Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Įranga, apranga, žūklės įrankiai, masalai, įvairūs priedai
 #722990   SauliusM
 11 Vas 2019 21:05
O as ant eseriu situos pramusiau:
http://www.luckycraft.com/luckycrafthom ... ation.html
Aisku jie su saratais ir barskantys. Bet mano supratimu tai cia ir yra pagrindinis ratlino pliusas pries balansyra.
O del ima koume ir pontooniniu tai mano supratimu yra sugadinti ratlinai, nes nu is ratlino padarytas sklendziantis balansyras ir jie labiau balansyrai nei ratlinai. Gal del to jie beveik nenaudojami, kai darba pamaciau , ir prasivoliojo deziukej pas mane.
Ta prasme jie nera nekibus bet jie kibus labiau kaip balansyrai nei ratlinai.
Dabar didziuju LC parsisiunciau kur barska taip kad ant ledo girdisi is 7 metru gylio. Bet dar tik Kauno mariose ileides i viena ekete buvau, tai praktiskai nebandyti. Bet ziuresiu, kas bus.
 #723009   Evaldas Z
 12 Vas 2019 12:46
Aš tai list'a medžiojamu susidarineju, ką dėžutėje norėčiau turėt. Vaizdelis nieko gero nežada... Bus kaip su vobleriais kažkada :grin:
 #723010   SauliusM
 12 Vas 2019 12:50
pas mane ju jau apie 40 vnt susikolekcionavo.
As jau lista sudarineju, ka pardavinesiu :-D
 #723393   Karalaitis
 01 Kov 2019 14:50
Galetu buti sunkesniu.... Kad ant gyliu 15m+ butu galima prasinest
 #723479   SauliusM
 04 Kov 2019 12:21
nu jei ima koume heavy 8cm ir 20gr mazai, tai tada yra to paties modelio 9cm ir 28gr arba zip baits zbl vib 90 iki 35 gr...
 #723481   Karalaitis
 04 Kov 2019 15:39
Tai va didesni - sunkesni, kaip ir su balansyrais.... Galetu kas nors volframniniu paliet balansyru 5cm tarkim... :D
Nors paskutineje zukleje buvau nustebintas- geriausias rezultatas abuvo ant 9cm balansyro - viena turiu, pirktas ~lydeku gaudymui ir is nekibos ir nevilties uzdejau.. :D
 #727525   Evaldas Z
 04 Gru 2019 11:03
Vonios testas, bent man, tai visai :gutgut pasirode.
_20191204_110146.JPG
_20191204_110146.JPG (34.25 KiB) Peržiūrėta 9529 kartus(ų)
Betruksta tik ledo.
 #727526   Jurginas
 04 Gru 2019 11:30
Aš vis į tuos ratlinus pasižiūriu, bet kažkaip dašuto man, kad žiemos sezonas tiek trumpas, jog ir balansyrai nespėja niekaip nusibost :) Plius balansyrų arsenalas jau kaip ir sukauptas, dasipildau nebent jei ką prarandu žūklės metu, tai dar vienos pirkimo manijos gali nei žmona, nei piniginė nesuprast.
 #727528   liorenas
 04 Gru 2019 14:19
na man tai tokia intriguojanti ta ratlinų tema pasirodė...tik aš planuoju paeksperimentuot su Aliexpress'iniais ratlinais, kad labai nenuskausmint piniginės ir atsikratyt nebūtų gaila jei labai nepatiks... :-D aišku, ten modeliukai ne tokie sexualus kaip rimtu firmų, bet pabandymui manau sueis... :gutgut
 #727529   SauliusM
 04 Gru 2019 14:24
Jurginas rašė:
04 Gru 2019 11:30
Aš vis į tuos ratlinus pasižiūriu, bet kažkaip dašuto man, kad žiemos sezonas tiek trumpas, jog ir balansyrai nespėja niekaip nusibost :) Plius balansyrų arsenalas jau kaip ir sukauptas, dasipildau nebent jei ką prarandu žūklės metu, tai dar vienos pirkimo manijos gali nei žmona, nei piniginė nesuprast.
ratline darbas zenkliai smagesnis ir gaudyt smagiau, kai darba I ranka jauti. su balansyru near ka lygint net.
 #727530   SauliusM
 04 Gru 2019 14:25
liorenas rašė:
04 Gru 2019 14:19
na man tai tokia intriguojanti ta ratlinų tema pasirodė...tik aš planuoju paeksperimentuot su Aliexpress'iniais ratlinais, kad labai nenuskausmint piniginės ir atsikratyt nebūtų gaila jei labai nepatiks... :-D aišku, ten modeliukai ne tokie sexualus kaip rimtu firmų, bet pabandymui manau sueis... :gutgut
labai didele tikimybe, kad kokius bandysi, toks bus ir rezultatas... tai prisipirksi pigaus meslo, o paskui viska galesi supilt i siuksliu deze taip ir nesuprates, kas tas ratlinas yra.
 #727531   SauliusM
 04 Gru 2019 14:26
Evaldas Z rašė:
04 Gru 2019 11:03
Vonios testas, bent man, tai visai :gutgut pasirode.

Betruksta tik ledo.
tau jis ne per ziaurus atrodo kaip ledui? man net vasara ji kabint nelabai rankos kyla...
as tai siemet dideles viltis i duo bay ruf SV ir bassday range vib labai dedu.
nu I kaikuriuos kitus irgi biski, bet I situos labiausiai.
va tik ledo ar bus
 #727533   Jurginas
 04 Gru 2019 16:10
SauliusM rašė:
04 Gru 2019 14:24
Jurginas rašė:
04 Gru 2019 11:30
Aš vis į tuos ratlinus pasižiūriu, bet kažkaip dašuto man, kad žiemos sezonas tiek trumpas, jog ir balansyrai nespėja niekaip nusibost :) Plius balansyrų arsenalas jau kaip ir sukauptas, dasipildau nebent jei ką prarandu žūklės metu, tai dar vienos pirkimo manijos gali nei žmona, nei piniginė nesuprast.
ratline darbas zenkliai smagesnis ir gaudyt smagiau, kai darba I ranka jauti. su balansyru near ka lygint net.
Tas smagumas tai žinai, skonio reikalas. Turiu kelis pontoonus ir zip baitus, sugavau kelias žuvis. Jo, vibracijas tas visas jauti, bet nepastebėjau, kad man tas smagumo daugiau priduotų.
Man taip pasirodė, kad žūklė ratlinu vyksta gerokai lėčiau nei balansyru. Ilgesni patempimai, sklendimas ilgesnis, va dar Evaldas minėjo, kad dažnai lėčiau atsiliepia lydys, nei ant balansyro. Balansyru gaudant mano taktika gan choleriška - išbubini ekečių kiek sveikata neša ( priklauso nuo ledo storio, bet paprastai tai būna serijos po 10-30 skylių, jų niekada nevalau nuo ledokšnių ) ir tada greitai, bet tyliai keliauji nuo skylės iki skylės. Kadangi lydžius gaudau paprastai sekliuose maurynuose, kur staigių perkritimų nėra, jokių ten gylių nematuoju kiekvienoj eketėj, daug maš susireguliuoji 30-50 cm virš dugno ir viskas. Prie eketės tympt tympt 7 - max 10 pakėlimų ir keliauji toliau. Paprastai sega trečiu - penktu pakėlimu. Prie nestoro ledo skylių skaičius ir 150 vnt neretai perkopia. Mano supratimu su ratlinu judėčiau gerokai lėčiau. O kad ratlinas būtų kibesnis nei balansyras - ar kas drįstumėt taip pasakyti? : :)
 #727534   SauliusM
 04 Gru 2019 17:26
Balansyras kibesnis, bet ratlinu gaudyt smagiau. Visa kita plius minus tas pats. Nu ok gal pakelimas kokia sekunde ilgesnis, tai prie eketes gaistum kokiom 10 sekundziu ilgiau, kas manau, ne esme visai.

Ai nu, tiesa. Tu ratlinu visokiu yra. Kiti dirba grynai kaip balansyrai visai. Ir aisku ratlinu gali rast ir delno dydzio.
 #727562   Evaldas Z
 05 Gru 2019 22:06
Jurginas rašė: Evaldas minėjo, kad dažnai lėčiau atsiliepia lydys, nei ant balansyro.
Cia kalbant apie tuos kibimus, kur ant balanso is trecio, tai ant vibo is penkto :) Bet ir viba kartais kala tik eketen ikritusi. Man aktualiau, kad su vibu gali ir is dvidesimto pakelimo ikalt, ko su balansu man nelabai pavyksta pasiekt. Manau, kad tam itakos turi keliami stiprus vibo virpesiai, kurie privilioja plesruna is toliau.
As irgi zvejoju panasiai, kaip Jurginas - daug ekeciu, nedideli gyliai, +/_ lygus dugnas.
Kaip kazkada minejau, man pasirode, kad su vibais daugiau laisves zaidimui, pats skirtingu modeliu darbas skiriasi ir pan.
Ir dar - mano praktika siam reikale artima 0 kolkas, tai ... :grin:
O del dydziu, tai cia toks eksperimentinis variantas. Kolkas nezadu plest delniniu arsenalo, nors man jis neatrodo per didelis :grin:
Beje, kilpeles - suktukai, kaip ant raudonzuviniu vobleriu :gutgut
vibux.JPG
vibux.JPG (63.29 KiB) Peržiūrėta 9379 kartus(ų)
 #727564   Jurginas
 06 Gru 2019 09:14
Na kokį minusą turi balansyras prieš gyvą žuvelę, tai kad visada gerokai smulkesnės lydekos juo gaudosi. Pagrindinė to priežastis spėju ta, kad nedideliuose gyliuose stambesni lydžiai paprasčiausiai išsibaido nuo vaikščiojimo. Galbūt ir masalo dydis lemia - net ir 7-9 cm balansyras vis tik nėra stambus objektas. Tai vat kyla mintis, kad tokie delniniai ratlinai suderinus su ilgesniu ekečių apdirbimu ( kas reiškia mažiau vaikščiojimo - mažiau žuvies baidymo ) bent jau teoriškai gali gaudyt stambesnę žuvį. Bet tai eketės reikia bent 15 cm tokiom malkom :)
 #727566   Evaldas Z
 06 Gru 2019 09:57
SauliusM rašė:dideles viltis i duo bay ruf SV
Va sitas tai man irgi labai :gutgut atrodo, bet i deze dar neisidejau...
Is idomesniu, tai dar EverGreen Marvie 70 isimeciau, bet ir 90 visai nieko toks atrodo :)
Is DUO, kadangi anie kudi, tai ir didesni aki traukia. DUO Beach Walker Vib 100 ar net Tide Vib Slim 140 . Dar Duo Hacker Slaver Vib 75 tyli versija gal irgi butu idomi. Na ir dar belekiek ten ju visokiu, kaip kad Jackall TN Slim 8.
O siaip, tai cia labai panasu i voblerius. Vieniem vieni, kitiem kiti gaudo. Ir brandas dar nieko nereiskia, nes naudojam tuos masalus ne pagal paskirti ir perkam kartais, kaip kad as megabasika, tiesiog aklai.
Jeigu pabandymui, tai EcoPro Nemo Vib 70 , manau, kainos/kokybes/kibumo santykis labai :gutgut
 #727569   SauliusM
 06 Gru 2019 11:02
Evaldas Z rašė:
06 Gru 2019 09:57
SauliusM rašė:dideles viltis i duo bay ruf SV
Va sitas tai man irgi labai :gutgut atrodo, bet i deze dar neisidejau...
Is idomesniu, tai dar EverGreen Marvie 70 isimeciau, bet ir 90 visai nieko toks atrodo :)
Is DUO, kadangi anie kudi, tai ir didesni aki traukia. DUO Beach Walker Vib 100 ar net Tide Vib Slim 140 . Dar Duo Hacker Slaver Vib 75 tyli versija gal irgi butu idomi. Na ir dar belekiek ten ju visokiu, kaip kad Jackall TN Slim 8.
O siaip, tai cia labai panasu i voblerius. Vieniem vieni, kitiem kiti gaudo. Ir brandas dar nieko nereiskia, nes naudojam tuos masalus ne pagal paskirti ir perkam kartais, kaip kad as megabasika, tiesiog aklai.
Jeigu pabandymui, tai EcoPro Nemo Vib 70 , manau, kainos/kokybes/kibumo santykis labai :gutgut
bay ruf beje barskantis. tau tokie sakei nepatinka. nors ten saratukai visai mazuciai, tai tas barskejimas toks kaip smelio pripilta butu panasiai. man tiesa sakant nemaiso tas barskesys ir gaudziau ir ant barskanciu gana sekmingai.

as dar megabass cut vib 55 ir 77 uzsisakiau ir storm sx soft vib pabandymui. nu ir eseriam mazuciu storm gomoku vib, duo ryuki vib ir megabass GH vib. bet kazkaip vistiek vilciu daugiausiai i bay ruf ir range vib dedu. range tai isvis dydziu svoriu kiek nori kokiu nori yra:
rangevib.jpg
rangevib.jpg (58.13 KiB) Peržiūrėta 9331 kartus(ų)
tai emiau ir maziuku eseriui ir didesniu
 #727570   Evaldas Z
 06 Gru 2019 12:01
Handmaderiai galetu ta tema padirbet, nes vat toks letas sklendimas, nors ir sunkokai valdomas ir vargiai jauciamas ranka, bet lydekina turetu viliot neblogai. Aisku, jeigu puses kibimu nejausi, tai lydziu ant ledo nepadauges del daznesniu kibimu :)
 #727578   Evaldas Z
 07 Gru 2019 00:15
Jurginas rašė:Galbūt ir masalo dydis lemia - net ir 7-9 cm balansyras vis tik nėra stambus objektas.
Is atviro vandens praktikos, tai ne tik dydis, bet ir pavedimo greitis. Kaip, beje, ir atvirkstinis variantas, kai didinant stambaus masalo pravedimo greiti daugeja silkiu ant kablio.
O ta megabasso pliauska tik 108 mm, tai gal uzteks ir trylikines skyles :)
Nebent krokodilas netilps... :grin:
 #727581   SauliusM
 07 Gru 2019 11:48
As taip suprantu, ten fotkej ta megabassa vaikui palaikyt davei :-D
 #727588   Evaldas Z
 07 Gru 2019 22:23
Daviau... Dabar man tik palaikyt duoda, nes liepe nuimt kablius ir konfiskavo...
 #727603   Wytux
 09 Gru 2019 09:46
Per anksti pripratinat vaikus prie prabangiu zaislu :-D
 #727610   Evaldas Z
 09 Gru 2019 21:13
As tik mokausi dalintis...
  • 1
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 33
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė