Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Žūklė dirbtiniais ir gyvais masalais
 #3377   alkanas
 20 Kov 2006 11:46
sakykit, kokias girliandas darot (jei darot), eseriam gaudyt, kiek masalu ir kokius kabinat, atsutmai butuidomu ir ka kabinat apacioj :roll:

 #3418   Vegys
 20 Kov 2006 17:29
(alkanas) rašė:sakykit, kokias girliandas darot (jei darot), eseriam gaudyt, kiek masalu ir kokius kabinat, atsutmai butuidomu ir ka kabinat apacioj :roll:
Klausi apie mikrikus ? Jei taip, tai seniau kabindavau 3 : du mazesni ant pavadeliu, kokia ~ 30 cm atstumu vienas nuo kito, o gale dedavau didesni mikrika. Pavadeliu ilgiai tokie, kad nesipainiotu vienas su kitu. Sistemeles pliusas : gali isbandyt daugiau spalvu, geriau matai kuria spalva labiau megsta ir tt.

Ale pernai taip jau negaudziau. Pabandziau zvejot su vienu mikriku ir taip labiau patiko. Gaudau arba mikrikas su sunkesnia galva arba tiesiog mikrikas su svareliu ant pavadelio. Kazkodel susidare ispudis kad taip didesni uzkimba. Tikriausiai del to kad taip lengviau zaist palei dugna. O didesni butent ten man uzkimba.

 #37139   Agis
 21 Rgp 2007 08:48
Teko matyti filmuota medziaga, kad tvisterius tiuninguoja ir tipo sulaukia daug daugiau kibimu.Esme tame, kad daugumos tvisteriu uodegele su kuneliu sudaro 120-140 laipsniu kampa.Sita kampa sumazinus iki 90-100 sulaukiama daug daugiau kibimu, nes tipo pasikeicia virpesiu daznis, kuris mielesnis eseriams.Gal kas taip darote, pasidalinkite savo pastebejimais ar tai tiesa, ar.....

 #37140   Diaboliq
 21 Rgp 2007 09:33
Tai kampa reguliuoja galvakablio pagalba turbut :roll:

 #37154   tuomahaukas
 21 Rgp 2007 11:22
Turi omenyje uodegėlės apkarpymą arba vieno guminuko uodegėlės klijavimą prie kito kūnelio ? :roll:

 #37157   Agis
 21 Rgp 2007 11:43
Turiu uomenuje kunelio prie uodegeles is apacios prakirpima ar pradeginima ir vel suklijavima taip sumazinant kampa tarp kunelio ir uodegeles plokstumos (cia gal tiksliau syprasit pasiziureje "kanopa")Akcentuojama buvo, kad ypatingai blogas kampas maziukuose tvisteriuose, tipo todel ir neisgaunami normalus virpesiai ir dazniu amplitude.Kanopos galas dar kartais paploninamas ji pakaitinus ir prispaudus, kad labiau issiplestu.

 #37161   tuomahaukas
 21 Rgp 2007 13:22
Kadangi "iš didelio rašto" :oops: vis dažniau grįžtu prie "dėdės Vacio kampelio" (ką ir kitiems rekomenduoju laiks nuo laiko prisimint ;-) ), tai teko ten skaityt, pasekoje karpyt, klijuot, tempt. Tiesą sakant aš nesu pastebėjęs kad man pastoviai pramušinėtų būtent tokios modifikacijos. nemažai guminukų teko ir žirklutėm dailint, dar daugiau nudailint į pievas. Man daugiau įdomu buvo pažaist ne su kampo keitimu, o tiesiog daryti dviejų spalvų hibridus (ko dabar parduotuvėse yra iš ko pasirinkt, na tik spalvos labai jau kontrastuojančios: raudona- balta, geltona- raudona ir pan.)
Jei kalbi apie laaabai mažus guminukus su nedickom plonom uodegikėm ir kad juos reikia datiuninguot- nžn. Man žiūrint jos darbą- virpa gražiai ( labai dažnais virpesiais, manau kad tai pliusas traukiant guminuką lėčiau :roll: ). O kaip dažnai tas "gražiai" patinka ešeriams- :donknow'
Dažniausiai žūklės vietoje naudoju 2 tiuningo instrumentus: dantys kūneliui ir manikiūro žirklutės uodegai :lol:

Paveikslėlis Paveikslėlis

Bent man labiausiai patinka eksperimentuot su relax gumom (nors jos ir taip geros)- jų uodegėlės plonos, plačios ir visaip galima pažaist. (Čia foto iš neįtikėtinai pigios noname produkcijos kalno, pirkto Gariūnuose, anuos verkiant kažkaip reikėjo taisyt :neutral: )

 #39408   saniokas
 30 Rgs 2007 18:44
Kauno mariose,kiek zinau ir kiek pats gaudziu,geriausia mikriku tepalo ir morkos spalva.Kokia spalva gaudo kiti?

 #39451   Vegys
 01 Spa 2007 08:31
Saniokas, gaudau ivairiom spalvom, ale daugiausiai sugaunu ant salotinio su blizguciais. Nors buna dienu, kai kimba tik ant tepalo. Kai kibimas prastokas, uzsirisu 3 guminukus ir ziuriu kuri spalva labiau tinka. Kai surandi - tada geriau vel persidaryt sistema su vienu guminuku beigi svinuku.

 #39459   Vegys
 01 Spa 2007 09:53
wors rašė:gal gali kokia fotke imesti kaip risi sistemele is 3 guminuku?
Fotkes neturiu. Pabandysiu nupasakot - sistema pas mane tikrai paprasta / primityvi. Paimi ~ 1 m vala, perlenki ji :

----------------------------------------
|
-----------------------------------------------------------------------------------

Tada is to dvigubo padarai kilpa ir tris kart perkisi vala (trigubas mazgas ar pan). Si mazga risi taip, kad laisvas galiukas liktu kokia 30 cm (cia ir bus pavadelis mikrikui). Viena kilpos dali nukandi (nupjauni / nukerpi), gaunasi ~ 70 cm laisvo valo. Ji vel lenki per puse, risi ta pati triguba mazga, ir tt. Ant pacio valo galo - svinukas.

Pavadeliu ilgi darau ~ 20 cm. O del susisukimo - iskelus is vandens - buna siek tiek susike pavadeliai, bet vandenyje jie kazkaip ishsitiesina.

Beje, as kazkodel tai manau kad mikriku galvutes turetu but kuo lengvesnes ...

 #39466   Vegys
 01 Spa 2007 10:59
aga, as dedu visus vienodo (+/-) ilgio pavadelius, kuriu ilgis 20-30 cm.

As darau taip, kad mikrikai nesusisiektu ir negaletu susipainiot tarpusavyje, ty vidurini pavadelis pakeltas aukstyn negali susisiekt su virs jo esanciu mikriku, nuleistu zemyn. O tai reiskias 20 cm + 20 cm - minimalus atstumas tarp mazgu = 40 cm. Viso sistema gaunasi gaunasi : 100 cm (svinas ->20cm ->1 pavadelis -> 40cm antras pavadelis - > 40 cm trecias pavadelis). Cia minimum. Uzmetinejant dar nuleidi zemiau siek tiek ir gaunasi atkarpa ~ 120-150 cm. Kai pas mane 3.05 spiningas - normalei, uzsimeta. Su trumpesniu - butu sunku.

Jei darysi 20/30/40, atstumai gausis (kad nesusisiektu mikrikai) : svinas->20 cm -> pirmas pavadelis -> 50 cm -> antras pavadelis -> 70 cm -> trecias pavadelis. Viso gaunasi 140 cm. Primetam dar kazkiek cm (idialiai nesurishi), gausis ir >150cm. O jei dar siek tiek nuleidus mesi - gausis minimum ir 170 ar daugiau. Nelabai patogu taip metyt (bent jau man).

Ilgesni pavadeli naudoju, kai risu tik viena mikrika su svinuku. Tada rishu ir trisaki suktuka.

 #39490   saciokas
 01 Spa 2007 15:08
Labai panasiai, bet ne. Svinukas yra sistemeles apacioje, jis velkasi dugnu. as dazniausiai darau panasia sisteme tik su dviem mikronais. Apacioje dedu svinuka "slyvute", kartais uzsabacinu "velnio" riesta svinuka, didesni guminuka, ar sukre. kas labiau pasiteisine? nezinau. Uzdejau kazkada guminuka ikirtau lydeka 1.4kg. nebaisi, bet pagalvoji, kad valiukas buvo atrodo 0.16 jokiu pavadeliu, tai laime kartais ir man sypsosi ;-) Va sedziu ir galvoju. kogero geriausia 2 mikronai + nedidelis riperiukas.

 #39495   Agis
 01 Spa 2007 15:30
Ir mazas stormukas visai pritinka ;-)

 #39506   tench
 01 Spa 2007 16:28
Prieš porą dienų bandžiau viename karjere panašią sistema su trim guminiais. Tai fignia kažkokiatai gauvosi. Vinioju, ške, pobiški. Ir staiga kažkotai labai lengva vyniot pasidarė. Jokio smugio, nieko. Matyt lydekiokas viršutinį guminį biški jamė, tai visą sistema ir pajamė...

 #42219   senelis
 07 Lap 2007 11:06
Na ar gaudote kas nors dar eserius mikromasalais? ;-) bandziau zvejoti upeje (Musoje) lapkricio 1 d. Kimba!!!! Ir visai neblogai ;-) Per 4 val pagavau 20 visai graziu dryzuotoju.Niekada nebuvau gaudes eseriu tokiu laiku,tai buvau maloniai nustebintas :) O tai kazin ar kibimas tesis iki pirmo ledo? butu faina... kaip ir nebutu pertraukos tarp vasaros-ziemos sezonu ;-)

 #42227   saciokas
 07 Lap 2007 13:05
Na padiskutuokim tokia tema :grin: naujoves arba najove MAN. Paziurejes bratku scerbakovu filma apie guminukus, pamaciau idomu dalyka. Sistemele eseriams.
Paveikslėlis
Ka mes matom? Spyruokline viela sulenkta ir prie jos pritvirtinti kabliai (butinai vienas pries kita) pasak bratku, taip ziauriai sumazinami uzsikabinimai uz kliuviniu. Uzdedam ant kabliuku mikronus ir gaudom su mazu bureliu mailiaus. Prie virsutines kilputes kuria padarom lenkdami ir susukdami viela, galima trirtinti pasunkinimus ir t.t.t. ar kas mate ar kas net gaude su tokia sistema? :roll:

 #42231   eLPi
 07 Lap 2007 13:28
Po paskutines eseriu zvejybos, man irgi panasi mintis gime, galvoju isbandyti, tik kazkaip tas kabliu tvirtinimas prie vielos :roll: As bandysiu su valu ;-)

 #42236   senelis
 07 Lap 2007 13:49
Man tai is visu isbandytu budu labiausiai patiko sitas http://gruzin.ru/stat33.htm
Kibimai,net ir atsargus,per plona pintuka persiduoda gana gerai. Niekada nededavau slyvutes didesnes kaip 7gr. Bet pabandziau sroveje gaudyti su 10g - liux! Tik va ofsetiniu kabliuku kiek ieskojau,tai taip ir neteko matyti parduotuvese :cry: Bet nieko - padirbejes su replytemis ir ziebtuveliu pasidarau kazka panasaus :) .

 #42237   senelis
 07 Lap 2007 13:53
Tiesa,sis mano naudojamas budas parodytas bratku Scerbakovu filmuke "Drop shot i povodkovyje osnastki" :roll:

 #42245   Agis
 07 Lap 2007 15:54
Ofsetiniu kabliuku ieskok vietose, kur prekiauja Kamatsu kabliukais.Pas juos kartais buna.As irgi per visa ziema rankiojuosi visokius likucius sekantiems metams.Kartais turguje atrandi kaip visai bevercius, anot pardavejo :lol: Zinoma su mazais dudziais tai didele problema.

 #42258   senelis
 07 Lap 2007 16:57
Tai kad Kamatsu tai daug kas prekiauja,bet neradau ofsetiniu... Gal Kamasan turejai galvoje? Na reikes per ziema pasijieskoti...

 #42318   cesius
 08 Lap 2007 09:05
senelis rašė:Tiesa,sis mano naudojamas budas parodytas bratku Scerbakovu filmuke "Drop shot i povodkovyje osnastki" :roll:
Su drop shotu tai tik is valties arbe kur prie kranto didelis gylis.

 #42319   cesius
 08 Lap 2007 09:07
Ofsetinius kabus darausi pats sededamas prie dujines virykles ir su replem :roll:

 #44707   Algirdas
 06 Gru 2007 19:33
bandzau sventosios uosteli 15 tokiu iki 200 gr pagavau bet mazochizmas per toki veja. zinau tik kad leitei gerai pasigauna. su mikriuk ir 4 ar 5grgalvute geriausiai dirba jaucio kraujas

 #44722   ensteinis
 06 Gru 2007 21:51
Nezinau kur dabar butu galima eseriukus pagaudyti vanduo pakiles visur nesweikai, taigi is sio dalyko manau kad jis bus rudas tiek upese tiek tvenkiniuose nelabaij tikiu, kad db butu galima ka gero suvilioti siulyciau i juodkrante vaziuoti :) ten tikraij turi kibti :]

 #44747   cesius
 07 Gru 2007 09:25
Juodkrantej kolhozas, galvoju imsiu viena is kl karjeriuku, Triuseliu kr yra graziu :roll:

 #44756   Algirdas
 07 Gru 2007 10:02
geriau pabandytai kartenos karjera ten tikrai yr ir gyliai idomus

 #44759   cesius
 07 Gru 2007 10:10
Kam Kartenos jei galima ir Eketej paieskoti, nu vien zodziu teks nutaikyti ora be lietaus ir begt is namu :grin:

 #44760   Algirdas
 07 Gru 2007 10:16
cesius rašė:Juodkrantej kolhozas, galvoju imsiu viena is kl karjeriuku, Triuseliu kr yra graziu :roll:
pabandytai kartenos karjere ten ir gyliai idomus

 #45875   Algirdas
 21 Gru 2007 19:22
Taip jau sutapo, kad sutvarke man biciulis varikli ir atveze isbandyti bei uzsiprase suorganizuoti zvejyba kur nors. Tai pamasciau, kad tokiu laiku ant pirmaledzio labai gerai kibdavo neblogi eseriai Leiteje. Na galvoju, o ko jam dabar nekibti. Apsiginklave mikriukais ir ultra spiningiukais su 0.12mm monoflmentiniu valu. Ilindom i Leites uzuovejas nuo 9.30val eseriai pusvalandi kibo kaip isproteje :lol: ir isegiau viena 1.5lydekaite. Pagavom apie 10kg, vidurkis 350g, kai apstojo pakeiciau vieta, uzkibo dar vienas eserys,o draugui linktelejo lydekiokas :!: Pradzioj pamane, kad koks kilinis, bet kai paprase valo 30-40m ir po 10min net negalvojo mums pasirodyt, tai nuomone pasikeite :-D Na visas veiksmas uztruko tikrai daugiau nei pusvalandi, spejau net papietaut, sutraukt pora cigareciu, kol pamatem RAINAJA! Po trecio pritraukimo ivertem i valti. Pasverus 6.100kg :!: :!: :!: :!: Na ant triju gramu galvakabliuko 0.12valo tai jau sioks toks ivykis vertas :'blud;/ :aliukas-2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 32
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė