Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
 #719234   Giedra
 30 Rgs 2018 15:49
Atostogo baiges darbu daug zmoniu mazai tad ir savaitgaleis tenka dirbt. O seip butu idomu.
 #719244   emsas
 30 Rgs 2018 18:36
Jojo visi mokam knist prota. Taip ir sakyk kad lasisa del mesos gaudai. Tikri zvejai zvejoja ir nuo spalio.
 #719246   Kairys
 30 Rgs 2018 21:35
Liuks, ;uolrait
 #719248   Ce5ar
 30 Rgs 2018 22:03
Jauciu ryt prie upes busiu tik as ir vejas :D
 #719255   Slovak
 01 Spa 2018 08:50
emsas rašė:
30 Rgs 2018 18:36
Jojo visi mokam knist prota. Taip ir sakyk kad lasisa del mesos gaudai. Tikri zvejai zvejoja ir nuo spalio.
tai ne tamstos reikalas, ar jis ja suvalgys ar paleis.
Kaip ir jam nereikia teisintis, jeigu paims mesai ir del kokiu priezasciu po spalio 1, bus reciau ar nebus prie upes.
Atejo spalio 1 d., 15 dienu tures tikri progresivus meskeriotojai, gamtos myletojai, pabuti vieni prie upes ir gauti kaifa.
Darbo liaudis isbande savo sekme, kaz kas isege, kaz kas at...no, ir tokiu buvo totali dauguma.

Kaip per psihoze buvau prie upes, tai rasdavau vieteliu, kur vienas antras meskeriotojas buvo, ir net salia Vilniaus ir net su judesiu, ir net aktyvia zuvimi.

Cezaris, jeigu nesudetinga, pranesk prasau, ar labai daug zmoniu prie upes
 #719260   vaitko
 01 Spa 2018 10:52



Sezonas įpusėjo. Pavyko šį bei tą nuveikti. Bendras rezultatas 2:1 mano naudsai. Pirmasis patinas 120cm antrasis 110, antras nors ir trumpesnis bet buvo piktesnis. Pagaliau turėjau progą prasitestuoti kotą su tokio kalibro žuvimi, kadangi gaudau St. Croix Avidu 3,20m užmetimas iki 21g - esu prisiklausęs ant kranto nemažai bauginimų "ką tu darysi su tokia šlanga ir pan." - sakydavau - na kai jau užkibs tai ir pažiūrėsim :) bet nemeluosiu, viduje vis kirbėjo neramumas, kaip gi ten bus, nes buvau kota "pasitikrinęs" tik su žieminiais šlakiais. Taigi, gaudant žuvį normaliai, kai vobleris burnoje, žuvis pilnai valdoma, ir galima tik pasijuokti iš tų visų istorijų apie išvyniotus valus, lūžusius kotus, traukinius ir t.t. viskas ten su jais aišku. Esu turėjęs prieš kelis metus Nemune ir aš tokį traukinį, nepaisant to, kad gaudžiau dar tik "mokindamasis" ir bandydamas tiesiog gaudyti, o ne pagauti, buvo vasara, todėl valas po žiemos nekeistas, sezonui nepasiruošta, na ir tada apturėjau "tą traukinį" - turėjau 100 metrų valo po žiemos, ir dar gabalas "backingo" sudurta, bet bet kokiu atveju trūko ne per valo sudūrimą, o per mazgą, per daug užforsavus stabdį, bet ten galėjai forsuot, galėjai bėgt paskui arba viską atleist ir "leisti žuviai eiti" - rezultatas vistiek 98% būtų nuėjusi žuvis, nes manau tikrai buvo ne į burną, čia galima pamatyti tą džiaugsmą:


Šiemet, kaip visada pradėjau šitą žuvį gaudyti dar liepos pabaigoje. Prisižiūrėjau dauybę išėjimų, per kai kurias žvejybas jau net nebeskaičiuodavau, pamesdavau skaičių. Prisižiūrėjau "pagautų" žuvų, bet deja nei vienos į burną prie mano akių nebuvo. Gaudžiau ilgai ir nuobodžiai pravedinėdamas voblerius visokius kokius tik turiu ir visaip kaip bandydamas suvilioti deja... Visada kartojau visiems: turi atšalti vanduo, turi atšalti vanduo... Na ir ką palijo, vandens temperatūra drąstiškai krito per keletą dienų nuo 18 iki 13, ir pirmoji žūklė buvo pusiau sėkminga - apturėjau kliovą, žuvį palaikiau pusę minutės, sulig pirmu iškilimu į paviršių padarė apsisukimą ir valas trūko per mazgą, dalykai čia buvo:

1. Valas YGK G-Soul (1.5), kurį susivyniojau dar rugpjūčio pradžioje, jau kėlė man įtarimų su dugno kliuviniais, įtartinai lengvai nutrūkdavo, lygnant su keletą metų prieš tai naudotu PowerPro 8 Slick. Bet galvojau, gal sutapimas, žmonės gaudo, nepigus geras valas. Deja bet lašišos neatlaikė, ir trūkimo metu pilnai dirbo kotas, ir tikrai jaučiau kad nebuvo tas patempimas toks smarkus kad nutrūktu valas, bet deja...

2. Pavedė ir praktikos stoka - stabdį veržtelėjau per smarkiai, nes žuvis elgėsi protingai, nespurtavo, nebėgo su srove ar pan. buvo galima ir laisvu stabdžiu tvarkytis...

Taigi gavęs pamokų, bet su dar didesne motyvacija - nes gi kliovas!!! O vanduo toliau vėsta, nusipirkau Daiwa Tournament 0,18 susivyniojau ir po poros dienų atgal prie upės. Žvejybai tą dien turėjau nedaug laikovos dvi valandas, bet to užteko :) oras buvo labai bjaurus, tarpais lijo, vėjas buvo toks, kad laukdavau kol gūsis nurims ir tik tada metima darydavau, rezultate - patinas 120cm - griebė skęstantį timoną taip, kad sunku buvo tuos trišakius ir ištraukti. Vakar dar vienas patinas 110cm bet dar piktesnis iš elgesio už aną :D

Emocijos neišpasakytos. Sąlygos žvejybai puikios vis dar, atostogų dar likę, todėl bandysiu toliau, labai norisi MAMKOS :D

Prirašiau daug.. Nu norisi pasigirti... na ir tuo pačiu norisi pasidalinti atradimais, žiniomis. Vieniems gal čia tik pezalai, nes jie prigaudę jau 100 žuvų ir gal net su daug kuo nesutinka ką parašiau, ir OK - aš rašau apie savo potyrius, apie savo patirtis ir darausi išvadas :) Kiti gal tik pradeda, ir ras naudingų minčių, kurių aš taip karštligiškai ieškodavau interneto platybėse prieš keturis metus kai pradėjau sirgti šita liga... :) aišku svarbiausias dalykas norint pagauti trofėjų yra - kuo daugiau būti prie upės :) na ir dar reiktų išlaukti ir nepradėti gaudyti vasarą kai lauke +30 o vanduo +25 - nes gaudant normaliai (ne kabliuojant) šansai yra minimalūs. Aš sau vis žadu kad be rugsėjo kitais metai TIKRAI NE, bet ateina vasara, pradeda žuvis kilti ir vėl pametu galvą - nes nu, kad ir minimalūs, bet visgi šansų yra :D

Nei žvyno visiems, gero likusio sezono ir smagių akimirkų pagaunant ir paleidžiant! ''plot ''plot ''plot
 #719261   Slovak
 01 Spa 2018 11:21
vaitko, Avido 18 gr, 2.89 m, tai irgi smagiai laiko ir gesina smugius, o mikse su fliuriku tiesiog ledas
 #719264   HuskyAG
 01 Spa 2018 11:39
20180930_090821.jpg
20180930_090821.jpg (215.49 KiB) Peržiūrėta 7154 kartus(ų)
96cm 10kg ir sezonas tęsiasi.
 #719270   Ce5ar
 01 Spa 2018 13:58
Slovak rašė:
01 Spa 2018 08:50
emsas rašė:
30 Rgs 2018 18:36
Jojo visi mokam knist prota. Taip ir sakyk kad lasisa del mesos gaudai. Tikri zvejai zvejoja ir nuo spalio.
tai ne tamstos reikalas, ar jis ja suvalgys ar paleis.
Kaip ir jam nereikia teisintis, jeigu paims mesai ir del kokiu priezasciu po spalio 1, bus reciau ar nebus prie upes.
Atejo spalio 1 d., 15 dienu tures tikri progresivus meskeriotojai, gamtos myletojai, pabuti vieni prie upes ir gauti kaifa.
Darbo liaudis isbande savo sekme, kaz kas isege, kaz kas at...no, ir tokiu buvo totali dauguma.

Kaip per psihoze buvau prie upes, tai rasdavau vieteliu, kur vienas antras meskeriotojas buvo, ir net salia Vilniaus ir net su judesiu, ir net aktyvia zuvimi.

Cezaris, jeigu nesudetinga, pranesk prasau, ar labai daug zmoniu prie upes
Siandien buvau vienas... Net baugu pasidare, nes krantai lyg po karo ir nei gyvosios dvasios... Ateiviai? :roll:
 #719271   vaitko
 01 Spa 2018 14:44
Slovak rašė:
01 Spa 2018 11:21
vaitko, Avido 18 gr, 2.89 m, tai irgi smagiai laiko ir gesina smugius, o mikse su fliuriku tiesiog ledas
Nu jo, tikiu, kad ir su tuo viskas ok, taigi maniskis nera vienintelis ir nepakartojamas :D tiesiog man jis prilipo ir nelabai isivaizduoju ko truksta jame, kad ieskoti alternatyvu.. na gal galetu buti kiek lengvesnis rankoje nebent... o va kas liecia fluorika tai bandziau ziema praeita "pereit" ant jo, kaip tik geras metas buvo sugalvojau, nes pintas prie lengvo minusiuko labai nekazka. Bet va neprilipo. Po keleto valandu iskart atgal dejaus bugneli su pintuku, nes pripratau prie pinto "jautrumo" ir kiekvieno akmenuko pajautimo ir nebesigauna kitaip :) amortizacijos pilnai uztenka koto + polaisvio stabdzio.
 #719274   Slovak
 01 Spa 2018 15:21
shelwius, ne tik tamstasi, padejau zmogui zuvi istraukti, kuriam patele vidurini zieda irgi Timonui plaukianciam lygiai taip pat susuko, pasiseke jam, kad ant dvieju trisakiu sedejo.
Galinis atlaiko.
 #719275   Slovak
 01 Spa 2018 15:24
Ce5ar rašė:
01 Spa 2018 13:58


Siandien buvau vienas... Net baugu pasidare, nes krantai lyg po karo ir nei gyvosios dvasios... Ateiviai? :roll:
Tai gerai, kad vilkai dar is uznugario neuzeina :) Vakar upetakiaujant, misko keliuke maciau pilkuju pedsokiu, nejauku pasidare :)
 #719287   beveik zvejys
 01 Spa 2018 18:33
Su Tenryu spiningais kas gaudo? Masterplan ar Swat
 #719304   lauris
 02 Spa 2018 07:43
beveik zvejys rašė:
01 Spa 2018 18:33
Su Tenryu spiningais kas gaudo? Masterplan ar Swat
masterplan jau sunkiai gausi , bent man nepavyko :)
 #719381   beveik zvejys
 05 Spa 2018 19:38
masterplan as turiu MP90L, sakyčiau per slabnas jis lašišoms, aš Swat ieškau 3m ilgio, bet jau nebėra niekur
 #719383   Snusas
 05 Spa 2018 21:09
Gal sakau, nevisi naudojasi facebook`u, tai pasidalinsiu savo nuotykiu ir čia. Sezonas pirmas, žūklė trečia. Emocijų krūva, paleidinėjant nugarą patempiau :grin: nu bet amžius yra amžius :grin:

 #719395   vava
 06 Spa 2018 10:45
;-var-var.
 #719414   savas
 06 Spa 2018 21:25
Kažkodėl nevalingai šypsena sudarkė mano snukį, žiūrint paskutintinę dalį... :/braj; ;-var-var. :/braj; ''plot
 #719417   Kairys
 07 Spa 2018 16:57
Snusai, sveikinu, graži kova, graži žuvis. ;uolrait
 #719441   eLPi
 08 Spa 2018 10:15
Įspūdinga, gražu ;-var-var.
 #719457   Foje
 08 Spa 2018 15:44
Kalbant apie savo žvejo karjerą, tai dažniau žvejojau nebent vaikystėje, paskui būdavo tokie pavieniai atvejai kartą ar du per metus. Galiausiai šis hobis buvo laaaaabai ilgam pamirštas, kol pernai vasarą po kokių 7-8 metų pertraukos vėl nejučiomis paėmiau spiningą ir nuvažiavau prie upės. Pamenu, kad tada Neryje jau gal kokiu antru ar trečiu metimu įsegiau ~50cm lydekaitę (žinoma, paleidau atgal). Supratau, kad įsmigo žvejybos kablys į mane giliai! ''plot Tačiau lydekos manęs visiškai neviliojo, vis svajodavau apie upėtakius ir lašišas, kurias čia dauguma keldavo į forumą. Seilė varvėdavo ir buvo baltas pavydas. Pernai buvau keliose upėtakių žvejybose ir kelis kartus prie Neries naiviai tikėjausi įkalbinti lašišą, tačiau jokiais laimikiais negalėjau pasigirti. Šiemet šiek tiek apsirūpinęs įranga prakalbinau upėtakius. Tačiau labiausiai džiaugiuosi dėl šios gražuolės. Praėjusį šeštadienį pagavau neabejotinai savo gyvenimo žuvį. Adrenalino ir emocijų buvo pilnos bridkelnės. Visų pirma, apskritai didesnės nei poros kg žuvies nebuvau pasikinkęs kitame valo gale. Antra, juk čia lašiša, kurios negalima lyginti su jokia kita žuvimi!!!

Iškart po kibimo supratau, kad kitame valo gale turiu kažką neeilinio. Bet nežinojau, ar tai lašiša, ar šlakis, lydeka, salatis ar dar koks velnias. Kai žuvis persiversdama parodė savo didingą uodegą, visas nutirpau. YRA!!! ;-var-var. Stabdį atlaisvinau, kad būtų mažesnis pasipriešinimas žuviai ir visko nenuplėštų velniop. Kadangi žuvis užkibo mano krante ir nelabai toli, lėtais žingsniais pradėjau artėti jos link. Patirties tokiose situacijose nulis, tačiau daug skaityta jūsų rašliavų, tad bandžiau tai atkartoti. Viskas truko apie 20 minučių. Per tą laiką žuvis ir žolėse pabuvojo įsimalusi (pagalvojau, kad jau amen mano laimikiui), ir pakrante paskui ją teko palakstyti tai į vieną, tai į kitą pusę nemažai.

Kadangi visiškai neturiu patirties su tokio kalibro žuvimi, didžiausiu iššūkiu buvo ją įsibridus prisitraukti ir sugriebti už uodegos. Juolab, šlaitelis buvo šioks toks įlipant į vandenį. Žvejojau vienas, aplinkui nebuvo jokio kito žvejo, kurio pagalbos galėčiau tikėtis. Tad pirmam kartui viską teko išgyventi ir padaryti vienam. Unikali patirtis, o rankos suvirpa iki šiol viską prisimenant. Užkibo ši gražuolė ant Aisės blizgės. Kadangi buvau vienas, teko žuvį iškelti į krantą ir pasiguldyti ant žolės. Žinau, kad nėra tai gerai, bet tiesiog kitaip nesugebėjau susitvarkyti su ja išimant trišakio. Juolab, norėjau pamatuoti ir padaryti bent vieną kadrą. Krante jau viskas vyko žaibo greičiu ir netrukus šią gražuolę čiūčiavau ir liūliavau vandenyje. Teko paglostyti kurį laiką, kol žuvis ėmė muistytis ir pati nuplaukė savo keliais. 102 cm, o ir matosi, kad tikrai ne pati kūdžiausia merga!!!

Kadangi kol kas nelaikau savęs itin patyrusiu žveju, manau, kad toks pirmas rimtesnis žvejybos sezonas pavyko idealiai ''plot ;-var-var. :ruko
Prikabinti failai
43215760_10209737881122049_3843563462936494080_o.jpg
43215760_10209737881122049_3843563462936494080_o.jpg (274.68 KiB) Peržiūrėta 5821 kartus(ų)
 #719483   GIVAR
 09 Spa 2018 19:52
Sveikinu,kuda ir negali but juk laukiasi. :lol:
 #719526   Kairys
 10 Spa 2018 19:27
Fojė, sveikinimai. ;uolrait
 #719649   Apvalus
 13 Spa 2018 09:36
Sveiki kolegos, neištvėriau ir pabandžiau ir aš. Pirma tikslinga žvejyba.
Prie upes buvau vienas, kova truko apie 15min. Keturis kartus išoko visu ūgiu, neatsipurte. Krante pralaikiau apie 3-4min. vandenyje išsegti abu trišakius galimybes nebuvo. Atsigavo ir nuplaukė po dar 4min. Tas vadinamas traukinys kažkas nerealaus, maniau applause 3000 stabdis sudegs tikrai, bet atlaikė.
Ilgis 110cm. uodegos viena ranka neapėmiau.
Suprantu iš akies sverti labai netikslu, bet gal kas gali bent apytiksliai parasyti kiek kilogramų galetu būti ?

https://youtu.be/DgZYYJvxnQI
Prikabinti failai
39199E65-DCB9-476F-B51F-E60A825C1AAF.jpeg
39199E65-DCB9-476F-B51F-E60A825C1AAF.jpeg (581.49 KiB) Peržiūrėta 5125 kartus(ų)
  • 1
  • 156
  • 157
  • 158
  • 159
  • 160
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė