Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Šalia žūklės...
 #934   tuomahaukas
 26 Vas 2006 20:56
Aukštaitis rašo :
Manau,kad visi turime kažkokį tai dar vieną ar net kelius hobius be žvejybos.
Todėl siūlau ir padiskutuoti.
Mano antras hobis,kuris faktiškai lygus žvejybai,tai fotografuoti viską ką galima sutikti gamtoje.Šiuo metu ko gero lengviausia tykoti paukščių prie lesyklų,tai kaime tuo ir naudojuosi.Kartais tenka po 4 val nejudant prasėdėti ant kėdės,kol sulauki kokio tinkamo momento.Kaip taisyklė padarau apie 200 kadrų,bet tik kokius 10 iš jų pasilieku.Šiam momentui jau visus paukščius kurie lankosi lesykloje turiu “nušovęs” tai darosi nebeįdomu vienoje vietoje sėdėti. Pradėjau naudoti kitą taktiką – ilgą pasivaikščiojimą po miškus.Aišku ten žymiai sunkiau nufotografuoti kokį nors gyvį,bet ir maloniau kai sugebi prie jo kuo arčiau prislinkti.
Dar dalyvauju mėgėjiškame ornitologų žaidime,kur reikia registruoti visas pamatytas paukščių rūšis.šiam momentui iš 21 dalyvio esu 10.užregistravau 44 paukščių rūšis.kaip ne specui tai labai neblogai.kažkada galvojau,kad tiek rūšių nepažystu, o pasirodo tik žiemą tiek atpažinau .
Labai laukiu pavasario,kada išlys visokie vorai. Turėtų neblogai atrodyti,kai su makro funkcija nufotografuosiu.
Prieš pora dienų nusipirkau Vietnamo snaiperio aprangą.Tai yra maskuojantį tinklą. Reiks šapalaujant jį užsidėti....

 #942   Aukstaitis
 26 Vas 2006 21:21
''plot kiek supratau tai ši temykė skirta fotografijos mėgėjams :roll:
Todėl siūlau keistis informacija apie fotoaparatus ir viską kas susiję su fotografija.Kiek žinau ir daugiau forume yra mėgstančių pafotografuoti,todėl įdomu būtų išgirsti jų mintis apie naujausias technologijas ir pamatyti gražių foto ;-)
galėsim pakritikuoti vieni kitus :v-ar :'blud;/

 #946   Agis
 26 Vas 2006 21:31
Jus man pirma patarkit, kokia galima ysigyti muiline, kad nuotraukos normalios iseitu, butu nebrangi, bo yra galimybe pamesti ar paskandinti, ir autofokusavimas turetu normalu greiti.Olimpusu nesiulyti, apie juos turiu savo nuomone.
Taigi : Panasonik DMC-LZ2, Pentax Optio S55, ar Sony DSC-S90 :?: :roll:

 #972   Aukstaitis
 27 Vas 2006 10:12
O kodėl būtent šie fotoaparatai pakliuvo į pasirinkimą ? Kodėl nei vieno Canon nėra...

Kadangi pats turiu Panasonic DMC FZ 30,tai negaliu siūlyti pirkti tos pačios firmos.Būsiu apkaltintas Panasonic reklama.

Panasonic DMC – LZ2 pliusai :
Optinis priartinimas – 6x ( į skaitmeninį priartinimą siūlau iš viso nežiūrėti ).Kitų tavo pasirinktų fotoaparatų optinis priartinimas 3x ir 3x
Vienas iš pagrindinių pliusų tai ,kad yra stabilizavimo sistema.
Kaip man dar pliusas būtų tai ,kad makro fokusavimas yra 5cm.
Panasonike greitas fotografavimas – 3/2 kadro per sekunde , Sony tik 0.7 kadro per sekundę,penkių nuotraukų serijoje. Bent jau man tai 3 kadrų serija pati priimtiniausia ( nors turiu ir 5 kadrų seriją ).
Nežinau kaip kam, bet aš kažkodėl prisirišęs prie SD kortelių. Sony jos netinka.
Kiek teko klausinėti,tai Panasonic optika tikrai aukštos kokybės.

Panasonic minusai :
LSD ekranas mažesnis nei kitų dviejų fotoaparatų ( nors gal tai ir pliusas,mažiau energijos suvartos )
Kažkodėl nėra įkroviklio komplekte.
Nežinau kaip šitame modelyje, bet DMC FF 30 tikrai triukšmauja.

Siūlau nueiti į Avitelos diskusijas ir ten pasiskaitinėti.Labai daug diskusijų apie fotoaparatus ir kiek supratau diskusijų adminas iš Klaipėdos.

 #974   Agis
 27 Vas 2006 10:41
Tai vat mane labiausia ir vilioja optinis pritraukimas ir stabilizavimo sistema, nu bet jis reikalauja gana dideles kisenes :lol:

 #981   Aukstaitis
 27 Vas 2006 10:53
Stabilizavimas tikrai geras dalykas,bet ir jis mažai gelbėja kai iki galo optiką atsuki :-D Tada tik stovas gelbsti :gutgut

Šiaip teko bendrauti kas turi Panasonic FZ 20 ir FZ 25, tai labai patenkinti ir džiaugiasi ''plot
Aš savo FZ 30 dar niekaip neištestuoju normaliai,nes saulė nemyli manęs 'viarkt o prie prasto apšvietimo jis mėgsta patriūkšmauti ;-)

 #985   Agis
 27 Vas 2006 11:09
Aukstaiciui : As gi apie muilines sneku, jeigu reiketu normalesnio ieskoti, tai gal pradeciau dairytis ir i FZ 20, FZ025 :lol: Muny turi tilpti i kisenike, butu greitas, vaizdas ir pro langely butu galimas ziureti, pigus... nu trumpai maloni muilinuke :lol:

 #994   tuomahaukas
 27 Vas 2006 11:33
A tai jei aš į "olympus" dairausi- tai visai durnas esu ?
Planuoju kažkur iki 700 LT skirti fotikui ir nžn. ką rinktis :roll:

 #996   Agis
 27 Vas 2006 11:48
Nieko blogo as apie juos nezinau, nebent kad energijos daug valgo, cia kaip toj reklamoj "Juk negali saves apgauti...." :lol: :lol: :lol:

 #999   Gedasas
 27 Vas 2006 12:27
Agis rašė: Taigi : Panasonik DMC-LZ2, Pentax Optio S55, ar Sony DSC-S90 :?: :roll:
aš turiu Sony DSC-90...
kaina jo dabar apie 800-850 lt, nieko ypatingo jame nėra, didelių minusų irgi nėra, apart kad kartais pasigendu kadro stabilizatoriaus, bet reikia tiesiog išmokt su juo fotkint..., šiaip jei užtokią sumą reikėtų pirkt kitą fotiką, tai rinkčiausi gal būt tą pati DSC-90..., nes turi ir pliusų: didelis monitorius, filmavimo kokybė gan nebloga, ypač jei įdėta 256 mb atminties kortelė.., pas mane dabar įdėta 128 mb, išeina 65 nuotraukos, tikrai užtenka bet kokiam renginiui prifotkint šitiek kadrų, be to gali ištrint nevykusias nuotraukas ir fotkint toliau...
Jei pirkt rimtesnį fotiką, tai aišku kainuos ir gi gerokai daugiau, todėl apsispresk km ir kur naudosi...

 #1001   Aukstaitis
 27 Vas 2006 12:37
Dėl visų filmavimo galimybių tai aš labai skeptiškai į tuos reikalus žiūriu.
Jei fotoaparatas, tai jis turi fotografuoti,jei filmuoti nori,tai pirk filmavimo kamerą.Niekada keli viename neatstos kokybės :roll: tai tik pretekstas nulupti daugiau pinigų '''bum

Iki 4-5 x zoomo tai dar galima ir be stabilizatoriaus apsieiti, bet su 12x zoomu,tai ir jis nebepadeda, reikia stovo :ruko

+ dabar net muilinėse stengiamasi prikišti kuo daugiau pixelių ir tuo pačiu pakelti kainą.Užtektų 4-5 milijonų per akis, o prideda 8 milijonus :e:e

 #1002   Gedasas
 27 Vas 2006 12:45
Aukstaitis rašė: + dabar net muilinėse stengiamasi prikišti kuo daugiau pixelių ir tuo pačiu pakelti kainą.Užtektų 4-5 milijonų per akis, o prideda 8 milijonus :e:e
dėl filmavimo sutinku, kokybė šiaip sau, bet patenkinama, nes būna, kad nuotraukos negelbėja, o reikia nufilmuot visą trumpą kažkokį siužetą...

Sony DSC-90 turi 4,2 megapikselių ir jų tikrai per akis...., jei nuotraukos nemažint, tai ji turi net 1,2 -1,8 MB dydį ir kokybė visai pusėtina, zoomas 3x optinis ir 3x skaitmenis... iš viso 6 kartus priartinimas, meniu yra kalbų pasirinkimas (yra rusų kalba) ...

 #1003   Aukstaitis
 27 Vas 2006 12:49
šiaip tai skaitmeninis zoomas yra didžiausias :-vimt
nors ir minimumą jo naudoti iš karto kenčia fotografijos kokybė.Jis pas mane pastoviai išjungtas.

Kadangi pastoviai fotografuoju su 8 megapixseliais tai naudoju 12x zoomą,
yra galimybė prie 5 megapixselių padidinti optinį zoomą iki 15,1, o prie 3 megapixselių iki 19,1 x :shock:
bet prie tokio priartinimo net stovas nelabai padeda :lol:

 #1012   gio
 27 Vas 2006 13:53
stopudovai digitalinis zoomas - gaidys... uzvakar buvo draugelis pas mane sveciuose su canon 350 veidrodinuku. vo ten tai greitis. manasis fz30 kaip sraige priesh canon.

 #1015   Aukstaitis
 27 Vas 2006 14:07
Veidrodis dar ilgokai veidrodžiu ir liks,bet ir kainos jų :-ug

 #1024   gio
 27 Vas 2006 14:36
jooo, shtukele ant fz30 ir gausi veidrodi... nors karts nuo karto ir pasigailiu kad pagailejau tos shtukeles...

 #1026   Aukstaitis
 27 Vas 2006 14:42
gio rašė:jooo, shtukele ant fz30 ir gausi veidrodi... nors karts nuo karto ir pasigailiu kad pagailejau tos shtukeles...
Manau,kad turėtum veidroti,tada gailėtums,kad dar štukelės nepataupei ir dar "krūtesnio" nepirkai :donknow'
Aš neseniai kai pažiūrėjau koks maždaug tiktų mano "medžioklei" tai :superšokas ...be 7 000 Lt nei pro kur :-ug

 #1029   tuomahaukas
 27 Vas 2006 14:54
OK, nuimkite viena nuliuką nuo Aukstaicio svajonių fotiko ir parekomenduokite man variantą už 700- 800 Lt... ../;nzv

 #1053   gio
 27 Vas 2006 16:56
hmmmm... nezinau, muilinukiu nesiulau, nors turiu dar sony skaitmena, ale nesinaudoju jau, tik ofise kartais kam nors prireikia... ale galiu parekomenduot kazkuri 7 megapikseliu canon digital ixus (dar vienas biciulis toki prilaiko) muilinuke, ale nuotraukos tikrai grazios, o ir naudotis kad ishmokt kursus praeit turi, hehehe. nezinau, gaila, kiek kainuoja.
o shiaip siulau tris metus taupyt ir nusipirkt normalu fotika, nes bus labai gaila, kai teks kur nors ishlekt i tropikus, o ten su muilu ner kas veikt.

 #1106   pypkorius16
 27 Vas 2006 23:13
2 gio , neuuzsinesk smarkiai pries muilines, juk zmones klausia koks fotikas neblogas ir kad i kisene tilptu , ir nebaisu i ekete imerkt, o tu iskarto profine kilogramine technika siulai, o tropikose jauciu nebuvai jei taip kalbi. Pabandytum apsikarstes aparatura pusdeni palaipiot po kalvotas dziungles kai t=35-40 laipsniuku o oro dregme 95.. :twisted:
Pats turejau Pentaxa 33 , tik 3,2Mp bet buvo liuks
Dabar turiu Sony W-1 labai patenkintas (yra keli minusai)
Pazistamas dave palamdyt Pentaxa 55, Agis tokiu domisi, tai manau duociau 7balus is 10, spalvos neblogos bet truksta kontrasto, kompaktiskas bet gerai laikosi rankoj, filmavimu tai buvau nustebintas, rezultatai visai geri net ir ne muilinei , akumas atlaike apie 50 kadru su blikste :shock:

 #1118   Agis
 28 Vas 2006 00:40
Filmavimo funkcija man visai neaktuali, tam as turiu kamera.

 #1147   pypkorius16
 28 Vas 2006 10:25
Aplamai kiek skaiciau visokiu forumu =, apie fotiku pirkima , tai nuomoniu uuuuuuui, kiekvienas giria savo. Vienos nuomones nera. Kazka nusipirksi , palamdysi pora metuku ir ziuresi nauja jau turedamas savo nuomone kuo tau reikia :grin:

 #1153   tuomahaukas
 28 Vas 2006 11:20
Hm... štai "Computer Bild" žurnale (vasario mėn.) skaitmeninių fotoaparatų (kaina iki 1000 LT) testo rezultatai:

1- vieta: Sony DSC- S90 ( prizas už kokybę, 806 LT)
2- a vieta: Casio Exilim Zoom EX- Z110 (781 LT)
3- a vieta: Nikon Coolpix 5600 (814 LT)
4. Canon Powershot A520 (kainos ir kokybės santykio nugalėtojas: 726 LT).
5. HP Photosmart R717
6-7. Olympus FE- 120 (757 LT)
6-7. Samsung Digimax A55W (844 LT)
8. Pentax Optio 60 (684 LT).

Pagal kokybę 1- 2 vietos įvertinamos pakankama, visos likusios: patenkinama.

 #1164   Agis
 28 Vas 2006 11:57
Tai tipo Panasonikas visai netraukia link geros vietos :roll: O mane taip traukia tie 6 kartai optinio pritraukimo ir makrofunkcija :roll:

 #1172   tuomahaukas
 28 Vas 2006 12:12
Na, Agi, čia "Computer Bild Lietuva" nuomonė juk ;-)
Pas uošvį (jis fotografas) kai žurnalus specializuotus pasiskaitau- oj kaip kitaip viskas :lol:
Anksčiau manau kad teisingos mintys buvo išsakytos kad nafig muilines 8 mln. pikseliu prikimsinėt ? Reklaminiai triukai ir tiek. Objektyvai kaip musės špygutė, o skiedžia visai kitokiais kampais :roll:
Jei ruošies tą daiktą kišeniuj nešioti ir laiks nuo laiko papleškinti, gal ir neverta labai sukti galvos ? Bile kad valdymas aiškus būtų ir fotkintų normaliai. Toliau, "paaugus ir užsikabinus" - visai kitokie poreikiai prasideda. Svarbu visiško barachlo nenusipirkti ir neužsikabinėti ant tokių durnysčių kaip skaitmeninis priartinimas ar pan. panašaus bereikalingo brudo, už kurį pinigus mokėsi kaip papildomą pribumbasą, o reikalingas jis tau bus kaip šuniai penkta koja :roll:

 #1175   Agis
 28 Vas 2006 12:22
As vot ir nezadu uzsikabinti(tai jau senoje praeityje, kol dar skaitmeniniu nebuvo), bet yra tas durnas noras noreti kuo geresnio uz mazesne kaina.Praktiskai jau beveik apsisprendziau, dabar reiktu pereit per pardes ir pamieruot kaip jie lenda i kisene ir ciupinejasi. :lol: Be to kaip pasiziurejau, bent internetineje prekyboje, tai kainu skirtumas tu paciu modeliu siekia vos ne iki simto lietuvisku :roll:

 #1218   gio
 28 Vas 2006 16:40
nu, jei jau rimtai tai rimtai:
http://www.dprewiew.com/

beje, del tropiku, buvau tik subtropiniam klimate, buvau ir kur dar shilchiau, bet paskutiniu metu nemachiau uzsieniechio su mini muiline. Jei nori kad keliones ispudziai uzsiliktu ne tik galvoje, reikes ir gero aparato. o geras aparatas dabar net kilogramo nesveria, nemanau kad tai sudarys kazkokia problema, juo labiau, kad i kuprine sixpack'a alaus isimetam, o jei alu geriam - distrofija nekankina. Pirmieji i Everesta uzkope alpinistai tikrai dar neturejo cigarechiu pakelio dydzio fotiku, ale nuotrauku parsiveze :lol:

 #1357   pypkorius16
 01 Kov 2006 21:02
To gio
Matai cia asmeninis poziuris kam ko reikia.
As manau kad 90% fotografojanciu pasitenkina max 15x20 atspaudu fotoatelje, arba perziura max 17" monitoriuje, o siam reikalui pilnai uztenka 5 Mpx.
As asmeniskai spausdinu A4 formata Canon i250 (180 g poperius) ir istatyta i remeli po stiklu ne specai negali atskirti nuo atelje darbo.
Paskutinei kelionei taupumo sumetimais isbandziau resize tiesiai fotike.
Fotkini 5 Mpx , resize 3 mpx arba dar maziau, mamose vel resize i 5 mpx.
Taip i 1 Gb sukisau apie 800 nuotrauku.
Kokybe prarandama labi nezymiai, 17" LCD visiskai nesijaucia, padidinus 400% pradeda jaustis kvadratu skirtumas

 #1820   Agis
 06 Kov 2006 10:35
Pasiziurejus is arciau, akys pradejo krypti Canon PowerShot 520 arba 521.Trumpai pasakius tai mazas fotoaparatas su pilnu rankiniu valdymu.Plius yra autofokusavimo apsvietimas, kas leidzia suveikti automatikai net ir prie blogo apsvietimo, antras pliusas greitis su isjungtu ekranu iki 8 kadru per sekunde, tai manau aktualu zvejojant :lol: arba fotografuojant judanty objekta.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 12
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė