Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Kotai, ritės, valai, apranga, muselių rišimas, medžiagos
 #726079   MINDULE
 07 Rgp 2019 13:16
Bent jau as specifinem zuvim kurias norejau gaudyti museline, pradejau su tuo, kad snekejausi su vietiniais zvejais kurie tas zuvis gaudo. snekejau kokia iranga naudoja, kokie valai ir pan. o tada susipirkau kas tiktu... Jei zinai kelis tokius ivestinius ezeriukus, nuvaziuok, pamacius kad kas zvejoja pasisnekek. Nezinau, gal svedai uzsirauke, bet dazniausiai jei mandegiai bendrauji, dauguma zveju atsako tuo paciu ir mielai dalinasi patirtimi.
 #726080   flaotte
 07 Rgp 2019 13:28
Prie manęs yra du. Vienam leidžiama tik su museline gaudyti, tai ten iki šiol nesilankiau.
O kitam muselininkų nelabai matau... Kažkada kalbėjau, tai sužinojau apie spiningavimą, bet apie musę net nežinojau ko klausti.
Tai kuo daugiau sužinosiu pats, tuo lengviau sužinoti kažką naudingo.

Dabar dažniausiai spiningauju Baltijoj lydekas, bet čia kita problema - visi žvejai, kurie turi ką pasakyti sėdi valtyse. Su museline tikiuosi malonios tobūlėjimo patirties :)
 #726087   MINDULE
 07 Rgp 2019 21:56
Tik parasiau kaip esu dares ne viena karta ir ne vien su museline... Jei ten galima tik su museline, tada vaziuoji su tuo ka turi, ir jau vietoje ziuri ka kiti daro, ka naudoja... Kazkuriuose sio forumo temose tikrai maciau foto is skandinavijos, kad gaudo upetakius ezere, bet dabar nepamenu kur, jei netycia pats pamatysi, rasyk autoriams asmeniskai...
 #726119   flaotte
 12 Rgp 2019 14:08
na ką, gavau savo kotą.[vision nite catapult 5/6#] -liežvis Ta proga, kad kažkokios aukšlės tūsinosi vandens paviršiuj, o gyliau mačiau gražių kuojų. Nulėkiau iki pajūrio išbandyt. ;-var-var.
Kiek sudėtinga gali būt pagaut aukšlę, :twisted: kai jau pažiūrėjau kelias valandas youtubės? :cig. :cig.
Po dviejų prašiktų muselių lygioj vietoj :roll: 'viarkt pradėjau kaltint kabliukų metalą ir kreivus pavadėlius '''bum , bet dėl visa ko pasigooglinau kaip visgi jas pririšti :ks> daugiau nebeskraidė '''bum
Pasirodo idealiai surišti spiningo pavadėliai neturi nieko bendro su muselėm -:kiwl -:kiwl

deja rezultate tik pasimosikavau mėgaudamasis saulute, jokio meškerės apkrovimo nuo valo nepajaučiau, nei viena žuvis nesusivyliojo :mėlynvarla Arba 9m/s vėjas trukdo normaliai užsimesti, arba reik mokytis, arba valas per lengvas :-ug mokytis tai turbūt nereik :ks> visą forum perskaičiau ir daug filmukų pažiūrėjau ;uolrait tai tam kartui orus kaltinsiu. :e:e Šiaip pardavėjas rašė, kad jis jam per greitas, kažkur radau, kad 5/6# kotui rekomenduoja sunkų 6# arba lengvą 7# valą, kad ir kas tia yra. Tai gal tiesiog valas kiek perlengvas kuris komplekte.

Padarysiu turimų mūsių fotosesiją, gal kas nepatingės ir parašys kuri kam tinka :/brazasista man tai jos visos atrodo kaip " :superšokas" arba " :[anuol" arba " :koliorava"
Nepanušu į kažką kimbamo. :-niak' Gal meistrai kitaip pasakys...

p.s. aš galiu pasverti valą ir nustatyti numeriuką?
 #726124   linasykas
 12 Rgp 2019 18:11
Sudas tas yotubas galiu pasakyt :-D , o oras pasakiskas :gutgut , kazkada turejau pirma studentiska komplekta kotas Salmo daimond 5/6# ir Vision atack 5# plaukentis WF sniuras, ismesdavau nu tokiu gaudomu atstumu gal puse sniuro, gal kiek daugiau - ziurint kam ir kur, paime Keturka ta mano iranga ir ismesdavo visa sniura ir dar beckingo paprasydavo, taip kad netikiu, kad oras kaltas :/braj;
 #726278   flaotte
 27 Rgp 2019 08:25
Pabandžiau savaitgalį pamojuot, tai nuroviau kokias penkias muses, vieni nuostoliai. :cry:
Kaip supratau iš to, kuo mojavau - reikia keisti šniūrą, jis kažkoas smarkiai per lengvas. Upėtakiai visokius lomžirgius gaudo šokinėdami į orą, o aš su savo mazgais vis knisuosi, depresova žvejyba :superšokas

Įmanoma jas pačiam susirišti ar čia reik dviejų dešinių rankų? Jeigu realu - koks minimalus rišimo rinkinukas norint gauti einamiausias museles?
 #726284   MINDULE
 27 Rgp 2019 16:07
flaotte rašė:
27 Rgp 2019 08:25
Įmanoma jas pačiam susirišti ar čia reik dviejų dešinių rankų? Jeigu realu - koks minimalus rišimo rinkinukas norint gauti einamiausias museles?
Viskas priklauso kas yra einamos musės pas tave. Aš kai per pusantros dienos nutraukiau musių už $70, pradėjau rišti pats. Pradedančiojo komplektas kainavo apie $50... Dalis medžiagų ir įrankių kas buvo komplekte taip ir guli nepanaudoti. Dar dalį atidaviau, o su laiku supratau ko man reikia ir dabar tik dasiperku ką sunaudoju. Tiesiog į tavo klausimus nėra vienareikšmiško atsakymo.
 #726286   flaotte
 27 Rgp 2019 16:30
Nu sakiau nueisiu, tik švyst švyst užsimesiu, pasigausiu upėtakį kaip profas. Bet kol tris kartus užmetu musė nuskrenda į dausas. Reik gal jom sparnus pakirpt, nžn.

na jei kalbėtume apie voblerius tai turiu jų dėžes kaip ir visi,
bet upėtakiam https://wobblerek.com/published/publicd ... 1__enl.jpg
lydekai: https://restfishing.com.ua/published/pu ... P-0501.jpg
ir tada visais metų laikais jeigu žuvis kažkiek kimba blogiau/geriau veiksmo bus. Galbūt kiti sprendimai apgaudys, bet šitie geriau ar blogiau man veikia. Realiai kai nekimba tai nekimba, o kai kimba tai ir to vieno užtenka. Kai jau mirtinai jį įsegi, tada prasideda pamąstymai gal tas ar anas turėtų veikti tokiu oru...

Dabar kai kalbam apie muselinę... O ką man žinot, aš ant jos tik žolės kuokštus ir medžiu šakas kolkas pagavęs.
https://ae01.alicdn.com/kf/HTB1v6yPOpXX ... -Lures.jpg
šitas kušys su raudona uodega gana populiarus, galbūt jis vienas universalesnių masalų? Gal dar koks lomžirgis, nežinau ar juos žuvys ėda, bet kai 2kg upėtakis šoka pusmetrį į orą tai man nesinori tikėti, kad dėl vandens čiuožiko ar moškės. Daugiau kalorijų sunaudos nei gaus. Apskritai valgo jie čiuožikus?

aš noriu,- minimalaus kiekio įrangos susirišti kokį 100 vienodų populiariausio modelio musyčių, kurias galima panaudoti metų eigoj. Na gal kokius tris skirtingus modelius, bet kiekybė šiuo atveju eina virš variacijos. Tai ką dažniausiai mėtysiu - dabar noriu rišti pats, gal vardan įvairovės užsisakysiu kokį kinišką rinkinį.

Tu gal net geriau už mane žinai ko man reikia. Ieškot gatavo rinkinio, ar pagrindinius įrankus užsakyt? Kokios medžiagos yra must-have pirmam samčiui muselių?
 #726289   MINDULE
 28 Rgp 2019 02:55
Kadangi pats save laikau pradedanciuoju, tai gal profai nesupyks jei patarsiu pagal save...
Pirmas ko reikes, tai keliu irankiu be kuriu neapseisi (nebutinai siti kur nuorodose, jos tik kaip pavyzdys):
Zirklutes: https://www.fishusa.com/Fly-Tying-Scissors
Siului laikiklis: https://www.fishusa.com/Terra-Fly-Tying-Bobbins
Varstotelis:


Toliau nezinau kokio numerio ir modelio kabliukai eina tavo norimai muselei, pagal foto tai kazkas tokio:
https://www.fishusa.com/Tiemco-100-Dry-Fly-Hook
https://www.fishusa.com/Mustad-S60-S60N ... roat-Hooks

Toliau reikes siulu, as asmeniskai megstu UTC Ultra Thread 140 Denier ir einamiausios spalvos Olive ir Black:
https://www.fishusa.com/UTC-Ultra-Thread-140-210-Denier

Toliau tam kabliuko priekyje imciau Neck Hackle tamsiai ruda/juoda (bet gal yra kas geriau):
https://www.fishusa.com/Wapsi-Dry-Fly-N ... -Mini-Pack

Uodegai gal ir tas pats Neck Hackle sueitu, bet galima ir koki Rooster Saddles paimti...
https://www.fishusa.com/Fly-Fishing/Fly ... =3&show=48

Kuna galima is to pacio siulo susukti, ar koki Ultra (Micro) Chenille nusipirkti (juoda/ruda alyvini)
https://www.fishusa.com/Ultra-Chenille

Apskritai spalvos ir spalvu kombinacijos jau yra zaidimas ir pacio fantazijos vaisus (jei nesi klasikines mokyklos museliu risejas kuris taikosi i pripazitus klasikinisu modelius ir pan)

Dar bent jau ah visur naudoju Super Glue ir neprasidedu su Fly Cement... Gal tai ir klaida, bet man taip paprasciau...

Ir pradziai kad pasipreniruoti pradeciau nuo didesniu kabliuku, kad pajausti kaip tas siulas sukas ir pan...
 #726319   pokst
 02 Rgs 2019 07:17
flaotte, aš taip pat ką tik pradėjau rištis museles, tai įsigijau pradžiai tokį įrankių rinkinuką: https://zuklys.lt/aksesuarai-pagr-lt/zv ... ing-kit-lt . Papildomai tik nusipirkau kailio sumušėją už kelis eurus. Dėl medžiagų, tai sausų muselių rišimui išleidau gal apie 50 eurų (dubingo keletas spalvų, siūlas, poros spalvų skalpai pigesni, poros spalvų elnio kailis, kablikai), pradžiai per akis, įmanoma surišti n variantų populiariausių caddžių, adamsų ar pan. Manau dėl medžiagų geriausiai kreiptis į Ernestą, patars ir surinks pradžiai pagal tavo poreikius.
Beje, kadangi nusprendžiau pats rištis, tai turiu naujų musių komplektą (surištos Donio) pardavimui, yra skelbimų skiltyje.
 #726320   flaotte
 02 Rgs 2019 08:20
Sveikas,

matai aš ne Lietuvoj gyvenu, tai man nelabai patogu lietuviškus e-šopus naudoti. Bet jau radau išeitį, skelbimų srity pas save laukiu kol kažkas išsipardavinės ryšimo rinkinuką. Gausiu pagrindinius įrankius ir kažkiek medžiagų. Pasitaiko kartas nuo karto :) Kiek mačiau kainas, panašiai kaip tu sakai ~50e prašo.
  • 1
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė