Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Upėtakiniai vobleriai, kiti masalai, vietos
 #635752   Žygimantas
 23 Rgp 2015 23:07
Tikrinau pora upelių. Viename skaičiavau vienetus, kitame centimetrus :-D Ilgai teko braidžioti po nežinomą upelį, jau ir viltį buvau praradęs, kad bent koks vaikas pasikabins. Ir tik į žvejybos pabaigą sulaukiau pirmojo kibimo. Kol kas mano didžiausias 41 cm. Mažai dar patirties su upėtakiais turiu, bet tokioje vietoje mažiausiai tikėjausi tokio dydžio surasti. Gylis nesiekė kelių, o ir aplink jokių duobių, nuvirtusiu medžiu ir pan. nebuvo. Apimtas azarto važiavau trumpam patikrinti dar vieną upelį. Čia upėtakiai buvo kur kas aktyvesni, bent jau mažieji :-D per pora valandų turėjau virš 10 kibimų, vienas 31 cm, du arti legalumo ribos.
P.s. dėkingas Rastaman'ui už konsultacijas :-D
Prikabinti failai
41 cm.jpg
WP_20150821_13_08_09_Pro.jpg
 #635790   Konkorezis
 24 Rgp 2015 12:07
RastaMan rašė:Gražu :gutgut :gutgut :gutgut
P.S. Į foto žiūrint, atrodo lygtais būsi kairiarankis, jei taip tai jau žinau 4-is žmogus, gaudančius upėtakius, kurie yra kairiarankiai (aš penktas) :-D
Tai as tada busiu tas kur tarp penkto ir septinto:D
 #635795   Konkorezis
 24 Rgp 2015 12:41
ignas2 rašė:Sveiki,

Turiu problema, tai maniau pasiklausiu labiau patyrusiu kolegu. Patarkit kaip pagaut bent kiek didesni margi?! Bent jau legalaus dydzio? :) Buvau daugiau nei 10 zukliu sia vasara, isbandziau kokias 7-8 upes/upelius (Merkio aukstupys, Ula, Minijos aukstupys, Siesartis, mazesni upeliai kuriu turbut geriau nevardint), bet pagaunu tik ~15cm upetakiuku. Ziurint i jusu nuotraukas net seile tysta (metaforiskai aisku). Viena mintis yra pasididint masalo dydi. Gaudau pagrinde 5cm Marijos MJ-1 vobleriukais per zukles laidas isreklamuotais. Bet kai pagalvoji, tai upetakis ir vabzdziais maitinas, tai negi isbrokuos 5cm zuvyte? Priedo isbandziau ir daugiau skirtingu vobleriu ir net spinnerbait'u, bet laimikiu dydziam tas itakos neturejo. Dabar paskaites A. Ostapenko straipsni galvoju, kad gal per garsiai braidau. Buna vos brendu vandeniu, kad nebaidyt zuvies, bet prieky vis tiek eina tos bangeles isdavikes. Straipsnio autorius matomai is vis vengia braidyt, nesistoja pilnu ugiu palei kranta ir t.t. Bet as nelabai isivaizduoju kaip vasaros gale galima apzelusiu upeliu pakrantem vaiksciot. Dilgeles iki galvos, o kur dar status slaitai apauge krumais linkstanciais virs vandens. Negi jus visi selinat paupiu kaip nindzes ir slapstotes uz krumu vos iskise meskeres galiuka? Jei taip, tai man dar ne vienus metus teks treniruotis :) Gal dar kokiu patarimu turit ka galeciau isbandyt? Jauciu, kad ne sekmes man truksta, nes per tiek zukliu butu "pakrite". Kazko nezinau is esmes :) Gal geru vietu? Nes dar nemaciau, kad geras upetakis subulkuotu ar kaip nors kitaip issiduotu. Bebrynuose irgi sekmes nesulaukiu, nors kaip suprantu ten kilograminiai egzemplioriai dazniausiai slepiasi.

Dekui!
Nesinervink, ateis laikas ir pagausi. Mes jei imanoma visada einame krantu, sakau mes, nes dazniausiai zvejojame su draugu, jei nera galimybes, brendame, bet brendame visada pries srove ir kol kas didziausius esame pagave butent brisdami. Gaudome pagrinde sukremis, nore nevengiu ir vobleriuku, ypac jei reikia paleisti kur kad uzplauktu, kur negali uzmesti sukres, o vieta atrodo perspektyvi. Veiksmas vyksta dazniausiai aukstaitijoje.
Beje, tavo minetoje Siesartyje, pagauti upetaki nera lengva, nors visada yra tikimybe, kad uzkibs gerokai didesnis nei 40 cm, o tokiu metu laiku jau gali ir slaki ikalbeti, kiek pamenu, vienais metais pirmasis slakis uzkibo rugpjucio pabaigoje ir ne zemupy, o gerokai pakiles jau.
...tad kantrybes ir nei zvyno;)
 #635798   zvejysmegejas
 24 Rgp 2015 13:00
Jūs čia kairiarankiais vadinate tokius, kurie rašo kaire, ar kurie ritę suka kaire ranka, ar tokius, kurie žuvį laiko kaire, nes dešinėje laiko fotiką, kur fotografavimo mygtukas pritaikytas būtent dešinei? :)
 #635800   Konkorezis
 24 Rgp 2015 13:06
zvejysmegejas rašė:Jūs čia kairiarankiais vadinate tokius, kurie rašo kaire, ar kurie ritę suka kaire ranka, ar tokius, kurie žuvį laiko kaire, nes dešinėje laiko fotiką, kur fotografavimo mygtukas pritaikytas būtent dešinei? :)
Dazniausiai kairiarankiai rite suka desine ranka :)
 #635829   AAAzzz
 24 Rgp 2015 17:45
Rotveileri, sveikas sėkmingai grįžęs pas upėtakius :gutgut
 #635837   Aqua v.
 24 Rgp 2015 19:10
rotveileris 23 Rgp 2015 09:52 rašė:.....man taip nutiko: 50,5 cm pupėtakis vakar susidomėjo Zip Baits rigge 50F vobleruku. .....
Dar penktadienio vakare visa Punia 'aplaiste' sita trofeju :-D
 #635847   RastaMan
 24 Rgp 2015 21:09
zvejysmegejas rašė:...kur fotografavimo mygtukas pritaikytas būtent dešinei? :)
Patikėk kiek tas man nervų ir prakaito lašų kainuoja kai fotkinu įsibridęs ir dešinė ranka toli gražu taip gerai neklauso kaip kairioji :-D
 #635849   RastaMan
 24 Rgp 2015 21:12
Žygimantas, gražu :gutgut :gutgut :gutgut Gal po truputi ateina laikas, kad pradėsi lydekinius voblerius keist upėtakiniais :grin:
 #635858   Žygimantas
 24 Rgp 2015 21:54
RastaMan rašė:Žygimantas, gražu :gutgut :gutgut :gutgut Gal po truputi ateina laikas, kad pradėsi lydekinius voblerius keist upėtakiniais :grin:
Populiarumas neišviengiamai kris :-D , bet visam neatsisveikinsim.
 #636357   scape12
 30 Rgp 2015 19:53
Nu va... Pasiekiau savo nauja rekorda,daugiau gal nebepapuls tokiu. 46cm
Koks galetu buti svoris? +-
Prikabinti failai
20150830_173347.jpg
46cm.
 #636363   scape12
 30 Rgp 2015 20:24
Kitam sezonui gal reiks svarstikles isigiti. :grin: Labai jau jie muistosi,sunku net foto padaryt, kiek meginau foto su rulete padaryt,nesigauna vartosi,tai kazkaip nesinori ilgai laikyt ju krante. Kaip foto kokybe pagerinti,spalvas pariskinti?
 #636364   Žygimantas
 30 Rgp 2015 21:21
Mano 41 cm svėrė 600 gr. su jais tikrai greit suktis reik, labai jau lepūs. Ilgiau užlaikius krante, žiūrėk nebenorės ir namučio plaukt :)
Šį savaitgalį vėl tikrinom upelį. Trys lydekos, viena apie kg atsipurtė. Du legalūs upėtakiai, keli mažesni ir vienas geras atsekė, bet pamatęs mane apsisuko atgal į savo duobę.
 #636371   zvejysmegejas
 30 Rgp 2015 23:07
O mano pagautos žuvies nuotrauka galėtų sverti du kilogramus. Apie video net nekalbu :grin:
 #636372   Slovak
 30 Rgp 2015 23:14
nerjus rašė:O didziuosius kaip dazniausiai pagaunat ( aisku jei yra koks nors desningumas) traukiant pasroviu, skersai ar pries srove?
priklauso nuo sezono, jeigu ziema, tai daugiau sansu po sroviui.
Vasara pries srove.
 #636373   Slovak
 30 Rgp 2015 23:18
scape12 rašė:Nu va... Pasiekiau savo nauja rekorda,daugiau gal nebepapuls tokiu. 46cm
Koks galetu buti svoris? +-
apie kilo tikrai
 #636383   Slovak
 31 Rgp 2015 09:16
scape12 rašė:As ir taip galvoju kad apie 1kg. Rankose jautesi svoris :grin: o jie po nersto buna lieknesni?
Vat ziema tavo 46 ir bus kokiu 700 gr
 #636506   Icagel
 01 Rgs 2015 11:43
2006 metų liepos mėnuo. Labai mažytis Merkio intakas. Upėtakis 49cm, svoris virš 1,2 kg.
O ir šiaip pačio Merkio upėtakiai būna gana gerai imitę ir stori. Pamenu brolis pagavo 42cm, svėrė ~1kg, na gal 900g., bet ir neeilinis storulis buvo. Lydekinę vartiklę griebė vidury vasaros.
 #636673   The hound
 03 Rgs 2015 14:08
Laimingi žmonės jūs Klaipėdiečiai esat.. o dzūkai tik grybais ir uogom tegali girtis, kuo kuo bet tik ne upėtakiais, jau šį sezoną nemažai laiko atiduota , vos keli legalūs taškuotieji, nepaisant to dievinu šia zukle, vienintele zukle kuri duoda adrenalino vien tik priartejus prie gilesnes duobes.. iskart mintyse o gal siandiena pasiseks.. nors cia jau ne sekmes reikalas paprasciausiai neuzplaukia ju arba as visiskai su vietom prasaunu.. Ziauriai patinka jackson trout tune ir jackall timon tricolor vobleriuku darbas, renka viska , tvichas grazus :) ko nepasakyciau apie jackson komachi, kazkaip nepatikoo.. norejau paklaust kaip del zvakiu , ar didesni jas irgi daro? nes tokius vos ant legalumo ribos kur as pagaunu , tai zvakes daro po metra i virsu..
 #636693   JustasM
 03 Rgs 2015 17:37
iki 50cm man šokinėja visi. virš 50 jau neturėjau įspūdingų šuolių, nebent taip iškart užkibus išrauna virš vandens ir visa laiką palei dugną muistosi.
 #636695   The hound
 03 Rgs 2015 17:49
nu manau ispudingai suolis turetu atrodyti tokio monstro, kazkas paranormalaus :shock: , Ar yra Dzukijoje gaudanciu ? :)
 #636698   Ovidijus
 03 Rgs 2015 19:35
Teisingai JustasM sako, kad nelabai jie sokineja. Bet tai kaip dugnu eina!!! :shock: :superšokas Ir tokios mintys ateina i galva: - ar kada jis pavargs? Nu neapsakomas jausmas... ;uolrait Bent jau man is to adrenalino pliupsnio net rankos ir kojos pradeda drebet... ;-var-var.
 #636788   salaga
 04 Rgs 2015 14:12
Sveiki,

žvejojau upelyje (ne Lietuvoje) kur kibo labai daug 15-20 cm upėtakiukų. O didesnio nei vieno. Vienas gal 35 cm tepasitaikė per 3 dienas žvejybos. Ar gali būti, kad kur gyvena mažiukai, didesnių net nėra? Ar tiesiog aš nemoku gaudyti ir juos išbaidau/nepasiūlau tinkamo masalo :)
 #636802   RastaMan
 04 Rgs 2015 20:11
Jei tikslingai ieškot "didesniųjų" ir tiesiog gaila "daužyt snukius vaikams" (apie metų laiką nerašau) teoriškai reikėtų bandyt didesnėse/gilesnėse upėse, kuriose mitybinė bazė (upėtakiui) didesnė t.y. žuvų įvairovė didesnė, o ir didesnėje upėje lengviau prieit prie upėtakio lyginant su mažais upeliūkščiais ir ypač tais kuriuose daug "gamtos laužo" t.y. įvirtusių medžių ir pan. Aišku kibimų kur kas mažiau bus, o gal ir nei vieno per visą dieną, bet... :grin:
  • 1
  • 216
  • 217
  • 218
  • 219
  • 220
  • 303
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė