Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Kotai, ritės, valai, svareliai, šėryklėlės, signalizatoriai, naudingi priedai
 #755   alkanas
 24 Vas 2006 22:01
taigi va, geras klausimas, kas tie vinkel pikel smikel ir kaip ir kam ir kur juos geriau naudot :?:

 #759   spiridonas
 24 Vas 2006 22:17
winkle-pickers - alkonas vercia kaip "smailianosiai batai" . Nors visada buvau isitikines, kad zodis wink reiskia linguoti ar svyruoti, pasirodo mirkseti. o vinklpikeriai kiek zinau, yra meskerikociai kuriu galunes atrodo kaip nulauztos, esant kibimui jos (siubuoja) . labiau kaip tai noretusi juos vadinti swinger-picker`iais

 #2120   Agis
 08 Kov 2006 23:29
Naudojamos tod linksincios virsuneles stovinciame vandenyje.Prie normalesniu feederiu paskutinio ziedelio buna sriegis ir papildomai ta linguojancia virsunele galima nupirkus prisukti.Nezinau koks asas ja sugalvojo, bet jei as gaudau stovinciame vandenyje iki 30 m. renkuosi plude.Su ta virsunele man toliau uzmesti nepavyko, nors ir keiciau svarelius.Taigi kam ji skirta, gal tam, kad labiau pasikrusti zvejojant.Man kibimus puikiausia rodo ir feederis su minksta virsunele.

 #2143   tuomahaukas
 09 Kov 2006 09:34
Manau kad čia pliusas su minusu draugauja: jautrumas su užmetimo nuotoliu. Maybe nėra pritaikyta itin tolimiems užmetimams ? :roll:

 #2531   alkanas
 13 Kov 2006 08:45
tai kad ir feederis jautrus, tikrai kad uztenka jautrumo, aisku nzn, kaip su ta nulauzta virsune, bet ko gero nepirksiu, gal daaugti iki to reikia :roll:

 #2638   tuomahaukas
 14 Kov 2006 12:34
Na a tau paprasčiau paaiškinsiu: paimk savo feederį, nulaužk viršūnėlę ir sujunk apvyniojęs izoliacija ar guminiu kembriku kad kabėtų kaip pensininko birka ir pabandyk kuo toliau užmesti ... :roll:

 #2644   alkanas
 14 Kov 2006 15:04
:lol: :lol: :lol: :gutgut kai nulausiu :lol: :lol: :lol: butinai pabandysiu

 #2680   kamstis
 14 Kov 2006 20:57
tuomahaukas rašė:Manau kad čia pliusas su minusu draugauja: jautrumas su užmetimo nuotoliu. Maybe nėra pritaikyta itin tolimiems užmetimams ? :roll:


Visiskai teisingai ;-) Sios meskeres nera toliasaude artilerija,jos skirtos artimiems metimams,max iki25-30m,manau kad ir tiek numesti su jomis yra sudetinga,daugiau pritaikytos gaudyti upese,netoli nuo kranto ;-)

 #2698   žVYNAS
 14 Kov 2006 22:40
O man atrodo, kad jus cia kalbat apie sweng tipo dugnines :roll: o vinkel piker skirta zvejot upese ir ezeruose su lengvesniais svareliais ir seriklelenis nei feeder tipo meskeremis. Kas del sweng tipo dugniniu tai jas sugalvojo anglai, noredami isgaut ypac jautru iranki, ten joms galiukas svyruoja.

 #2707   Agis
 14 Kov 2006 23:49
Nu tai uzbaigiant ne dugnines, o virsuneles tipas swing :!: Kaip rasiau anksciau , net prie kai kuriu feederiu paskutinio ziedelio yra sriegis skirtas prisukti tai virsuneliai.Ja galima nusipirkti atskirai."Romados parduotuvese kainuoja kazkur apie penkiolika lituku.Virsunele skirta gaudyti stovinciame vandenyje.Gaudziau, bandziau, nepatiko, numeciau ir daugiau nezadu bandyti.Daug veiksmingesne paprasta bezdzione :!:

 #3691   tuomahaukas
 24 Kov 2006 10:18
Visai teisingai, Agi :arrow: tai dugninė meškerė su kabančia viršūnėle.
Jei kam įdomu, :ks> , kad yra viršūnėlių, kurios tinkamos žūklauti ir kanaluose, bei upėse su stipresne tėkme:

A) "Squirt Tip" viršūnėlė, skirta žūklauti upės srovėje bei labai vėjuotu oru, turinti stacionariai sumontuotą svarelį strypelio apačioje bei labai standžią spyruoklinę jungtį, rekomenduojama su "feeder" tipo kotais.
B) "Anti Wind Tip" : viršūnėlė, smailėjančio kūgio formos, turinti standžią dvigubą jungtį (strypelį su bronzine įvore jungia standaus silikono strypas, standžiai apvyniotas spyruokline viela), ji atspari vėjo poveikiui, puikiai tinka žūklei upėse, nes jautriai reaguoja tik į stipresnius valo trūktelėjimus, idealiai tinka stambių žuvų žūklei
C) "Quick Change Swungtip" - neįprastai stora, pagamninta iš aukšto modulio anglies pluošto, gerokai trumpesnė už kitų tipų viršūnėles, skirta žūklei feeder'iais kanaluose ar lėtos tėkmės upėse, labai jautri. tai net ir atsargiausius žuvies timptelėjimus fiksuojanti viršūnėlė, rekomenduotina žūklei ramiu oru.
(Info iš K.Zanevičiaus "Žūklė dugnine meškere")

 #3758   pypkorius16
 24 Kov 2006 21:24
Teorija ir praktika :?: :!: :?: :!:
O ka rinktis :idea:
Prisikrauni pilna bagaznika kotu , virsuneliu ir t.t., ir varom i Nemuno zemup. Vanduo nusekes , vanduo pakiles , vejas pries srove, vejas pasroviui, gaudom pries damba ,uz damo o gal i senvage uzmesti :?:
Ir kekviena karta vis kitas kotas , kita virsunele ?????
Na nezinau Rokfelerio prie Nemuno dar nemaciau.

 #3759   tuomahaukas
 24 Kov 2006 22:01
Na ko čia taip užsiparinai ?- čia tik duomenys iš :ks> , akiračio praplėtimas šioks toks :/braj;
Aukščiau išvardintos viršūnėlės tinka feederiams su sriegiais- gal kam norėsis paieškot tokių variantų ir pabandyt ? :donknow'
Tam tikrai nereikia daugybės kotų, pakanka 1 feeder'io su sriegiu ;-)
Beje, D.A.M. firma yra pirmoji, paleidusi į gamybą kabančias viršūnėles, kurios tinka ir prie paprasto feederio be sriegio :!:
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė