Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Jūriniai kotai, ritės, sistemėlės, priedai
 #616430   MINDULE
 04 Kov 2015 02:48
samas235 rašė:Po zvejybos butinai visus irankius ir masalus reikia gerai praplaut gelu vandeniu. Jei to nepadarysi visos metalines dalys pasidengs korozija. Pragriauze net lakuotas ziedu kojeles:)
Na dabar jau man pasidare idomu, kokia turi buti kotu kokybe, jei Baltijos vanduo tai padaro...
Prisipazinsiu, Baltojoje negaudau, bet gyvenu saloje ir iki Atlanto 15 min... Vanduo tikrai suresnis, tikrai irankius ir visa kita sugrauzia greiciau, bet dar nei vieno koto nesu ploves, dar nei vienam ziedui tai nenutiko, nors buvo laikas kai vasara zvejodavau 2 kartus i diena (ryte ir vakare, o daznai ir per visa diena). Kotai naudoti buvo Penn ir St. Croix , Croix'ai gyvi po siai dienai...
 #616442   samas235
 04 Kov 2015 08:39
MINDULE rašė:
samas235 rašė:Po zvejybos butinai visus irankius ir masalus reikia gerai praplaut gelu vandeniu. Jei to nepadarysi visos metalines dalys pasidengs korozija. Pragriauze net lakuotas ziedu kojeles:)
Na dabar jau man pasidare idomu, kokia turi buti kotu kokybe, jei Baltijos vanduo tai padaro...
Prisipazinsiu, Baltojoje negaudau, bet gyvenu saloje ir iki Atlanto 15 min... Vanduo tikrai suresnis, tikrai irankius ir visa kita sugrauzia greiciau, bet dar nei vieno koto nesu ploves, dar nei vienam ziedui tai nenutiko, nors buvo laikas kai vasara zvejodavau 2 kartus i diena (ryte ir vakare, o daznai ir per visa diena). Kotai naudoti buvo Penn ir St. Croix , Croix'ai gyvi po siai dienai...
Gal tavo kotai labiau orginalai, ne treciosioms salims skirti...:) Turiu dvi penn rites ir kota, and visko "made in china: parasyta:) Man to problemos nebuvo bet as visada nuvalau, tai negaliu pasakyti ar kotas geresnis ar valymas padeda. Bet zinau 2 atvejus kai po zvejybos mazdaug po 2 savaiciu apziurejus kotus pasimate erozija:) vienas kotas buvo Penn kitas wft.
 #616468   ramkis
 04 Kov 2015 11:10
samas235 rašė:Juroj bent esi buves?
Ne :-D Ir kam man ten? Jei prisiskairtau "pasakų" sočiai ir čia, pasijaučiu kaip ir buvęs.
samas235 rašė:jei tau nesamones tai bent sukonkretink
Na visų pirma tai sistemėlės, viena iš jų labiau strimėlėm tinkama nei menkėm, dar viena, tai anot tavęs tinka tik norgej, nes ten kabas tikrai nei 3 nei 4 dydžio, o visas 7/0 :shock: Na ir tik viena iš trijų pasiūlytu daugiau mažiau panaši ir gaudoma. Na surašiau tik mažesnę dalį kur pats sau prieštarauji, arba susisteminau tavo nesąmones.
Dar galėčiau pasiplėsti apie krevetes ir tą tavo PENN kotą, bet jau tingiu.
Ai dar kas pramušė, tai rekomenduojamas pinto valo storis :-D :-D :-D Tiesa aš jau daugel metų nežuvauju su tokio stiliaus įranga ir tokiu žūklės būdu, todėl gal ir jau atsilikau nuo viso to, nors gal tai ir nėra svarbu žuvaujant iš didelio laivo su 300-500 gr balvankėmis.
Apie koroziją, čia tai jau užlenkei, man surudyją kabai ir suktukai visokie ir plauk tu juos neplovęs, o vat, kad žiedų rėmeliai ar ritės labai nukentėtu nuo korozijos nesusidūriau. Nors mano irgi,ne taip kaip Mindulės :cool: ,pirkti mūsų "trečioj" šaly.
samas235 rašė:na ir nuo visokiu ligu padeda arba 100/150gr ko nors stipresnio
O vat čia tai perlų perlas ;-var-var. Imk 500/1000 ir gulėk krante :-D :-D :-D
Taigi linasykai, nesakau, kad viskas ką susakė samas235 yra totalus ir visiškas briedas, bet ir nėra labai jau teisinga ir taikytina visais atvejais kaip taisyklė. Todėl nepergyvenk dėl to, kad jo nebuvo prieš 2 mėnesius.
Nes visumoje, yra viskas labai asmeniškai ir painiai. Nėra taisyklės, nei sistemėlių pasirinkime, nei juo labiau pilkerių ar dar kažko. Kaip pavizdys, tavo pasirinktas, ar samas235 pasiūlytas, kotas netiks visiškai gaudyti kokioje karklėje kuomet menkė, dažniausiai kimba ant kalnelių arba šlaitų, prie mažo dreifo ir griebia tik lėtai krintntį,planiruojantį masalą. Na tas dažniausiai pasiekiama džigaujant. Tu pagausi kilnodamas aukštyn žemyn, standartiniu būdu, bet rezultatas bus ne tavo naudai, ir ženkliai.
Kas liečia pilkerius, tai čia būna irgi visokių niuansų. Bet pas kapitonus tikrai pilkeris nekainuoja 10 eurų, jie kainuoja tiek kiek kainuoja pardėje, plius kokis 0,5 - 1 euras ne daugiau. Šito patvirtinti negaliu 100%, bet sakau ką pasakoja tie kurie eina į jūrą su dideliais ar vidutinio dydžio laivais, taip pat iš pokalbių su kapitonais (turiu laimės keletą jų pažinoti). Aš nenaudoju asmeniškai sunkesnių nai 100gr pilkerių. O dažniausiai naudoju Flambeu pjautines blizgutes nuo 50 iki 80 gr. Bet prie aktyvaus kibimo, naudoju paprastą švinininį pilkeriuką kuris kaip vinis krenta į dugną ir daug neplaniruoja.
Sistemėles, atsirinksi kokios tau labiausiai patiks. Žinau asmenų kuriem oktopusai pačios geriausios sistemos, nors samas235 parašė, kad jos niekam tikusios. Man labiausiai pasiteisinusios yra įvairių vėžiagyvių imitacijos, ir visokie ten tipo pipirai, kurias irgi samas235 kaip ir išpeikė idėdamas 1 nuorodą. Čia viskas labai asmeniška. Tiesa, aš niekada nenaudoju pilnos sistemėlės, dažniausiai ją dalinu į tiek dalių, iš kiek ji yra sudaryta. Mano manymu to visiškai pakanka. Kartais ir visiškai nenaudoju, kada kibimas būna labai aktyvus.
Kas liečia valus, galbūt žuvaujant iš didelio ir vidutinio dydžio laivų, tas ir aktualu. Bet iš mažo ir judraus laivelio, nereikia storo valo, nes storas valas = didesnis masalo svoris, ir tiek.
Nesakau,kad viskas ką susakiau/surašiau, yra apsoliuti tiesa. Tikrai ne. Tokia mano praktika ir tiek.
 #616502   samas235
 04 Kov 2015 12:52
Nesakau,kad viskas ką susakiau/surašiau, yra apsoliuti tiesa. Tikrai ne. Tokia mano praktika ir tiek
Galiu pasakyt kodel tau kai kas atrodo nesamones, Gaudymas is mazo laivelio, 3-5 zmones max ar valties tikrai zenkliai skiresi nei gaudymas is didelio laivo. Nezinau ar esi buves su dideliu, bet ten kalniuku taip neapgaudysi kaip is valties, dreifas bus per didelis. Mazo laivelio dreifas bus 2-3 kartus mazesnis nei "standartiniu barzu" kur ima po 12 ir daugiau zmoniu.
 #616503   ramkis
 04 Kov 2015 13:03
Tai taip, niekas dėl to nesiginčyja. Todėl ir apleidau tokią žūklę gal jau prieš kokius 7 metus. O gal ir seniau. Na tiesa pasakius, man užkliuvo tavo sistemėlės parodytos, na ir gal būt valo storis. Dar krevetės, apie šitas turiu savo nuomonę. Na ir dėl koto, gamintojas nurodo kad ten yra 25/30, tu tvirtini, kad 30. Kurioj vietoj ten ji aš nežinau, gal storgalyje ir yra ta 30, bet tikrai ne viršutinė dalis. Man iš visų PENN kotų tai labiausiai lipo Carisma, bet o tačiau, paskolinau pusbroliui, tai tas sugebėjo viršutinę dalį paskandinti 'viarkt
 #620784   Nerius
 01 Bal 2015 12:56
Gal kas naudojat Okuma salina ir Okuma distance salt surfus ir galit papasakoti kokia ju skirtumai? Ilgiai abieju 420 ir uzmetimas 100-200g. Kokias rites kombinuojat su jais?
 #626038   RAMAS.NIDA
 10 Geg 2015 23:29
Sveiki, gal kas turit patirties ir galit patart,koki pinta vala naudot Baltijos juroj spinigavimui :?:
 #626043   Vaidis
 11 Geg 2015 06:29
Jeigu taikai į vėjažuves, tai dzin koks valas, žiūrėk kokių 10lb storio ir bus gerai, jeigu galvoji apie lašišas, neimk ryškaus spalvoto, manau, kad jis turėtų neigiamos įtakos gaudant skaidriam vandeny.
 #635723   vikis_s
 23 Rgp 2015 18:30
laba visiems.
Noriu isbandyti spiningavima anglijoi juroi nuo kranto ,sea bass pagaudyti gal dar kaskas uzkibtu.
koky spininga rinktis tokiam reikalui?
 #635755   MINDULE
 24 Rgp 2015 06:18
Ar ne papraschiau butu paklausti prie Zukle Uzsienyje, temoje Zvejyba Anglijoje, gal zmones ten gaudantys tiksliau atsakys ;-)
 #635785   vikis_s
 24 Rgp 2015 11:12
MINDULE rašė:Ar ne papraschiau butu paklausti prie Zukle Uzsienyje, temoje Zvejyba Anglijoje, gal zmones ten gaudantys tiksliau atsakys ;-)
parasiau ir ten,tik kaskaip ytariu ten retai kas uzsuka. bent jau kokiu yrankiu spiningo ir rites reik tai manau tas pats ar tren anglijoi ar baltijos juroi,masalai gal tik skirsis. brolis sako pirkti abu garcia soron stx ,tik nzn kokie masalai ten ,svoriai . kokio dydzio rites reik,spiningai kokiu gramaturu uzmetimo,ilgio
 #635802   MINDULE
 24 Rgp 2015 13:19
Tai va todel ir patariau rasyti ten, nes jei patarciau ka naudoju pas save vandenyne, tau gali visai netikti.
Dabar pas mane 8.6 MH kotas su senuku shimano stradic 4000FG ir 10 lbs PP (kazkada pradejau su 30 lbs PP). nuo kranto atlanto vandenyne man tiek uztenka nes sunkiausias Kast Master pas mane turbut 1 oz (tikrai ne daugiau 1.5 oz).
 #636206   Nemo707
 28 Rgp 2015 20:43
Sveiki,
Klausimas patyrusiems surf įrankių žinovams. Gal kas yra bandęs žuvauti (ar čiupinėjęs) trabucco poetica surf kotus ? Būčiau dėkingas už išsakytą nuomonę. :)
 #693886   Agis
 04 Bal 2017 13:21
Kokie čia gali būti surf kotų žinovai, jeigu trys penktadaliai žvejojančių nuo jūros kranto ir rašantys viešoje erdvėje, išsiverčia su karpiniais kotais, vienas penktadalis su feederiais ir tą primygtinai deklaruoja, nes nemato prasmės investuoti į įrankius dėl keletos pitačiokų.Dalį iš likusio penktadalio gali sutikti varžybose gegužę Papėje ar rugsėjį Nidoje, kurie net leis pačiupinėti kuom žvejoja ar išsakys savo nuomones .
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė