Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Velkiavimas; žūklė vobleriais, sukrėmis, blizgėmis, guminiais masalais; gaudymas skrituliais
 #14527   Xrapas
 20 Spa 2006 17:15
Lantan rašė:Ar spalio - lapkričio mėnesį dar gerai kimba lydekos? Su kuo geriausia jas žvejoti?
Kaip kam pasiseks... Bet jau prasčiau, negu pavasarį :lol:
Aš pagrinde velkiauju vobleriais, kiti rekomenduoja riperius. Teorija teigia, kad geriau "dirba" ramesnių judesių ir spalvinimų masalai, bet nėr taisyklių be išimčių. Gaudau, kol nėra ledo.

 #14528   Lantan
 20 Spa 2006 17:19
O kokiuose ezeruose jus zvejojat?

 #14530   Xrapas
 20 Spa 2006 18:43
Tokiu metų laiku aš asmeniškai- Didžiulio (Daugų) ežere, nes turiu ten medinę valtį, na ir seliavinių lydekų ten yra.

 #14576   tuomahaukas
 22 Spa 2006 09:56
Laikausi aukščiau paminėtos Xrapo teorijos dėl masalų ( tik nesu labai didelis velkiavimo fanas ). Gaudau stambesniais vobleriais, nespjaunu į suspending tipo.
Girdėjau nemažai nuomonių kad rudenį nekaip pasiteisina vobleriai su barškaliukais. Pas mane didesnė dalis "rudeninių" yra su jais, priedo mėgstu tikrinti "atvirkštines teorijas" :oops: :lol:. Man netgi labai neblogai jie pasiteisino (na čia gal suveikia ir didesnės alternatyvos nebuvimas ;-) ) Tiesa, traukiu labai jau flegmatiškai, su gerokai ilgesnėmis pauzėmis. Toks būdas vieno žvejo buvo pavadintas kaip "beveik negaudo" :lol:

 #15042   Diaboliq
 25 Spa 2006 20:42
Dabar, matyt, vyksta seliavu nerstas, todel jos traukiasi arciau kranto i
2-4m gyli, o "geram" gyly lieka tik mazi bureliai, kuriuos mielai "saugo" lydekutes (j) Vandens temperatura jau labai tinkama velkiavimui, bet reik sulaukt kol seliavos vel susiburiuos, o tada prasides... ;-)
Cia tokie pamastymai... Gal turit kitokiu teoriju ar naudingu pastabu siuo klausimu :?:

 #27247   Sokratas
 25 Kov 2007 09:55
Paveikslėlis
Pagaliau išmokau įkelti nuotraukas. Gal ir nelabai tinka per lydekų žvejybos draudimą, bet manau labai nesupyksite. Pagavau ją lapkričio mėnesį.

 #38446   cesius
 13 Rgs 2007 15:27
Manau ant rudens labiau pasiteisina guminukai ir vartikles.

 #38559   tuomahaukas
 14 Rgs 2007 20:10
Ar yra bandžiusių pašukuoti stovinčius undenis pjautinukėmis (kastmasteriais) ?
Turiu keletą gan lengvų (berods jaxon) ir galvoju kad būtų neblogai prisabačinti joms netrumpas putlias uodegas prie trišakio. Praeitąkart ežere jomis gaudant mačiau atsivejančias lydekaites, bet kažko apsisukdavo.
Gal yra praktikų šiuo klausimu ?

 #38582   lydekiukstis
 15 Rgs 2007 10:44
Kauno mariose tikrai daug kas gaudo su pjautinemis salacius. Cia svarbu didelis tempas, kad salvis nedvejojes pultu... Su lydekomis...Yra pasitaikes toks atvejis: velu rudeni gaudeme tvenkinyje. ( pakankamai negiliame) Visi absoliuciai su nuliu sedejome. Visgi vienas ant durniaus prikabino pjautine ir svystelejo tolyn. Bumpt ir sedi lydekaite. Netrukus ir antra apsigavo. Tuo viskas ir baigesi... Aisku is vieno atvejo, tikrai sunku ka spresti, galbut paprasciausiai pataike aptingusiai plesrunei i nasrus... :neutral:

 #38944   x-rap
 21 Rgs 2007 08:10
vakar zvejojau viename is rajono tvenkiniu. sekliajame gale galvojau dzerkauti, bet vanduo buvo neskaidrus. teko spiningauti. kiek bekeiciau masalus, nei vieno kibimo. pakilo toks vejas, kad vos parplaukiau su valtele. prisistate priziuretojas ir nulupo 6lt uz menesini zvejybos leidima, net kvita israse. persikeliau zvejoti i patvankos puse ir neuzilgo ikirtau peiliuka ant cesiaus nemuno lydeku kilerio
Paveikslėlis

daugiau kibimu ir nebebuvo, nors meginau ivairius masalus ir traukimo budus.

 #40175   Sokratas
 10 Spa 2007 16:29
Šį rytą lydekos kibo. Varlių nenaudojau, bandžiau ant ešerių, bet ir jų nenorėjo :). Vienam karjere kibo ant sukrių: pagavau 0,7 ir 1,1 kg. Mažesniąją paleidau. Vėliau, kai iš už medžių išlindo saulė, teko keisti vietą. Nuvažiavau į tokį upelį ešeriukų pagaudyti. Kibo vangiai ir tokia žvejyba greitai atsibodo. Pasiėmiau spiningą ir nuėjęs prie duobės išbandžiau sukrę- nieko. Užsidėjau blizgę ir iš pirmo metimo pakabinau neblogą štukelę- 2,3 kg. Tam upelyje tokio didumo dar nėra tekę pagauti...Apsidžiaugiau be galo ir išvažiavau namučio :) :
Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis
Na, ir ši nuotraukėlė tiems, kam nepatinka mano ,,morda" :), tik bijau, kad dabar gali spiningas su rite neįtikti :):
Paveikslėlis

 #40184   blight
 10 Spa 2007 18:51
Nu va liux, reishkia jau kimba lydekos.
Cia StrikePro varla:
Paveikslėlis

 #40825   Sokratas
 20 Spa 2007 20:05
O pas mus šiandien judėjimas buvo, bet tik iš ryto. Paskambinau draugui, sako kimba. Nuvažiavau, pagavęs jau net keturias:
Paveikslėlis
Prisipūčiau valtį ir išplaukiau pasroviui, nes draugas pažadėjo parvežti atgal, kai vakare paskambinsiu. Žvejojau nuo 13 val iki tamsos. Turėjau vieną kibimą, bet lydeka nepataikė gerai pagriebti ir ... viskas.
Upėse vanduo aukštas , bet nelabai drumzlinas. Turėjau ir nemalonų nuotykį, kuris dar pusėtinai baigėsi. Srovė pradėjo nešti pro nusvirusį medį ir plaukiant pro jį masalinė su visais masalais užsikabino už šakos. Mane neša tolyn, o masalinė, matau, panirusi, bet virvė jos kabo ant šakos:
Paveikslėlis
Prieš srovę pasiirti neįmanoma, teko ieškoti ramesnės vietelės, kad išlipčiau į krantą, paskui grįžti krantu atgalios, ieškoti ilgo pagalio, kad nuo kranto ją pasiekčiau. Šiaip taip pavyko išgelbėti, nors kai kurių blizgių joje ir nebebuvo :(.
Draugui irgi daugiau nepavyko nieko pagauti.

 #41347   Vegys
 26 Spa 2007 07:09
Jusu nuomone - zvejojant lydekas siuo metu (spalio pabaiga), ar verta ant ezero but austant ar galima ir veliau ? O gal kaip tik geriau bandyt ant vakarinio kibimo ir but ligi tamsos ?

 #41350   Mike
 26 Spa 2007 07:20
Aš kažkaip stengiuosi su aušra prie vandens būti. Pastebėjau, kad auštant žuvis visgi maitinasi ir rudenį, ir gan aktyviai maitinasi, tik labai trumpai. Bet kartais ir tas trumpas laiko tarpas vos prašviesėjus atneša visos dienos laimikį, tai ir stengiuosi jo nepraleisti.

 #41361   Agis
 26 Spa 2007 08:25
Kazkuriame zurnale esu skaites, kad kazkoks lydeku siaubas i zvejyba vaziuoja ne anksciau 9 val. ryto.Atseit anksciau nebeverta, nes nekimba.Bent jau mano sugautos lydekeles visada uzkibdavo dar saulei dorai nepakilus arba kai lieka vakare koks sprindis iki nusileidimo.Taigi to zmogaus teorija man atrodo juokinga.

 #41375   Gdainius
 26 Spa 2007 09:17
Visos rudenines lydekos pagautos mano tarp 10 ir 15 val,bet irgi važiuoju visada iš pat ryto.Tai daugiau aktualu vasaros metu, kai įdienojus labai jau karšta pasidaro.

 #42019   Sokratas
 05 Lap 2007 16:56
Neseniai pagauta vienam ežere netoli Vilniaus. Pagavo mano pažįstamo sūnus Audrius:
Paveikslėlis Paveikslėlis
svoris 9,05 kg, ilgis 110 cm

Pagavau su “Rapala” vobleriu. Nerimo gylis iki 5,7m. Rubuilio zuvytes kopija.

Velkiaujant valtimi, gylis ~8 metrus. Vobleris nuo valties ~80 metru paliktas (valo ant rites buvo 130 metru)

Valas 0,14 storio, pintas.

Kaip tik isvakarese buvau nusipirkes nauja Fujitsu spininga J tikrai jis atidirbo I ji idetus pinigus ir galiu visiems patart negailet LTL ant geros meskeres! J

Jei lydeka per sekundes dali spininga sulenkia 180 laipsniu ir netgi imerkia virsune I vandeni, kol rites stabdis zviegia it skerdziamas parselis… o jis ne tik kad amortizuoja, bet ir atlaiko bet kokius monstres spardymus…

Klykiau istraukes kaip mazas vaikas is laimes J



Audrius
Paskutinį kartą redagavo 1 Sokratas. Iš viso redaguota 6 kartus.

 #42028   blight
 05 Lap 2007 19:58
Stovinciam vandeny tai panashu, kad ledekos tikrai jau sulindusios i duobes, bo ash bandziau shukuot pakrantem bei zholynuos - anei barksht. Be to sutikau du narus shmirinejancius palei meldus, sako ne su zhiburiu lydeku nematyt, tik mailiaus buriai - o tu ir ash maciai debesim plaukiojancius. O xebrike per varzhybas karjere echalotininkai su guminukais ish duobiu pagavo, neispudingai, bet vis shis tas. Bet jau daugelis ishsiplove valtis ir sake baigia sezona shymet. Ash dar ne velnio :-D
Nemune pvz vakar irgi ish duobikes ishviliojau, na nedidele kiek virsh kilo paleistuve, gerai, kad nenukando valo, bo shapala bandziau suviliot koki.

 #42033   ensteinis
 05 Lap 2007 20:36
Oij klysti blight :) stai sio sawaitgalio pagautos tvenkinyje netoli kretingos tvenkinys tikrai gylus mazoji pagauta nuo kranto gal 5m atstumu o didesnioji apie 15m zvejojom apie 2h :)
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis

 #84629   Dziakobas
 30 Lap 2008 22:22
Sveiki siandiena su pusbroliu buvome nuleke lydekaiciu paziuret i toki ezeriuka :grin: zvejojome nuo 12 iki 16 val. is astuoniu kibimu septynios rezervuotos ;-var-var. as paemiau 3 trys kilinukes ir viena 4.6 kg o pusbrolis tris apie kyla ;-var-var. As gaudziau ant zumpes blizges o pusbrolis ant raudongalio voblerio :grin: tai tiek :grin:
Paveikslėlis

 #91448   tomas19920529
 17 Sau 2009 18:37
Paveikslėlis pagavau ant avizeles svere 1.2kg bet neisivaizduoju kaip nenutruko zilka 0.08 buvo kazkoke meguista neikiek nespurdejo tik prie eketes pradejo muistitis galvojau kad traukiu zoliu kuksta tik ziuri kad po ledu sviecia gerai kad kabli turejau prie saves butu pabegus nes kaip uskabinau iskart nutruko avizele pagavau uztvankoje !-kliovas-!
Paskutinį kartą redagavo 2 tomas19920529. Iš viso redaguota 12 kartus.

 #103451   Agis
 16 Kov 2009 08:35
Perkeliau, nes apziurejau, kad ne vietoj padeta buvo
Razbainykas rašė:Sveiki, sitam forume esu naujokas. Tikiuosi priimsit i savo kompanija. Taigi, papasakosiu apie sio rudenio mano lydekas.

Spalio pradzioje su draugu ir jo moteriska susiruosem margasoniu i viena tvenkini pietu lietuvoje. Tai buvo mano pirmoji rudenine lydeku zukle ir pirmoji zukle tame tvenkinyje. Kadangi musu marsrutas buvo Kaunas-Marijampole-Tvenkinys X ,tai pajudejom gana anksti. Matomumas del stipraus ruko buvo mazas, todel ne tik kelione bet ir pacio tvenkinio paieska uztruko.
Ir stai mes jau prisipute valtis iriames link savo laimikio. Tvenkinys isties nera gilus, ir gana apzeles. Pirmoji margasone man susigunde ant balto su juoda nugara Relax guminuko. Ir kaip pirmas sio rudens laimikis, padare ispudi. Visdelto 2,3kg. Sekantis laimikis buvo toje pacioje seklumoje uzkibes ar uzsikabines vezys :shock:
Kagi, iskart matos, liudna nebus. Nutariam papusryciaut. Draugas issitraukia rukyta zuvi. Esu kazkur girdejes prietara kad zuvies valgyt zvejyboj negalima, taigi prikemsu sumustiniu ir toliau zvejojam.
Bandem ir duobese, ir arciau kranto taciau tai rezultatu nedave. Telefonu is patikimu saltiu gauname ziniu, kad kazkur centre tvenkinio yra gelme, o joje kelmynas. Taigi sukuojame butent ten. Taciau tuscia.. :neutral:
Nuotaika prasteja ir nutariu paplaukt arciau kranto. Metimas, pradedu vyniot vala, lyg ir zoles... Itempiu, YRA :!: Po keliu minuciu 2,5kg lydys jau valtyje. Per sekanti pusvalandi suviliojau dar du ~1kg. Visi pagauti ant melsvo perlamutro guminuko. Tadien zvejyba taip ir baigem, draugui nei jo moteriskai nieko ir nepavyko suviliot.
Tos dienos mano rezutatai:

Paveikslėlis

Sekanti zukle ivyko po poros savaiciu. Scenarijus toks pats tik jau buvau vienas. Kibimo nebuvo jokio. Taciau priplaukus ta pacia pakrante kaip pries dvi savaites prasidejo. Per dvidesimt minuciu trys lydekos (2x1,5 ir viena ~800g) ir keliaujam namo.. :lol: Veiksmas tik ant tos pacios spalvos guminuko:

Paveikslėlis

Dar po dvieju savaiciu zukle pakartojom dviese su draugu, tik jis matyt jau pasimokes i valti rukytos zuvies ir panos nebeeme :grin:
Nors 9 valandas sukavom visa tvenkini taciau visos marges pagautos vel toj pacioj vietoj ant tos pacios spalvos gumos.. net keista.. :?: :

Paveikslėlis

Taigi tikiuosi neuzknisau dar :cool:

 #104998   cesius
 22 Kov 2009 11:06
Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis :nemo: :hrum:

 #105022   Suiram
 22 Kov 2009 12:20
o cesius jau galandi kobinius :) aš irgi ruosiuos, bet mu muselka turbut be vasaros vidurio gero kibimo nebus...

 #105024   cesius
 22 Kov 2009 12:29
Bus gerokai naksciau, kai tik baigsis draudimas reiks tikrint seklias ylankas :!:

 #105601   Ribokas
 24 Kov 2009 11:50
o ant ko geriausiai gaudyti lydekas po nersto ar ant dirptiniu masalu ar ant givos zuveles? ../;nzv
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 50
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė