Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Velkiavimas; žūklė vobleriais, sukrėmis, blizgėmis, guminiais masalais; gaudymas skrituliais

 #4444   Nojus
 01 Bal 2006 17:23
Paskutinį kartą redagavo 5 Nojus. Iš viso redaguota 1 kartus.

 #4453   alkanas
 01 Bal 2006 20:54
:roll: kazi o ka dar lt galima velkiat apart lydeku :roll:

 #4458   Agis
 01 Bal 2006 21:16
Manau, kad sparciai plinta velkiavimas juroje, taigi lydeku tenai ba-ba :lol:

 #4460   Nojus
 01 Bal 2006 22:03
(alkanas) rašė::roll: kazi o ka dar lt galima velkiat apart lydeku :roll:
be lydeku dar yra stambus eseriai,samai,starkiai,sapalai ir kt.,o juroje lasisos ir t.t.

 #4463   Donis
 01 Bal 2006 22:16
Sapalus,velkiaujant :roll:

 #4465   Nojus
 01 Bal 2006 22:21
Donis rašė:Sapalus,velkiaujant :roll:
bent jau man uzkibo "Rankankoma" ezere Long Islande,NY,USA

 #4466   kliovas
 02 Bal 2006 05:09
ir ish kur ten NY sapalai.chia amerikoje nera sapalu,panashios bet ne sapalai.paieshkok enciklopedijoj, rasho kad paplite tik senajam zemyne.

 #4584   Agis
 04 Bal 2006 10:28
Agis rašė:Manau, kad sparciai plinta velkiavimas juroje, taigi lydeku tenai ba-ba :lol:
As labai klydau :oops: Po savaitgalio informacinio pazintinio pokalbio su zmogumi, kuris dar bekelnis zvejojo nuo palangos tilto suzinojau, kad ir lydekos mielai plaukioja pakrantes zonoje :!:

 #4604   Skumbrotas
 04 Bal 2006 17:00
Kad lydekų pasitaiko jūros priekrantėje, tai tiesa, bet kad jos ten "mielai" plaukioja nepasakyčiau. Mano sugautos pora lydekų buvo labai jau sulysusios ir tuščiais skrandžiais. Be to, pagautos buvo ant slieko dugnine meškere, o tai rodo kad joms tikrai buvo badmetis. Kadangi jūroja šiaip mailiaus netrūksta, tai manau, kad lydekos paprasčiausiai nemoka prisitaikyti prie jūrinių sąlygų, laikosi tik pakrantėje ir neranda patogių medžioklės vietų. Ir pakliūna ten atsitiktinai, kokių srovių nešamos, ne savo noru. Kažin ar velkiaujant jas būtų įmanoma pagauti.
Šiaurinėje Baltijos dalyje - Botnijos įlankoje, Alandų salyne lydekų yra pilna, jos ten užauga labai didelės ir yra viena pagrindinių žvejybos objektų. Suomiai netgi užsiima tiksliniu lydekų žvejybos jūroje organizavimu su visu servisu. Bet ten žymiai gėlesnis vanduo.
Pas mus velkiauti reikia nusitaikius į lašišas, starkius, ešerius, menkes.

 #8815   Xrapas
 08 Bir 2006 15:27
Sveiki,
Ar teko kam nors velkiaujant naudoti Salmo Giant Chuby?
Trumpai pamėginau šįmet, net grybštelėjo gilumoje kažkoks, sprendžiant iš dantų žymių, "žvėrukas". Labai sudomino šio masalo žaidimas ir teikiamos galimybės :eek:

 #8823   tuomahaukas
 08 Bir 2006 17:00
"Nežinau kodėl" ;-) , bet kartais pavelkiauti esu linkęs rudeniop (ir su galimybe prisabačinti varikliuką).
Xrapo modelio išbandyt neteko, o tiesą sakant vėlgi balažin kodėl, bet velkiavimui naudojamų voblerių ypatumų, deja, nesu linkęs sureikšminti :oops: Downriggeris- ateities pirkinys, pastaruoju metu velkiavau turbūt gana tūpai- prieš "malką" atitinkamu atstumu dėdamas arba ant atskiro valo atkarpos kabindamas atitinkamą svorį, arba pagaliau atitaikydamas tinkamą malką be nieko. :oops: (Pvz. Rapala DT ). Visgi laikausi nuomonės kad norint normaliai velkiauti- reikia normaliai velkiauti: reikia įtaisėlio, kad viskas būtų padabniau (pataisykite mane jeigu klystu).
Priedo pats žūklės būdas galimu laimikio dydžiu nekompensuoja pačio žūklės proceso įdomumo- čia jau subjektyvi mano nuomonė.

 #8845   Xrapas
 09 Bir 2006 06:57
Trumpai apie tai, kuo sudomino tas Chubby's: modelis buvo sukurtas vertikaliam džigavimui, skęsta gana greitai ir jau skęsdamas gan išraiškingai dirba. Staigiau trūktelėtas mėtosi į šonus apie 1,5 m., praktiškai plaukia ratais, tuo pat metu agresyviai spurdėdamas. Šias savybes galima išnaudoti smarkesnio vėjo metu dreifuojant.
Traukiant paskui valtį reikia periodiškai trukčioti- tada suspurda kaip koks Super Shad Rapas. Traukiant tolygiai tiesiog tingiai vartaliojasi nuo šono ant šono. Tikiuosi, kad rudenį, kai rimtai užsiimsiu velkiavimu, sudomins ne vieną lydeką.
Tas normalus velkiavimas... Visą laiką stebiuosi vietinių žvejų taktika: Super Shad Rapas arba Whitefish 18 (dažniausiai- vienintelis arsenale) be papildomų svorių, 200 m. valo, palyginus gan lėtas irklavimas dideliuose gyliuose... Šįmet pagavo 12,5 ir 16 kg lydekų, kelios panašios atitrūko. Matant tai visada kyla mintys: "vat jeigu dar varikliukas, ecolotas, downriggeris". Tik ar tai bus "normalesnis ir įdomesnis velkiavimas" už tą, kurį aprašiau aukščiau, ar visgi mėginimas šiuolaikinių technologijų pagalba padidinti laimikių skaičių. Aš asmeniškai- ir tai jau mano subjektyvi nuomonė- daugiau dėmesio skiriu masalui ir žvejo sugebėjimams priversti jį "rezultatyviai žaisti"...

 #8859   tuomahaukas
 09 Bir 2006 09:39
Xrapai, turbūt tą patį procesą kiek skirtingai suprantame ir vertiname :roll:
Aš nesu linkęs spiningą laikyti tarp pautų :twisted: ar pastačius valtyje koja priminti rankeną ar kt. abrakadabrų susigalvoti, kai velkiauju irkluodamas- abi rankos užimtos. Reikia minimum koto laikiklio, o visgi the best būtų downriggeris :-ou-je . Kai velkiauju naudodamas el. varikliuką, su kolega pilnai sutinku- žaisti galima. Išlyga tokia, kad kaitaliojant pavaras vėlgi nėr pilno komforto. Išvada: gerai būtų koto laikiklis, kad spakainiai galėtum žaisti pavaromis, tuo pačiu įtakodamas masalo darbą. Dar geriau būtų ... vėlgi downriggeris ;-) O pačio velkiavimo, kaip proceso minusą (asmeninę nuomonę :!: ) paminėjau anksčiau- nėr nei noro, nei kantrybės ilgai žiopsot į vieną tašką, praktiškai nieko neveikiant: dažnai nelaiko nervai, išardau sistemėlę, keičiu masalus ir svaidau ten, kur pats manau esant geriausia- sam kontroliruju proces, tsakant ;-)
Priedo man kažkokių psichologinių problemų kyla velkiaujant :oops: :lol: : kai pasikerta lydys, man kažkodėl atrodo, kad ne aš jį pagavau- pats neužmečiau masalo, nesukau rankenėlės, nekaitaliojau masalo vedimo būdų... vienok laikas būtų pas daktarą apsilankyti :donknow' :jeheje:
P.S. Xrapo vobleris čia: http://www.salmofishing.com/lures/giant_chubby.html

 #8860   Vegys
 09 Bir 2006 10:05
tuomahaukas rašė:Priedo man kažkokių psichologinių problemų kyla velkiaujant :oops: :lol: : kai pasikerta lydys, man kažkodėl atrodo, kad ne aš jį pagavau- pats neužmečiau masalo, nesukau rankenėlės, nekaitaliojau masalo vedimo būdų... vienok laikas būtų pas daktarą apsilankyti :donknow' :jeheje:
A kam pas daktara ? Yra kitu zvejybos budu, kurie patinka ir nereik daktaro. Zvejybos budas arba patinka arba ne. Kam save kankint ir velkiaut nei tas neydomu ?

Man asmeniskai nepatinka metant gaudyt lydekas. Pabosta. Todel beveik ir negaudau. Nors pajaust lydekos smugi labai smagu. Bet uztat man velkiaut labai patinka. Ypac is medines valties. Plauki sau is leto, geriesi gamta :)

P.S. Blyn kai gera - siandien paskutine diena pries atostogas ! Gaila kad tik savaitei ...

 #8862   Xrapas
 09 Bir 2006 10:50
Gal būt pabandom dėl sąvokų susitarti.
Manau, kad yra pora situacijų. Pavyzdžiui, nuvažiavai prie kokio ežero su guminuke spiningauti, pusdienį pamėtai įvairius masalus- nieko, paskui, keisdamas vietą, užkabinai didesnį voblerį ir velkiaudamas pagavai gražią lydeką.
Arba susirinkai visas "malkas", prisigaminai sistemėlių, pasiėmei velkiavimo kotus ir multiplikatorius, valtis su echolotu, downrigeriu, varikliu, laikikliais ir kitais "pričindalais", plauki ir... pagavai gražią lydeką.
Velkiavimas gautųsi abiem atvejais, bet antruoju atveju pagauta lydeka tikrai nekeltų jokių "psichologinių problemų", nes būtent tam ir ruoštasi. Nors... pažįstu nemažai veikėjų, kuriems išvis jokios problemos neegzistuoja. Džiaugiasi vienodai, pagavęs ir mėtydamas, ir velkiaudamas, ir brakonierių tinkle radęs... svarbu, kad namo būtų ką parvežti :evil:
Aš, beje, irgi labiau mėgstu pagautas mėtant, todėl velkiauju gana retai ir stengiuosi, kad tai būtų kuo "teisingesnis" velkiavimas: rites naudoju multiplikatorines, kotai irgi specialūs, tarp pautų jų nelaikau, nes kelis laikiklius esu sumislijęs. Echolotas, variklis, visos sistemos- nieko prieš neturiu, bet čia jau reikia realias savo finansines galimybes įvertinti. Ir taip jau balansuoju prie sveiko proto ribos :evil:

 #9009   CHloras
 13 Bir 2006 11:31
Varikliai, kateriai, echolotai... Nezinau ar cia as neisipaisau i konteksta, ar man ta zvejyba taip asocijuojasi su gamta ir poilsiu, kad tokie industriniai zvejybos metodai, man panasus i genocida, o ne zvejybos malonuma.

Pasakojo man cia kaip draugai zvejojo USA. Issinuomavo kateri dideli, susedo 5-6 bachurai, isisodino 10 pusnuogiu mergu, 2 dezes alaus, vodke, drinkai ir visa kita (vos ne prezervatyvai).
Vairuotojas nusamdytas, kuro uzpilta parai laiko ir pjauna per ilankas, muzika groja, mergos krykstauja, o katerio gale i specialius laikytuvus iremta apie 8-12 juriniu spiningu, isvyniojami skirtingi ilgiai ir sau velkiauji puse dienos. Matai kazkuri meskere 2x sulinkusi, atsitrauki nuo mergos ir ... O pa ! yra !
Nu tai Ok. Toki bajeri gali padaryti pora kartu, idomus pasilinksminimas, bet kalbeti apie ji kaip apie zvejybos buda....

Atsisedi i valti, variklis, echolotas, visi bajeriai, gal dar prieisim iki tokio lygio, kai paspaudus mygtuka pati zuvis isoks i valti, bet ar tai idomu?

Be abejo ir pats plaukdamas valtimi su varikliu (iki vienos ar kitos vietos zvejoti), plaukdamas pavilkiauciau. Taciau tai butu kol is tasko A plaukiu i taska B ir ten toliau zvejoju. Taciau gainioti varikli po ezerus ir laukti kol uzkibs, kazkaip man cia jau ne ta zvejyba.
Jeigu mirsti is bado, tada niekur nesidesi. Bet jeigu jau echolotai, varikliai ir t.t. sunku patiketi, kad toks jau alkanas.

Jeigu irkluoji, pats plauki ir velkiauji - kitas reikalas. Salygos suarteja, tu pavargsti, nepairikluoji, baigiasi kantrybe - zuvis laimejo.

 #9226   tuomahaukas
 19 Bir 2006 17:42
CHloras rašė:Be abejo ir pats plaukdamas valtimi su varikliu (iki vienos ar kitos vietos zvejoti), plaukdamas pavilkiauciau. Taciau tai butu kol is tasko A plaukiu i taska B ir ten toliau zvejoju.
Būtent paskutiniu metu to nepropaguoju, nes tai man atrodo kaip juodos katės gaudymas tamsiame kambaryje užrištomis akimis.
Velkiavimas yra velkiavimas, o ne aklas valties gainiojimas bet kur. Išvardinti priedai yra reikalingi. Antraip tai galima įvardinti ne kaip tikslingą velkiavimą, o kaip spiningo masalo neištraukimą iš vandens irkluojant :roll:

 #13676   Vegys
 06 Spa 2006 10:00
tuomahaukas rašė:"Downriggeris- ateities pirkinys
Tuomahuokai - ar dar "ateitis" neatejo ? Ty nebandei nusipirkt / susikonstruot / pabandyt pasiskolinus ? Juk ruduo - pats laikas ;-)

 #13687   tuomahaukas
 06 Spa 2006 13:20
!nea!
Įtariu kad šiam sezonui downriggeriu taps svarelis ant pavadėlio :oops: :lol: Aktyvios žūklės Trakų ežeruose nenusimato, daugiau laiko praleisiu prie Neries :donknow'
Priedo apsižiūrėjau kad prie nuomojamos valties varikliuko neišeis prikabint- gale atramos aukštis kaip sostas carui padarytas :twisted: Ir su būsimos valties pirkimu labai didelis :?: stovi... Atidedu tolesniems ir aiškesniems laikams :donknow'

 #13690   Vegys
 06 Spa 2006 15:04
O as sekmadieni bandysiu "pasiplaukiot" be downrigerio, be echoloto ir netgi be svarelio - ty taip kaip visad darau :) Valtyje bus du motorai po viena asilo galia - bet jie vienu metu dirbti negales, dirbs pakaitomis. Testuosim b lakajus.

 #15043   Diaboliq
 25 Spa 2006 21:16
Velkiavimui naudoju ivairaus kalibro bei nerimo voblerius bei galingiausias gumas. Galimas variantas velkiauti 3 kotais, bet dazniausiai pakanka ir 2 (nors kai kurie klubo nariai isigudrina is vienos valties ir 6 kotais pavelkiaut :D ). Esu labai patenkintas storm'o vobleriu darbu, taip pat gerai dirba yo-zuri.
Apie Rapala kiek placiau...
Apie rapalos magnumus galiu pasakyti tiek, kad jie reikalauja gero "uzvedimo" ir pastovaus min 4 begio (elektriniu varikliu), o kartais reikia velkiaut 2-3 begiu :evil: Labai gaila, kad Rapala negamina didesnio kalibro DT serijos vobleriu. Labai grazus vizualiai yra X-RAP Jointed Shad serijos vobleriai, bet, velgi, galetu gaminti tokius pacius tik skirtus agresvyviam darbui, o dabar reik visokius papildomus svarelius kabint kas gadina voblerio darba...Tas pats ir su Shalow Shad Rap serija - labai grazus, tinkamu (y) gabaritu, bet dirba "neteisingam" gyly :evil: Aisku, kartais pakanka ir 2-5m, bet dazniausiai seliavu buriai koncentruojasi 8-15m gylyje, todel reikia voblerio, kuris nertu i 7-10m gyli.
Beje, nesu mates niekur Vilniuje Glass Shad Rap serijos rapalos vobleriu. Bent jau vizualiai laaabai graziai atrodo, spalvinimas idomus ir darbas lydekas "nervinantis" turetu but :-D
Ajajai koki geruli modeli aptikau X-Rap Magnum 30.
http://www.rapala.com/products/luresdet ... salt=Fresh
Kokie atsiliepimai apie Deep Tail Dancer :?:

Paskutineje zvejyboje gerai pasiteisino spro firmos vobleris (y)
Beje, kokie atsiliepimai apie Cormoran'o voblerius :?:

 #15047   Magnumas
 25 Spa 2006 21:51
deep tail danceris - neria i mazdaug 9 metrus,agresyvokas vobleri...toks gana skanus lydekoms...verta isigyt...nors manau,kad velkiaujant juo irgi reiketu pasunkint svareliu.kur pirkai xrap magnuma?

 #15064   spiridonas
 26 Spa 2006 07:49
Diaboliq rašė:
Beje, nesu mates niekur Vilniuje Glass Shad Rap serijos rapalos vobleriu. :?:
Nueik i sias parduotuves Vilniuje tikrai rasi jei ne visuose tai bent tryjose is ju tikrai..
CUP`e, Banginis, Akropolis (ROVANA), Mada....

 #148958   Vegys
 29 Spa 2009 08:44
Klausimai velkiautojams :
- kokiu greičiu velkiaujate ? Vieni sako reik greitai, kiti - kuo lėčiau ... Su irkline valtim greit neprivelkiausi, o kaip su varikliu ?
- ar lydekos nesibaido benzininio variklio ? Ščerbakovo filme (berods apie velkiavimą upėj) buvo akcentuojama, kad lydekos nuo benzininio variklio triukšmo tik suaktyvėja. O va vienas pažystamas tvirtina, kad pvz Asvejoj šiuo metu nieko su benzininiu varikliu nesugausiu, nes lydekos stovi aukštai ir variklis jas baidis.

Ką jūs galvojat ?

 #148992   Mike
 29 Spa 2009 09:58
Pat mažai velkiauju, bet jau po truputį pradedu, nes atsirado sąlygos įsigijus valtį ir variklius. Bet pas mus klube yra ne vienas žmogus, mėgstantis pavelkiauti ir turintis gan didelę patirtį šioje srityje. Visi kaip vienas tvirtina, kad jei reiktų rinktis benzininį ar elektrinį variklius velkiavimui, visi rinktųsi tik benzininį. Ir būtent dėl jo skleidžiamo garso. Buvęs mūsų pirminykas G.Loda turi tokią teoriją: guli ta lydeka ant dugno apsnūdus, į nieką neraguoja. Ir čia ją išbudina variklio garsas. Ji nesuvokia kas čia vyksta, ar čia gerai, ar blogai, o čia ir vobleris pasirodo jos matymo zonoje, reiškia reikia griebti. :-D . Aišku, viskas juokų lygyje, bet principas aiškus. Be to, jis ankstyvoje jaunystėje gan daug nardydavo, medžiodavo, prisižiūrėjo kaip lydekos savo aplinkoje atrodo. Kiek pasakojo, yra dvi būsenos. Viena, kaip jau minėjau, guli ant dugno, pasyvi, gali tyliai priplaukti ir vos ne prie galvos harpūną prikišęs nušauti. Kita, kai kažkiek pakilusi nuo dugno, judina pelekus, priartėti prie jos nepavyksta. Tai va pagal jo teoriją, variklio garsas pakeičia lydekos būseną iš pirmos į antrą. Nu o dėl lėto ar greito plaukimo, tai čia manau kaip ir su masalais. Vieną dieną tinka agresyvūs, kitą vangūs, taip ir čia, vieną kartą ims greičiau plaukiantį, kitą kartą atvirkščiai.

 #148993   Vegys
 29 Spa 2009 10:08
Vot ir aš galvoju kad neturėtų baidyt. Geriausias pavyzdys - downrigger. Masalas plaukia per pora metrų nuo valties, tik kad kokia 10 m gylyje. Žuvis jama.
Kitas pavyzdys - vaikystėje gaudydavau inkaruotais skrituliais. Nekimba. Praplauki šalia (patikrint ar valas nenumestas nuo kuoliuko) ir žiūrėk kibimas. Toks įspūdis aktyvesnės patabdavo.

Dėkui Mike už atsakymą !

 #148997   Edosius
 29 Spa 2009 10:19
Vegys rašė:Kitas pavyzdys - vaikystėje gaudydavau inkaruotais skrituliais. Nekimba. Praplauki šalia (patikrint ar valas nenumestas nuo kuoliuko) ir žiūrėk kibimas.
Žiemą speciailiai praeidavom pro "vėlevėles" - padėdavo :!: O dėl velkiavimo irgi nekartą girdėjau, kad "benzas" geriau už elektrą ;-)

 #149004   Vitolis
 29 Spa 2009 10:44
Pvz. Drukshiuose geresni rezultatai ypac rudeni, velkiaujant. Ten su el. nieks nevelkiauja. Tik su benzais. Pats ten beveik nezvejoju, na su retom ishimtim, taciau pazystami tai daro gana daznai. O kokiu greiciu, na kuo leciau (kiek leidzia variklio apsukos) tuo geriau. Zinoma priklauso dar ir nuo dugno reljefo. Kartais reikia ir paskubint, kad masalas neuzkliutu dugno. Velkiavimas irgi menas. Norint tiketis gero laimikio reikia gerai zinoti lydeku buvimo vietas, ir visa ezero dugno reljefa.
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė