Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Upėtakiniai vobleriai, kiti masalai, vietos
 #691905   sunnuva
 11 Kov 2017 14:48
Vien dėl tų kūšiukų atrodo zašibys, bet mano UL'ui per sunkios :(
 #691908   LukasM
 11 Kov 2017 16:28
Man tik smalsu, kas nutinka spiningui, kuris negeba tvarkytis su 6 gr, kai užkimba 45+ upėtakis.

Aš be jokių slaptų pašaipių minčių klausiu. Man tikrai įdomu, kas tam spiningui nutinka.
 #691953   aras-paukstis
 12 Kov 2017 02:32
LukasM rašė:Man tik smalsu, kas nutinka spiningui, kuris negeba tvarkytis su 6 gr, kai užkimba 45+ upėtakis.

Aš be jokių slaptų pašaipių minčių klausiu. Man tikrai įdomu, kas tam spiningui nutinka.
o kas jam turi nutikti? kotas dirba, risa zuvi. plius prisideda atreguluotas rites stabdys( kas be ko). spiningas ir rites stabdys turi didele reiksme zuvies isvedziojimui. bet pagrindinis veikejas visdelto yra zvejys :D
 #691958   upinis
 12 Kov 2017 09:31
aras-paukstis rašė:kotas dirba, risa zuvi. plius prisideda atreguluotas rites stabdys( kas be ko). spiningas ir rites stabdys turi didele reiksme zuvies isvedziojimui. bet pagrindinis veikejas visdelto yra zvejys :D
Viskas teisingai.
Bet yra vienas niuansas.
Ritės stabdį galima bet kuriuo metu pareguliuoti pagal situaciją, dažnai - net žuvies išvedžiojimo metu.
Žvejo veiksmai žaibiškai reaguoja į kintančią padėtį.
O su kotu - visiškai kitaip. Jo jau nepareguliuosi. Pageidautina viską numatyti prieš jį įsigyjant.
Manau todėl žmonės ir klausinėja.
 #691967   LukasM
 12 Kov 2017 13:02
Pirma, gaudydamas spiningu, kuriam 6 gr jau per daug, pats atsiriboji nuo nemažos dalies masalų.

Antra, dideliam vandeny gali žaist su stabdžiais, bet kai reikia mažyčiam upeliuke stabdyti pusmetrinę žuvį, tai dažniausiai ją reikia tiesiog stabdyti. Retai ten būna erdvės valą atidavinėti.
 #691971   sunnuva
 12 Kov 2017 13:43
Nežinau kaip kiti, man maži masalai reikalingi nes aš esu baisus ponas ir man upėtakių neužtenka, tai gaudau tuo pačiu ir kiršlius. 2015 sezone netgi kiršlių buvo daugiau nei upėtakių. 2 in 1 kaip sakant. Kadangi mano ruožai dinamiški ir ten pilna ir tų ir tų, tai 0-7 gr UL ir 4-5g plaukuotos sukrės eina nuo sausio 1 iki pat spalio 1. Ir užbėgdamas už akių iš karto atsakau, taip, ir žiemą tokiais mažais masalais pagaunu, priešpaskutinę žvejybą kaip tik vienas 43cm iš gan sraunios apyrėvės gulė ant sniego valytis nuo dėlių.
 #691977   LukasM
 12 Kov 2017 14:46
Tai aš nieko nesakau. Mano rekordinis 53 cm irgi 1 nr mepps longą griebė kovo mėnesį. O tą vietą jau kokiais penkiais vobleriais buvau prieš tai iššukavęs. Visgi kovos pradžioj buvo kelios akimirkos, kai jaučiau, kad nelabai tą žuvį valdau, nors mano kotas iš bėdos ir su 8-9 gr tvarkosi. Tiesa, kotas smarkiai šlangavotas.
 #691978   sunnuva
 12 Kov 2017 15:01
Pas mane klijuota viršune, tai ne visiška sasyska, gal dėl to nepastebiu bėdų. Kažkaip sus mepsais ir metimai ir valdymas tokio koto pasirodė tinkamesnis nei tų kur lankstosi nuo rankenos. Ir 55cm pernai atlaikė. Šiaip didesniam užkibus kažkaip adrenalinas plūsteli ir į viršūnę nežiūriu, o iki 30cm "mailių" tvarko ir be ritės stabdžio dažniausiai.
 #692172   Jasovas
 14 Kov 2017 13:48
Sveiki, gal kas esate gaude su St.Croix Trout TSS70LXF2 2,13m iki 7gr (realiai turbut iki 10gr.) spiningu? Upėtakių žuklei 3-5cm vobleriukais, kartais mepsiukai. Pagrinde Merkio aukštupys.
Ačiū už atsiliepimus.
 #692198   RastaMan
 14 Kov 2017 18:43
Kažkada galvojau, bet nepatiko rankena ir žiedeliai. Čia subjektyvi mano nuomonė jei ką :/braj;
 #692623   Moonwalker
 18 Kov 2017 19:35
Teko pačiupineti siandien favorite arena limited edition, nu ledas, taip lipo prie rankos, ir dizainas ziauriai fainas.. koteliu buvo pagaminta tik apie 90 ju , bet kaina tai nesvietiska.. virs 250 europiniu..
 #692726   Moonwalker
 19 Kov 2017 20:15
Ar yra gaudanciu upetaki tikslingai tik vartyklemis? kuo pvz jos pranasesnes uz vobleri? kada geriau dirba? vasra? pavasaris?
 #692728   Mindaugas K
 19 Kov 2017 20:31
Moonwalker rašė:Ar yra gaudanciu upetaki tikslingai tik vartyklemis? kuo pvz jos pranasesnes uz vobleri? kada geriau dirba? vasra? pavasaris?
as tiek rudeni ,tiek ir ziema , bei dabar pavasari su sv vartiklem gaudziau karaliukus . Man asmeniskai lb patiko sis masalas , o pranasumu uz vobleri hm ... na net nzn sv vartikles dirba kitaip nei voblikas :-)
 #692730   Moonwalker
 19 Kov 2017 20:43
As gaudau plonu pintuku.. naudoju kokybiska sukuti, tai man sv lures valiuka susuka.. esu pastebejes kad sukasi vos ne kaip mepsas.. kogero per greitai traukiu.. labai monotonisko darbo jomis tikriausiai reikia
 #692735   arta777
 19 Kov 2017 22:08
Moonwalker rašė:As gaudau plonu pintuku.. naudoju kokybiska sukuti, tai man sv lures valiuka susuka.. esu pastebejes kad sukasi vos ne kaip mepsas.. kogero per greitai traukiu.. labai monotonisko darbo jomis tikriausiai reikia
Nemanau,kad vartykliukei reik suktuko,jaučiu jis tik "padeda"jai suktis.Pakaks normalaus,apvalesnio karabino.O traukimo greitį pačiam atmušt reik,ypač,kai prieš srovę išeina.Ir kiekvienam modeliukui-atskirai.
 #692746   PENGUIN
 20 Kov 2017 07:13
Moonwalker rašė:Ar yra gaudanciu upetaki tikslingai tik vartyklemis? kuo pvz jos pranasesnes uz vobleri? kada geriau dirba? vasra? pavasaris?
80 % gaudau vartiklėm.Pliusai: tikslesnis metimas, daug mažiau kabinasi už kliūčių kadangi vienas vienšakis, kaina, spalvų gama didžiulė, pravest gali lengviau kai jau sukyla žolės, mažiau upėtakiui žabtus su vienšakiu suplėšai ir nuėjimų mažiau.
Minusai: nenuplukdysi pasroviui po medžiu ar šakom, vietoj gali prilaikyt tik trumpam nes gana greit sėda ant dugno, na...ir jas kala praktiškai visi taškiai iš eilės, tame tarpe ir daug taškuotų vaikų, selektyviai nesigauna gaudyt...
bent jau man taip..
 #692769   chukas1
 20 Kov 2017 11:12
Sveiki visi,

Savaitgalis buvo paskirtas zvejybai, net ne zvejybai o srutbaliu pelkiu ir visokiu kitokiu vietu kur zmogus nelabai noretu eit tyrinejimui:)

Paveikslėlisimage url

Pasirodo zmones moka ir pramogauti tokiose vietose

Paveikslėlisimage url

Paveikslėlisimage url

Viso per savaitgali aplankyti 3 upeliai, uzklampinta masina, daug kartu nerta i pelke bet gerai kad ne virs batu :D

Paveikslėlisimage url

Kas liecia zuvis, vangios delem aplipe, daznai masala tik palydi, noretusi dar biski silumos, gaudyta daugiausiai vartyklem, veiksmas dzukija. kaip jums sekesi?

Paveikslėlisimage url
 #693366   vava
 28 Kov 2017 11:38
tai per visas temas eisi ir aiskinsi ar trimis temomis apsiribosi? estetas matot atsirado...
 #693382   yankadi
 28 Kov 2017 12:57
Neturiu ką atsakyti į Jūsų klausimą. Tiesiog matau, kad maža žuvis suspausta delne laikoma. Blogai. Tokia (ir visos) turėtų būt kuo skubiau paleidžiama, net iš vandens nekeliant su kuo mažiau kontakto. Yra skirtumas kaip žuvys rankose laikomos, kaip paleidžiamos, nuo to priklauso ar ta žuvis sėkmingai gyvens toliau ar ne.
 #694269   Moonwalker
 09 Bal 2017 20:31
Gal yra dariusiu eksprementa, vobleris pries sukres? domina siu masalu rezultatyvumas, nes man asmeniskai sukremis sugauti sekasi kur kas lengviau , bet as ju visiskai issizadejau ..
 #694271   RastaMan
 09 Bal 2017 20:50
Moonwalker rašė:... man asmeniskai sukremis sugauti sekasi kur kas lengviau , bet as ju visiskai issizadejau ..
Keistas poelgis :? Rinktis tai kas iš asmeninės patirties prastesnį rezultatą duoda
 #694272   Moonwalker
 09 Bal 2017 20:53
Didesnių nei 1-2 nenaudojau, nes ul spiningeli suriestu i ozio raga , to pasekoje pasitaiko labai daug maziuku .. Gaudau tik plonu pintuku, nepaisant to kad dedi kokybiskus sukucius, vala vistiek susuka ir gan stipriai, ir siaip pati zukle labai monotoniska ..
 #694300   tomcė01
 10 Bal 2017 10:08
Sveiki. Manau žvejyba upėje niekada nėra monotoniška. Pats gaudau tik mono valu, nes pintas kad ir koks brangus ir su daug gijų, nors ir suktukai geriausi,bet sukrių susukamas į ragą ir nekitaip. Gaudau tik sukrėm visą plėšrią žuvį ir upėtakiui jos patinka. Jau sukaupęs pakankamai didelę kolekciją. Nors kolega bando įkalbėt žvejot vobleriais bet man tiesiog jie nepatinka. Čia manau skonio reikalas kuo gaudyti upėtakį. Tiek vobleriai tiek sukrės gali duoti panašų kiekį ir dydį žuvies. Tiesiog, sukrė universalesnė, žvejybos technika sudėtingesnė, nes užmetus ji turi iškart užsivest, pravedimas sudėtingesnis, o ir įrankių konkrečiai sukrėm nėra. Voblerį parinkti lengviau, pravedimas lengvesnis, o ir įrankiai daugiau mažiau tik vobleriam. Pats irgi naudoju 1 ir 2 numerio įvairias sukres, priklausomai nuo upės gylio, srovės stiprumo, kliuvinių, metų laiko, vandens skaidrumo ir pačios upės gyventojų įvairovės. Kuo tiki tuo ir reikia gaudyti,lavinti techniką, mokytis skaityti upę, apsiginkluoti kantrybe ir gamta apdovanos gražiais laimikiais.Nei žvyno
  • 1
  • 284
  • 285
  • 286
  • 287
  • 288
  • 303
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė