
3. Kurią sistemėlę labiau patartumėt rišti: paternosterį ar "in-line"? Pats kol kas esu linkęs labiau prie "in-line", nes ją man atrodo lengviau pasigaminti, be to nemažai kalbama, kad tiesiausiai į meškerės galiuką jaučiamas kibimas.
4. Ar rekomenduotumėte naudoti feeder-gum'ą?
 #709558   PelkiuSenis
 17 Gru 2017 09:17
Labas,
Pats nesenai grizau prie sio zukles budo, tiksliau susipazint bandau su feeder tipo zukle po dugnines :)
Manau, kad universalus tas ilgis 3.6m iki 100 ar 120g kotas. Vis vien, kaip rasei metimai nebus tolimi, kazkur i duobes prie kranto.
Va del valo, tai plonas reikalauja subtilumo. Uzmetant klaidele ir serykla jau pati sau lekia (teko kelias nusaut :-D o kaip kitaip ismoksi :-D ) bet labai gerai sroveje, maziau veiks.
Bet ant tokio valo gausi arba feedergum deti arba mono valo atkarpa. Ir cia upeje jau gali but nesmagu, kai bent kazkiek nesa zole, ant mazgo viskas kaupiasi ir negali iki galo susukti valo. Tad as kol kas apsistojau ties mono valu, minimaliai tampriu - shimano technium. http://zvejokultas.lt/Valai-Pavadeliai/ ... hnium-200m
Ziuresiu, gal ir be pinto galesiu gyventi :) O sistema risu in-line, ji man moraliskai labiau patinka, kazkaip atrodo, kad kai gana lenvai gali timptelt masala maziau ir baidysis.
O patyre labiau viska sudelios, arba papildys arba pataisys mane :-D
 #709573   Wytux
 17 Gru 2017 16:03
Issakysiu savo asmenine nuomone:
Foje rašė: 1. Kokio ilgio ir gramatūros feederį patartumėte pirkti? Nežadu svaidyti 50-60 metrų, dažniau žvejočiau Neryje, Nemuno aukštupyje, kartais gal kokiame stovinčiame vandenyje, bet atstumas nebūtų baisiai tolimas. Pats svarstau apie 3,6 m iki 100 g.
Pilnai turetu uztekti iki 70 gr feederiuko, 100-120 jau bus kuolavotas ir ne tam kam tu planuoji naudot - didelis sancas kad nepajausi to ko reikia ir pastatyti i kampa. Man patinka ilgesni 3,9- galima upeje toliau uz uz krumo iskist, bet ir sunkiau uzmest prie ezero jei tarp medziu sedi. Pradziai 3,6m turbut universaliausias.
Foje rašė:
2. Kokio storio valus naudoti? Galvoju apie 0,10 pintuką "Daiwa J Braid", tačiau apie sistemėlei ir pavadėliams skirtą FC jau sunkiau su diametrais. Tad ką patartumėte?
Pradeciau nuo paprastu dalyku- geras 0,22 mono pilnai sueis.
Foje rašė:
3. Kurią sistemėlę labiau patartumėt rišti: paternosterį ar "in-line"? Pats kol kas esu linkęs labiau prie "in-line", nes ją man atrodo lengviau pasigaminti, be to nemažai kalbama, kad tiesiausiai į meškerės galiuką jaučiamas kibimas.
As risu sitema tiesiai ant mono- jokiu suktuku, soklyderiu, feeder gum, nereikalingu mazgu ir mazgeliu , dazniausiai paternosteris ( jis man patinka), bet didelio skirtumo nebus. Tiesiog su kuria pirma gerai pagausi- ta sistema ir ytikesi :-D
 #709610   vaidask
 18 Gru 2017 13:17
Sveiki,
Turiu garbolino challenger 3.3 m 10-35 g pikeri, ivertinau, kad tai dar ne feederis ir pirmas ziedelis nuo rites nera didelis, serykleles be pasaro iki 30 gr tai uzsisakiau daiwa ninja 3012 rite, jos perdavimas 1:4.7 (primeciau, kad gal kiek galingesne nei 4012 su 1:4.9) Bet dabar sedziu ir galvoju gal geriau 4012 reikejo uzsisakyti. Kaip manot?
 #709629   Ramekas
 18 Gru 2017 20:29
Foje rašė:Sveiki, žvejai, planuoju kitam sezonui išbandyti feederį, bet nelabai ką apie jį nutuokiu, nes iki šiol tik spiningu mojavau. Nemažai skaičiau visokių komentarų ir panašiai, bet vis tiek turiu keletą klausimų, gal kažkas pagelbės:
1. Kokio ilgio ir gramatūros feederį patartumėte pirkti? Nežadu svaidyti 50-60 metrų, dažniau žvejočiau Neryje, Nemuno aukštupyje, kartais gal kokiame stovinčiame vandenyje, bet atstumas nebūtų baisiai tolimas. Pats svarstau apie 3,6 m iki 100 g.
2. Kokio storio valus naudoti? Galvoju apie 0,10 pintuką "Daiwa J Braid", tačiau apie sistemėlei ir pavadėliams skirtą FC jau sunkiau su diametrais. Tad ką patartumėte?
3. Kurią sistemėlę labiau patartumėt rišti: paternosterį ar "in-line"? Pats kol kas esu linkęs labiau prie "in-line", nes ją man atrodo lengviau pasigaminti, be to nemažai kalbama, kad tiesiausiai į meškerės galiuką jaučiamas kibimas.
4. Ar rekomenduotumėte naudoti feeder-gum'ą?
1. As asmeniskai nerekomenduociau kaip Wytux sake 70g feederio, nes upej pakilus vandeniui, tai yra pavasari ir rudeni reikia naudoti sunkes serykles, bent jau as naudoju iki 80g. Mano manymu kotas upinis turetu prasideti bent jau nuo minimum 90g ir i virsu, o jo ugis ne trumpesnis negu 3.6m. As pats naudoju 100g 3.9m, man pats tas, prie trumpesnio ir lengvesnes gramaturos gryszti atgal net nesiruosiu. Plius srovej neretai reikia kovoti su sapalu, didesniu karsiu, karpiu ar usorium, taigi su 70g kotu "pavarasinej/rudeninej" srovej gali prireikti daugiau laiko krantu begioti uzkibus tokiam bonusui, negu pati zvejyba truks.
Kas liecia zema vandeni, leta srove arba stovinti vandeni, tada jo pilnai pritariu del 70g feederio.
2. Asmeniskai nesirinkciau pinto valo Nery arba Nemuno ausktupy, nes nemetai labai toli, jautrumo per akis is su mono, plius su mono lengviau kontroliuoti uzkibus didesniam laimikiui. 5 metus naudojau Shimano technium 0.25mm, man sis valas super ;-var-var.
3. Nepritarciau del to, jog in-line lengviau suristi, kaip tik paternosteris vienas du ir baigta.
Risu ir ta ir ta sistema Nemune, bet skirtumo nepastebejau jokio, tai nutraukus sistema arba perrisinejant kas sauna i galva, ta ir surisu.
4. Neturiu nuomones.
P.S. Cia isdesciau tik savo nuomone ir omeny turejau stambesniu zuvu zvejyba, tokia kaip karsiu, sapalu, karosu. Jei taikantis i smulkesne zuvi, tada viskas turetu buti liauniau ir ploniau...
 #709902   vaidask
 24 Gru 2017 12:43
Galvoju kitam sezonui atsinaujinti fyderiuka. Zuklei grynai stovinciame vandeny. Siaip tam visada naudojau savo 3.3 m garbolino pikeri challenger 10-30 gr. Atstumams iki 30-40 m nuo kranto uztekdavo su seryklelem 20-30 gr (be pasaro). Kazkaip mintys sukasi apie garbolino challenger feeder 3,60 m 20-75, kuriuos tubertinis sake uzsives pavasariui ir drennan 7 serijos competition feeder. Dar kaip variantas salmo tournament 70. Ezeruose naudoju 0,5 oz stikline virsunele, tai sia garbolinas jau turi komplektacijoje, competitionui - tektu dasipirkti, su tournamentu man atrodo be sansu gauti stikline 0,5 oz. Siaip gal labiau linkstu i drennano puse, del lengviau randamu jam 0,5 oz virsuneliu (tubertinis garbolinui jei atsiveza - greit isperka). Gal galetu kas palyginti siuos kotus?
 #709944   renaldas
 25 Gru 2017 20:41
Garbolino neturejes, tournamentu jautriausios berods 0,75 ir tos anglines. O kas del kompetition, jei tau tinka slangai, tai jis tau patiks, ir kaip sakei su tipsais pas drenus ner bedu. Til klausimas kam tau tas 0.5oz? Saulazuves gaudysi? Tokio dreno 1oz stiklas per akis pamatyt betkoki kibima, o ir nuo bangos ir vejo maziau kliba
 #709959   vaidask
 26 Gru 2017 00:57
Na as prates, kad ezere viskas butu kiek galima jautriau, ir ten ar saulazuve ar karsis man vienodai sviecia. Va tik man idomu ant kiek jis “slangas”. Teko nete matyt nuotraukas uzfiksuotas metimo metu, tai ilinkis toks dar visai baika, aisku nezinau koki svori ten sveicia. Siaip kokio max svorio serykleles be pasaro su juo metyti “pats tas”? Na, kad pasiekti maksimalu taikluma ir nuotoli?
  • 1
  • 321
  • 322
  • 323
  • 324
  • 325
  • 332
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė