Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Forumo atnaujinimai dar nebaigti. Atsiprašome už nesklandumus ir dėkojame už kantrybę
Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Upėtakiniai vobleriai, kiti masalai, vietos
 #715597   Vilkas
 13 Geg 2018 19:55
Taigi pasidalinsiu šio savaitgalio žvejybom.

Penktadienis:

Apie 17-17:30 atsiduriu prie upės. Upė mano mėgstama, daug kart žvejota, bet šiais metais daugiau dėmesio skiriu mažiau ištirtiem ir mažiau žvejų lankomiem plotam. Ruožas labai apaugęs, daug nendrynų, daug pelkėtų vietų ir pan. ėjimas triukšmingas, nes bristi per gilu su bridbačiais. Nemažai praėjus ir pakeitus krūvas voblerių buvau sulaukęs tik vieno smūgio, bet net nemačiau žuvies, nes akinius buvau palikęs mašinoj. Lūžis įvyko, kai saulė susilygino su medžiais, metimas į duobę - iškart kibimas ir po poros akimirkų atkabinu maža strepečiuka prieinu iki duobės ir kadangi toj vietoj upė sukasi, tai metu link vidinio upės kranto, už kokių 4-5 metrų nuo duobės, ir gaunu galingą smūgį, pirmas šiais metais an legalumo ribos upėtakis na ir atkabinus jį, vėl paeinu apie 5 metru į priekį, 3 metimai maždaug penkis metrus į priekį ir iš trečio kart smūgis, šiek tiek pasipūtė ir atsikabino. Tuomet saulė nuslinko tarp medžių ir vėl štilis, visos vietos atrodo perspektyvios, bet daugiau jokio kibimo nesulaukiau.

Šeštadienis:

Prie upės atsiradau ~11:30, nes ryte buvo darbų, standartiškai teko gana greit išsimaudyt, nes vobleris PATS nusprendė įsikabinti į kelmą kitam krante. ir paskui prasidėjo kibimai/atsivijimai kurių skaičių vėliau pamečiau. Labai daug kibimų buvo, daug nusipurtymų, realiai legalių gal net nepapuolė, bet kažkaip maži margiai buvo kaip ešeriai - trumpi ir stori, o didesni tai visi grynai į ilgį išsitempia, o kūdi kaip šakaliai. Buvo vienas įdomu storulis, čiupo voblerį - nepataikė ir kaip tik tuo mementu iškilo vobleris į paviršių, tai susimėtęs upėtakis pabandė užšokt an jo :grin: :grin: aišku nepamatė, bet kai viskas vyko vos ne prie kojų tai tikrai juokingai atrodė. Pagavau pirmą savo tapara, buvo labai piktas ir lengvai nepasidavė. Apibendrinant senai neturėjau tokios geros žvejybos ir bonusas upėtakiautojam - jau prasidėjo klausimai Ką gaudot? Kas kimba? Kaip kimba? Negali būt upėj rimtai gyvena žuvys? ir pan.

Sekmadienis:

~10:20 prie penktadieninio upelio. Visiškai naujas ruožas esantis už užtvankos statytos prie sovietų. Absoliučiai laukinis krantas, galima sakyt džiunglės, upės tėkmės realiai nėra su gyliu irgi nelabai, bet upėtakinių vietų tikrai matosi. Įdomu tai, kad radau pėdas, bet spėju, kad elektrikų, nes radau ir puskilograminį mekšrą pilvu į viršų, kas tikrai nenuteikė labai gerai, bet paėjus kurį laiką gaunu smūgį ir išsitraukiu pirma šiais metais peiliuką ir gal trečią ar ketvirtą žvejojant margius. Gaila per anksti nusprendžiau apsisukti, nes kažkaip nepriėjau nusižiūrėtų vietų per maps.lt bet kita kart reiks jas aplankyt.

Visos žuvys sugautos an to paties voblerio
pirma.jpg
pirma.jpg (311.62 KiB) Peržiūrėta 880 kartus(ų)
antra.jpg
antra.jpg (255.78 KiB) Peržiūrėta 880 kartus(ų)
trecia.jpg
trecia.jpg (144.33 KiB) Peržiūrėta 880 kartus(ų)
ketvirta.jpg
ketvirta.jpg (386.81 KiB) Peržiūrėta 880 kartus(ų)
penkta.jpg
penkta.jpg (301.68 KiB) Peržiūrėta 880 kartus(ų)
sesta.jpg
sesta.jpg (331.21 KiB) Peržiūrėta 880 kartus(ų)
septinta.jpg
septinta.jpg (165.22 KiB) Peržiūrėta 880 kartus(ų)
 #715599   Kairys
 13 Geg 2018 20:22
Vietos tinkamos, veiksmo buvo, ko daugiau reikia. :)
 #715625   Germanas
 14 Geg 2018 23:18
Sveiki :/braj; visi, na ka aš ir vėl buvau išlėkęs pažvejoti upėtakių ten pat kur ir pirmai žvejojau. Žvejyba visai gerai pasisekė, kibimų buvo 11 iš jų 6 ištraukiau tai jau skaitau, kad žvejota ne veltui. Aišku didelių nepasitaikė apart vieno 30cm legalus ir kitas be vieno cm legalus tik toks storulis visas nusipenėjes, o kiti likę tai nuo 15-20cm. Beje visos žuvys buvo paleistos :grin: atgal į savo namus paaugti.
Ai dar norėjau pasakyti, kad likę 4 nepakirsti upėtakiai iš akies kaip mačiau buvo visi legalūs, du iš jų atakavo mano Truot tune vobleriuką po 4 kartus ir niekaip nesuprantu, kaip taip buvo imanoma jiems jo nepagauti. :grin:
Beje, kaip visada turėjau vėl susitikimą su dviem bebrais, kurie ir mane išgazdino ir patys išsigando, nes nusileidau nuo stataus kranto į vandenį, o vandenyje didelis akmuo stovi, mestelėjau vieną kartą masalą link jo tik staiga, kaip kokia patranka iš po akmens pro mane išovė bebras ir greitai nuplaukė tada kitas į kitą puse nuvarė, o aš net pats ir vėl nesupratau, kaip greitai kitame krante atsidūriau. :-D
Krantais pirmyn ir atgal gavosi 7km skaitau, kad visai nemažai, nes kaip dar nepripratusiam prie tokių krūvių tai yra ką veikti grįžęs namo nieko nebenorėjau, nes pusiaukelėje vanduo baigėsi ir labai troškulys kamavo, kol iki automobilio parėjau.
 #715626   Germanas
 14 Geg 2018 23:48
Na, o vieną mažiuką paleidau ir nenufotkinęs, nes nenorėjau kankinti kadangi buvo kablius stipriai apžiojęs tai tik atkabinau ir paleidau ir aplamai stengiausi visą žuvį vandenyje atkabinti ir per daug nečiupinėti tik vieną mažių teko tinkliuke atkabinėti, nes nuo stataus kranto jį pagavau. Šiam kartui tiek.
Prikabinti failai
15 cm pats pirmas užkibęs.jpg
ADD_DESCRIPTION
15 cm pats pirmas užkibęs.jpg (160.96 KiB) Peržiūrėta 762 kartus(ų)
o cia antras užkibęs 29 cm storuliukas.jpg
ADD_DESCRIPTION
o cia antras užkibęs 29 cm storuliukas.jpg (159.23 KiB) Peržiūrėta 762 kartus(ų)
tas pats.jpg
ADD_DESCRIPTION
tas pats.jpg (156.99 KiB) Peržiūrėta 762 kartus(ų)
čia kitas mažius 20cm.jpg
ADD_DESCRIPTION
čia kitas mažius 20cm.jpg (159.99 KiB) Peržiūrėta 762 kartus(ų)
čia 15cm labai bent jau man gražus mažiukas.jpg
ADD_DESCRIPTION
čia 15cm labai bent jau man gražus mažiukas.jpg (154.73 KiB) Peržiūrėta 762 kartus(ų)
o čia jau tos dienos legalus gržuolis, kuris ir toliau plaukioja.jpg
ADD_DESCRIPTION
o čia jau tos dienos legalus gržuolis, kuris ir toliau plaukioja.jpg (97.59 KiB) Peržiūrėta 762 kartus(ų)
tas pats 1.jpg
ADD_DESCRIPTION
tas pats 1.jpg (133.27 KiB) Peržiūrėta 762 kartus(ų)
 #715628   Germanas
 15 Geg 2018 00:02
Ai dar norėjau paklausti tų upėtakistų, kurie jau daug metų žvejojia šitą žuvį, kaip vasarą juos gaudote, ar savo masalus mėtote tik į potencialius taškur ir visą kitą praleidžiate ir einate toliau, ar tiesiog einate ir apmėtote bet kokį rastą vandenyje, akmenį, ar duobę ir maždaug po kiek metimų atliekate potencialioje vietoje? nes aš tai kai einu tai apmėtau viską ir potencialią vieta apmėtau mažiausiai po 5 kartus, todėl man ir nesigauna daug nueiti, nes čia kai paskaitai tai kiti upėtakistai po 10km per dieną kaip niekur nuvaro. Dėkui už atsakymus.
 #715655   ARTAS0210
 15 Geg 2018 20:49
Sveiki,
Naujoko klausimas.

Ar verta naudoti pavadėlius?
Vobleriai po 15-20 €, brangus malonumas atiduoti lydekaitei ar dar kam nors. Kokią įtaką žvėjybai upėtakių turi pavadėlis?
 #715682   RastaMan
 16 Geg 2018 21:22
ARTAS0210 rašė:
15 Geg 2018 20:49
...Kokią įtaką žvėjybai upėtakių turi pavadėlis?
Bent jau man (styga) - jokios. Dažnai naudojų nes neretai tenka susidurt su lydekaitėm ;-)
 #715683   zvejysmegejas
 16 Geg 2018 21:50
Aš tai nededu pavadėlio, mano įsitikinimu, jis atbaido. Tikiu, jog galiu klysti. Vakar dėl to pasidariau meškos paslaugą, iš 4 kibimų, vienam lydžiui teko paaukoti voblerį.
 #715828   Lupus
 23 Geg 2018 09:18
Germanas rašė:
15 Geg 2018 00:02
...kaip vasarą juos gaudote, ar savo masalus mėtote tik į potencialius taškur ir visą kitą praleidžiate ir einate toliau, ar tiesiog einate ir apmėtote bet kokį rastą vandenyje, akmenį, ar duobę ir maždaug po kiek metimų atliekate potencialioje vietoje?

Tai yra strateginis klausimas. Galima stengtis kuo geriau "tikrinti" tipiškas vietas, bandant prisėlinti maksimaliai patogiam metimui, kuo geriau ir tiksliau pravesti. Arba galima dėti mažiau pastangų viename taške, mažiau perspektyvius visai praleisti, tokiu būdu judant greičiau ir praeinant didesnį atstumą. Kaip geriau - nesiimu spręsti, tikriausiai geriausia rinktis tą strategiją, kuria pats labiau tiki. (Pasi)tikėjimas yra didelė dalis sėkmės IMHO.

Na o vasarą, bent jau iš mano pastebėjimų, upėtakiai pasklinda plačiau, ne vien duobėse ir šiekštose laikosi. Aiškinčiau tai vabzdžių rinkimu nuo paviršiaus.
 #715842   Germanas
 23 Geg 2018 21:53
Dėkui už atsakymą Lupus, gal tu ir teisus, kad geriausia strategija ta kuria pats labiau tiki nes paskutinę žūklę teko susitikti kitą upėtakistą irgi pradedantį tai teko kartu biški pažvejoti tai jisai lėkė, kaip akis išdegęs į priekį ir praleisdavo labai daug potencialių vietų ir vadovavosi savo įsitikinimais, o aš savo, nes ėjau lėčiau ir patikrindavau visas potencialias vietas, beje supratau, kad dviese daugiau nebenoriu žvejoti, nes jisai elgėsi ant kranto ne kaip tikras upėtakistas, krantu ėjo, kaip tankas šakos po kojomis jam lūžinėjo ir į vandenį garsiai įkrisdavo, visiškai nesislėpė nuo upėtakių ir stengdavosi pirmesnis apmėtyti geresnes vietas, todėl geriau vienam, nes kai jau kažkas rašė, kad nėra nieko maloniau, kai pats pirmas prieini potencialią vietą ir ją apgaudau ir elgiesi taip kaip tau atrodo priimtina.
  • 1
  • 294
  • 295
  • 296
  • 297
  • 298
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė