Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Įranga, apranga, žūklės įrankiai, masalai, įvairūs priedai
 #452063   RoBass
 25 Vas 2013 15:04
dainiuska, as visiskai nieko nekalbejau apie tai kuria geriau lengvinti, as tik parasiau hipy,iui kokius skirtumus as izvelgiu tarp tu balalalalalallaikuuuu ::hai-bai
Kadangi as i svori nekreipiu demesio (gal todel, kad niekada nesukele problenu) , tai ir kad nereiketu nieko ten trinti su slifafke, todel naudoju balalaikas su plastiku. ant ju esu pasikeites tik galuneles i stiklines, kad butu minkstesnes ir valo skyle persidares, t.y istates laido apvalkala, vsio.
 #452069   RoBass
 25 Vas 2013 15:17
hipy rašė:
RoBass rašė:Pagrindinis man tai kaip ir sakiau bugnelis ne putoje sukinejasi, o plastike, mano pastebejimu geriau sukasi, nu ir forma akivaizdi, nu dar mazas skirtumas, tai jog valo skyle pas viena sone, pas kita virsuje arba apacioje, is kurios puses paziuresi :) Bet kaip ir minejau didelis skirtumas tai, kur istatytas bugnelis, man labiau patinka plastike, tu kitu ir nebenaudoju, o kitiems kiek zinau labiau patinka putoje, jie ten kazka su grafitu patrina, kad slystu geriau jei stringa (kas buvo papuolei ir man), vot ir skirtumai. bet gal geriau nepradedam gincytis, tersti temos :/brazasista
as apie tai, kad visu tavo minetu skirtumu paveiksliukuose nesimato, o tu tik galvoji kad taip yra, del man nezinomu priezasciu... as jas paprastai skiriu pagal bugneliu priverzima, bet paveiksliukuose jis identiskas...
nu bugnelio priverzimas tuose balalaikose tas pats, bet forma meskeryciu izvelgiu skirtinga ir matosi, kad vienos su plastikiniu indeklu, nu mano akys mato tuos skirtumus :cig.
 #452071   dainiuška
 25 Vas 2013 15:22
RoBass rašė:dainiuska, as visiskai nieko nekalbejau apie tai kuria geriau lengvinti...
Tai kad klausimas kaip tik ir ėjo apie tai, kokią geriau lengvinti:
trololo rašė:kuria balalaika lengvinti A http://www.ciakimba.lt/image?u=img/uplo ... &h=200&t=3 ar B http://www.almarijas.lt/bylos/balalaika.jpg kuri islengvinta bus tvirtesne,patogesne,lengvesne?
Tad neklaidink trololo, nes jis galbūt prisišlifuos tų su plastikiniu įdėklu, o pasirodys, jog darbas bus perniek... :roll:

P. S. nuorodose pateiktos balalaikos yra skirtingos: pirmoji, kaip RoBass ir rašė, yra taip vadinamo svogūnėlio formos su plastikiniu įdėklu. Antroji nuotrauka, kurią ir rekomenduočiau lengvinti - įprastos formos balalaika.
 #452086   RoBass
 25 Vas 2013 15:55
Tai, kad as tik hipy bandziau pataisyti, nieko neturejau omeny kuria trololo,ui lengvinti :roll: nu tada atsiprasau, jei cia taip jau :gėlė
Taip, tai logiska teisybe, slifavimui geriau tinka be plastiko, kam papildomas svoris, jei slifuojama tam, kad butu lengvesne :idea:
 #452577   Saugirdas
 26 Vas 2013 23:17
'''bum
Lengvinta balalaika nei pirmoj nei antroj foto netspindi lengvintos balalaikos esmės.
LENGVINTI štai ka reikia daryt. Bet ne visada lengva yra patogi, nepamirškim ir tai.
 #452583   pensininkas
 26 Vas 2013 23:39
o kur putplastines jus matet prekyboj? Nes as vis tik ant plastmasiniu uzsiraunu
 #452584   Shtulas
 26 Vas 2013 23:42
Pensija, taigi pas mane visos tokios, kaip antroj nuotraukoj. Maximoj pilna tokių su atsarginiu būgneliu ir dar viena, trumpesne, antenėle po petaką, o maximos bazėj dar ir 15% nuolaida :)
 #452593   RoBass
 27 Vas 2013 02:34
Saugirdas rašė:'''bum
Lengvinta balalaika nei pirmoj nei antroj foto netspindi lengvintos balalaikos esmės.
LENGVINTI štai ka reikia daryt. Bet ne visada lengva yra patogi, nepamirškim ir tai.
Gilios mintys pas taves, ne visiem suprasti :ks>
:?:
 #452818   Daxidas
 27 Vas 2013 21:41
10 gramu sverianti islengvinta balalaika be strypelio ir nedazyta tai cia daug ar ne?
 #452860   dainiuška
 28 Vas 2013 07:52
trololo rašė:10 gramu sverianti islengvinta balalaika be strypelio ir nedazyta tai cia daug ar ne?
Šiuo metu neturiu ruošinio, pasvėriau visą - nudažyta, su viršūnėle, su įklijuotu kembriku į valo įvėrimo vietą, su ant ritelės rankenėlės užmautu storesnio kembriko gabaliuku, kad lengviau būtų pirštams sugraibyti. Sveria 14,3 g, tad pas tave daugmaž viskas ;uolrait
 #452864   Rapolas
 28 Vas 2013 08:29
dainiuška rašė:
trololo rašė:10 gramu sverianti islengvinta balalaika be strypelio ir nedazyta tai cia daug ar ne?
Šiuo metu neturiu ruošinio, pasvėriau visą - nudažyta, su viršūnėle, su įklijuotu kembriku į valo įvėrimo vietą, su ant ritelės rankenėlės užmautu storesnio kembriko gabaliuku, kad lengviau būtų pirštams sugraibyti. Sveria 14,3 g, tad pas tave daugmaž viskas ;uolrait
O galima tą 14,3g "įnešti į studiją" :-D viešam pasiveiziejimui, kad ne tik pirštams, bet ir akioms būt lengviau sucgraibyt ;-)
 #452868   Rapolas
 28 Vas 2013 08:48
:gutgut Ačiū, akims iš karto lengviau pasidarė ;-)
 #452886   dainiuška
 28 Vas 2013 10:13
Rapolas rašė::gutgut Ačiū, akims iš karto lengviau pasidarė ;-)
Čia nėra kažkokia panacėja - tiesiog taip aš darau :roll: Kitas gali į valo "išėjimą" neklijuoti vamzdelio, gali jo netvirtinti prie viršūnėlės, gali naudoti plonesnę viršūnėlę, gali ant ritelės nedėti papildomo kembriko - tuomet svoris nesiektų turbūt ir 10 g. Čia kaip kam patogiau ;uolrait Ir aplamai, jeigu varžybose negaudot - kam jums to lengvinimo? :) Balalaikai įstrigus sniege nutruks valas - užsirišit iš naujo, juk laikas nespaudžia :)
 #452906   Rapolas
 28 Vas 2013 10:50
dainiuška rašė: Čia kaip kam patogiau ;uolrait Ir aplamai, jeigu varžybose negaudot - kam jums to lengvinimo? :) Balalaikai įstrigus sniege nutruks valas - užsirišit iš naujo, juk laikas nespaudžia :)
Man tik šiaip įdomu pasirodė, o ir pats pasigaminimo procesas gal šiek-tiek suintrigavo..
O lengvinimas - tai čia tik "sportininkams" galvoji yra naudingas ar panacėja jiems kokia nors. Vat su šampano kamščiu neseniai žiūrėjau siužetą kaip gaudo (be matyliaus), tai man rods, ten dar lengvesnė ale "balalaika" :-D
 #453045   dainiuška
 28 Vas 2013 17:23
Rapolas rašė: Vat su šampano kamščiu neseniai žiūrėjau siužetą kaip gaudo (be matyliaus), tai man rods, ten dar lengvesnė ale "balalaika" :-D
Taip, esu matęs tokią. Tačiau yra vienas labai didelis minusas - kadangi valas ant kamščio yra atviras, jis greitai gali apšalti gavęs drėgmės ir bus bėda. Balalaika šiuo atveju pranašesnė yra, nes valas paslėptas.
 #453065   Dziedas
 28 Vas 2013 18:32
Tikrai gražai atrodo balalaikos...ir tiek. Manau ,kad jos netvirtos jau.....Ir ..pasveriau savo,ne drožta,23gr. 10 gr. ne tiek ir daug,nebent nauduojant labai plonus valus.Pvz. 0,05. Ir dar .Gal kas pardoda išlengvyntos?
 #453131   HIPIS
 28 Vas 2013 21:04
Naudoju ,,kamstines-sampanines,, Šerbakovines...tikrai valas neapsala, nes ji visada laikai tarp pirstu ar delne..Sausas jis, siltas..
 #453230   dainiuška
 01 Kov 2013 09:43
Dzedas rašė: ... Manau ,kad jos netvirtos jau.....Ir ..pasveriau savo,ne drožta,23gr. 10 gr. ne tiek ir daug,nebent nauduojant labai plonus valus.Pvz. 0,05. Ir dar .Gal kas pardoda išlengvyntos?
Taip, tvirtumas tikrai nukenčia - tai natūralu, juk suploninamos visos vietos. Ypatingai reikia atsargiai mesti ant gryno ledo - tuomet būna ir skilimų, ir trupėjimų.
10 g, kai reikia balalaiką ištraukti iš pusnies, yra daug. Valai naudojami ploni - juk kalba eina apie varžybas.
Kas parduoda - nežinau. Galbūt kitam sezonui pats būsiu kažkiek paruošęs - galėsiu "pafundyti".
HIPIS rašė:Naudoju ,,kamstines-sampanines,, Šerbakovines...tikrai valas neapsala, nes ji visada laikai tarp pirstu ar delne..Sausas jis, siltas..


Po teisybei, nesu jos rankose laikęs :oops: Tai turbūt bus taip, kaip sakai - valas gaus delno šilumos ir neapšals. Tačiau dar vienas neigiamas dalykas - valas gali būti žymiai lengviau pažeidžiamas nei tas, kuris būna balalaikos viduje. Ir kaip su valo nuvyniojimu, jeigu kartais užkimba koks bonusiukas?
 #455379   timocha
 09 Kov 2013 11:22
teko išbandyt koto lengvintas, visai padoriai padarytos :gutgut tik kaina kandžiojasi, bet kadangi pirkau uz imones lesas, kaip lauktuves tekejam tai ir sau 4 pasilikau :-D
 #455399   hipy
 09 Kov 2013 12:54
dainiuška rašė:Ir kaip su valo nuvyniojimu, jeigu kartais užkimba koks bonusiukas?
ten valas pritaikomas pagal virsuneles lankstuma ir uzkibus bonusui virsunele ant tiek susilenkia, kad valas nuo "korkes" pats nuslysta
 #455638   SauliusM
 10 Kov 2013 12:06
ne, nu jus mane biskiuka stebinat su tuom balalaiku lengvinimu.
dabar va prisiminiau, senais laikais pludinem is balanu va tokias meskerikes drozdavomes:
Paveikslėlis
viena turiu issaugojes, tai dabar uzmeciau ant svarstykliu tai viso labo 13gr
bet ten dar yra mesos kokius 5gr nudrozt kaip nieko. tai butu 8 gr meskerele. :lol:
 #455690   dainiuška
 10 Kov 2013 14:43
Tai aš ir sakau - kam to lengvinimo, jeigu nedalyvauji varžybose, kur pusnyje užstrigus balalaikai nutrūkęs valas atima brangias sekundes? Nebūtina "vaikytis" sportininkus - eilinėje žūklėje be to puikiausiai galima išsiversti.
 #455697   SauliusM
 10 Kov 2013 14:58
dabar pasisveriau savo megiamiausia suomiska TEHO marmyskine meskeryte. sveria visus 22 gramus... bet nekeisciau as anos i jokias islengvintas balalaikas. vat tik gaila, kad anu Lietuvoj buvo pardavime tik labai trumpa laikotarpi ir tik gal 10 metu atgal. o paskui prasidejo tik ju kinietiskos poddelkos nuo kuriu kokybes vemt vercia.
beje, is kur imi stiklo pluosto galiukus savo balalaikom?
 #460957   Rapalas
 26 Kov 2013 13:20
Bandėte kasnors kote parduodamas balalaikas ranku darbo po 50-60 litu? Kur valdo gamybos yra? Kokie atsiliepimai? Kažkaip labai daug pinigų atrodo už balalaika.
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 15
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė