Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Velkiavimas; žūklė vobleriais, sukrėmis, blizgėmis, guminiais masalais; gaudymas skrituliais
 #419688   Vegys
 04 Lap 2012 19:43
Aš irgi buvau atkreipęs dėmesį į šią taisyklių vietą, nes velkiaujant mano vobleriai dažnai turi 3 trišakius :) Ale gaudau max 2 kotais.
 #419689   edmundaxx
 04 Lap 2012 19:48
Man tas kabliukų skaičiavimas išvis apsurdiškai atrodo. :grin: Geriau tegul tobulina tikrai reikalingas taisykles, o ne kabliukus skaičiuoja. :!:
 #420189   ciapajavas
 06 Lap 2012 13:48
o vargeli kiek jus cia pristume :D taigi ne kiekvienas kas skritulius leidzia yra brakonierius. yra pakankamai "pyp" ir su spiningais, ir su pludinem ir t.t.
geriau savo pykti i brakonierius nukreipti :D priplaukti ir pasiteirauti kieno skrituliai. ir pasisiulyti paimti kokius 10 uz aciu jeigu pasirodytu kad jie niekieno ir seip sau plaukioja :D
 #420362   marenas
 06 Lap 2012 22:04
kodel mes turim eit ir tuos seniokus,ar kaimietukus auklet,vienuzodziu kovot su visais kas gaudo negrazei. paskui bijai masina palikt ir taiptoliau.vien delto dauguma nenuori pyktis,tai turietu tvarkit ga,bet jie daugiausia tik biletus tikrina,nemuno deltoi,per metus nebuvo patikrine,o db turbut siaucia kad ka nuskausmintu,uzdraudzia zvejot minijoi senukam su sliekais,o lasysas aukstupi su zeberklais pasijunge pruozikus dubasina.
nors jai padarytu 100m nuo skrytuliu,tai jau butu pliusas.seip jai mes nebijotume del savo automobiliu krante,tai tikrai ne vienas sudrausmintu,ir atimtu tos perteklius skrytuliu.
 #420410   edmundaxx
 06 Lap 2012 23:43
marenas rašė:seip jai mes nebijotume del savo automobiliu krante,tai tikrai ne vienas sudrausmintu,ir atimtu tos perteklius skrytuliu.
Sutinku dėl šitos priežastis. :gutgut Kolegos užpraeitą kartą pafilmavo ir skritulius, ir veidus, tai sekantį kartą dviese nevažiavo. :grin:
 #420467   ciapajavas
 07 Lap 2012 09:10
suprantu. cia pagal situacija jau tos auklejamosios priemones. perteklinio smurto ar savivales nekurstau :)
 #420491   arabas
 07 Lap 2012 10:29
marenas rašė: jei padarytų 100m nuo skritulių,tai jau būtų pliusas...
Pas braliukus jau senai taip padaryta. Latviai draudžia pasitraukti nuo įrankių toliau kaip 50m.
O dėl skritulių, kiek aš suprantu medicinoje, tai jie ten yra uždrausti. ''plot
Yra jų taisyklese toks punktas: :gutgut :gutgut :gutgut
При использовании снастей любительского рыболовства не разрешается применять:
свободно плавающие рыболовные снасти,если после опускания их в воду и во время рыбной ловли,до извлечения их из воды,они не прикреплены,или не закреплены в лодке,или их не держит рыболов.


P.S. Asmeniškai aš esu prieš skritulius. :-vimt
 #420532   ciapajavas
 07 Lap 2012 12:43
nereikia ant zvejybos budo pykti, reikia pykti ant negarbingu zmoniu :evil: kuo skiriasi dalbaj*bas su spiningu pagaves peiliuka, nuo dalbaj*bo ant skrituliu pagavusio peiliuka, jeigu vistiek abudu nesh ta silkute savo gaspadinei suvalgyti? aisku tas su spiningu gal pagaus du-tris kartus maziau, priklausomai nuo aplinkybiu, bet tas esmes nekeicia - jie abudu dalbaj*bai.
juolab kad kalbant del bendros zuvu populiacijos skrituliai nera pats populiariausias ir efektyviausias budas brakonieriaut. pirma reiketu susitvarkyti su neteiseta komercine veikla, tinklais, elektrikais.
 #420565   Maukis
 07 Lap 2012 14:47
O mano asmenine nuomuone ir pats zvejybos budas nevisai tinkamas megejiskai zuklei. Visu pirma, kad sukelia daug dviprasmybiu ir tiek gamtos inspektorius, tiek kitas zvejys tokiam "kolegai" nelabai ka gali pasakyti, nes tuoj isgirs atsakyma:- eik tu na..., tie skrituliai ne mano, arba mano tik tie keturi. Ir is tikruju ant to skritulio nera parasyta Petro jis ar Adomo. Kitas dalykas, per tuos paskutinius kelis metus, kai galima naudoti tik 4 skritulius, nu nesutikau as ne vieno skritulininko, kuris ganytu pasileides tuos 4 skritulius, arba 3 skritulius ir salia zvejotu spiningu. Nu nesutikau as tokiu. Bet kiekviena karta nuplaukes i Leites upe randu pilna pakrante pristatytu skrituliu, kuriuos net suskaiciuot sunku. Man asmeniskai nuotaika is kart sugenda, kai pamatau toki vaizda. Po keliu valandu islenda kur nors is krumu su pripuciama valtele toks "zvejys", priplaukia prie apvirtusio skritulio, kuri lydeka jau seniai ipainiojus i pakrantes krumus ir krapstosi keikdamas ten 10 min., kol istraukia vala su nutrauktais kabliais. Praplaukdamas pro sali dar ziuri pusiau piktu, pusiau issigandusiu zvilgsniu ar tu cia ji skusi, ar sakysi jam ka nors ar ne, nes pats puikiai supranta, kad š.... mala. Pats tokiu atveju irgi dviprasmiskai jauciuosi, ar cia jam sakyt ka nors ir dar labiau susigadint nuotaika ir po to dar galvot apie palikta automobili, ar tegul plaukia sau.
Suprantu, kad ne visi toki. Deja rasau apie tai ka matau. Ir mano akyse skritulininko ivaizdis yra toks, kaip ka tik aprasiau.
 #420641   marenas
 07 Lap 2012 18:50
nejaugi sunku pakeist istatimus,tie zmogelei nebutu nuskriausti,imtu meskeres i rankas ant gyvos,ir smagiau butu jam.iskart pasitaisitu situacija.
skrytulei daug skrytuliu yra blogis :e:e
 #420658   ciapajavas
 07 Lap 2012 19:46
marenas rašė:nejaugi sunku pakeist istatimus,tie zmogelei nebutu nuskriausti,imtu meskeres i rankas ant gyvos,ir smagiau butu jam.iskart pasitaisitu situacija.
skrytulei daug skrytuliu yra blogis :e:e
trukt uz vadziu vel is pradziu karoce...
kas is tu istatymu pakeitimu? yra taisyklese punktas, ribojantis irankiu skaiciu. ar jo kas laikosi? ne. juolab kad tas skaicius jau toks minimalus - gerom dienom as lydekiniu daugiau galiu ant kranto isvynioti negu kazkas ten tarkim su keturiais skrituliais plaukioja. cia ne istatyme ant popierinio lapo esme.
visiskai uzdrausti skritulius? "mertvekai" yra uzdraustas dalykas, pasakykit, ar buvo bent viena ziema, kada neuztiktumet bezvejodami "uzminuotu" ekeciu? jo sakysit kur cia mertviaka paslept, kur cia skrituliai... ar kasnors dabar labai kelia aliarma del skritulininku kai pamato? nekelia. valdzia neturi pinigu, zmones bijo del transporto priemoniu ant kranto.
rasau rasau as cia ir uzmirsau apie ka rasau. mintis mano ta, dar karta kartoju, kad nereikia zvejybos budo kaltinti del jo netinkamo panaudojimo. kazkam tai atrodo nesportiska, bet ne visi zvejai yra apsiginklave japoniskom ritem, japoniskais valais, japoniskais vobleriais, custom amerikietiskais kotais ir kt. hu*ne. taip kad kas vienam nesportiska kitam gal kaiptik teikia daug malonumo.
sprendimo budas? vienareiksmiskai - griezta kontrole vykdoma atitinkamu instituciju + pilietiskumas, ar kitokia agresijos forma(kaip pavadinsi - nepagadinsi) pries brakonierius. sakysit taip gi neimanoma! o cia jau ne as kaltas kad pinigu gamtosaugai nera, arba bijomasi barzdoto diedo guminej valty.
galiu pareiksti kad niekada nesu bandes savarankiskai zvejot su skrituliais - daugiausia nebent valty pasedet. skrituliu neturiu, tik vienas metosi kazkur, ant kranto rastas senokai... esu visiskai objektyvus siuo klausimu ir akmens uzanty nelaikau ant skritulininku normaliu. cia kad nepagalvotumet kad saviskius gint atejau :-D
 #420684   ssk
 07 Lap 2012 21:20
arabas rašė:
marenas rašė:
При использовании снастей любительского рыболовства не разрешается применять:
свободно плавающие рыболовные снасти,если после опускания их в воду и во время рыбной ловли,до извлечения их из воды,они не прикреплены,или не закреплены в лодке,или их не держит рыболов.
Sakyčiau visai nedurnai pas braliukus latvius šiuo klausimu (kaip ir nemažai kitų MŽT punktų). :idea:
 #420690   Vegys
 07 Lap 2012 21:50
Kaip minėjau, manau per akis būtų tie 50-100 m nuo įrankių.
 #420693   martiz-zz
 07 Lap 2012 21:57
marenas rašė:nejaugi sunku pakeist istatimus,tie zmogelei nebutu nuskriausti,imtu meskeres i rankas ant gyvos,ir smagiau butu jam.iskart pasitaisitu situacija.
skrytulei daug skrytuliu yra blogis :e:e
kazka, kazkur reiktu pakrutinti :shock: gal korsakui atsibodo plaukioti tarp skrituliu? :-D
 #420721   arabas
 07 Lap 2012 23:08
marenas rašė:nejaugi sunku pakeist įstatymus?
:lol: :-D :-D :[anuol
Retorinis klausimas....
ciapajavas rašė: ...pirma reiketu susitvarkyti su neteiseta komercine veikla, tinklais, elektrikais.
Aha... Dar būtų gerai įtraukti į tavo dienotvarkę narkomaniją, prekybą ginklais ir, pavyzdžiui, talibus.
Kol įstatymas leidžia,gaudyk į sveikatą.
Aš jau persirgau šita vaikiška liga - žvejyba gyva žuvele su skrituliais ir su vėlevėlemis. Skrituliai - absoliučiai nesportiškas ir visiškai nereikalaujantis smegenų žvejybos būdas.
ciapajavas rašė:... ne visi zvejai yra apsiginklave japoniskom ritem, japoniskais valais, japoniskais vobleriais, custom amerikietiskais kotais ir kt. hu*ne.
O čia tai demagogija ir kalbinė tryda. '''bum
Kiek prisimenu, tai pirmieji mano įrankiai buvo tarybinė beinercinė ritė "Orion" ir visiškai neaiškios kilmės stiklinis teleskopas. Ir pagaudavau tų lydekų... Ne japoniški valai ir amerikietiški kotai gaudo žuvį, o žvejas.
 #420727   Vegys
 07 Lap 2012 23:25
arabas rašė:
ciapajavas rašė: ...pirma reiketu susitvarkyti su neteiseta komercine veikla, tinklais, elektrikais.
Aha... Dar būtų gerai įtraukti į tavo dienotvarkę narkomaniją, prekybą ginklais ir, pavyzdžiui, talibus.
Dar voveres pamiršai :)
arabas rašė:Skrituliai - absoliučiai nesportiškas ir visiškai nereikalaujantis smegenų žvejybos būdas.
Išduosiu paslaptį - karpių žūklė (ne skrituliais, o su dugnine, su boiliais) kokia 68 kart mažiau sportiška už skritulius :)
arabas rašė:Kiek prisimenu, tai pirmieji mano įrankiai buvo tarybinė beinercinė ritė "Orion" ir visiškai neaiškios kilmės stiklinis teleskopas
Ne visi buvo buožės ... kai kam pakako ir bambukinio 1.5 m spiningo su Nevskaja .. Ir tai ne mano, o tėvo ...
 #420860   ciapajavas
 08 Lap 2012 14:11
nuo zvejybos taisykliu iki SSRS - plati amplitude minties klajojimu :D
tvarkoj visi savo nuomones turim. as pasilieku prie savosios, kad betkoks zvejybos ar medziokles budas yra toleruotinas tol kol neperzengia sveiko proto ar taisykliu ribu.
zvejyba man yra malonumas, pomegis, hobis, POILSIS!, - ne sportas. man nereikia nei ssrs'iniu brangiu ar nebrangiu riciu, nei aukstos klases irangos kad as jausciau malonuma zvejodamas. o jeigu kazkas jaucia malonuma vien is principo, kad labai sportiskai atrodo prie tvenkinio su $$$ iranga tai man atrodo paprasciausias absurdas. juolab kad zvejybos, kaip veiklos istakose nera jokiu spiningu anei multiplikatoriu. aisku nebandau yrodyti kad urviniai zvejojo pramogaudami. bet nereikia ir tralialia kad jeigu zvejoji rankom esi lygus brakonieriui ant smugia!
arabas as taves konkreciai negretinu prie tu "aukstos klases megeju", bet esu sventai isitikines kad tokiu zmoniu yra. kur kartais prestizas svarbiau uz ta gleiveta zuvi... :lol: toks tai jau nesiterlios su putplascio gabalais ir mailiuku.
 #421404   marenas
 09 Lap 2012 19:58
Vegy,karpius traukt maloniau su meskere,o lydekas pliest i valti su kapronu,tikrai niera malonu ir spuortiska,nebent mesos reik.su meskere pludyne,tikrai sportiskiau traukt lydi.
blogys tie skritulei,oi bluogis,kai nebliks lydeku,tada uzdraus.
 #421417   Vegys
 09 Lap 2012 20:32
marenas rašė:Vegy,karpius traukt maloniau su meskere,o lydekas pliest i valti su kapronu,tikrai niera malonu ir spuortiska
Prie ko čia kapronas ? Sovietiniais laikais tikrai dėdavau 0.8 mm. Kai paaugau, pacanu patapau, žurnalų paskaičiau, naudojau 0.3-0.4 mm.
Ką reiškia karpius traukt žinau, nes 2-3 metus atgaudžiau vien karpius.
marenas rašė:nebent mesos reik.su meskere pludyne,tikrai sportiskiau traukt lydi.
Čia ne sportininkų forumas, o mėgėjiškos žūklės. Kas kaip nori - taip gaudo. Svarbu taisyklių nepažeist.
marenas rašė:blogys tie skritulei,oi bluogis,kai nebliks lydeku,tada uzdraus.
Blogis, kai žmonėms su galva negerai. Pvz
- visur priešus/pažeidėjus mato. Su manim kas važiavo - NĖ VIENAS nestatė daugiau nei leidžiama. Nė vienas neėmė mažesnės nei priklauso. Ir ne todėl kad drausčiau ar pan. (to padaryt negalėčiau), tiesiog žmonės tokie. Pastatė kiek pridera ir gana.
- dar su galva negerai tiems, kurie pažeidinėja taisykles. Ir grubiai. Ar skritulių po 20 vnt. pastato, ar kabliauja ar pan. Bet čia ne skrituliai ir ne spiningas kaltas. Tiesiog kaip sakiau - kažkam su galva ne kas.
 #421422   looking4snow
 09 Lap 2012 20:40
Pas mus Lietuvoje viskas labai paprastai daroma. Kai tampa neigalus sukontroliuoti - uzdraudzia. Visi laikomi potencialiais pazeidejais. :)
 #421434   marenas
 09 Lap 2012 21:57
turbut is tinklo imt zuvi neka skiriasi ,kai trauki su skrytuliu.meskere yra meskere.net stintas maloniau traukt su fideriu nuo krantines nei ant ledo su rankom.
gerai jau,tada simtas metru bus gerai,nuors tiek eis sukontroliot
 #421453   Vegys
 09 Lap 2012 22:45
marenas, kadangi lydekų "rankom" ištraukęs nemažai, tai galiu pasakyt, kad man dar klausimas kaip maloniau.
Žiemą gaudant aviža / blizge / pan. 95 % traukiu rankom. Net iš 20 m ne kart traukęs rankom (ne lydekas, ešerius). Ir man tai visai patinka.
100 m manau būtų gerai. Ale gaila, klad ne nuo manęs priklauso :)
 #421525   ubuntu
 10 Lap 2012 11:13
Marenas visur vis kartota ir kartoja ta pati, jau atsibodo. Gi supratom visi, kad tu pries skritulius, koks tikslas dar tai nuolatos kartot...
Taisykles yra taisykles ir sutinku su tuo kad ne i rankis kaltas, o jo naudotojai, kurie nesilaiko taisykliu. Tinklais, elektra, sniurais irgi negalima zvejot, bet zvejoja... Visada atsiras berazumiu kurie elgsis taip kaip draudziama. As asmeniskai 2 kartus gyvenime staciau skritulius ir staciau 3, tai mano sazine svari.
 #421660   Icis
 11 Lap 2012 14:08
Esu žvejojęs skrituliais tokiama mažame ežerėlyje su draugu. spiningų net neėmėm nes nėr kur užmest, žolynas kaip apleistoj sodyboj. pagavom kokias keturias lydekas per abu, dar kokius keturis peiliukus paleidom. žvejyba labai sportiška nes negėrėm ant kranto kaip daugelis skritulininku o pastoviai kilnojom juos į naujas vietas, gaudėm po ežerą tampomus su jau užkibusiom lydekom. turėjom pasiskolinę iš vietinio medinė valtį, irklavom pasikeisdami, bet rankas kitą dieną vos pakėliau. po visos dienos aukštupyje ieškant upėtakių bebrynuose ir džiunglėse taip raumenų neskauda. vat tau ir nesportiška žvejyba....
 #422628   marenas
 14 Lap 2012 19:17
kai ylga tinkla trauki,primusta zuvies ir turietu raumenukus skaudiet,kiti vadina sportiska zukle su keselem,nuo palangos tilto,ten isvis rankos skauda :grin: .
gal kada uzdraus.senuolei kai gaudo,tai mat sunis,bet kai jaunimas lupa. :e:e
 #422630   marenas
 14 Lap 2012 19:20
seip zuvi reik gaudyt su meskere,ne sutinklais,ne su zeberklais ir taiptolau :grin:
 #422642   ciapajavas
 14 Lap 2012 19:43
vat vat prasideda diferencijacija, mazdaug pagal mane tas gali gaudyti skrituliais, o tas jau negraziai atrodo ir negali gaudyti skrituliais. man atrodo kad tamsta marenai gal esi asmeniskai nukentejes nuo kokiu skritulininku? nes tavo argumentai tai ... geriau jau niekaip ju nepavadinsiu kad neisizeistum per daug.
 #422648   looking4snow
 14 Lap 2012 19:54
Dauguma zmoniu yra baisus savanaudziai. Jeigu patys kazko nedaro, tai ir kitiems butinai neleis... Kontroliuoti smarkiau reikia, o ne drausti! O gal reiketu uzdrausti zvejyba Zemupyje (juk ten visi bulvinius maisus karsiu lupa!), ar apskritai zvejyba is valciu (kaip butu grazu - juk nuo kranto tinklo i viduri ezero nepastatysi...). Ka dabar pasakysite? Jau blogai ar ne, nes paliete jusu taip megstamus zvejybos budus.

p.s. skrituliais negaudau, nes man tai visiskai neidomu, bet negaliu ramiai ziureti, kaip kiti ant skritulistu stumia ir suvienodina juos su brakonieriais. Nors problemos esme visiskai ne skrituliuose kaip tokiuose.
 #422664   ciapajavas
 14 Lap 2012 20:08
bet man kitas dalykas keistas- kodel cia tiek daug tokiu zmoniu, kurie baudzia zvejybos buda/priemones o ne tuos kurie zvejoja? internetu naudojates, bent jau minimaliai ispruse, silpnaprotiskuma iskarto galima atmesti lygtai...
 #422666   martiz-zz
 14 Lap 2012 20:13
ciapajavas rašė:bet man kitas dalykas keistas- kodel cia tiek daug tokiu zmoniu, kurie baudzia zvejybos buda/priemones o ne tuos kurie zvejoja? internetu naudojates, bent jau minimaliai ispruse, silpnaprotiskuma iskarto galima atmesti lygtai...
nemanai, kad delto, kad is 10 statanciu skritulius 7 ju pastato daugiau nei leistina. o sukontruoluoti tokius veikejus labai sunku. rasot, kad reikia tikrint daugiau- o kas tikrins visas misko balas ir t.t? cia reikia,kad zmogus suprastu ir pats nestatytu perdaug, o kadangi nesupranta dauguma, reikia kontruoluoti irankius
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė