Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Žūklė dirbtiniais ir gyvais masalais

 #11291   tuomahaukas
 14 Rgp 2006 20:08
Savadarbė sukriukė ešeriams:

"Šią blizgutę prieš keletą metų man parodė garsus mūsų krašto žvejys, sportinės žūklės veteranas Steponas Pučinskas. Nieko nelaukdamas pasigaminau keliolika tokių plizgučių ir iki šiol nežinau ką reiškia sąvoka "ešeriai nekimba". Blizgutė labai lengva, beveik besvorė, idealiai žaidžia traukiant net labai lėtai bet kuriame vandens sluoksnyje, ypač efektyvi tiek stovinčiame, tiek ir tekančiame vandenyje.


Paveikslėlis

Norimos formos lapelis iškerpamas žirklėmis iš alaus ar kt. gėrimo skardinės (įvairiausi spalvų deriniai), siauroje lapelio dalyje išgręžiama skylutė ir ties piešinyje parodyta vieta ji sulenkima stačiu kampu. Plačioji dalis iš vidinės pusės išgaubiama kalant apvaliu plaktukėliu arba kieto medžio ruošiniu apvaliu galu ir sulenkiama puslankiu. Strypelis daromas iš spyruoklinio metalo vielos, apatinėje dalyje suformuojamas užsegimas, o viršuje užspaudžiamas lengvutis šratelis (~0,1 g), ribojantis lapelio slinkimą žemyn (ant strypelio lapelis užveriamas tiesiai, be lankelio). Turint įvairių formų lapelių galima pasidaryti skirtingų savybių blizgių, keičiant išlenkimą jis gali suktis plačia kampo amplitude (ašies atžvilgiu)- nuo 10-15 iki 45 ir daugiau laipsnių. Visa tai savo rankomis ir ne blogiau už garsiuosius "mepsus", kurie kainuoja tikrai ne grašius. Pabandyti verta, juolab kad šių blizgučių vilioklius su kabliukais galima pakeisti per kelias sekundes."
N.Vilniškis. "Žūklė" , (2006 m. Nr. 7)

 #62429   vaidazz
 10 Bir 2008 14:15
As esu panasia pasigamines, perskaites pucinsko knyga, bet nelabai vykusia... vala susuka. Pasigendu musu parduotuvese tokiu besvoriu gamykliniu blizguciu :?

 #64683   Skridžas
 11 Lie 2008 13:38
o gal galima butu pamatysty foto tos tavio auksiniu rankiu tvarini?

 #66745   ZaliasisAgurkelis
 05 Rgp 2008 22:43
Ir kaip jus uzmetat toki lengvuti... :roll: tuo labiau biski vejelis ir neskrenda...

 #66750   Skridžas
 06 Rgp 2008 06:56
SU BOMBARDO PLUDE MANAU UŽMETAMI TOKIE DAIKTAI,PATS ASMENIŠKAI NEBANDŽIAU BET TEN NIEKIO SUDĖTYNGIO:P

 #66759   DainiusM
 06 Rgp 2008 08:55
Tam reikalui UL spiningeliai yra ir nereikia jokiu pludziu... tiesiog spiningelis iki 5-7g metimo, valas monofilomentinis 0.14-0.16 ir beinercas maziukas (pagal shimano tukstantinis). O seip spiningistu temoje yra skyrelis skirtas UL...

 #68663   vaidazz
 19 Rgp 2008 12:42
jei pasiskaitytumete ta Pucinsko knyga, kurioje apie tokias blizgutes kalba eina, tai perskaitytumet kaip jis gaudo... inercine arba multiplikatorine rite, storas valas, su papildomu 20 - 30 gramu svareliu. Uzmeta, svarelis nusileidzia ant dugno ir traukia... O su UL spiningu neisivaizduoju kaip gaudyt... blizgute visai besvore ir kaip ja nuleist prie dugno? Nebent vandens pavirsiuje gaudyt...

 #102131   dagys
 09 Kov 2009 21:32
Norėjau apie ešerius paskaityt :twisted:

 #102166   Agis
 10 Kov 2009 02:36
Siaip tai cia vyrai tema buvo apie sukriukes, o ne apie jusu turimus spiningus ir su kokiu jums maloniau dzigauti :!: Teko prasivalyti.Stebim kur ir apie ka rasom :!:

 #113933   Tanius
 26 Bal 2009 21:56
Nezinau ar rasau cia bet tikiuosi pataikiau. Radau nutraukta meppsa aglia longa, kabliai surudyje ir niekaip neisprendziu kaip juos pakeisti nenaudojant pjuklo ? :D

 #113977   zhaltys
 27 Bal 2009 08:35
Tanius rašė:Nezinau ar rasau cia bet tikiuosi pataikiau. Radau nutraukta meppsa aglia longa, kabliai surudyje ir niekaip neisprendziu kaip juos pakeisti nenaudojant pjuklo ? :D
seną kabliuką nukask su kusačkėm, o naują per žiedelį pakabink ir bus tau laimė

 #114074   Antas
 27 Bal 2009 15:52
gal galetumete aprasyti labiau apie sukriukes. zinau, kad sukriukes buna vieno ir 2 lapeliu, koks geriau stovinciame vandenyje ir ar ten labai priklauso nuo spalvos gamos.
sukriukes galima naudoti su paildomu svoriu, kad skestu gyliau ar ar jau numatytas gamiklinis gylis buna?
beje kazko eseriukai ant dugnines kibt pradejo. tai manau laikas ir jais uzsiimti :) veliau dugnine pasimosikuoti

 #114133   Tanius
 27 Bal 2009 20:30
As eserius pradejau vaikyt mikro masalais, pamegink ir tu jai sakai eserioku nemazai ir jai kota lengva turi, beja svinuku gali prikast pora jai lazda pas tave. As megstu traukt ziauriai letai. O del sukriu, eseriokam nedideles 1, 0, 00 (pagal meppso matavimus) del gylio, na jai nuleisi ant dugno gal ir pratrauksi kiek, taciau nera jis gilio masalas, o su papildomu svoriu visada eksperimentuok jai TAU atrodo geriau, svarbu tikek savo masalu, cia turbut svarbiausia :)

p.s. gal ir 2 ir 3 irgi jai agrysevesni kupriai, nors as ant tokiu dazniau ir pagaunu.

 #114455   Sukriuke
 29 Bal 2009 06:51
Man Dam effzet tai eseriu zudike 4 nr,o spalvinimas toks pat kaip Tuomohauko paveikslelyje

 #139874   bes
 11 Rgs 2009 20:50
Nupirkes as Damm Effzet 1 numeri, eseriai kur zvejoju beveik nekimba.
O ant tokio pacio dydzio Black furry su zalias taskais, kabinasi gerai.
Apie Damm tokiu spalvinimu raso kad eseriu klasika, bet turbut ne visur.
marens rašė:Man Dam effzet tai eseriu zudike 4 nr,o spalvinimas toks pat kaip Tuomohauko paveikslelyje

 #149135   kementa
 29 Spa 2009 19:17
ar teko kam su tokiu aparatu pazvejot? kam jis labiau skirtas? eseriams?ezere? kokie atsiliepimai jusu, nuomone?
Paveikslėlis 4g

 #149148   Edosius
 29 Spa 2009 19:58
Būtent su tokiu neteko žūklaut, bet šaukšto imitacijos metalu labiau domisi lydekiukai, bent jau pas mus kraštuose (Biržai-Kupiškis rajonai).
 #161574   Wytux
 26 Gru 2009 22:56
Na sukriukemis teko pazvejoti nemazai, dar nuo tu tarybiniu laiku, kai kazkas parvezdavo kai didziausia vertybe kokia viena "Meps" blizgute is Prancuzijos. As buvau dar vaikas, bet tevas turi nagingas rankas ir greitai pradejo gaminti 'Meps' kopijas, kurios manau sukosi net geriau uz originalaus. Kas liecia eserius tai dydziai O ar OO manau kad biski mazoki, nes jau 1 numerio sukriuke jama sprindinai eseriukai be problemu- o kam jie reikalingi? :) Mano kuklia nuomone asariokam geriausias nr2 ( poto nr1 ir nr3 pagal gyli, kuriame zvejojama) pagal "Meps'a", o lapelio tipas "Long"- t.y kuo siauresnis ir ilgesnis. Kuo platesnis lapelis- tuo labiau sukriuke 'eina' pavirsiumi. Kadangi dazniausiai gaudau is valties ezeruose, tai 'atsistojus' ant kalnelio arba prie zoliu ruozo - uzmetus sukriuke leidziama ant dugno, poto letai traukiama, per viduri traukimo blizgute vel skandinama ant dugno ir vel letai traukiama. Galima blizgute ant dugno nuleisti ne 2, o 3 kartus per viena uzmetima. Spalvos- jei diena nesauleta- tai lapelis blizgus baltas, jei sauleta- baltas arba varinis. Jei sie nesuveikia- tada 'i trasa' eina visi kiti spalvinimai. Atsiradus tvisteriams ( o veliai ir mikriukams) sukriukes , deje, uzleido savo pozicijas, ypac eseriu gaudyme.
 #178352   Zygis16
 15 Kov 2010 17:53
o kaip eserius geriau gaudyt an 1 ar 2 lapeliu sukres?
 #178412   Tanius
 15 Kov 2010 21:02
ant sukriu nedaug tesu pagaves palygint, bet man 1 stipriai geriau , net nezinau kodel.
 #178413   Wytux
 15 Kov 2010 21:06
Kai yra noro 'pazaisti' galima pratestuoti naujas sukriukes vonioje prisipylus pilnai vandens. Pagrindinis testas yra nuo kokio leciausio traukimo greicio pradeda suktis sukres lapelis. Mano nuomone ta sukre geresne kuri pradeda suktis prie mezesnio traukimo greicio. Siame teste paprastai dvilapes ir dauguma kitu sukriu su 'pribumbasais' rezultatai buna ne kokie. Dvilapiu paprastai pirma pradeda sukti vienas, o poto kitas lapelis, bet tik traukiant greiciau. Zvejyboje dvilapes ,bent jau man irgi, nepasiteisino.
 #178464   Jurginas
 16 Kov 2010 00:20
Zygis16 rašė:o kaip eserius geriau gaudyt an 1 ar 2 lapeliu sukres?
Aš asmeniškai renkuosi sukrės numerį pagal tai, kaip toli noriu užmest ir kaip giliai pravest masalą. Jeigu esamom sąlygom užtenka pvz. 1 numerio sukriukės, beveik niekada nededu stambesnės negu reikia, kad pasiekt ešerį - niekada nesu pastebėjęs, kad ešeriams reikėtų padidinti masalo dydį kad pagerint kibimą, netgi stambiems kupriams sveriantiems virš 500g. Gaudydamas ešerius nenusistambinu, 3 nr sukrė man jau beveik yra riba (retkarčiais ežeruose didesniam gylyje 4 nr naudoju, 5 nr net neturiu dėžutėj). Jei jau reikia pasiekt didesnį gylį naudoju kitokį masalą, pvz. staigiai ir giliai neriantį vobleriuką.
Žodžiu tavo klausimas nėra teisingas, reikia turėt ir 1 ir 2 numerio sukrių, bet jei jau nori tiesaus atsakymo - iš mano praktikos, jei jau yra ešerys, ir tu jį gali pasiekt tiek su 2, tiek su 1 numerio sukre, jis mieliau griebs 1 nr. Bet vėlgi kartoju - 1 nr nebūtinai visada bus sėkmingiausia dėl įvairių aplinkybių. Beje mano sėkmingiausia sukrė ešeriams yra ne 1 ir ne 2 numerio, o 1+ dydžio aglia longas geltonu lapeliu ;)
P.S. Tik dabar supratau koks iš tikrųjų buvo klausimas - klausei apie lapelių skaičių o ne dydį :lol: :lol: :lol: :lol: :-vimt
Nesu daug gaudęs su dviejų lapelių sukrėm, bet kiek teko, nespėjau pastabėt, kad dviejų lapelių būtų kibesnės, manau kaip pradedantysis gali įsigyt vieną ar du modeliukus su dviem lapeliais (kurių apskritai turėt nėra būtina), bet pagrindinį arsenalą formuok iš sukrių vienu lapeliu.
 #279095   Apis
 04 Geg 2011 07:58
Savaitgali mosikavau su ul sukrem 0, 1 dydzio tai skrenda normaliai net per siaures rytu veja (pute skersai vagos) aisku su 0 metimai ant keliu metru trumpesni bet 1 iseidavo nusviest ten kur noriu. Buvo pirma zukle kurioje sukres sukosi ilgiau nei kelias minutes (panasiai apie 5 val) tai as likau suzavetas. Man patiko :) zinau kad isigysiu ir daugiau ju :)
 #293316   ToOmas
 09 Lie 2011 11:21
Aš turiu wirek 3nr. sukrę 10g štai, kas nori pasižiūrėt: http://www.almarijas.lt/bylos/Long%20sukres1.jpg mano sukrė yra kairiame viršutiniame kampe. Nu traukiasi ji labai lėtai,užsimeta gerai, užmetus iškart reik truputį timptelėt ir iš karto pradeda suktis. Bet ešeriams kolkas nepatinka... :nujau-ne
 #293342   marenas
 09 Lie 2011 19:41
man tokia sukriuke net nedyrbo.kaska is jos padariau.kaskas norejo meps kopijot.bet nesigavo
 #293346   p.arturas
 09 Lie 2011 20:39
ToOmas rašė:Aš turiu wirek 3nr. sukrę 10g štai, kas nori pasižiūrėt: http://www.almarijas.lt/bylos/Long%20sukres1.jpg mano sukrė yra kairiame viršutiniame kampe. Nu traukiasi ji labai lėtai,užsimeta gerai, užmetus iškart reik truputį timptelėt ir iš karto pradeda suktis. Bet ešeriams kolkas nepatinka... :nujau-ne
tai kam ji patinka?
tik tau?
 #294918   pensininkas
 20 Lie 2011 13:27
esu turejes, desinys kampas virsus (Nr 20), teko pora lydekaiciu pries 3-4 m prakalbint, bet sunkiai sekes. Kai uzkabinau ir nutraukiau, net nebuvo liudesio, o mintyse - "pagaliau atsikraciau" :)
 #294946   cesius
 20 Lie 2011 15:55
p.arturas rašė:
ToOmas rašė:Aš turiu wirek 3nr. sukrę 10g štai, kas nori pasižiūrėt: http://www.almarijas.lt/bylos/Long%20sukres1.jpg mano sukrė yra kairiame viršutiniame kampe. Nu traukiasi ji labai lėtai,užsimeta gerai, užmetus iškart reik truputį timptelėt ir iš karto pradeda suktis. Bet ešeriams kolkas nepatinka... :nujau-ne
tai kam ji patinka?
tik tau?
2nr greiciau sudirbtu ant eserio, as su taviske sukre slakena 3kg esu ybirbines, daugiau nieko.
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė