Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Kotai, ritės, valai, sistemėlės, signalizatoriai, priedai, rūbai, kėdės, ir t.t.

 #114832   Laukinis
 30 Bal 2009 23:26
lauk lauk

 #114882   tidass
 01 Geg 2009 20:00
siandienos zukle:
atvykom kai dar buvo tamsu, viska susiruosem, sumetem meskeres, po to pasarus, ir po truputi pradejo svisti apie 4:40. 2 val be jokio kliovo, kai tik staiga pastebiu - nebera pludes! gaila, pastebejau truputi velokai, jau gera puse minutes zuvis buvo uzkibusi, ir turejo laiko iveiti i sumestus krumus.. tai kai pakirtau, pajauciau keleta stambiu smugiu, ir butent smugio metu atsipalaidavo valas.. sako kad karpiai sugeba vala peleku nupjauti. taigi, nervai ima, risu sekanti kabli, veriu vel kukuruzus iskvepintus brendziu, ir po pusvalandzio kita meskere linkdama link vandens pranesa jog uzkibo! pakirtau, jautesi anam gale zuvis didele, bugnelis spiege, visiskai nevaldziau zuvies! apeme prastas jausmas - isvynios visa vala!! bet ne, po ~10 min pasivaiksciojimo krantu pavyko po truputi temti i kranta, ir likus ~8metrams nuo kranto vel nukirto vala!!! ir kas idomiausia nukerta vala ne per pavadeli, o ties plude, su visais svynais!
o siaip pavyko sugauti baltaji amura, galesiu neuzilgo ikelti video i youtube ir ideti i sia tema, ir karosa ~2kg, kuri seimininkas pasiliko kaip "uzmokesti" uz zukle :cool:
Taip kad karpiai juda, ryt vel tokiu laiku busim ten.

 #114890   Laukinis
 01 Geg 2009 20:20
..........ir vel palikinesi kablius......pasiskaityk juk airis cia tiek info sudejes yra.....

 #114951   tidass
 02 Geg 2009 13:48
siandien tik viena kibima turejau, dugnine pagaliau pradejo cypt, o as kai pirma karta kirtau "paruosta meskere karpiams" tai taip ir pramazinau! bugneli buvau visai ant laisvo atsukes, kad kibimo metu jis prasisuktu tai kai kirtau man ten viskas prasisuko, pirstu neuzdejau ant to bugnelio, tai kol painiojau jame susidariusias kilpas, del kuriu rite visai nesisuko jauciau kaip zuvis atsikabina.. antras rytas, kuris gadina nervus. tiek to, pasiskaitysim daugiau, dar paturtinsim amunicija ir uz poros savaiciu vel busim ten. siandien vaziuosiu jau lydeku

 #114956   gelmės
 02 Geg 2009 16:32
Iš klaidų jaunuoli mokomės. Ir mokomės visi. Seni ir jauni. ;-)

 #117394   tidass
 13 Geg 2009 17:06
sestadieni atves orai, leksim karpiu, zesim ar ka tokia oro kaita reiks ju kibimui..

 #117396   Airis
 13 Geg 2009 17:12
tidass rašė:siandien tik viena kibima turejau, dugnine pagaliau pradejo cypt, o as kai pirma karta kirtau "paruosta meskere karpiams" tai taip ir pramazinau! bugneli buvau visai ant laisvo atsukes, kad kibimo metu jis prasisuktu tai kai kirtau man ten viskas prasisuko, pirstu neuzdejau ant to bugnelio, tai kol painiojau jame susidariusias kilpas, del kuriu rite visai nesisuko jauciau kaip zuvis atsikabina.. antras rytas, kuris gadina nervus. tiek to, pasiskaitysim daugiau, dar paturtinsim amunicija ir uz poros savaiciu vel busim ten. siandien vaziuosiu jau lydeku
karpio ipatingai kirsti nereikia, jis pats turi pasikirsti ant svarelio, uztat ir patariama nenaudoti mezesniu nei 3uncijos-80g, kitaip nepasikerta pats.

 #117444   tidass
 13 Geg 2009 20:13
neseniai sita perskaiciau :roll: bandysiu tai ir naudoti :) tik nemanau kad pasiteisintu toks pakirtimo bunas nenaudojant "plauko", o tiesiog veriant kukuruzus ant kablio

 #117455   Laukinis
 13 Geg 2009 20:23
tidass rašė:neseniai sita perskaiciau :roll: bandysiu tai ir naudoti :) tik nemanau kad pasiteisintu toks pakirtimo bunas nenaudojant "plauko", o tiesiog veriant kukuruzus ant kablio
vadinas skaityk dar karta

 #117459   Airis
 13 Geg 2009 20:29
tai imk mazesni kabliuka ir risk plauka keliems kukuruzams ir bus geresnis pasikirtimas ir t.t. karpis gudrus, jei tik pajuto pasipriesinima isspjaus tavo kukuruzus nespesi pakirsti

 #117461   Laukinis
 13 Geg 2009 20:32
niu asen i norejau pasakyt..........ka kiekvienam masalui savio kablys....o ne zuvei

 #117769   tidass
 14 Geg 2009 20:12
ar didele paslaptis, kokiu oru geriausia vykti i zukle? kiek zinau vejukas turi buti, ir sesti pries ji. :?:

 #117770   Laukinis
 14 Geg 2009 20:13
ka mes tiksliai zinotumem po 3 paras nelauktumem kibimo

 #117787   Airis
 14 Geg 2009 21:00
blogiausias oras kai pries audra ir jos metu, bent man. siaip visokie kataklyzmai ir oru permainos blogai veikia

 #117931   relaxc
 15 Geg 2009 11:00
na atsidariau ir as jau :grin: nors daugelis snekejo kad sedziu be reikalo kad dar salta,pergili vieta ir t.t bet per tris paras man su kolega 7isvazevimai 4 krante 12.3-11.2-8.4-5.6 kg

 #120974   martbank
 02 Bir 2009 19:15
Gal kas bandet Mosella-Pelzer boilius maciau parduotuvej Siauliuose asortimentas didelis kvapu dafiga, net nezinau nuo kuriu pradet.Ar teko kam juos isbandyt.

 #121010   kamstis
 02 Bir 2009 22:02
Pries kelis metus bandziau Moselos pasara,tikrai geras produktas,apie boilius nezinau nieko nebandziau,bet manau neturetu but prasti,tik kvapa reikia pasirinkti gera :grin:

 #121519   osvaldas
 04 Bir 2009 11:52
Sveiki. Paskutiniu laiku labai susidomejau karpiu zvejyba, nes nesenai istraukiau keleta karpiu kokiu 2kg svorio :grin: Velniskai man tai patiko. Tai va dabar skaitau visokius straipsnius ir galvoju ar man uzteks pinigu kad galeciau bent minimalia iranga susipirkti karpininkystei :( kaip manote kiek pradzioje reiketu investuoti kad galeciau pradeti?

 #121529   Vegys
 04 Bir 2009 12:41
Osvaldai, priklauso kokio dydžio karpius gaudysi ir kokią įrangą turi šiuo metu. Jei gaudysi ~ 2 kg karpius, tai tikrai jokios specialios įrangos nereik.
Jei gaudyt žadi didesnius (aš įvardinčiau >5 kg), tada reiktų pasiieškot karpinių meškerių, didesnių ričių, etc. Kainos prasideda nuo ~100 Lt (patys paprasciausi įrankiai) ir baigiasi kažkur toli už horizonto ;-)

 #121536   osvaldas
 04 Bir 2009 13:01
aciu uz atsakyma, mane domina iki 5kg karpiai nes taip pigiau atseina :grin: na manau pabandysiu pradet juos medziot, bet man labai didelis klausimas apie jaukus ir masalus :(

 #121588   tidass
 04 Bir 2009 15:10
osvaldas,
pagavai karpiuka 2kg ir jau viskas jiems ruosiesi.
tu pagauk didesni nei kokie 7kg, jauciu, is kart pasikeis nuomone, ir tada rasysi, kokios irangos reikia didesniems karpiams.. taip jau buna :-D

 #121598   osvaldas
 04 Bir 2009 15:30
tidass,
tai aisku kad pasikeistu nuomone, bet supranti as turiu seima ir negaliu zvejybai leisti tiek pinigu kiek noreciau, tai as ir apsiriboju tu mazesniu gaudymu kad pigiau butu. Na bet jei kas turite kokiu minciu ar patirties tokioje situacijoje mielai jus isklausysiu.

 #121615   kamstis
 04 Bir 2009 16:30
Na,tokiems iki 5kg. tikrai nereikia ypatingos yrangos,pagaut galima ir istraukt su paprastu kitaisku teleskopu,bet jei rimtai uzsiimt,o jei si zvejyba tau prilips tada galesi galvot apie rimtesnius yrankius.Siap nedideliems karpiukams puikiausiai tinka fyderiai.Gaudysi ir vargo nematysi.Del riciu,cia vel dilema,kokiu nuotoliu reikia uzmesti ,ar uztempti masalus.Jei imanoma uzmesti is rankos,kas daugumoj sudaro apie60-80m.tai ir rites uzteks,kad 0.28-0.35mm valo tilptu bent 150-200m.jei uztempinesi is valties tada reikes jau galingesnio aparato.Signalizatoriai ir stovai pradziai gali buti patys paprasciausi ,svingai, taip pat.as ir dabar daznai naudoju paprastus kuoliukus,o ne stova,nes ne visur gali ji pastatyti,o kartais netgi patogiau buna meskeres statyti toliau viena nuo kitos.Jei manai ,kad reikia butent karpiniu kotu,tada galima rinktis kokius nelabai brangius nuo 100iki kokiu 200lt siulyciau pirkti zinomesniu firmu kotus,pav .Spro,Shimano ar kokius kitus kurie nera visiskai ekonomines klases.Valas, velgi sunku pasakyti ka rinktis yra gero Prologik,Sufix sie valai nera ypatingai brangus ,o ir kokybes atzvilgiu tikrai neblogi.Na pradziai gal tiek,o veliau jau pats suprasi,kad sis uzsiemimas nera pigus,bet emocijos,kurios liejasi per krastus ,pagavus riebu parseli,privercia uzmirsti investiciju dydi :-D
Nei zvyno ;-)

 #121622   osvaldas
 04 Bir 2009 16:39
na as manau tikrai turetu emocijos lietis per krastus, nes man jau laime lipo per krastus kai pagavau pirma karpi sverusi 1.5kg. Tai neisivaizduoju kas butu jei pagauciau kokiu 7kg :) Dar vienas klausimelis: Na jei tarkim as sugalvociau viska apsipirkti, tai gal butu zmogus kas noretu su manimi palekti iki kokios parduotuves ir viska patarti ir padeti?

 #121635   Vegys
 04 Bir 2009 17:09
Osvaldai, abejoju ar kas nors pavažiuos, nes man atrodo kad pasvaliečių čia daug nėr. Jei kalbi apie įrankių pirkimą, vienas iš variantų pirkti naudotus pagal skelbimus. Taip pigiau, o aš nemanau kad jie būtų kuom nors prastesni už naujus. Kitas pliusas pirkt pagal skelbimus - prieš pirkdamas galėtum čia sužinot nuomonę apie prekę ;-)
Bet vėlgi, mažesniems nėr reikalo pirkt, feederis manau kad yra universalesnis įrankis nei kad karpinė meškerė. Su juo ir karšius ir lynus gali pažvejot, ir upėję, o karpinės mažiau kur pritaikomos ...
Jei nuspręstum gaudyt didesnius, pradžiai turi sau atsakyt į klausimus :
- Ar žinai telkinių, kur yra didesnių ?
- Ar pasiruošęs sėdėt parą - dvi paras belaukdamas kibimo, o nesulaukęs nespjaut į karpių žūklę ? Vienam tai šiek tiek nuobodokas reikalas (nors tai nuo žmogaus priklauso).

Dėl masalų / jaukų - manau daug kas priklauso nuo telkinio. Pvz jei be karpių yra kitokios smulkmės, tai tada gal geriau šert stambesniu jauku, naudot didesnį masalą. Kas iš to, kad pašarą suversi, o po valandos viską bus kuojos išrinkę ? Jei kitos žuvies nėr arba jos mažiau (pvz karpynai) - tada gal galima ir mažesnius jaukus / masalus naudot. Konkrečiau apie mažesnių karpių gaudymą galėtų papasakot tas, kas gaudo komerciniuose tvenkiniuose.

Bet kokiu atveju lauksim tavo įspūdžių iš karpių žūklės.

 #121643   osvaldas
 04 Bir 2009 18:16
Vegy,
labai aciu tau uz visa informacija ir paskatinima. Tikiuosi galesiu greitai pranesti jums apie savo ispudzius.

 #122070   osvaldas
 06 Bir 2009 00:21
Sveiki vyrukai,
ka manote apie meškere Salmo Taifun Carp? Ji pigi ir manau atitiktu mano interesus. Beje koks priimtiniausias karpines meskeres ilgis?

 #122071   kamstis
 06 Bir 2009 06:15
Si niekam tikus,ilgis priklauso nuo vietos kur dazniausiai zvejosi,as rinkciausi 3.9-3.6m ne trumpesne.Salmo visi kotai yra gana sunkus,ir nesirink grynai stiklo koto,bent jau tebuna kompozitas.

 #122078   Laukinis
 06 Bir 2009 08:46
kazkada teko ciupinet tuos kotus..............nu pradenciajam tiks,paskiau suprasi ko tau reik..............siaip kaip jau kamstis minejo sunkoki jie,bet turi ir dar minusu virsutinius ziedelius reik iskart pasikeist bo jie be atrameliu,metant didesni svareli uzsilenkia...........o del ilgiu priklausomai kur zvejojsi.....su ilgesniu lengviau valdyt zuvi.....siaip pas mane kiek perku tai visi 3.9m

 #122079   osvaldas
 06 Bir 2009 09:10
Na va pagaliau sendien pirma karta pabandysiu gaudyti ant boilio. Niekada nesu bandes tai nelabai tikiu kad kazka pagausiu, bet po truputi ismoksiu :grin: O ar imanoma gauditi ant boilio su plude?
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 10
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė