Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Šalia žūklės...
 #29932   lydekiukstis
 23 Bal 2007 21:07
Kadangi visi esame "pasinese" ant zuvu, tai labai puikus budas nuolat stebeti povandenini pasauli- isirengti namuose akvariuma, kuriame plaukiotu mums puikiai pazystamos LIETUVISKOS zuvys. Nieko pries egzotiskas zuveles neturiu, taciau man kur kas maloniau, kai namuose plaukioja lydekele ar saku raisgalyneje lindi samukas. Patirties sioje srityje jau turiu, galbut atsiras bendraminciu? :)

 #29947   Vegys
 24 Bal 2007 07:38
Laikiau :

- kuojyte. Nuobodi zuvis. Neydomi.
- karosiukas / karpiukas (tie, kurie pardavinejami kaip "zyvcas") - labai smagi zuvis. Juda pastoviai. Energingas, smagu ziuret.
- kujagalvis - grazi/egzotiska zuvis. Gaila - bet ir kvaila. Isibegejusi trenkesi i akvariumo stikla ir uzsimushe ... :(
- Slizys. Grazi / ydomi zuvis. Akvariume pasikasdavo po akmenimis. Kadangi akvariumas tada buvo prie miegamojo lovos - trugde miegot. Garsas nemazas buvo, kai jis kasasi po akmenukais. Teko vargseli vezht atgal i Neri.

Tiek is lietuvisku zuvu laikymo. Seniau akvariumas buvo be dangcio, tai vienas karpiukas ir kuoja issoke numiro :( Kita karpiuka (ar tai karosiuka) kai keiciau akvariuma (ir jo nebenorejau) paleidau i ezera. Dabar lietuvisku zuvu nelaikau.

 #29949   Agis
 24 Bal 2007 08:01
Patikek, is cia besilankanciu forumieciu, kurie ne tik paskaitineja, bet ir apraso savo zvejybas, tikriausia du trecdaliai turi akvariumus ir ta liga :lol: jau beveik nusilpusi, bet visa tai laikoma tik del gailescio ar nenorejimo pigiai parduoti ar atiduoti :oops: Nu bet gal atrasi bendraminciu, nors as ju ieskociau akvariumistu forumuose :roll:

 #29975   lydekiukstis
 24 Bal 2007 10:17
Na kaip cia pasakius...As ir nepamises del akvariumu labai, (ko nepasakyciau apie zukle) bet kazkaip malonu, pagalvojus apie zvejybos nuotykius, pazvelgti pro stikla :shock: ir pamatyti tenai zuvis, del kuriu pagavimo islieta daug prakaito :-ou-je Pasirodo tai gali buti net pelninga: nesenai vienas pons verslininkas pasiule 1000lt uz nediduka samuka :lol: Bet kadangi labai jau mandras pasirode( "as cia viska nupirkt galiu", toks stilius) tai liko su :!fig! :lol:

 #29982   Agis
 24 Bal 2007 11:28
As buciau i jo "mandruma" nekreipes demesio ir uz tuos gautus 1000 lietuvisku kokiu mandru piraniju nusipirkes :lol:

 #29985   lydekiukstis
 24 Bal 2007 11:46
Agi, kartais savimeile neleidzia buti sokdinamam... :lol: O siaip tai mane labiau domina tos zuvys, kuriu taip paprastai negausi. PVZ is praktikos: ta samiuka vos ne 2 vasaras gaudziau( kai nereikedavo seniau, tai pakliudavo) Arba unguriukas - begalo sunku gauti kokiu 20cm.Tokio nepagausi su meskere, o jei ir uzkibtu, kokia nauda, kabliukas giliai giliai... :cry: Patikek, malonu kai ateje i namus visi aikcioja is nuostabos, pamate retokas musu vandenu zuvis... :eek:

 #29989   Agis
 24 Bal 2007 11:56
Gal, taciau mano manymu musisku zuvu laikymas akvariume labiau panasus ne i laikyma, o i kankinima.Kambario temperaturoje vargsta samukas :roll: , kitas dalykas su egzotiskomis, anors nors uzsigime akvariumuose ir kaip sakyt prate prie +20, +25 laipsniu, na o cia gyvis, kuris tuno saltoje duobeje ir turi vargti ... neaa... Nu nebent saldytuva anoma esi pastates :lol: Vaikysteje, kai nesuprazdavau kodel gupijoms sulinio vanduo nepatinka ir anos krenta nuo sviezio vandens, kai parsivezdavau is Kapsuko turgaus, tai nusprendziau dygles laikyti.Anos irgi labai graziai atrode, kol isdvese nuo deguonies stygiaus.Vat tada ir nuejau i biblioteka, kur radau 1967 m. leidimo rusiska knyga :lol: O tada ir prasidejo mano pirmieji akvariumisto zingsniai :-D

 #29994   lydekiukstis
 24 Bal 2007 12:19
Vasara dedu ledo gabalu... :grin: O siaip tai nezinau...Beja tokie samukai labai retai tuno duobese. Paprastai glaudziausi po akmenimis pakranteje, kur patikek vanduo kakavos siltumo...(vasara) Kitas dalykas - atsibodo augint, gali ramia sazine paleisti i gimtaja stichija, nereikia galvoti kur cia dabar "iskisus" ta zuvelioka...( aisku ziema nepaleisi, nes iskart bus "batai")

 #30176   lydekiukstis
 25 Bal 2007 21:46
Idomiu nutikimu yra pasitaike, auginant zuveliokus :grin: Karta taip jau nutiko, jog akvariume plaukiojes apie 18 cm pugzlys, buvo ant dietos, kadangi del laiko stokos keleta dienu neisejo nupirkt kirminuku. Kartu ramiai plaukiojo ir burelis mailiuko...Zvilgt: viena diena nera poros zuvyciu, kita- istorija pasikartojo...Tik tada pamaciau, jog isdaigas krecia sis pasisiauselis :x Paragaves praktiskai negalejo sustot ir kirminukai negelbejo. Teko piktadari paleis i gimtaja stichija.

 #33337   Egidijus
 12 Bir 2007 08:31
Agis rašė:Gal, taciau mano manymu musisku zuvu laikymas akvariume labiau panasus ne i laikyma, o i kankinima.Kambario temperaturoje vargsta samukas :roll: ...
Nu nepasakyčiau, kad šamukas vargsta kambario temperatūroj... Gaila, nemoku nuotraukų įdėt, parodyčiau, koks jis pas mane suvargęs buvo :) Toks suvargęs, kad teko net paleist, bo ėdė tiek, kad labai greitai nebetilpo akvariume :). Arba Ispanijoj, irgi nuo suvargimo dėl karščio užauga toookie monstrai? Nu, manasis dar koncertus naktim keldavo, jei mailiaus įleisdavau.
Esu laikęs vėgėlikę (ir ne vieną). Labiausiai baiminaus, kad vasarą ji nugaiš, nes neės. Prisiskaitęs buvau apie „užmigimus“ vasarai :) Nežinau, kaip Nemune, pas mane akvariume ėdė ir vasarą, ir žiemą. Irgi išpampdavo kaip erkė nuo naktinių sliekų :)
Na, dar laikiau lydekiuką. Nusibodo šert gyva žuvim, tai sakau, įpratinsiu prie šaldytos. Išpjoviau file, pririšau prie siūlo už galo-sakau, kai griebs-nusitrauks ir suės. Griebt tai griebė, bet nenutrūko. Tai tas lydekiuks kai šuo-plaukia atbulas, lanku išsirietęs, ir dar purto galvą... Tik urzgimo negirdėt :) Paaugus vėl-teko vežt paleist.
Tik su šapalu liūdnai baigės. Tas šokinėt mėgo, užsimušė, vargšas, kai akvariumą stiklu pridengiau...:(
Daba nieko nebelaikau.

 #33349   lydekiukstis
 12 Bir 2007 11:37
O is kur teko gauti vegelikiu?.. As ir taip buvau banges lydekaite " maitinti" tik si matyt nekvailute pasitaike ir net nesiteikdavo artyn priplaukti.

 #33390   Egidijus
 12 Bir 2007 15:37
Esu ir pats už lūpos pagavęs nedidelę, o ir kitiems pasakydavau, kad jei pagaus-ozoločiūūū :) na, kad bent alaus pastatysiu:) Bet čia rudenį, kai jau rimtai vėgėlės kibdavo.

Dėl lydekaitės-mano irgi iš pradžių skersa žiūrėjo, todėl su ta žuvies išpjova tekdavo žaist kaip su blizge: pakeli-laisvas sklendimas, pakeli-vėl atleidi, ir taip kol išprovokuodavau :)

 #35160   lydekiukstis
 11 Lie 2007 13:13
Nors mano SAMAS :-D pakankamai aktyviai visad plaukioja po akvariuma, taciau po siu liuciu, jau keleta dienu praktiskai tupi pasilepes ir tik tingiai judina ziaunu dangtelius...matyt slegis nepatinka, kad toks apatiskas pasidare. :donknow' Per ta laika tik vienas karosiukas tapo nepasotinamojo auka...

 #35162   Agis
 11 Lie 2007 13:22
Kai koki laika netoli akvariumo pakybo barometras, tai pamazu gali apie slegio kritima jau zinoti ir is zuvyciu elgesio.Kai viskas normalu, tai anos kaip suniukai pamacius seimininka prie stiklo pazuojasi :lol: kai slegis zemas, tai net maisto ymetus reikia dar ir pabelsti, jog atkreiptu demesy.Manau tas pats ir normaliuose vandens telkiniuose.Kiek pastebejau is maniskiu lai labiausia i slegio kritima reguoja Labeo, kurie labai panasus forma i usorius, gal net ir tai paciai seimai priklauso, nesigilinau.Vadinasi usoriai kritus slegiui irgi apatiski maistui turetu buti :roll:

 #38423   lydekiukstis
 13 Rgs 2007 10:22
Dydis akvariumo nevaidina didziausios reiksmes. Kur kas svarbiau priratinimas zuvies prie pasikeitusiu salygu. Siuo metu ilgausiukas plauko nedideliam netoli 150 lt akvariume, bet jau ankstoka po truputi darosi, tai audziu minti apie erdvesni busta... :roll:

 #38444   lydekiukstis
 13 Rgs 2007 14:36
Lydekiuka pagauti gali ir dabar: uztenka su graibstu pavaiksciot palei ramesniu ilankeliu zoles ir keletas piestuko dydzio zuveliu bus tavo ;-) Visgi laikyti astriadante, ypac ziemos laikotarpiu problematiska:
1) Jei reikalingos tik gyvos zuveles, kitu tikrai nees, kad ir kokia alkana bebutu
2)neileissi tiek zuveliu, jog ziemai uztektu, tai reikia papildomo indo, vos ne tokio pat dyzio, kaip ir pagrindinis akvariumas... :(
3) Is po ledo sugautos zuvikes paprastai iskart gauna termini soka ( kad ir kaip stengiuosi suvienodint temperatura) ir suedamos tik kelios, per pirmasias minutes nuo ileidimo.
Kartais pagelbsti ir didesnis sliekas, bet jei pasalune jo negriebia, tai sis uzsikasa grunte ir...savaime aisku supuva... :x
Laikyti lydekaite tikrai nelengva, tad kur kas geresnis sprendimas : starkiukas + samiukas ar vegelyte ( rudeni pagaut lengviau) Povandenini pasauli pagyvina ir stambelesni eseriai ( isbadeje visada), sapaliokai ar kokia plakiu porele... ;-)

 #38459   kursis
 13 Rgs 2007 18:29
nu ch......znajet su tais byciokais :?:

 #38474   ensteinis
 13 Rgs 2007 20:42
idomiau butu akvariume auginti eseriukus zadu taip daryti :) idomu ar maitinsis?

 #38480   lydekiukstis
 13 Rgs 2007 22:07
To Mantas kas tie byciokai ? :neutral:
To ensteinis kas jau kas, bet isverstaakiai plesikeliai puikiai aklimatizuojasi akvariume. Ziema didelis privalumas, jog jie puikiai ryja uodo truklio lervas.( beja kaip ir samiukai) Visgi del didziuuuuliooo apetito sios zuveles varo i nevilti: is vakaro ileides nemaza bureli mailiaus, ryte jo jau gali ir neberast... :?

 #38486   Vegys
 14 Rgs 2007 06:59
lydekiukstis rašė:Visgi del didziuuuuliooo apetito sios zuveles varo i nevilti: is vakaro ileides nemaza bureli mailiaus, ryte jo jau gali ir neberast... :?
O is kur imi mailiu ? Pasigauni kur nors ezere / upeje ?

 #38517   lydekiukstis
 14 Rgs 2007 13:11
Na nezinau... :e:e Pasirode kiek didoki...Na nebent siu zuveliu mailiaus ileistum ( iki 5 cm)
Kadangi gyvenu Kaune :cool: :lol: :-D :lol: , tai mailiaus problemu neturiu: salia Neris, Nemunas, soki i britkelnes, pasiemi ilgakoti graibsta ar " uzuolaida" ir kiek paplusejes prigaudai zuveliokams skanestu. ( be abejo salaciukus, meknytes ir kitas vertingesnias zuvytes paleidziu)
Labai neblogai ir karosiuku mailius, kuris itin atsparus deguonies stygiui ( transportuojant) Sio rasti galima kudrose su vadinamuoju " voru" ;-)

 #60963   lydekiukstis
 22 Geg 2008 17:40
Stai manasis namu augintinis...
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis

 #60965   Vitolis
 22 Geg 2008 18:31
Kam tu ji kamuoji :-D A negaila???????

 #60968   lydekiukstis
 22 Geg 2008 18:38
Ne, mano hobi, kankinti gyvunus...

 #60991   Vegys
 22 Geg 2008 19:19
lydekiukstis rašė:Stai manasis namu augintinis...
A koks jo dydis ? Pagal foto sunku sprest ... Koks akvos dydis ?

 #61000   lydekiukstis
 22 Geg 2008 19:30
Na nesveriau, mazdaug 150 -200 gr. ( 33 cm kokie). Akvariumas mazas - 150 l. Vis zadu isigyt didesni, nes kitaip reiks vasara savo drauguzi paleist vandenin. O tai butu skaudu - pripratau :/brazasista

 #70180   DainiusM
 02 Rgs 2008 09:20
Na cia nevisai "lietuviska zuvis", bet importiniu zuvu temos neradau, o naujos temos kurti nenorejau... ;-)
Susipazinkit, mano augintinis PIFAS :-D Jau gera pusmeti pas mane, maitinasi lietuviskom zuvim (va, vadinasi i tema)... 3-4 kartus per menesi. Cia matosi, kaip prazioplina kuojuke ir nurepliojas is paskos tik pasiziuri kaip ja sekmingai tvarko ofiura. :twisted:
http://picasaweb.google.lt/dainius.medz ... 8585729170
Dar yra filmukas kur jam pavyksta nutverti zuvi, bet anas ilgas ir kol kas neikeliu, bandysiu kokia programele parsipust, kad sumazint faila galeciau... ;-)
p.s. Pifas- zuvis akmuo, beja jis artimas mums, nes ant kaktos turi meskere ir kai isalksta eina zvejoti mojuodamas sau pries nosi tokiu baltu puku... tipo turi zuvys susidometi ir atplaukti prie jo... :lol:
Paveikslėlis
Va, cia jo portretas. :grin:
Paskutinį kartą redagavo 1 DainiusM. Iš viso redaguota 13 kartus.

 #70188   Fiskius
 02 Rgs 2008 09:46
niuxa, jurini akvariuma turi? :shock:
Jega, as dar turbut ilgai tam nesiryshiu, o gal ir is viso nesiryshiu... :roll:
Paskutinį kartą redagavo 1 Fiskius. Iš viso redaguota 2 kartus.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 17
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė