Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Įranga, apranga, žūklės įrankiai, masalai, įvairūs priedai
 #246993   Wytux
 09 Sau 2011 21:23
Vegys rašė:
Wytux rašė:Ezeras labai inoringas, ir toks rezultatas (mums) yra tikrai neblogas kaip vidurziemi. Todel tokio pasaro efektyvumu man sunku butu abejoti, nors nezinau ar 'persilausiu' ir naudosiu kazka panasaus. Gal kas esate susidure su panasiu jaukinimo variantu? Juk tai priestarauja smulkaus ir nestipraus kvapo zieminio jauko teorijai.
Dar bandei ? Kaip sekėsi ? Pagalvojus, jei dažniau taip pašėrus, gal kažką ir rimtesnio būtų galima prisiviliot ?
Buvo isbandyta si sawaitgali- paserta penktadieni -nieks nekibo, sestadieni buvo gaudyta kitur- irgi nieko gero...sekmadieni po pietu nuo 14.00 iki vakaro - dienos norma 300-400 gr. puskarsiu :ruko
 #249388   Tironas
 18 Sau 2011 21:56
jauku yra sensas zieminiu . jau paruosti. tereikia praplest, det i karmuske ir pirmyn.

aisku profai deda dar sausainiu, kvapu matyliaus ir pan.
bet is esmes kas bande tuos gatavus sensaso tai buvo malioniai nustebinti. plius nereikia sukt galvos apie drekinima ir pan. veziesi maisiuka, ko nesunaudojai i saldytuva iki kito karto.
 #249414   Vegys
 18 Sau 2011 22:33
Tik vot kaži kur Sensas žieminių Vilniuje pirkt ? Kad ir sausų, nebūtinai jau sudrėkintų. Sudrėkint problemos nėr.
 #249564   pensininkas
 19 Sau 2011 14:15
dar yra kareiviu g (visa para), priesais makdonalda. vasara ten ne karta sensa pirkau, del zieminio nzn
 #249601   Vegys
 19 Sau 2011 16:47
Vasarinio būna pvz ir Fanatikuose. Žieminio pas juos nėr. Dar keliose parduotuvėse irgi buvau neradęs. Marikse kitą kart reiks dėmesį atkrept, nes ji man arčiau nei kad Fabai.
Buvau Fabuose, pirkau vieną jau sudrėkintą (~ 14 lt už nedidelį pakelį) beigi sauso tokį pat pakelį už 8-9 Lt. Bandysim. Kainos nedžiuginančios iš vis. Jei akivaizdaus rezultato nebus - nebepirksiu :)
 #250385   Arvidys
 21 Sau 2011 12:27
Neradau kur klaust tai klausiu cia. Taigi kilo man ideja. Tikiuosi neprajuokinsiu labai, kaip zinia gaudyt zuvele negalima, o jei gaudyt ant kablio uzdejus gabala zuvies file cia butu pazeidimas ar ne? :ks>
 #250391   vava
 21 Sau 2011 12:53
MZT sako:
12.9. nuo sausio 1 d. iki balandžio 20 d. vidaus vandens telkiniuose naudojant masalui žuvelę (šis draudimas netaikomas žūklei Kuršių mariose);

o paskui paliekama inspektoriu interpretacijai.
Aisku, gal jie turi kazkokius vidinius tu punktu isaiskinimus, bet as apie tai nezinau.
Siaip galetum paskambint ir pasiklaust.
O paskui ir mums perpasakot :)
 #250396   Rapalas
 21 Sau 2011 13:23
Nebūtų pažeidimas, nes tai nėra gyva žuvelė, ir greičiausiai nors ir neparašei laimikis būtų tikrai ne lydeka. O skambinti neapsimoka, nes bus kaip man kai paskambinau gamtos apsaugai licenzijavimo skyriui dėl lašišų gaudymo ir paklausiau, jei galima zvejoti neryje iki tam tikros upės žiočių su licenzija, tai virš žiočiu jau nebereikia licenzijos ir galiu gaudyti? Jis atsake taip. O forume pradėjo visi sakyti kad nesamonė.
 #250399   Arvidys
 21 Sau 2011 13:32
Jo laimikis tai ne lydeka. Mastau apie starkius, ar net neverta bandyti juos taip vylioti? :lol:
 #250406   Antas
 21 Sau 2011 13:48
gal starkiams tinktu vasarinis budas, vertikalus masalo dauzymas i dugna? prisigrezioji ekeciu daug ir einu is vienos i kita
 #250540   Vegys
 21 Sau 2011 20:00
Rapalas rašė:Nebūtų pažeidimas, nes tai nėra gyva žuvelė
Koks skirtumas gyva ar negyva ? Taisykles pasiskaitykit. Draudžiama gaudyt žuvele. Jei apkarpysit uodeką ar nukirpsit pusės žuvelės - slieku ji vistiek nepataps. Bus žuvelė.
O jei jūs norit bile kokiais būdais pateisint žvejybą neleistinu būdu - prisigalvot galit begalę dalykų. Tokių ant ledo sutinku ...
 #250785   Rapalas
 22 Sau 2011 20:59
Gyva zuvele negalima, o apie lavoniena niekas neraso. Up4se buna irgi draudimas ir para6yta gyvulin4s kilm4s masalais, tada jau pasako kad negalima niekuo kas mesisko.
 #250796   Rapalas
 22 Sau 2011 21:26
Nu nezinau ar jei uzdesi file gabaliuka be stuburo, be galvos, kad nubaus G.A. As abejoju. Ir cia nera tikslas sugalvoti isradima, tiesiog taikomasi visai ne i lydekas, as suprantu kad upese gaudant gyvulines kilmes masalu gali uzkibti ir ta draudziama zuvis. O kad ant gabaliuko zuveles uzkibs lydeka, is milijono viena gal. Nesakau apie tuos variantus kai deda visa zuvele ir gaudo lydekas negyva zuvele. Galetu patys istatymu kurejai pasakyti ar gabaliuku zuvies galima zvejoti ar ne. Nes kaip ir visi istatymai yra ne aiskus. Nes karve mirusi jau yra jautiena, tai zuvis mirusi jau yra zuvies produktas. Nu cia mano nuomone. Nesikarsciuok taip Vegi. Viskas ok.
 #250837   tukasG
 23 Sau 2011 00:03
Vegys rašė:Taisykles pasiskaitykit. Draudžiama gaudyt žuvele. Jei apkarpysit uodeką ar nukirpsit pusės žuvelės - slieku ji vistiek nepataps. Bus žuvelė.
Drįsčiau ginčytis. Remiantis tokia logika, ešerio akis ar pūgžlio žarnos ant blizgutės kablio šiuo metu - brakonieriavimas. Abejoju. Pripažinkim, kad įstatymų kūrėjai eilinį kartą neapmastė visko iki galo ir aiškiai neišaiškindami paliko per daug vietos interpretavimui. Bent jau ten, kur man tenka žvejot, pūgžlio uodega ar file ant maždaug kas dešimtos "balalaikos" supasi su viltim starkį pamatyt.
 #251077   saciokas
 24 Sau 2011 16:41
Pasidalinkim mintimis apie nauja sensas ziemini pasara. Viena pokeli nusipirkau - kuoja atrodo "red roach". Pasaras jau sudrekintas ir tipo daro stebuklus. Man nepadare. Ar dar kas nors yra bandes? Kiek girdejau nors jis ir drekintas, bet siek tiek vandens dar reikia dapilt. Parduotyvej nekejo, kad vos tik pasirodzius siam pasarui jis buvo beveik akimirksniu ispirktas.
 #251091   Vegys
 24 Sau 2011 17:22
Bandėm sekmadienį Antavilių ežere. Draugas naudojo lenkišką vasarinį "Rouch Almond", aš "Sensas Ice Ready Roach Natural" (papildomai nedrėkinau). Žvejojom 5-7 m gylyje. Šėrėm su šėrykle. Gaudėm 5-10 m atstumu vienas nuo kito. Abu su plūdinukėm, sistemos panašios, tik pas jį valas storesnis. Pas mane 12 kuojų, pas jį 17. Kibimų skaičius proporcionalus sugautų laimikių skaičiui.
Išvadų po vienos nerezultatyvios žūklės daryt nenorėčiau. Bet kol kas nelikau sužavėtas, vistik > 13 Lt už 500 g mokėdamas tikiesi didesnių laimikių nei kad žvejodamas su lenkišku vasariniu pašaru. Nors Fabuose jį labai gyrė.
 #251096   saciokas
 24 Sau 2011 17:36
Tai va man irgi pasidare idomu, sumoket tiek lt, o gal paprastas pasaras veikia taip pat. Aisku po vienos ar dvieju zvejybu negalima daryti isvadu, bet
 #251230   Tironas
 25 Sau 2011 00:17
xebra baikit viena karta sveigt kad jei pasimsit sensas ir su juo visur ir visada prigaudysit biliakiek. visu pirma kodel naudojo zmogus RED, kodel ne juoda ar ne sviesu? gal ten kitas dugnas? gal reikejo naudot karsini o ne kuojini
visu antra jei paziuretumet ka daro sportininkai is to pacio sensas, tai pamatytumet kad prie brangaus jauko dar prideda 30-40 proc viskiu priedu.
Sensas gatavo jauko privalumas daugiau netame, kad juo prigaudysit 10 kartu daugiau. o pirmiausia tame, kad jis realiai veikia ne blogiau nei kiti, bet su juo nereik terliotis. nereik is vakaro ruosti, maisyti, iekoti talpos. o panaudojus minimaliai ir uztikus zuvies, galima jo nebenaudot ir pasilikt kitam kartui. ar dar kitam. jusu su vandeniu skiesti pasarai prie zemos temp uzsals ir vargu ar bepanaudosit, o sensas neuzsala prie -25. taigi pakelio gali uztekt visam sezonui. juk nereikia ziema daug pasaro.
Taigi visu pirma SENSAS privalumas -patogumas naudojimo, o paskui jau ziuret reikia kur koki geriau naudot. gal reikia idet kazkiek sauso, kad sukelt debeseli. gal reik idet matyliaus kvapo. gal reikia idet stabesnes frakcijos, gal kaiptik smulkesnes. vienu zodziu kiekviena telkiniui gali buti kiti receptai.
 #251233   Vegys
 25 Sau 2011 00:46
Tironas rašė:xebra baikit viena karta sveigt kad jei pasimsit sensas ir su juo visur ir visada prigaudysit biliakiek
Bilekiek nesitikim, ale kad daugiau nei kad gaudant su eiliniu lenkišku vasariniu pašaru už 6 lt - tikiuosi.
Tironas rašė:visu pirma kodel naudojo zmogus RED, kodel ne juoda ar ne sviesu?
Aš naudojau Narutal. Jis tamsiai rudas.
Tironas rašė:gal ten kitas dugnas? gal reikejo naudot karsini o ne kuojini
Kodėl naudot karšinį gaudant kuojas ?
Tironas rašė:visu antra jei paziuretumet ka daro sportininkai is to pacio sensas, tai pamatytumet kad prie brangaus jauko dar prideda 30-40 proc viskiu priedu.
Gal išduotum paslaptį kokių priedų deda ? Aš tik matiliaus dėjau ...
Tironas rašė:Sensas gatavo jauko privalumas daugiau netame, kad juo prigaudysit 10 kartu daugiau. o pirmiausia tame, kad jis realiai veikia ne blogiau nei kiti, bet su juo nereik terliotis. nereik is vakaro ruosti, maisyti, iekoti talpos.
Na, čia privalumo nematau. Plastikinių indelių namie pilna. Pašarą visad gaminu prieš žūklę, tas trunka kelias minutes, nes kaip minėjai - daug pašaro čia nereik. Kol nuvažiuoju į žūklę - jis išbrinksta.
Tironas rašė:jusu su vandeniu skiesti pasarai prie zemos temp uzsals ir vargu ar bepanaudosit, o sensas neuzsala prie -25.
Ar daug žinai žmonių, kurie prie -25 gauddo baltą žuvį ? :) Tai neaktulu. Tuo labiau kai pasigamini 200 g pašaro po 6-10 lt už kg, dienos pašaro norma kainuoja 1,2-2 Lt. Dalį panaudoji, dalį negaila ir išmest.
Tironas rašė:taigi pakelio gali uztekt visam sezonui.
500 g visam sezonui ????? Tironas, kiek kart žiemą lipi ant ledo ir gaudai baltą žuvį, kad 500 g užtenka visam sezonui ?
Tironas rašė:Taigi visu pirma SENSAS privalumas -patogumas naudojimo
Sudrėkint pašarą kaip minėjau užima max 5 min. Kame dar patogumas ?

Pirkt tokį pašarą aš matau prasmę tik tada, jei žuvys jį pripažįsta labiau nei pvz vasarinį lenkišką pašarą. Jei žuvys reaguoja vienodai, nematau prasmės jo pirkt.

Ar ateityje pirksiu ar ne - bus matyt. Aš kol kas jokių išvadų dar nepadaręs. Tik išvardinęs kas man pašare svarbu.
 #251284   Tironas
 25 Sau 2011 11:41
nu jo, matai kaip skiriasi poziuris i zvejyba. as tikrai nelinkes vakare skirti kad ir tu paciu 5 minuciu ruosti pasarui ir ieskoti plastikiniu maisiuku ir drekint ir bla bla bla. Greiciausiai todel ir niekada negaudziau baltos zuvies :D dabar kai viskas uz mane jau padaryta - kodel gi nepagaudzius.

Lygiai taip pat ir su kitais zvejybos budais. zmones muselinius pavadzius raisiojasi, o as linkes nusipirkt gatava. zmones nemato problemos grastui susipirkt naujus varstus, pasigalast namie peilius ir t.t. kiti megsta patys masinas pasiremontuot, kieme persimontuot padangas , o as manau kad tam skirti servisai - cia poziurio skirtumas.

o seip bala zino, salmo parduotuveje zmones sako nebeperka lietuvisku pigesniu o ima sensas ir patenminti. nera 13 lt taip jau daug juolab kaip pats sakei 3 zvejybom uztenka.
 #251296   dainiuška
 25 Sau 2011 12:15
Praėjusį savaitgalį vyko varžybos Paežerių (Vilkaviškis) ežere. Tik atvykę, iškart nuskubėjom pas vietinius žvejus iškvosti info: kuo šeria, ką gaudo, gyliai ir pan. Kaip tik pataikėme į šėrimo procesą - vienas žvejys atplėšė perlinių kruopų pokelį ir visą turinį supylė eketėn :shock: :superšokas Vos iš koto neišvirtom '''bum Ir ką? Pagauna jie tos žuvies ;-) Kai vieta pasirenkama teisingai, tuomet pašaras vaidina antraeilį vaidmenį.
 #251304   saciokas
 25 Sau 2011 12:51
Aisku idomiai cia: viskas del patogumo. As cia apie ziemini sensas. Sutinku, jei is vakaro uzosiai, o ryte i rybalka tai nulekiai nusipirkai to drekinto ir tu pasiruoses. Bet siaip, jei jis geras tik delto. kad drekintas tai jau man nelabai patinka. As skaiciau sensasa visa galva auksciau uz kitus pasarus ir tikrai kai kuriuose atvejuose jie tikrai geriau sudirbdavo uz kitus. As irgi jo dar nenurasau, bet kaip sakoma meiles is pirmo zvilgsnio neivyko. Ziuresim kitu laiku ir kitame telkinyje. Si savaitgali butent bandysiu viena prudeli kur mazikiu kuojiciu milijonai ir pazesim kaip kas veiks. Paaukosiu keletui pakuociu ir paziuresim kas ir kaip.
Kogero gaudant kuojas ir naudoti kuojini pasara butu logiskiausia ane?? ;-)
 #251312   saciokas
 25 Sau 2011 12:59
tai aisku, kad ne i viena bersiu :grin: biski proto dar yra. Vesiu keleta balamutu ant ledo tai duosiu po ekete po balalaika su panasiom avizelem ir keleta sauju skirtingo pasaro, pazesim kas geriau gausdys. Aisku ir pats pasisersiu keleta ekeciu. Bet velgi eketes turi butu ganetinai arti viena nuo kitos, nes dugnas gali ziauriai skirtis ir nebus vienodos salygos. Reikes surast dvi identiskas eketes (kiek galima panasesnias gyliu ir dugnu). Ziuresim kas bus
 #251999   fanatikas
 27 Sau 2011 17:03
geriausia pasiteisino virti zirniai su svogunais,pagavau lyna 400g.o jaukui naudojau krabu lazdeles tai karsiai kibo kaip isproteje,tiesa tik mazi.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 13
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė