Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Velkiavimas; žūklė vobleriais, sukrėmis, blizgėmis, guminiais masalais; gaudymas skrituliais

 #105621   kleckas
 24 Kov 2009 12:23
man geriausiai dirba guminukai :) kitiem gyva zuvele... :) cia kaip kam :)

 #105626   hamis
 24 Kov 2009 12:43
man tai blizges ir pjautines

 #105629   AndriusK
 24 Kov 2009 13:35
o man letaeigiai vobleriai suspendingai pvz: is rapala kolekcijos shad rap jointed.. :cool: :lol:

 #118129   tidass
 17 Geg 2009 14:59
pamenu savo pacia pirmaja gyvenimo lydeka.. :lol:
kai man buvo 11metu - rubikiu ezeras, vanduo lygus kaip veidrodis, su dviejais draugais isplaukem pasiplaukiot valtele, jie norejo kuo toliau nuo musu pliazo - nuo tevu, parukyt.. as pasiemiau spiningeli ~140cm (is maximos uz 15lt) mat nerukau, tai kad butu ka veikt - pametysiu. iki tada dar nebuvau lydekos pagaves.. taigi nuplaukus ~2km nuo musu kranto, prie vienos saleles ilankos meciau pirmaji metima, ir tik pavedus masala ~2metrus pajauciau stipru smugi, vos neisslydo meskere (visiskai netiketas smugis) ir sustojo dugne, draugams sakau "UZKYBO!!!", tempiu i kranta kazka sunkaus - visai nesipriesina, nusivyles maniau kad zoles, ir tik pradejo "varyt" i sona, draugai juokesi - zinoma netikejo kad as uzkirtau lydeka, iki kol ji iskylo, pamaciau tokia lydeka pirma syki gyvenime! dar ir dabar pamenu ta zvilgsni i jos akis.. draugas issitraukes irkla bande i galva suduot, o tai nedave vaisiu, lydeka dar labiau priesinosi, ir as ja prisitraukes ir paemes uz valo imeciau i valti, visi ziurim apsale - lydeka stora, neapimu rankomis, ir prispaudes prie valties dugno laikiau kol grizom i kranta. svere 2.5kg. - pirmoji gyvenimo lydeka. :roll:

 #118132   cesius
 17 Geg 2009 18:26
Na ras tak ir as papasakosiu savo pirma lydy
Gal buvau kokiu 5m, tevai ravejo braskes kolektyvinem sode , prisirinkes is po plyteliu slieku su bambuku mirkiau gal kokias 2h, bet nei spakt, tada pradejau svaidyt tuos sliekus po viena y pruduka , suprates jog neturiu ka veikt gryzau prie vandens uz kokiu 15min ir pirmu metimu ant slieko ~700g :grin: :-D

 #118140   Tanius
 17 Geg 2009 19:43
Mano buvo blankesne, uz akies, maza, net nesijaute, sekmingai toliau plaukioja minijoj :cool: Beja cia toks klausimas iskilo lydy traukiant, kad ir kita eiline zuvy, kai zvake daro sako kad reikia "atleisti" vala kad lydeka nepasinaudojusi fizikiniu terminu "jegos alkune" neissimautu, nors pagal mano menka praktika ir kelias zvakes tai arba labai gerai isikabinusios, arba pasiseke, bet visada laikau zuvy itempes, neisimtis ir darant zvake. Gal jusu pastebejimai kitokie?

 #118142   cesius
 17 Geg 2009 19:57
Visad stengiuos laikyt kota taip , kad suspeciau kpota ykist y vandeny ir taip uzgesint zvakes, visad paded :roll:

 #118143   AndriusK
 17 Geg 2009 20:04
nieko nereikia nikeur kist, tiesiog kai lydeka issizioji ar ba pradeda kilt i virsu atleist reikia truputy ir niekad nedar zvakiu, arba jei eina sonu matosi kuo puikiausiai kada ruosiasi daryt zvake, spiningu tiesiog valdai ir viskas kuo puikiauisiai, jau gal koki 1metai ar 1.5 kaip nemaciau kada lydeka dar zvake.. taip kad nereikia zuvies plest kaip issiutus,..

 #118144   Edebisi
 17 Geg 2009 20:30
jo plest tai tikrai nereik, bet kas keisciausia man ne kart lydeka nera padarius zvakes nors jas gaudau virs 10 metu :shock:

 #118146   DainiusM
 17 Geg 2009 20:34
Aga, vat nemuno zemupy uz spykio duobej ikabines lydeka bent 2-3kilu galesi duot jai laisves ka nedarytu zvakiu :twisted: Realiai cesius labai graziai pasidalino patirtim, pats efektyviausias budas gesint zvake- spiningo gala i vandeni kuo giliau ir prilaikyt ja tuo momentu agresyviau, kad negautu laisves. Atleidus vala tuo metu kai lipa ji virs vandens sudarot visas salygas issipurtyt blizge is snukucio... ;-)
p.s. cia dalinasi patirtim zmogus, kuriam gal 6 metu amziaus su 1,4m ilgio spiningu- spaga ir Nevskaja rite ~2kg lydeka padare tokia zvake, ka vaikis vos negavo jurate i kakta :lol: (laiku tada spejau pasilenkt ir blizge prasvilpe per sprindi virs galvos su tokiu svilpesiu...) per sekancius 25m praktikos sakyciau isbandziau visokius variantus ir efektyviausia technika butent kist spiningo virsune zemyn. Beja, pastebejau, kad skirtingu vandns telkiniu lydekos skirtingai elgesi uzkibusios, yra kelios vietos kur beveik 90% pakibusiu lydziu bando uzkibusios uzsiiminet akrobatika. :grin:

 #118147   cesius
 17 Geg 2009 20:40
gal as nesu tiek pasekes kiek kiti monstrai, bet mano pastebejimais visos zolinikes kurios buvo ykaltos apie1,5m gylyje yra linkusios zvakiuoti, bet nemunines ir visokios Leitines ar Gegines visai nelinkusios zvakiuot :!:
Galit ir nesutikt :grin:

 #126375   Xrapas
 29 Bir 2009 11:51
meskius rašė:...linke spiningauti su vobleriai ir blizgemis lydekas!...
meskius, būtų lengviau atsakyti, jei patikslintum, kaip ir kur ruošies spiningaut.
Turbūt nieko naujo nepasakysiu :lol: , bet paprastai gaudant ežeruose iš valties pakanka 210- 240 cm ilgio spiningo. Jei nuo kranto upėse- jo ilgis gali siekti ir 3 m.
Dėl nurodytų užmetamų svorių- geriausi užmetimo rezultatai paprastai pasiekiami tada, kai mėtomi masalai yra maždaug nurodytų užmetimo svorių diapazono viduryje. Jei dažniausiai mėtysi masalus, kurių svoris ~ 20 gr., tinkamiausias tam kotas turėtų būti 10- 30 gr. ir pan. Na, aišku, yra viena sąlyga :roll: : kotas turėtų būti rimto gamintojo, nes ant neaiškios kilmės spiningų šitie duomenys dažnai būna laužti iš piršto ir vėliau toks kotas gali labai nuvilti.
Dėl koto standumo- skonio ir įpročių reikalas :donknow' . Man asmeniškai lydekaujant vobleriais patinka minkštesni- pusiauparabolinio linkimo kotai. Tokie paprastai labai neblogai meta didelį oro pasipriešinimą turinčius masalus ir gerai laiko užkibusią žuvį.
Iš pasiteisinusių ir "prilipusių" modelių galiu parekomenduoti St. Croix Wildriver arba Loomis STR 1024 GL2, iš pigesnių labai patiko Shimano Clarus kotai.
Jei nusižiūrėsi kokį nors konkretų modelį- klausk, būtinai ką nors patarsim ;-)

 #126485   meskius
 29 Bir 2009 15:23
Xrapas rašė:
meskius rašė:...linke spiningauti su vobleriai ir blizgemis lydekas!...
meskius, būtų lengviau atsakyti, jei patikslintum, kaip ir kur ruošies spiningaut.
Turbūt nieko naujo nepasakysiu :lol: , bet paprastai gaudant ežeruose iš valties pakanka 210- 240 cm ilgio spiningo. Jei nuo kranto upėse- jo ilgis gali siekti ir 3 m.
Dėl nurodytų užmetamų svorių- geriausi užmetimo rezultatai paprastai pasiekiami tada, kai mėtomi masalai yra maždaug nurodytų užmetimo svorių diapazono viduryje. Jei dažniausiai mėtysi masalus, kurių svoris ~ 20 gr., tinkamiausias tam kotas turėtų būti 10- 30 gr. ir pan. Na, aišku, yra viena sąlyga :roll: : kotas turėtų būti rimto gamintojo, nes ant neaiškios kilmės spiningų šitie duomenys dažnai būna laužti iš piršto ir vėliau toks kotas gali labai nuvilti.
Dėl koto standumo- skonio ir įpročių reikalas :donknow' . Man asmeniškai lydekaujant vobleriais patinka minkštesni- pusiauparabolinio linkimo kotai. Tokie paprastai labai neblogai meta didelį oro pasipriešinimą turinčius masalus ir gerai laiko užkibusią žuvį.
Iš pasiteisinusių ir "prilipusių" modelių galiu parekomenduoti St. Croix Wildriver arba Loomis STR 1024 GL2, iš pigesnių labai patiko Shimano Clarus kotai.
Jei nusižiūrėsi kokį nors konkretų modelį- klausk, būtinai ką nors patarsim ;-)
Didelis dekui uz patarimus! ::liux Na mano daznesne zvejyba yra nuo kranto tai manu reiktu 270 arba 3 m. spiningo. Tavo pamineti kotai manu dar ne man (ne del piniginio sumetimo) as esu nelabai uzkietejas zvejas,tiesiog megejas. O va is pigesniu modeliu tai man taipogi akys linko link Shimano tik va dabar dilema kokio uzmetimo svorio spininga ziureti? ka manot 5-20 g. ?

 #126486   cesius
 29 Bir 2009 15:35
truputy slabol, reiktu bent 25g :roll:

 #128393   spiridonas
 09 Lie 2009 19:53
Siandien su Cesium patvirtinome hipoteze , kad lydekos tik triusikus keicia , o ne dantis... :-D Nuo velyvaus ryto galvojome, kur varyti is aplinkiniu karjeriuku: Gargzdu, triuseliu, ketvergiu... pasirinkome senokai nebandyta vandens telkini X ... :twisted: vejas ziaurus, su lietaus papildu. Per zvejyba apturejome per 20 lydeku (lydekikiu) kibimu. 16 paturejome rankose (Cesius 12 as 4 (mokiausi) :-D ). taip pat palaikeme ir 11 eseriu. Cesiaus didziausia 10-oji, manau ciut virsh 2 kg. Atrasti nauji masalai ir naujos spalvos. Zvejyba man asmeniskai viena ispudingiausiu si sezona :)

 #128815   Liveris
 12 Lie 2009 14:29
Paveikslėlis
Apzora, zinoma keliavo atgal ;)

 #131863   cesius
 29 Lie 2009 17:59
Taip , galioja ir Danej, tik turi bent tris dienas pakepint ir jei ant ryt atsalims visos mamos islend pasmaguriaut melduose susiguzusiom raudikem :cool:
Siaip Danej dirba green tigerines spalvos ir raudongalviai :cool:

 #131868   savas
 29 Lie 2009 18:16
Cia apie voblas, jei teisingai mastau. Pirmas variantas jo, raudongalviai kazi kodel man atgrasus - gal isitikinimas , kad ant ju tik lasisines ir lyddekos kimba (danej), a man lydziai kazko neidomus, maloniau su esriukais zaist. Nors aisku nusisneku: uzkibtu lydekis - irgi but malonu iki saves dasitraukt... JO jau beveik pamirsau anu traukima, paskutiniai buva po draudimo, o po to tik su maziukais masalais gaudziau...

 #144962   Intras
 06 Spa 2009 20:36
Sveiki sendien ir as istrukau y zvejyba :grin: Vieta Druskininkai tiksliau zvejau Svendubres kaimely kur y nemuna yteka Vadinamas Nemunykstis,nezinau ar tai jo teisingas pavadinimas,bet vietinei jy taip vadina :grin: sy karta jau asmens dokumenta pasemiau su savim,nes praita teko pabuvoti pasienieciu uzkardoj,uz pasieno ruozo pazeidima,neturejus asmens dokumento :-D,beja ta syk viskas baigesi gerai gavau tik ysmejima :-D Taigi oras ne lydekinis bet spiningas rankoj ir as jau 16.00 stoviu prie vandens,kaip nekeista vejo visiskai nebuvo,saulute maloniai silde mano kailinius :-D ,kuriuos teko nusirengti ir palikti krumuose :) kad nereiktu paskui save tusytis.Mailius tesejo vandens pavirsiuja,tai nuteike ydomiai zvejybai,nors tik antra karta ten zvejojau,o pirmas buvo ziema tai jau mazdaug zinojau gylius ir gylio perkritimus,pirmieji metimai ir nestiprus stuktelejimas,taciau nieko matyt nepagreibe teisingai,dar keli toje vietoje bet nieko,paejau keliolika metru pirmyn metimas palei zoliu juosta,palaukiau kol vobleriukas nuskes,tik pradejus traukti smugis,sirdele jau spurda :grin: adrenalinas verziasi,rite karts nuo karto atima valo is manes,tikrai maniau kad kazkas stambesnio,po minutes paaiskeja kad vietinis rainis uzsimane uzkasti :grin: is karto pasveriu,svarstykles rodo 655gr visai neblogai senokai jau toky buvau pagaves. Zvejoju toliau saule taip kepino kad pasijauciau liepos vidury zvejojantis prie 25karscio :grin: aisku tiek nebuvo bet po saltu oru ji molonei kepino :-D painu dar y prieky dar keliolika metimu ir vel smugis sy karta jau tikrai didesnis,kova trunka keles minutes ir matau raibijo sukandus mano vobleriuka :grin: kury isigijau tik sendien,pasveriu ir svarstykles rodo 1.650.Nuotaikos geros brendu toliau ir ant pat ziociu y Nemuna,kaip jus galvojat ka pamatau o gi balta sniura kuris driekesi y giluma,mintyse knibzda mintis tinklas kaip istraukt jy nes su botai nedabrendu tiek,aukoju voblery uzkabinau sniura seip ne taip prisitraukiau,jy patvarkiau vietoj, zuvy paleidau atgal susivyniojau meskeres ir namo. :( Netelpa y galva kodel zmones tokei savanaudzei, ne tai, kad su meskerike pasivaiksiotu krantais ,gerai praleistu laika, bet siurksei pazeidineja LR ystatymus svolacei,toks vaizdas kad valgyt neturi ko ir brakonieriaut pradeda :evil: Sorry fotkiu nebus,fotikas liko namei,nes jau senokai ka ir be sugaves buvau, tai tiek. ;-)

 #146825   Saugirdas
 17 Spa 2009 18:44
Kibiausi mano masalai lydekoms:
NR1
Nenaudoju galvakablio dedu tik Drop-shot kablį

Paveikslėlis

NR2
Galvakablis 5arba7,5g


Paveikslėlis

NR3

Paveikslėlis

NR4

Paveikslėlis

 #146827   cesius
 17 Spa 2009 18:57
parduotuvej praeiciau net nesustojas :grin:

 #146850   Saugirdas
 17 Spa 2009 19:56
Pirmą pusbra padovanojo. Antrą draugas pasiūlė. Trečią, reklama sugundė. Ketvirtą, nežvejojantis tėtis padovanojo. Visi keturiu gauti atsitiktiniu būdu. O lydekos juos myli.
Cesiau, kuo pats gaudai?

 #147346   Saugirdas
 20 Spa 2009 21:59
Cesiau, labai jau rimtos spalvos tavo visų voblerių. Tamseme vandenyje reikėtų paieškot ko ryškesnio.

 #147609   cesius
 21 Spa 2009 16:41
Saugirdas rašė:Cesiau, labai jau rimtos spalvos tavo visų voblerių. Tamseme vandenyje reikėtų paieškot ko ryškesnio.
Nesuk del to galvos :grin: gaudykit su ryskiais :!:

 #148528   Gedcka
 27 Spa 2009 14:55
Man ir si rudeni prastai su lydekom, jau galvojau sezona i uzdarysiu, bet po paskutines zvejybos persigalvojau. Nuvaziavom sekmadieni su broliu porai valandu pametyt i karjera. Kibo kaip visada tik zoles. Jau pries temstant brolis saukia turiu, galvojau vel zoliu kuoksta uzkabino. Paziuriu i jo spininga sulinkes ir matau kaip musu nepriinkaruota ufimka arteja link zacepo, vis dar netikiu kad zuvis. Ir staiga matau kaip per spiniga pereina geri smugiai ir pradeda cypt stabdis, pasidaro aisku kad lydeka ir tikrai nemaza. Ir prasidejo lydekos sou, ji paraso 5 metrus valo ir i dugno zoles lenda ir stovi, ten labai tanki zoliu paklote tai islupt ja is ten sansu mazai. Brolis neforsuoja as po truputi valti reguliuoju, nes ne lydi link valties tempiam, o valtis link lydzio eina. Taip mazdaug po 10min kovos ir kokiu 5 lydekos ilindimu i dugno zoles, ji jau stovi zolese visai salia valties. Truputi panervavus ji vel islindo is zoliu ,ir tada jau brolis sugebejo iskelt ja i pavirsiu, lydeka pasirode tikrai ispudinga ir dar bande daryt pora palindimu po valtim, bet iki zoliu nedasibrove ir as pagaliau sugebejau ja iskelt uz ziaunu apacios i valti. Zvejyba buvo baigta, nes kukano neturejau ir reikejo ja kaip nors iki kranto dagabent. As kliovo, neturejau, bet zvejyba vistiek ispudinga vienas kibimas ir viena tokia lydeka krante.
8,5kg, 116cm pagauta ant guminuko
Paveikslėlis
ps. kadangi zvejyboje fotiko neturejom, tai teko atlikt foto sesija namie vonioj, pasverta buvo sodyboje.

 #149642   Gadas
 02 Lap 2009 09:47
Pasidalinsiu ir as ispudziais is savo zvejybos :) Tai va 7 val. ryto as jau prie ezero ( Vilkoksnio), gaunu is bobutes irklus, raktus nuo valties ir dideli kibira vandeniuj issemti. :) Issemiu vandeni gan netrumpai uztrunka, nes nemazai jau visai ten to vandens buvo... Viska susiruosiu ir pagaliau prasideda zvejyba, neturiu echoloto tai sukuoju tik krantus ir salas, karts nuo karto svistelnu ir i giluma :) ziuriu i laikrodi 10val, laikas perekuruj :) keli gurksniai arbaros gerai susildo, nes buvau jau gaves ir sniego :) tesiu toliau, mano LC dirba nepailsdamas bet kol kas nei stukt :( keiciu ji guma, veliau bandau blizge tas pats s....ties viena sala sustinku 2 valtis, kalbames, sako kad jiems tas pats nei stukt :( ziuriu i laikrodi 13val, laikas pietums :) papietauju, zvejyba tesesi toliau :) bet ir vel tas pat, ismetau viska ka turiu ir nieko, sutinku dar viena zveja jam ir tas pats pasiguodziam kad slegis aukstas kad niekur niekimba ir toliau plaukiam :) jau ziuriu ir 15val. jau po biski pradejo temti, na galvoju gal temstant gal kas nors susigundins man superiniu LC :-D bet kur tau. Jau ziuriu ir 16 val. visai jau greit temti pradejo galvoju na tiekto kita karta gal pasiseks labiau, traukiu link namu. Issilaipines skambinu bobutei ka jau gryzau, bet ateina diedukas :-D su juo pasikalbam apie zvejyba ir va jis man sako kad pries 10 metu labai daug elektriku cia buve ir del to db tos ir zuvys cia tokios neaktyvios, o ju tikrai yra.. Bet zinot kas kaip nors ir nieko nepagavau, bet visiskai nenusivyliau zvejyba, smagu buvo paplaukioti po ezera, pasigrozeti gamtos vaizdais, o ten tikrai grazu... Gaila fotikas numire nepasiziurejau kad badarkes nusedusios :(

 #149656   piatras
 02 Lap 2009 11:18
Sekmadienio "priešpiečiai" kaimelyje (po avataru :-D ) Na kaip per visus šventus :shock: neblogai sakyčiau, tuolab mano kaimui :-D
http://img252.imageshack.us/img252/7325/lyd07245.jpg
lygiai 70cm. 2,45kg. ant ZAM šešioliktuko "37" :cool: Začiot vobleriui :-D

 #149699   Xrapas
 02 Lap 2009 13:09
Sekmadienį velkiavome Dauguose.
3 kibimai, užkibo viena ~ 1,3 kg. Gylis toje vietoje ~ 24 m., stvėrė 6 m. gylyje dirbantį voblerį.

 #149859   vacys
 02 Lap 2009 16:45
piatras rašė:Sekmadienio "priešpiečiai" kaimelyje (po avataru :-D )
70cm. 2,45kg. ant ZAM šešioliktuko "37" :cool: Začiot vobleriui :-D
o tai cia UPEJE prie to kaimelio vobleriais lydekos kimba??
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 50
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė