Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Šalia žūklės...
 #25   Gedasas
 22 Vas 2006 22:10
daug medžiotojų yra žvejai ir daug žvejų yra medžiotojai, todėl manau, kad čia bus apie ką pakalbėt .

 #715   alkanas
 24 Vas 2006 20:09
galim apie sunis ;-) nors pats nedaug zinau :grin:

 #897   Aukstaitis
 26 Vas 2006 16:03
Medžiotojai,man atrodo ,kad šituos paukščius galima medžioti :roll:

Ant eglutės tupi jerubė,gaila,kad baigėsi fotiko akumas,būčiau prisėlynes daug arčiau :lol:

Paveikslėlis

 #910   Gedasas
 26 Vas 2006 18:14
Aukstaitis rašė:Medžiotojai,man atrodo ,kad šituos paukščius galima medžioti :roll:

Ant eglutės tupi jerubė,gaila,kad baigėsi fotiko akumas,būčiau prisėlynes daug arčiau :lol:
nors dzūkijoj jų ir nemažai, bet dėja jos uždraustos medžiot..., draudimas visai neseniai įsigaliojo......, gal prieš tris metus...

Anksčiau dažnas laimikis būdavo, ypač kai per šernų ar stirnų medžioklę tankiuose eglynuose ir bruzgynuose stovi sau ant numerio, o ji atskrenda ir nutupia ant eglės...., aš per savo gyvenimą vieną tik nušoviau..., gaila man jų..., o dabar iš vis su paukščių medžiokle ragas bus dėl to paukščių gripo....., jų skaičių reguliuos smulkieji plėšrūnai ;-)

 #913   Gerasdviratis
 26 Vas 2006 18:41
Aciu pora kart teko pabuvot medziokleje,kazkoks Panevezio burelis organizavo,tai paeme ir mane,mol gal patiks,sautuva gal nusipirksi.
Galiu pasakyt,kad zvejai,palyginus su medziotojais, yra visiski abstinentai.Ta kart buvo susaudyti visi buteliai,o kita karta buvo susaudytos net pirties vantos ir tazikai,beje,kitu dienu i vieninteli nusauta serna atsirado bene penki kandidatai,kurie nelabai atsimine kaip ten buvo,bet tvirtino,kad serna buten jie nusove.
Oi neturiu as tiek sveikatos ir netapau medziotoju.
As geriau i rybalka :aliukas

 #917   Gedasas
 26 Vas 2006 19:40
Gerasdviratis rašė: Oi neturiu as tiek sveikatos ir netapau medziotoju.
As geriau i rybalka :aliukas
:lol: :lol:

dabar biški prisilaiko..., ,nes GA kartais užvažiuoja, o po medžioklės tai samo saboj..., chebra net ir šautuvus pameta ir ryte neatsimena kur...., nuvažiuoja į mišką, kur paskutinį kart gėrė, tai ant šakos ir kabo, gerai, kad žiemą grybautojų nėra :twisted:

 #918   Donis
 26 Vas 2006 19:42
As vienasyki grybaudamas kazkokio medziotojo skrybele su plunksna buvau rades :lol:

 #922   tuomahaukas
 26 Vas 2006 20:20
Tai aš vienąkart ir visą "medžiotoją" buvau radęs :lol:

 #923   Gerasdviratis
 26 Vas 2006 20:25
Gedasas rašė:
Gerasdviratis rašė: Oi neturiu as tiek sveikatos ir netapau medziotoju.
As geriau i rybalka :aliukas
:lol: :lol:

dabar biški prisilaiko..., ,nes GA kartais užvažiuoja, o po medžioklės tai samo saboj..., chebra net ir šautuvus pameta ir ryte neatsimena kur...., nuvažiuoja į mišką, kur paskutinį kart gėrė, tai ant šakos ir kabo, gerai, kad žiemą grybautojų nėra :twisted:
A xyi znaiet,gal ir prilaiko,seniau cia buvo,bet tokio gerimo as neislaikau.Pagert zvejyboj uztenka elementarios pludines ,kur Superclean naudoja,o medzioklej vistiek strielba ir keli patronai reikalingi,a maz teks sauti.Kam sau tiek sunkumu pasidaryti. :roll:

 #939   Gedasas
 26 Vas 2006 21:08
Gerasdviratis rašė: medzioklej vistiek strielba ir keli patronai reikalingi,a maz teks sauti.Kam sau tiek sunkumu pasidaryti. :roll:
medžioklėj yra tokia patarlė..... "neišgersi - nepataikysi" :lol: bez etovo ni kak :!:

 #941   Donis
 26 Vas 2006 21:16
Vaziavom vienakart su draugeliu parvezti jo tevo is medziotoju sventes :lol: jo prisiziurejau,bez etovo ni kak :lol: :lol: :lol:

 #956   Gerasdviratis
 26 Vas 2006 22:53
Gedasas rašė:
Gerasdviratis rašė: medzioklej vistiek strielba ir keli patronai reikalingi,a maz teks sauti.Kam sau tiek sunkumu pasidaryti. :roll:
medžioklėj yra tokia patarlė..... "neišgersi - nepataikysi" :lol: bez etovo ni kak :!:
Vo todel ir nemedzioju.

 #957   Agis
 26 Vas 2006 23:03
Manau tikrai negalima visu medziotoju matuoti tik pagal tai ka pastebejau ar radau :lol: As esu rades ir zveju :lol: ir istisomis kompanijomis :lol: tai negi dabar mus visus galima priskirti tai radiniu rusiai :roll:

 #987   Skumbrotas
 27 Vas 2006 11:21
Auūūū, Gedasai, turiu tau porą klausimų dėl savo akiračio praplėtimo:
Pirma - kokie dabar turėtų būti santykiai tarp medžiotojų ir miško, kuriame jie medžioja, savininko? Ar jiems reikia atsiklausti leidimo, ar turi bent informuoti, ir t.t.?
Antra - ar šiuo metu dar legali medžioklė? Kažkotai kyla mintis, kad jau prasidėjo žvėrių vestuvės ir tokiu laiku jau nebemedžiojama :roll: .

 #998   Gedasas
 27 Vas 2006 12:19
Skumbrotas rašė:Auūūū, Gedasai, turiu tau porą klausimų dėl savo akiračio praplėtimo:
Pirma - kokie dabar turėtų būti santykiai tarp medžiotojų ir miško, kuriame jie medžioja, savininko? Ar jiems reikia atsiklausti leidimo, ar turi bent informuoti, ir t.t.?
Antra - ar šiuo metu dar legali medžioklė? Kažkotai kyla mintis, kad jau prasidėjo žvėrių vestuvės ir tokiu laiku jau nebemedžiojama :roll: .
Pirma...
dabar santykių su miško savininkais praktiškai nėra jokių, nes pas tuos savininkus yra nedideli miško ploteliai .. apie 5 -15 ha ir pagrinde pušynai (bent jau pas mus dzūkijoj), jei ir būtų pas savininką miške žvėrių, tai jokių problemų susitart su juo už tam tikrą mokestį..., nes papildomi pinigai niekam netrukdo
Antra ...
Medžioklė baigiasi kovo 1d., varyminės baigėsi vasario 15d., todėl dabar tik palaukiminės. Žvėrių vestuvės pvz šernų buvo gruodžio- sausio mėn., per jų vestuves medžioklė vykdoma..., po to oficiali (palaukiminė) medžioklė prasideda nuo gegužės 1d., bet dauguma medžioklės būrelių pradeda medžiokles nuo vasaros vidurio...

 #1010   Skumbrotas
 27 Vas 2006 13:48
Gedasa :arrow:
Ačiū už info. Klausiau todėl, kad vakar į pavakarę nulėkiau į savo mišką patikrinti ar kas su pjūklu nesidarbuoja. Ten radau keletą neseniai surestų bokštelių ir prie jų aikštelę su papiltomis avižomis. Žvėrių pėdų prie aikštelės - jomajo :/nu/n/x kiek :!: Kiek pažinau - tai ir šernų, ir stirnų, ir dar kažkokių stambesnių kanopų. Priminta ištisi takai iš visų pusių, o prie avižų tai išvis plotas sutryptas į ledą. :shock: . Todėl galvoju pasiklausiu medžioklių kaip ten su tais medžioklės laikais, ar nereik papjauti brakušom tų bokštelių kojas :!:
Reiks patykoti tų medžiotojų - galėtų nepasikiaulinti ir retkarčiais atmatuoti kokį sprindį šerno sprandinės :-D , bo anie besikasydami išvartė visus riboženklius :evil: .

 #1014   Gedasas
 27 Vas 2006 14:00
Skumbrotas rašė: Reiks patykoti tų medžiotojų - galėtų nepasikiaulinti ir retkarčiais atmatuoti kokį sprindį šerno sprandinės :-D , bo anie besikasydami išvartė visus riboženklius :evil: .
Dėl bokštelių ir šėryklų, tai nebūtinai tas daroma per medžioklės sezoną..., žvėrys maitinami ne dėl palaukiminės medžioklės, bet ir ką turėtų paėst ir į kitus plotus nepabėgtų, nes ten irgi juos maitina..., nes dažnai būna..., jei tik nepašeri, tai jie jau pas kaimynus sėdi ir jei ten jiems pastoviai maisto yra, tai žvėrys ten ir lieka...
Man neramu dėl tokių "valgyklų"...., jei pašert tai su saiku, bet kai teko pačiam matyt kokis didelės krūvos pašarų priversta :shock: , ten šernų burys vos ne mėnesį gali maitintis :lol: ..., blogybė tame, kad žvėrys gali atprast ieškot maisto.., o kam jiems ieškot, jei krūvos pašarinėse aikštelėse guli...., taip gali išsigimt žvėris ir jis nustos savarankiškai maitintis :!:

 #1016   Skumbrotas
 27 Vas 2006 14:15
Kad ten ta valgykla simbolinė, galima sakyti tik pabarstyta, aš zylėm daugiau lesalo paberiu :lol: . Gal tie medžiotojai dabar ir nešaudo, nes nepastebėjau kraujo ant sniego. O šėrykla tarpe tarp dviejų bokštelių, kokiu 50m atstumu tiek nuo vieno, tiek nuo kito.
Tame miške prasimuša trys šaltiniai - tai šernai vasarą prie jų įsirengia tokias galingas "purvo vonias", kad kiekviena sanatorija galėtų pavydėti :lol:

 #1127   VirTus
 28 Vas 2006 02:06
A vat tikrai idomu pasidare,ar medziotojai teisus,kai rencia bokstelius...seryklas ir visokius kitokius pribambasus privaciame miske :roll: ...reiks braliukui paskambyt...tas kaip misku"mentas"...viska isaiskins ;-)

 #1579   padsakas
 03 Kov 2006 11:38
VirTus rašė:A vat tikrai idomu pasidare,ar medziotojai teisus,kai rencia bokstelius...seryklas ir visokius kitokius pribambasus privaciame miske :roll: ...
kol kas ta planuojama pataisa neisigaliojo, taigi jei neesi uzdraudes (rastu kripesis) tai gali medziot. Del bokstelio staymu nematau bedos argi jie trukdo? Aisku jeigu tvarkingai pastatyti, o ne stelmuzes azuole isskaptuoti :) Del zveriu tai aplamai nelabai suprantu ko misku svaininkai rupinasi, zverys gi valstybei priklauso

 #1592   Skumbrotas
 03 Kov 2006 12:39
:arrow: pėdsakas
Dėl žvėrių - tai čia jau filosofinis klausimas. O dėl bokštelių - pavyzdžiui tiems dviem bokšteliams įrengti jie nupjovė mažiausiai 10 dvigubai nei ranka storesnių ąžuoliukų, tiesius, sveikus. Nemanau, kad jie juos atsivežė iš kažkur kitur. Ąžuolų pas mane nėra daug, tad ir tokia bezabrazija neatsiklausiant manes aš nesu patenkintas. Galėjo nusipjauti kokius alksnius, ne blin - būtinai reikėjo pjauti vertingiausius meddžius!

 #1614   Agis
 03 Kov 2006 13:25
Nu tai matosi, kad ne vieniem metams dare :lol:

 #2456   megejas
 12 Kov 2006 07:35
Skumbrotas rašė::arrow: pėdsakas
Dėl žvėrių - tai čia jau filosofinis klausimas. O dėl bokštelių - pavyzdžiui tiems dviem bokšteliams įrengti jie nupjovė mažiausiai 10 dvigubai nei ranka storesnių ąžuoliukų, tiesius, sveikus. Nemanau, kad jie juos atsivežė iš kažkur kitur. Ąžuolų pas mane nėra daug, tad ir tokia bezabrazija neatsiklausiant manes aš nesu patenkintas. Galėjo nusipjauti kokius alksnius, ne blin - būtinai reikėjo pjauti vertingiausius meddžius!
Siaip jau padorus zmones ir lauzui ir statiniams,kad ir boksteliui pasirenka sausa,nudziuvusi medi.Is nudziuvusios egles surestas bokstelis tarnauja ne vienus metus.
Gal kokie "dideli dedes" tavo miske medzioja [na,tokie,kaip is turto fondo buvo],kad taip izuliai elgiasi.Stebiuosi,kad aplamai ranka pakyla kirsti azuola tokiems reikalams :cry:

 #2578   mende
 13 Kov 2006 13:52
Skambutis į gelbėjimo tarnybą:
- Sveiki, aš medžiotojas, važiavau už miesto partrenkiau asilą... Ką man dabar daryti?
- Asilas stipriai nukentėjo?
- Jis nekruta, ant kelio kraujo klanas...
- Jūs sakėte, kad Jūs medžiotojas?
- Taip...
- Ar ginklas su Jumis?
- Taip, pasiėmęs...
- Nušaukite tada jį, kad nesikankintų!
Po kelių minučių vėl skambutis.
- Alio, tai vėl aš...
- Jūs nušovėte tą asilą?
- Ne - jis klūpi ant kelių, verkia ir siūlo man 300 eurų...
:twisted:

 #2731   padsakas
 15 Kov 2006 10:35
Skumbrotas rašė:Dël þvëriø - tai èia jau filosofinis klausimas.
O dël bokðteliø - nupjovë maþiausiai 10 dvigubai nei ranka storesniø àþuoliukø, tiesius, sveikus.
Del zveriu tai tikrai filosofija... kita vertus jeigu paziuret kas juos priziuri ir seria ... ;-)

Vat del tokiu veiksmu statant bokstelius tai pritariu - svolaciai. Tam reikalui puikiausiai eglaites nudziuve tinka ar kokia menkaverte mediena.

 #7179   Aukstaitis
 08 Geg 2006 16:19
Šūvio atstumu :shock: :lol:
Paveikslėlis

 #7184   Gedasas
 08 Geg 2006 18:46
šarnai žinojo, kad be šautuvo vaikštai, tai todėl taip arti prisileido .... :lol:

 #8736   tuomahaukas
 07 Bir 2006 10:23
Pigi medžioklė :devil:
"2006m. gegužės 19d. Vilniaus RAAD Švenčionių rajono agentūros aplinkos apsaugos inspektoriai bendradarbiaujant su Valstybės sienos apsaugos Vilniaus rinktinės pareigūnais Švenčionių rajone Pabradės seniūnijoje tarp Gaspariškių ir Adamavo kaimų sulaikė pilietį (A. J.), kuris medžiokliniu graištviniu šautuvu neteisėtai sumedžiojo du tetervinų patinus. Pažeidėjas nubaustas 750 Lt. administracine bauda, taip pat teks atlyginti 2126 Lt gamtai padarytą žalą.
Tetervinas-pelkių, pamiškių, retų mišrių miškų paukštis, nykstanti, biotopų keitimuisi bei antropogeniniams veiksniams jautri rūšis, įrašytas į raudonąją knygą."
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė