Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Tema, kurioje norintys gali pristatyti savo žvejybinius klubus
 #181360   Diaboliq
 27 Kov 2010 09:59
Pirmiausiai noriu pasidžiaugti, kad galu gale žemaičiai ir aukštaičiai susėdo prie bendro derybų stalo ir nusprendė susijungti į vieną sportinės žūklės organizaciją - Lietuvos spiningautojų lygą.

Iki šiol Lietuvoje vykdavo Lietuvos spiningautojų asociacijos spiningavimo čempionatai ir pastaruosius du metus alternatyvų spiningavimo čempionatą rengdavo Žemaitijos spiningautojų asociacija. Lietuva yra per maža šalis, kad turėtų du lygiaverčius čempionatus, o čempionato tikslas yra išaiškinti ne stipriausius žemaičius, dzūkus ar aukštaičius, o stipriausius lietuvius, kurie galės deramai atstovauti Lietuvos rinktinę Pasaulio spiningavimo čempionate.

Šių metų vasario 27d. įvyko žūklės klubų susirinkimas, kuriame buvo renkami naujos lygos vadovai, aptartas būsimų varžybų formatas, derinamos taisyklės ir kiti svarbūs klausimai. Lietuvos spiningautojų lygos pirmininku buvo išrinktas Janas Prialgauskas ("Kurėnas", Klaipėda). Pirmininko pavaduotojais buvo išrinkti Emilis Muliuolis ("Ant bangos", Vilnius) bei Rimas Višinskas ("Pukys", Jurbarkas"). Taip pat buvo nutarta, kad oficiali naujos lygos interneto svetainė taps www.ant-bangos.lt Artimiausiu metu svetainėje bus sukurta atskira rubrika, skirta LSL, kur bus visa informacija apie varžybose dalyvausiančius klubus, jų narius ir t.t. ir pan.

Daugiausiai diskusijų kilo dėl varžybų taisyklių, nes abiejų iki šiol veikusių organizacijų taisyklės skyrėsi kardinaliai.

Iki galutinių LSL (Lietuvos Spiningautojų Lygos) taisyklių suderinimo liko vienas nedidelis žingsnis. Pagrindinis nuomonių išsiskyrimas yra dėl komandinio ir klubinio varžybų modelio taikymo šių metų varžybose.

Trumpai apie kiekvieną:

Komandinio modelio esmė, kad kiekvienas klubas gali išstatyti kiek nori komandų sudarytų iš keturių žmonių. Tokios keturių žmonių komandos varžosi tarpusavyje tiek etapuose tiek ir galutinėje viso sezono įskaitoje (LSA buvusioje Lietuvos Spiningautojų Asociacijoj ir daugumoje varžybų įprastas modelis)

Klubinio modelio esmė, kad kiekvienas klubas gali išstatyti kiek nori dalyvių varžybose, bet klubiniam reitingui skaičiuojami geriausi 4-ių klubo narių pasirodymai tiek etape, tiek ir galutinėje įskaitoje (Žemaitijos Spiningautojų Asociacijoje pernai taikytas varžybų modelis)

Prieš palaikant vieną ar kitą varžybų modelį siūlome perskaityti klubo "ANT BANGOS" motyvus bei argumentus dėl būsimų varžybų formato. Taip pat kontraargumentus, kuriuos išreiškė klubai: "Gelmės Valdovas", „Ešerys", „Utenis", „Soliaris", „Auksinis Starkis", „Auksinė žuvelė" ir „Versa".

http://www.ant-bangos.lt/naujienos/perm ... ngeje.html
 #181361   Diaboliq
 27 Kov 2010 10:00
Varžybų tvarkaraštis:
2010.05.22-23 Lietuvos spiningautojų lygos I etapas, Šiaulių raj., Rekyvos ež.
2010.06.12-13 Lietuvos spiningautojų lygos II etapas, Zarasų raj., Avilio ež.
2010.07.24-25 Lietuvos spiningautojų lygos III etapas/Lietuvos čempionatas Daugų ež., Alytaus raj. [organizatoriai "Ant bangos"]
2010.08.21-22 Lietuvos spiningautojų lygos IV etapas Tauragės raj., Balskų užt.
2010.09.18-19 Lietuvos spiningautojų lygos V etapas Telšių raj., Lūksto ež.
 #182784   Diaboliq
 31 Kov 2010 19:58
Jau paskelbtos LSL taisykles:

ORGANIZACINIAI KLAUSIMAI



1. Lietuvos spiningautojų lygos (toliau LSL) čempionatas vykdomas penkiais etapais. Etapų vietą ir laiką nustato LSL.

2. Varžybų etapus LSL pavedimu organizuoja ir vykdo LSL nariai (klubai).

3. Varžybų etapai vykdomi dviem turais . Vieno turo trukmė - 6 val.

4. Varžybų etapas gali būti vykdomas tiek stovinčiame , tiek ir tekančiame vandenyje , tiek nuo kranto, tiek ir iš plaukiojimo priemonių .

5. Varžybų organizatoriai (klubas) privalo :
- pasirinkti etapui tinkamą vandens telkinį ( jei bus gaudoma iš valčių , vienam dalyviui turi tekti ne mažiau kaip 1 ha vandens ploto ; jei nuo kranto ne mažiau kaip 100 m kranto linijos ) .
- pranešti dalyviams apie etapo starto vietą (žemėlapio nuoroda) ir laiką ne vėliau kaip prieš 30 dienų iki etapo pradžios .
- suderinti etapo vietą ir laiką su žuvų išteklių departamentu arba jo regioniniu padaliniu , kur jų nėra - su atitinkamo rajono aplinkos apsaugos agentūra bei telkinio valdytoju arba su nuomininku (išnuomotuose telkiniuose) .
- suorganizuoti ne mažesnę kaip 3 teisėjų brigadą , bei sudaryti sąlygas teisėjams stebėti varžybas (parūpinti valtis, žiūronus, radijo ryšio priemones ir kt.) .

- keturi klubai (rotacijos pagrindu) į LSL etapą privalo atsivežti po vieną teisėją (viso 4) su visa reikalinga ekipuote (valtimi, žiūronais, radijo ryšio priemonėmis ir kt.). Klubui, neturinčiam teisėjo, komandiniai rezultatai nebus skaičiuojami.

- teisėjų kolegijos sudėtis - vienas vyr,. teisėjas (skiria LSL), ne mažiau kaip trys klubo (etapo organizatoriaus) teisėjai ir keturi teisėjai iš kitų klubų (rotacijos pagrindu).
- pranešti apie nakvynės sąlygas .
- pasirūpinti ,kad varžybų metu vandens telkinyje ar žvejojamame ruože būtų kuo mažiau nedalyvaujančių varžybose meškeriotojų .
- vesti varžybas : pasirūpinti sektorių žymėjimu, burtų traukimu , dalyvių startu, žuvies svėrimu ir pan.

- pasirūpinti apsauga, tualetais, šiukšlių konteineriais .

- po varžybų išduoti kiekvienam klubui ar atsiųsti elektroniniu paštu varžybų rezultatų protokolus.



KAPITONŲ SUSIRINKIMAS



6. Jis yra informacinio pobūdžio ir turi vykti prieš varžybas:

- komandų - dalyvių patikrinimas.

- įvairi informacija apie varžybų pravedimą.

Informaciniame kapitonų ir atstovų susirinkime rekomenduojama teisėjų dalyvavimas. Jei susirinkime nedalyvauja kurios nors komandos kapitonas arba atstovas, LSL prezidentas arba jo atstovas traukia burtus už nedalyvaujančiuosius, jei to reikia.





BENDROS ŽINIOS



7. Komandų kapitonai kiekvienam sportininkui gauna korteles, ant kurių yra tik LSL patvirtinti užrašai. Dalyvio kortelėje turi būti dalyvio nuotrauka, jo vardas, pavardė, gimimo data ir dalyvio numeris. Be dalyvio kortelės žuvis svėrimui nepriimama. Kortelė galioja viso čempionato metu.

Varžybų zonoje turi būti ne mažiau kaip vienas organizatorių teisėjas valtyje, ir visi keturi klubų teisėjai. Teisėjai privalo gerai žinoti varžybų taisykles. Teisėjų PMR radijo ryšio kanalas yra 1.

8. Dalyviai turi laikytis Lietuvos mėgėjiškos žūklės taisyklių, susijusių su saugomomis žuvimis, jų dydžiais ir pan. Šie duomenys turi būti skelbiami kapitonų ir atstovų susirinkimų metu, apie juos informuojant sportininkus.

9. Varžybos vyksta tiek individualioje, tiek ir komandinėje įskaitoje.

10. Varžybos vyksta dviem turais; tuo atveju, jei atsiranda nenumatytų aplinkybių (pvz., audra), turas laikomas įvykusiu, jei jo trukmė viršijo 2 valandas.

11. Kiekvienas dalyvis privalo laikytis varžybų taisyklių. Pirmumo teisę į žvejybos vietą turi greičiausiai išmetęs inkarą dalyvis.

12. Žuvis rekomenduojama gaudyti jų nenužudant . Kiekvienas varžybų dalyvis turi stengtis išlaikyti žuvį gyvą, t.y. naudoti aeratorius, izotermines talpas, sietelius ir kt. priemones . Dalyvis, sugavęs didelę žuvį, gali informuoti teisėjus, kurie pasvėrę ir nufotografavę laimikį, jį paleidžia. Šį faktą fiksuoja ne mažiau kaip 2 teisėjai .

13. Bet koks pašaras žuvims draudžiamas. Leidžiami tik atraktantai ir aliejus, kurie gali būti uždedami ant masalo.

14. Varžybų dalyviai turi mokėti irkluoti ir plaukti.

15. Leidžiama naudotis echolotais ir GPS navigatoriais bei ryšio priemonėmis.

16. Traukdami žuvį, sportininkai gali naudotis graibštu. Šiam tikslui naudoti kablį - draudžiama. Graibštu gali naudotis tik patys sportininkai.

17. Varžybų dalyviai turi žinoti Lietuvos navigacinius reikalavimus ir taisykles bei žvejybos taisykles. Priklausomai nuo valčių tipo, motoristai turi turėti valčių vairavimo teises. Prieš kiekvieną nusileidimą į vandenį tikrinama valties vairavimo teisių licenzija.

18. Žūklės zonos, o taip pat starto ir valčių finišo zonos (uždarytos žvejybai), privalo būti pažymėtos. Sportininkai turi turėti galimybę plaukioti ir žvejoti po visą žvejybos akvatoriją. Starto ir finišo zonų žymėjimu pasirūpina etapo organizatoriai .

19. Plaukiant valtimi su vidaus degimo varikliu būtinos gelbėjimosi liemenės; jas privalu vilkėti esant nepalankioms oro sąlygoms (lietus, vėjas). Žūklės proceso metu naudotis vidaus degimo varikliu draudžiama arčiau kaip 50 metrų iki greta esančio dalyvio (tokiu atveju leidžiama naudotis tik elektriniu varikliu).

20. Distancija tarp dviejų artimiausių valčių žūklės metu turi būti ne mažiau kaip 30 metrų. Tuo atveju, kai kita valtis artėja prie sportininko, žvejojančio siauroje vietoje, ji turi praplaukti lėtai, netrukdydama.

21. Keičiant žūklės vietą, masalas turi būti ištrauktas iš vandens, žūklė velkiaujant draudžiama. Buksyruoti valtis, taip pat joms susiglausti (susiplaukti), draudžiama.

22. Draudžiamas vertikalus blizgiavimas.

23. Gaudant nuo kranto, įbristi galima tik tada, jei tai leidžia organizatoriai. Apie tai turi būti informuota iš anksto. Gaudant iš valčių, į krantą išlipti galima tik leidus teisėjui .

24. Iš valčių galima gaudyti tiek užsiinkaravus ,tiek ir dreifuojant .

25. Draudžiama gaudyti iš neregistruotų , ir neturinčių ant borto aiškaus numerio plaukiojimo priemonių, taip pat neturint gelbėjimo liemenės . Valtis, kurių keliamojo galia mažiau 250 kg, registruoti nereikia.

26. Leidžiama naudotis tik dirbtiniais masalais (muselės ir vandens lervų imitacija draudžiama). Žvejojant leidžiama minkštam masalui naudoti tik kabliukus su svareliu galvos dalyje. Draudžiama naudoti bet kokius svarelius ant valo, masalų sistemėles . Masalas gali turėti ne daugiau kaip tris vienšakius, dvišakius ar trišakius kabliukus. Galima naudoti nedaugiau kaip 1 dirbtinį masalą vienu metu.

27. Žuvis laikoma pagauta ir tada, kai ji atsitiktinai užkimba ne už burnos.

28. Valtys, pavėlavusios į startą, turi teisę į žūklę, bet finišo laikas jiems nekeičiamas. Starto zona privalo būti aiškiai pažymėta, ir jos ribos turi būti praneštos varžybų dalyviams. Starto zonoje kiekvienam klubui pažymimos 10 metrų pločio ribos. 15 min. iki varžybų pradžios duodamas garsinis signalas pasiruošti startui. Visi dalyviai išsirikiuoja vandenyje ir užsiinkaruoja. Teisėjai turi teisę pasirinktinai arba burtų keliu patikrinti startui paruoštas valtis ir jų turinį. Antrasis signalas reiškia varžybų pradžią: valtys gali išplaukti į žūklės vietą, po vieną valtį iš kiekvieno klubo kas 10 - 15 sekundžių. Trečiasis signalas reiškia varžybų pabaigą: valtys turi būti starto - finišo zonoje.

Varžybas organizuojantis klubas gali nustatyti ir kitokią starto bei finišo tvarką.

29. Pavėlavus į finišą dalyvio rezultatai anuliuojami.

30. Valtys gali judėti vidaus degimo bei elektrinių variklių pagalba, tačiau bet kokiu atveju turi laikytis Lietuvos vidaus vandenų laivybos taisyklių ir saugumo normų.

31. Valtys turi turėti įrengimus, atitinkančius Lietuvos vidaus vandenų laivybos taisykles. Be šitų įrengimų valtys neturi teisės išplaukti į akvatoriją.

32. Kiekviena valtis turi ateiti į pagalbą kitai, jeigu iškiltų sunkumų, (apsivertė, skęsta ir pan.)

33. Tyčinis žuvies kabliavimas draudžiamas.

34. Sportininkai turi teisę pasiruošti įvairų spiningų kiekį , bet gaudyti gali tik vienu. Žūklės metu spiningas būtinai turi būti rankose. Spiningo ilgis neribojamas.

35. Dalyviams neleidžiama naudotis pašaline pagalba.

36. Užskaitomos žuvys, atitinkančios Lietuvos mėgėjiškos žūklės taisyklių numatytus dydžio reikalavimus, bei neįtrauktos į draudžiamų gaudyti žuvų sąrašą. Įskaitinės LSL varžybų žuvys ir jų dydžio apribojimai:

Lydeka - 45 cm

Šamas - 75 cm

Salatis - 52 cm

Starkis - 46 cm


Placiau:
http://www.ant-bangos.lt/naujienos/liet ... ykles.html

Ešerys - 15 cm
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė