Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Velkiavimas; žūklė vobleriais, sukrėmis, blizgėmis, guminiais masalais; gaudymas skrituliais

 #2584   Agis
 13 Kov 2006 17:51
Praeito sezono skaniausi vobleriukai zvejojant Rusnes kanaluose :
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis

 #2610   Aukstaitis
 14 Kov 2006 08:34
Kažkodėl dantų pėdsakų nesimato :roll:

 #2619   Agis
 14 Kov 2006 10:34
Pirmi du plastmasiniai, paskutinis Vivingros i kaire virs akies :lol:

 #2663   žVYNAS
 14 Kov 2006 19:27
Man vieni is kibesniu ne vien lydekoms, megsta juos ir eseriai, sapalai

Paveikslėlis

sitie rapalos modeliai kibiausi(man), tik magnum turi minusiuka, kad pas ji metalinis liezuvelis, metant gan daznai valas persimeta per trykabliukus husky jerk aplamai kibus, malonu su juo velkiaut seklesniuose ezeruose

Paveikslėlis

o sitie rapalos geri kai visai nedidelis gylis, tas dvigubas visai tik koki 0.5 metro paneria, bet jis nepakeiciamas kur apacioj zoles ir tik koks metras vandens, gerai patusius ispraso lydekas is po zoliu

Paveikslėlis

o eserys geras kai sviesi diena, nors gal as pats ant jo labiau kimbu nei lydekos :grin:

 #2672   Donis
 14 Kov 2006 20:02
Reikes ir man rapalos pirkti pradeti,jeigu salmo neberasiu :evil:

 #2702   žVYNAS
 14 Kov 2006 22:56
Donis rašė:Reikes ir man rapalos pirkti pradeti,jeigu salmo neberasiu :evil:
man rapala vobleriai niekuo negeresni nei salmo, o ju tikrai bus, as ju net norgej maciau, nezinau ar jie ten paklausus :roll:

 #2770   Skumbrotas
 15 Kov 2006 14:13
Žiūrėjau tokį rusų filmuką apie lydekų gaudymą įvairiais masalais. Bandė ant visokiausių, pradedant vobleriais, baigiant įvairiausiais spinerbaitų variantais. Pagavo ant visų. Pabaigoj užkabino galvakablį ir ant jo užsabačino paprastą batraištį - po poros metimų kliovas ir graži lydekėlė parkeliavo į valtį.... :roll:
p.s. gaudė Volgos deltoj.

 #2772   alkanas
 15 Kov 2006 14:23
gerai, kad "p.s." darasei, buciau batraisciu prisipirkes :lol:

 #2773   tuomahaukas
 15 Kov 2006 14:24
Ką tuom norėjai pasakyti :?: Organizuoti kibiausio batraiščio rinkimus ? :lol:
P.S. Esu pagavęs ant galvakablio užmovęs šoninės gabalą, prieš tai gal 10 min. čiaumojęs ir niekaip nesučiaumojęs: ~2 kg lydys. Bet kažko tikslingai nesiruošiu šiuo "modeliu" gaudyti :lol:

 #2776   tuomahaukas
 15 Kov 2006 14:47
Pamiršau dar vieną gan populiarų tarp žūklautojų "duba duodantį" modeliuką, Galvės ir Skaisčio riboje puikiai pasiteisinusį, vasarą apsnūdusios lydekos labai piktos ant jo būdavo :twisted:
Paveikslėlis

 #6723   Vegys
 30 Bal 2006 17:44
sveiki, kaip galvojat, ar ne per anksti gaudyt lydekas velkiaujant pakrasciais (3-5 m) ezere, kurio vidutinis gylis 11 m ? Turiu galvoje Karvi prie Maisiogalos. Tomahaukai, Karvio siaube, auuuu :) Gal jau teko ten matyt spiningautoju ?

Jei iki vakaro neatrasysit (arba patvirtinsit kad verta) - tada vaziuosiu. Spiningai ir valtis jau patuosti ! Siaip aisku geriau butu i seklesni ezera, ale nenoriu kur nors toli vaziuot nuo Vilniaus ... + mano manymu mazesnis / seklesnis ezeras = mazesnes lydekos (daugumu atveju), o kaip visad - norisi sugaut didesne :)

 #6727   tuomahaukas
 30 Bal 2006 18:04
Vegy, Karvį paskutinįkart mačiau atitirpinėjant nuo ledo, tad nieko konkretaus pasakyti negaliu :donknow'

 #8814   Xrapas
 08 Bir 2006 15:17
Nuotraukų, deja, įdėti negaliu, bet šįmet geriausiai suveikė:
1. Storm Thunderstick JR, aukso spalvos (senas modelis, made in USA)- 18 lydekų, tiesa, dauguma smulkios;
2. Salmo Whitefish13SR CG spalvos- 11 lydekų, jau normalaus dydžio;
Didžiulio ežero "superhitas"- "Atemi" 140 mm 20 gramų 2 dalių giliai neriantis vobleris, juodai- sidabrinės spalvos. 4 kibimai- 3,9 ir 4,6 kg, dvi atitrūko, vieną virš metro ilgio jau grabaliojau, o kitos net nuo dugno neatkėliau :cry:
Ant kitų vobleriukų- pavieniai kibimai, nebent Salmo Slider 7F galima būtų išskirti...
Žuvies, tiesa, nelabai mėgstu, todėl didžioji dauguma pagautų laukia sekančio susitikimo :lol:

 #9223   Xrapas
 19 Bir 2006 15:00
:idea: Laba diena,
Artėja trumpiausių naktų metas, todėl norėčiau pasidalinti patirtimi apie naktinį spiningavimą ežere.
Pernai panašiu metu atostogavau pas gimines prie ežero. Laimikiai, prisiminus pernykščius karščius, buvo labai menki, ir greit likau turbūt vienintelis spiningistas visame ežere. Kiti kas ant karpių, kas ant karšių persimetė... Kadangi kibimai tuo metu dažniausi arba temstant, arba švintant, nusprendžiau surizikuoti ir pasilikti nakčiai ant vieno iš sėklių. Užsiinkaravau kokių 3 metrų gylyje, ir apie 23 val. pradėjau žūlę. Nors apie naktinį spiningavimą buvau skaitęs, lenkai daug rašė, pats mėginau pirmą kartą. Turiu pasakyti, kad "susirgau"- per naktį pagavau 7 gražias lydekas (mažiausia- 2,5 , didžiausia- 4,6 kg.,), dar daug kibimų buvo. Pagrinde kibo nuo 24 val iki 4 val. ryto, paskui- kaip užrišta. Gaudžiau pagrinde negiliai plaukiančiais vobleriais, viena (didžiausia) susigundė "Atom" vartikle. Naktį, visai sutemus, sėklius virė nuo mailiaus, girdėjosi kažkokie galingi pliaukšėjimai, bet kuo labiau švito, tuo labiau viskas rimo... Trumpai tariant buvau tiesiog sužavėtas tokios žūklės galimybėm. Gaila, bet pernai ta naktis vienintelė buvo: sekančias dvi lijo, o paskui atostogos baigėsi. Bandėme dar kartą liepos pabaigoje, bet jau be rezultatų. Gal būt, aišku, kažkoks sutapimas buvo, kokios nors "žuvų Joninės", bet įspūdžių liko visam gyvenimui.
Įdomu, gal kam nors iš kolegų teko panašiai spiningauti, gal kas nors jau ne pirmus metus taip gaudo? Jei gaudėte, tai kokie masalai geriausiai pasiteisino? Ar nebaidys plėšrūnių šviesa valtyje, nes patamsyje labai nesmagu po voblerių dėžę kuistis, pernai smarkiai nervino, tai šįmet manau kokią spingsulę užsidegti...

 #9224   tuomahaukas
 19 Bir 2006 17:29
Nesu nakties praleidęs valtyje, bet kai kurių pastebėjimų turiu:
nemažai lydekų per vasaros karščių pikus esu pagavęs saulei leidžiantis ar jau nusileidus, beirkluojant namo, už ką dažnai gaudavau nuo žmonos :kocelas! už išjungtą -:tel- . Drįsčiau daryt atsargias išvadas, kad tai gali priklausyti nuo vandens temperatūros kritimo. Kiek esu skaitęs , lydeka aktyviai maitinasi, esant ~12-14 laipsnių temperatūrai, baigia kai ~22 (panašiai kaip ešerys). Manyčiau, kad Xrapui per karščius tai buvo viena iš gero kibimo priežasčių/ prielaidų :roll: ;-)
Dar vienas dalykas, kuris suintrigavo: žiūrėjau VHS apie rusų žūklę, ten tokį įdomų atvejį rodė: Volgos deltoje laidos vedėjai "parišo" diadką, kuris jiems baigus žūklę, ėmė statyti skritulius. Anie buvo nustebę kai per pusvalandį, ant paskutinio užkabinęs živcą, žvejys plaukė prie pirmojo ir taip paeilui pasiėmė ant kiekvieno po lydį. Paaiškino, kad jau ~20 metų atvažiuoja vasarą 2-3 kartus per savaitę, esant panašiems orams būtent tuo metu, ir būtent tuo metu turi. Valanda vėliau ar anksčiau- :!fig! Fenomenas tai ar ne fenomenas, bet kiek pamąstyti gal ir reiktų ;-) (Beje, beveik tas pats dalykas nutikdavo ir ant mano "nelaimių" ežero- šeimininkas po mano žūklės praėjus valandai, jau visai vakarop sėsdavo valtin ir savo SMS'ais padarydavo man bemieges naktis :twisted: :lol:)
P.S. Kolegai Xrapui patarčiau vietoj visokių spingsulių naudotį į valtį įmestą didelį "svetliačioką" (būna tokių ~15 cm ilgio, ~1 cm storio: mažiausiai bėdų ;-) )

 #9232   Xrapas
 19 Bir 2006 19:23
Ačiū :idea: Ir ta žalsva šviesa, ko gero, smarkiai "brakušas", kurie tinklus ant tų sėklių stato, nervuos :lol:
Beje, kur Vilniuje tų stambaus kalibro "svetliačiokų" rasti, senokai nemačiau

 #9267   tuomahaukas
 20 Bir 2006 14:53
Paskutinįkart, bet irgi senokai, buvau jų įsigijęs "Romadoje" (Mindaugo g.)

 #9298   alkanas
 21 Bir 2006 01:23
nakti is valties :roll: ar tai legalu :?: is valties- nakti pabandyciau. nuo kranto- nemanau- zdorovje doroze :lol:

 #9299   banditas
 21 Bir 2006 01:49
O kodel gali but nelegalu? :roll:

 #9312   Vegys
 21 Bir 2006 11:07
Vienoje parduotuveje pardavejas pareiske kad "rapala sugedus, nes gaminama Estijoje, o nils master geriausi masalai". I pastaba del rapalos nekreipiu demesio, nemanau kad "made in Estonia" stipriai gadina reikala. Labiau domina kokia jusu nuomone apie nils master . Gal kas naudojat ? Ypac domina invicible. Taip pat ydomus ir Big Mouth. Zurnale buvo kazkoks reklaminis straipsnis, kad Skandinavijoje daugiausiai monstriniu lydeku sugaunama butent Invicible.

Kitas klausimas : esu skaites zurnaluose + tas pats pardavejas sako kad reik velkiaut greitai plaukiant. Jo zodziais tariant - 12 km/h (kodel ne 11 ar ne 13 km/h - manes neklauskit). As kai velkiauju, daznai plaukiu tik siek tiek greiciau nei kad "koja uz kojos vilkciaui, ty greitis gan mazas. Aisku, 12 km/h net ir noredamas nepasiekciau, nes be motoro plaukiu. Kokia jusu nuomone, kokiu greiciu velkiaujat ?

Kitas dalykas : daug kas giria rapalos super shad rap. Klausimas : ar jis tinka velkiaut didesniuose gyliuose, pvz 15 m gylyje ? Jo panirimas gan mazas, speciau kokia 3m, max 4 m. Per atostogas isbandziau si masala, gavo i skura nuo Stormo lydekaites 12 cm rezultatu 1:3. Tiesa, lydekaites nedickes (46-55 cm). Aisku, is vienos zvejybos isvadu nepadarysi ...

 #9315   Skumbrotas
 21 Bir 2006 11:55
Dėl Rapalos - kur pagaminta reik žiūrėti ant įpakavimų, būna arba "Made in Finland" arba "Made in Estonia". Kad būtų kas estiškuose sugedę nepastebėjau, turiu ir vienų ir kitų. Žvelgiant gyliau - nelogiškas teiginys, nes tie vobleriai nedrožiami rankomis, yra kompiuterinės programuojamos staklės, yra programos, taikoma tokia pati kokybės kontrolės sistema, tad koks skirtumas kur tos staklės stovi ir kokios tautybės staklininkai jas aptarnauja? Juolab, kad estai tikrai ne bambukai. Skiriasi tik mokamas atlyginimas ir atinkamai gaminio savikaina. Paradoksalu, bet kad pastebimai skirtusi galutinė pardavimo kaina mūsų parduotuvėse, to tikrai nepastebėjau.
Ką sako pardavėjai ne visad reikia tikėti, tikrų žvejybos žinovų tarp jų tėra vienetai. Be to, skirtingi interesai - jiems svarbiausia iškišti kuo brangesnę prekę, tam nukreiptos ir visos liaupsės ir "patarimai". Nils Master yra geri masalai ir gamintojas yra rimtas, bet pas mus dar nėra iškovojęs tokio populiarumo kaip Rapala, todėl ir nuperkama jų mažiau - iš to ir atsiranda dainelė "Rapala sugedusi, bet užtat Nils Master yra super". Pardavėjas žino, kad tą Rapalą ir taip išpirks, o dėl Nilsų reikia pravesti agitaciją!

 #9319   alkanas
 21 Bir 2006 13:30
tai ar galima is valties zvejot nakti,arba kur pasiskaityt apie tai. domina zukle is valties ezere, ne juroj, ar pasienyje. kadaise tai buvo draudziama :roll: o dabar :?:

 #9320   Skumbrotas
 21 Bir 2006 13:47
Alkanas, forume yra tokia rubrika "Žvejybos taisyklės......", atsiversk, susirask tas taisykles, perskaityk - viskas labai konkrečiai ir aiškiai parašyta kas draudžiama, o kas nedraudžiama - tas leidžiama pagal default. Paskui ir pats galėsi kitus (tinginčius skaityti) paprotinti :!:

 #9321   Vegys
 21 Bir 2006 13:56
Skumbrotas rašė:Pardavėjas žino, kad tą Rapalą ir taip išpirks, o dėl Nilsų reikia pravesti agitaciją!
A vot pardavejas sako "niekas Rapalos neperka, isparduosiu likucius ir daugiau i parduotuve neuzsakinesiu. Kainas dideles didmeninkai uzsikrove, uzdirbt neleidzia".

Bet velgi, ne apie Rapala kalba, nes kaip sakiau, i jo pastaba del Rapalos nekreipiu demesio. Gal per maza antkaini gali uzsidet, maziau nuo parduoto vieneto uzdirba, tai ir gfrezia danti ...

 #9322   alkanas
 21 Bir 2006 14:14
Skumbrotas rašė:Alkanas, forume yra tokia rubrika "Žvejybos taisyklės......", atsiversk, susirask tas taisykles, perskaityk - viskas labai konkrečiai ir aiškiai parašyta kas draudžiama, o kas nedraudžiama - tas leidžiama pagal default. Paskui ir pats galėsi kitus (tinginčius skaityti) paprotinti :!:
:grin: aciu ;-) as niekaip dar visos info cia esancios neperskaitau :oops: galesit ir i mane kreiptis :-D kai perskaitysiu

 #9325   Skumbrotas
 21 Bir 2006 14:46
Tam pardavėjui biški atitinkamoj vietoj trūksta detalių :-kvankt , jei kiekvienam potencialiam pirkėjui aiškina "rapala sugedus, nes gaminama Estijoje", o po to skundžiasi kad "niekas Rapalos neperka". Ilgai neišsilaikys vargšelis. Brangiom prekėm nemoka prekiauti, o pigiom nepakonkuruos su turginiais. Kažkaip neteko iš rimtų prekybininkų girdėti, kad garsių firmų gaminių niekas neperka...
O dėl Nils masalų tai jau sakiau - bloga produkcija neatneša gamintojui pasaulinio pripažinimo, jie paprasčiausiai negali būti netikę. O kaip juos naudoti, kaip pravesti mano manymu nepasakys niekas, nes kiekvienam vandens telkinyje savos sąlygos, reik bandyt ir žiūrėt kaip geriau.
Mano galva, jei tikiesi suvilioti monstrinę lydeką, tai velkiavimo greitis neturi būti didelis, nes didžiosios nelaksto kaip torpedos. O jei reikia pasiekti didesnį gylį nei gali nerti vobleris, tai jau tenka naudoti svarelius. :donknow'

 #9332   Vegys
 21 Bir 2006 15:12
Skumbrotas rašė: O dėl Nils masalų tai jau sakiau - bloga produkcija neatneša gamintojui pasaulinio pripažinimo
Tas tai aisku. As tiesiog laukiau (laukiu) nuomoniu is zmoniu (kad ir subjektyviu), kurie naudojo juos beigi kibumo palyginimo kad ir su ta pacia rapala.
Skumbrotas rašė: O kaip juos naudoti, kaip pravesti mano manymu nepasakys niekas, nes kiekvienam vandens telkinyje savos sąlygos, reik bandyt ir žiūrėt kaip geriau.
O va cia as nesutinku. Nemanau kad velkiavimas Daugu ezere labai kazkuo skirsis nuo velkiavimo Lakajuose. Jei klystu - papasakok apie imanomus skirtumus.

Beje, atsiprasau kad vel ne i ta skilti pataikiau - norejau rasyt prie velkiavimo, o gavosi prie lydekiniu masalu. Visi mano klausimai yra tik apie velkiavima.
Skumbrotas rašė: Mano galva, jei tikiesi suvilioti monstrinę lydeką, tai velkiavimo greitis neturi būti didelis, nes didžiosios nelaksto kaip torpedos.
Mano galva irgi. Bet zurnalai / pardavejai kalba kitaip. Tai kas man atrodo - ne visada tiesa ... Del to klausiu, gal kas bandet velkiaut ir taip ir taip ....

 #9335   tuomahaukas
 21 Bir 2006 15:20
Po Skumbroto pasisakymų sunku ką ir bepridėti... :donknow'
Vegy, man kažko kyla įtarimas kad mes apsilankome toje pačioje parduotuvėje, bo visas pacituotas briedas yra 1:1 :lol:
Kas dėl voblerių velkiavimui- vėlgi pritariu Skumbrotui: tokie atitinkamomis sąlygomis prašosi downriggerio arba svarelių.

 #9348   Skumbrotas
 21 Bir 2006 16:29
Vegy, tu tokius moksliškus klausimus uždavinėji, kad nėr kur dingti :lol: . Kas gali tą kibumo palyginimą pateikti? Aš tai tikrai ne, nes nors ir nesu prisirišęs prie kažkokio gamintojo, ir į žvejybą tempiu visus turimus įvairių firmų masalus tinkamus numatomai gaudyti žuviai, bet visad gaunasi taip - bandai vienus, kitus, keiti spalvas, o kai pataikai tai ir žvejoji iki galo. Kitą kartą viskas iš pradžių, nes ant ko kibo pereitą žvejybą, ant to jau nebekimba, bet kimba ant kito. Vieną žvejyba tai būna Rapala, kitą Salmo, trečią Aisė. Norint padaryti kažkokį kibimo palyginimą reikia žvejoti pilname alkanų žuvų prūde, užmetant į tą pačią vietą tam tikrą skaičių kartų kiekvieną masalą, rašyti kibimus ir t.t. - bet ir tai bus netikslūs duomenys, nes rytą pakeis vidurdienis, paskui ateis vakaras, kas automatiškai atsilieps žuvų kibimo intensyvumui.
Dėl vandens telkinių įpatumų pasilieku prie savo nuomonės, nes skiriasi gyliai, vandens temperatūra, dugno reljefas ir t.t., kas turi įtakos žuvies aktyvumui, medžiojimo būdui ir panašiai.
Dėl velkiavimo greičio - tai manau, kad pirmiausia reikėtų išsiaiškinti kas tai yra "greitai" ir "lėtai", kad nesigautų diskusija skirtingom kalbom.

 #9350   Vegys
 21 Bir 2006 16:54
Ant kurios firmos / modelio daugiau sugauni - tas ir kibesnis. Juk kaip kitaip gali nusprest, geras daiktas ar ne ? Tik lygindamas ji su kitu panasios paskirties daiktu. Kalbu ne apie vidurdieni, ne apie konkretu tvenkini - kalbu apsktitai (imk kad ir rezultatus uz metus).

Del greicio - kas yra greitai jau rasiau - 12km/h. Letai - tarkim ~ 2 km/h.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė