Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Kotai, ritės, valai, apranga, muselių rišimas, medžiagos
 #529935   DainiusM
 12 Gru 2013 14:53
KOTAS KOKS? (gamintojas/modelis) nors jei 6/7kl tai bus, speju, stebuklas kuriam isrinkti sniura reikia bandant, nes tai kas parasyta ant koto gali buti siaip, del grozio papeckiota... vaziuok pas situos http://www.museline.lt/- pades tau siuo klausimu.
 #529997   Gruz1s
 12 Gru 2013 18:29
DainiusM rašė:KOTAS KOKS? (gamintojas/modelis) nors jei 6/7kl tai bus, speju, stebuklas kuriam isrinkti sniura reikia bandant, nes tai kas parasyta ant koto gali buti siaip, del grozio papeckiota... vaziuok pas situos http://www.museline.lt/- pades tau siuo klausimu.
Ron Thompson Hyper-speed Fly 9'. Ne Lietuvoje gyvenu, todel neturiu galimybes ten nuvaziuoti ;)
 #530008   DainiusM
 12 Gru 2013 20:13
o ka ir kur gaudysi tuo kotu?
 #530021   Gruz1s
 12 Gru 2013 20:45
DainiusM rašė:o ka ir kur gaudysi tuo kotu?
Upeje, slakius, upetakius, sapalus.
 #530044   DainiusM
 12 Gru 2013 21:50
Galima butu va sita pabandyt:
http://www.visionflyfishing.com/page.ph ... 32&pid=269
6# greiciausiai... aisku is principo reiktu su kazkuo suprantanciu ka daro kota pratestuot su keliais sniurais. Bet jei ner galimybes tai sitas turetu dirbti tiek su 6 tiek su 7 klase... Tuo paciu pradedanciam gan lengvas metyt- neilga galva, minusas- grubokas. Uz tai nes be problemu ir arklinius vabalus ir strymerius. :) O siaip... variantu mase. :roll:
 #530065   Gruz1s
 12 Gru 2013 23:21
DainiusM rašė:Galima butu va sita pabandyt:
http://www.visionflyfishing.com/page.ph ... 32&pid=269
6# greiciausiai... aisku is principo reiktu su kazkuo suprantanciu ka daro kota pratestuot su keliais sniurais. Bet jei ner galimybes tai sitas turetu dirbti tiek su 6 tiek su 7 klase... Tuo paciu pradedanciam gan lengvas metyt- neilga galva, minusas- grubokas. Uz tai nes be problemu ir arklinius vabalus ir strymerius. :) O siaip... variantu mase. :roll:
O kaip toks? http://www.tacklebargains.co.uk/acatalo ... _WF6F.html
Tik nerandu info apie galvos ilgi, tik raso, kad tinka tiek tolimiem, tiek artimiem metimam :)
 #530074   kablys
 12 Gru 2013 23:45
Gruz1s rašė:nerandu info apie galvos ilgi, tik raso, kad tinka tiek tolimiem, tiek artimiem metimam
I tuos ka "raso" tai maziausiausia gilinkis,labiausiai i ka verta gilintis sniuruose,tai i elementarius skaicius-svoriaiai,ilgiai,galvos forma. Tik sitie parametrai kazka sako apie sniura ir jo charakteri,o ne visokie geras,nuostabus,universalus ir kitokie bla bla bla.
Va sita pasiieskok 6 klases ir bus tau tai ko reikia: http://www.looptackle.se/website1/1.0.1.0/399/1/
 #530084   Gruz1s
 13 Gru 2013 00:50
kablys rašė:
Gruz1s rašė:nerandu info apie galvos ilgi, tik raso, kad tinka tiek tolimiem, tiek artimiem metimam
I tuos ka "raso" tai maziausiausia gilinkis,labiausiai i ka verta gilintis sniuruose,tai i elementarius skaicius-svoriaiai,ilgiai,galvos forma. Tik sitie parametrai kazka sako apie sniura ir jo charakteri,o ne visokie geras,nuostabus,universalus ir kitokie bla bla bla.
Va sita pasiieskok 6 klases ir bus tau tai ko reikia: http://www.looptackle.se/website1/1.0.1.0/399/1/
Sitas virsija mano biudzeta gerokai, uz tokia kaina turbut jis ir pats uzsimeta :D
 #530089   kablys
 13 Gru 2013 08:01
Gruz1s rašė: uz tokia kaina turbut jis ir pats uzsimeta :D
Palyginus su visais kitais,tai jo :grin: Juokas juokais,bet butent sniuras muselinej yra ta dalis ant kurios patartina maziausiai taupyti.
 #530104   Gruz1s
 13 Gru 2013 09:36
kablys rašė:
Gruz1s rašė: uz tokia kaina turbut jis ir pats uzsimeta :D
Palyginus su visais kitais,tai jo :grin: Juokas juokais,bet butent sniuras muselinej yra ta dalis ant kurios patartina maziausiai taupyti.
Jo zinau, kad nereikia taupyti, bet as sitam dalykui skiriu max 140lt :)
 #530164   DainiusM
 13 Gru 2013 12:11
vibe pigesnis... plius runinga turi storesni, kas leidzia ilgesni virs galvos issileist ir geriau kontroliuot metima. opti stream puikus sniuras, bet jis turi gan plona runinga (del ko idealus "saudymui"). Deliot vabala sapalui man vibe labiau patiko.
 #530184   Gruz1s
 13 Gru 2013 13:30
DainiusM rašė:vibe pigesnis... plius runinga turi storesni, kas leidzia ilgesni virs galvos issileist ir geriau kontroliuot metima. opti stream puikus sniuras, bet jis turi gan plona runinga (del ko idealus "saudymui"). Deliot vabala sapalui man vibe labiau patiko.
O kaip sausa detu toks?
 #530200   kablys
 13 Gru 2013 14:11
Gruz1s rašė:
DainiusM rašė:vibe pigesnis... plius runinga turi storesni, kas leidzia ilgesni virs galvos issileist ir geriau kontroliuot metima. opti stream puikus sniuras, bet jis turi gan plona runinga (del ko idealus "saudymui"). Deliot vabala sapalui man vibe labiau patiko.
O kaip sausa detu toks?
Sausai aplamai geriau butu kur kas lengvesnis irankis. Tavo situacijoj sausa metysi be problemu,bet didelio delikatumo tokios klases irankiu tiketis nereiketu,o be to,jei kaip rasiai,tavo tikslas slakiai,upetakiai,sapalai,tai nelabai daznai kur teks sioms zuvims naudot maza sausa musele.
Del vibe pagrindinis jo minusas,kad yra visas vienos spalvos ir butent del tos dalies storesnio pereinamo runingo pradedanciajam nera lengva vien is pojucio jausti kiek to sniuro esi isleides ir kur ta "galva" baigiasi. Kitaip tariant nera aiskiai isreikstos galvos ir jei vadovautis vien pojuciais nelabai aisku ka reiktu vadinti galva tame sniure-ar gamintojo deklaruojama 8,5 m. ar visus tuos 8,5m+ pastorinto runningo atkarpa? Jei pasigilint i to sniuro architektura tai yra butent antrasis varijantas,o tai jau nelabai telpa i trumpagalvio sniuro samprata. Tokie butu mano pastebejimai apie vibe 85 ji paciupinus ir pamecius,man jis nereikalingas,bet zvejot juo imanoma. :)
Del taupymo ant sniuro,tai man kai pradejau buvo taip - taupydamas nusipirkau uz 50 lt. ir sau zvejojau,pripratau ir kazkaip gaudavosi ir pagaudavau,bet uz pusmecio papuole pabandyt ta brangu,o tada po jo i savo ta uz 50lt.ziuret nebegalejau. Tai teko nusipirkt ir ta brangu. Tai vat tiek sutaupiau :lol:
 #530227   Gruz1s
 13 Gru 2013 14:51
kablys rašė:Sausai aplamai geriau butu kur kas lengvesnis irankis. Tavo situacijoj sausa metysi be problemu,bet didelio delikatumo tokios klases irankiu tiketis nereiketu,o be to,jei kaip rasiai,tavo tikslas slakiai,upetakiai,sapalai,tai nelabai daznai kur teks sioms zuvims naudot maza sausa musele.
Del vibe pagrindinis jo minusas,kad yra visas vienos spalvos ir butent del tos dalies storesnio pereinamo runingo pradedanciajam nera lengva vien is pojucio jausti kiek to sniuro esi isleides ir kur ta "galva" baigiasi. Kitaip tariant nera aiskiai isreikstos galvos ir jei vadovautis vien pojuciais nelabai aisku ka reiktu vadinti galva tame sniure-ar gamintojo deklaruojama 8,5 m. ar visus tuos 8,5m+ pastorinto runningo atkarpa? Jei pasigilint i to sniuro architektura tai yra butent antrasis varijantas,o tai jau nelabai telpa i trumpagalvio sniuro samprata. Tokie butu mano pastebejimai apie vibe 85 ji paciupinus ir pamecius,man jis nereikalingas,bet zvejot juo imanoma. :)
Del taupymo ant sniuro,tai man kai pradejau buvo taip - taupydamas nusipirkau uz 50 lt. ir sau zvejojau,pripratau ir kazkaip gaudavosi ir pagaudavau,bet uz pusmecio papuole pabandyt ta brangu,o tada po jo i savo ta uz 50lt.ziuret nebegalejau. Tai teko nusipirkt ir ta brangu. Tai vat tiek sutaupiau :lol:
Nu as sito koto nesirinkau specialiai, cia tokia linksma istorija, kad viena mergina skyresi su savo vyru ir is pykcio jam, ispardavinejo visus jo daiktus ir taip gavos, kad man pasiule museline meskere su rite Orvis Battenkill, su 3 bugneliais ir 3 skirtingo tipo sniurais ir museliu komplektu uz 20£, tai as ir priglaudziau uz sia juokinga kaina :D beje sniuras buvo Scientific Anglers Mastery, tai mano vienintelis turetas plaukiantis sniuras, tai neturiu su kuo palyginti, pripratau prie jo ir tiek :)
 #530236   kablys
 13 Gru 2013 15:41
kablys rašė:su 3 bugneliais ir 3 skirtingo tipo sniurais ir museliu komplektu uz 20£, tai as ir priglaudziau uz sia juokinga kaina :D beje sniuras buvo Scientific Anglers Mastery
Tai nesupratau ar 3 ar tik ta viena sniura turi? O siaip,kad jau turi viska,tai tikrai nesiulau dairytis i visokius pigius daiktus. Geriau neskubek ir zvejok su tuo ka turi,o prie progos gal papuls kazkur pirma kazka paciupinet ir isbandyt,tada ir pamatysi ko tikrai nori ir reikia. Perkiot sniurus nepabandzius ir nelabai zinant ko norisi,tai ganetinai ne taupus dalykas gaunasi.
 #530280   Gruz1s
 13 Gru 2013 20:02
kablys rašė:
kablys rašė:su 3 bugneliais ir 3 skirtingo tipo sniurais ir museliu komplektu uz 20£, tai as ir priglaudziau uz sia juokinga kaina :D beje sniuras buvo Scientific Anglers Mastery
Tai nesupratau ar 3 ar tik ta viena sniura turi? O siaip,kad jau turi viska,tai tikrai nesiulau dairytis i visokius pigius daiktus. Geriau neskubek ir zvejok su tuo ka turi,o prie progos gal papuls kazkur pirma kazka paciupinet ir isbandyt,tada ir pamatysi ko tikrai nori ir reikia. Perkiot sniurus nepabandzius ir nelabai zinant ko norisi,tai ganetinai ne taupus dalykas gaunasi.
Turiu 3 sniurus, bet kiti 2 yra skestantys, o tas kuri noriu pakeist (plaukiantis), jau yra sudroztas, sutrukinejes vietomis, ne be reikalo ieskau ;)
 #530300   kablys
 13 Gru 2013 22:09
Gruz1s rašė:tas kuri noriu pakeist (plaukiantis), jau yra sudroztas, sutrukinejes vietomis, ne be reikalo ieskau ;)
Na tokiu atveju,jei tikrai mano pasiulytas sniuras yra per brangus,o is piguviniu konkretaus sniuro as nezinau,tai bendras mano patarimas butu: ieskodamas visada stenkis issiaiskint galvos ilgi ir ieskok taip vadinamo trumpagalvio sniuro(galvos ilgis apie 8,5m maksimum iki 10m,svoris tavo kotui apie 14 gr.gal 13,gal 15,bet ne maziau ir ne daugiau)Sitie parametrai yra svarbiausi,o visa kita ka grazaus raso gamintojai yra niekalas.
Sekmes paieskose ir interneto platybese :)
 #530313   Gruz1s
 13 Gru 2013 23:03
kablys rašė:
Gruz1s rašė:tas kuri noriu pakeist (plaukiantis), jau yra sudroztas, sutrukinejes vietomis, ne be reikalo ieskau ;)
Na tokiu atveju,jei tikrai mano pasiulytas sniuras yra per brangus,o is piguviniu konkretaus sniuro as nezinau,tai bendras mano patarimas butu: ieskodamas visada stenkis issiaiskint galvos ilgi ir ieskok taip vadinamo trumpagalvio sniuro(galvos ilgis apie 8,5m maksimum iki 10m,svoris tavo kotui apie 14 gr.gal 13,gal 15,bet ne maziau ir ne daugiau)Sitie parametrai yra svarbiausi,o visa kita ka grazaus raso gamintojai yra niekalas.
Sekmes paieskose ir interneto platybese :)
Dekui uz patarimus, bandysiu kazka tokio surasti ;)
 #561828   GvidasG
 18 Bal 2014 18:40
Pasizeide WF sniuras gal ~20cm likus iki galo teks kirpt teks nauja pirkt ar nieko tokio jai nuresiu ta 20cm ? :/
 #561830   cesius
 18 Bal 2014 18:47
Nieko tokio, rezk.
 #561912   GvidasG
 19 Bal 2014 00:19
o tai kiek is viso galima nurezt kad nesijaustu itakos?
 #562007   DainiusM
 19 Bal 2014 17:20
Nuo sniuro formos priklauso, be to kazkiek galima kompensuoti ilgesniu pavadziu su storesne/ilgesne priekine dalimi.
 #681753   Boruze
 16 Lap 2016 12:57
Sveiki gal kas naudojate silkinius valus?
 #703350   MINDULE
 13 Rgs 2017 16:24
Gal kas nors gali patarti kaip surišti kilpą ant muselinio valo nutrūkus gamykliniai, kad kuo mažiau už žiedų kabintūsi?
Dėkui.
 #703358   hipy
 13 Rgs 2017 17:47
gi buna pirkt tu kilpu su "kojine"
 #703361   MINDULE
 13 Rgs 2017 18:05
hipy rašė:gi buna pirkt tu kilpu su "kojine"
Pirkti gal ir būna, bet kiek dažnai turi tokią prie vandens? Plius dar klausimas ar ji man laikys lašišas traukiant, jei sugebėjo sink tip hybrid vale nulupti? Nors pavadėlis buvo 12lbs Seaguar InvizX.
Tai va ir domina ar yra koks paplitęs mazgas kilpai surišti.
 #703362   DainiusM
 13 Rgs 2017 18:12
Mindule, sulenk, apvyniok vedamu siulu, sutepk super glue siula ir kai isdzius aptepk aquasure (stormsure ar panasiais) klijais. Laikys pukiai, uz ziedu neklius.
 #703365   MINDULE
 13 Rgs 2017 18:22
DainiusM, dėkui... Pabandysiu, kaip tik namie turiu AquaSeal (irgi ant poliuretano bazės).
 #703382   Usorius
 14 Rgs 2017 05:01
MINDULE rašė: Nors pavadėlis buvo 12lbs Seaguar InvizX.
Tai va ir domina ar yra koks paplitęs mazgas kilpai surišti.
Reikia priežastis šalinti, kad nebūtų pasekmių.
Plonas pavadėlis nupjovė kilpą. Galimi sprendimo variantai:
A) Dedi sprindį, kokio 0,35-0,4 mm kuris kilpa į kilpą rišasi prie muselinio šniūro. Prie šio valo kilpa į kilpą arba per mikro ringą riši pavadėlius. Geriau užskęs.
B) Riši konusinį 6 pėdų pavadį ir prie jo riši žvejybai reikalingo storio pavadėlius. Bus gražesnė prezentacija.
https://www.rioproducts.com/products/le ... mon-leader

Gaminant naują kilpą muselinio šniūro gale su britva kokius 3 mm nupjauk 45 laipsnių kampu. Gausis sklandesnis kilpos perėjimas
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė