Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Upėtakiniai vobleriai, kiti masalai, vietos
 #685838   SauliusM
 03 Sau 2017 18:59
Kairy, visai geras rinkinukas. nu aisku jei vidurvasari per karscius negaudysi, nes truksta "vabaliniu" masalu. ir skestanciu minoskiu man truksta uzskandinimui I duobes.
o taip tai tiek stickai tiek crackjackai pilnai upetakiniai masalai. ir tikrai ne tik naturalios spalvos. pvz is sticku as labai sekmingai esu gaudes FTR spalva. kuris nu gal ir upetakinis rastas, bet tikrai nepavadinciau naturaliu as jo. o ir siaip visokias oranzines morkas ir kitokias rugstis smegia tie upetakiai kuo puikiausiai. o ypac drumstam vandeny tai dar ir geriau uz naturalkas kita karta, nes tos lempos geriau matosi drumstam vandeny.
 #685839   Kairys
 03 Sau 2017 19:05
O, dėkui, Sauliau, tavo, kaip patyrusio vobleristo, nuomonė man tikrai svarbi, nuraminai dūšią. ;uolrait Dėl duobių patikrinimo, tai turiu sukrių ne vieną saują, gal jos sueitų tokiam reikalui? :)Taip pat dėkui nafaniai ir Upiniui už padrąsinančius komentarus. ;uolrait Gal reikia šiais metais pabandyk upėtakį sugaut, naujiena būtų. ;uolrait
 #686030   siJonas
 04 Sau 2017 22:59
Dorado FTR siaip yra puikus spalvinimas. Purvinam vandeny vienas is mano favoritu. Invaderi damusiau gale sezono, reiks nauja susirast:
Prikabinti failai
IMG_3447.JPG
IMG_3447.JPG (87.75 KiB) Peržiūrėta 14130 kartus(ų)
 #687892   Vaidis
 24 Sau 2017 11:37
DainiusM buvo kažkada minėjęs, kad sėkmingai gaudo jais :roll:
 #687897   Saugirdas
 24 Sau 2017 12:08
X-55 gaudo tai tikrai.
 #687898   Evaldas Z
 24 Sau 2017 12:26
x-55 turiu, o x-70 po gan ilgo tarnavimo rudeni nuede lydeka, tai galvoju atsinaujint ir uzmaciau toki upeliu gyventojams artima spalvinima .
Megabass X-70 Baby Trout.JPG
Megabass X-70 Baby Trout.JPG (84.16 KiB) Peržiūrėta 13847 kartus(ų)
Jeigu nees upetakis, gal sueis upiniam eseriui ar kokiam sapalui :roll:
 #687915   arabas
 24 Sau 2017 16:29
RastaMan rašė:
Evaldas Z rašė:... x-70...
Tikrai tinka ;uolrait
Tikrai netinka :-D

Jei argumentuotai, tai visai netinka spalvinimas, jei bus žvejojama tamsiame ir drumstame vandenyje, kur daug pagalių, kelmų ir kitų siurprizų.
Buvau sekmadienį tokiame griovyje. Dugnas tamsus, vanduo pasišūdinęs, o pagalių ten daugiau nei reiktų. Normali (vizuali) kontrolė įmanoma buvo tik su tokiu spalvinimu. Voblerio gabaritai panašūs. Irgi kažkoks tai 70, bet Juozas.
Prikabinti failai
DSC_0855.JPG
 #689096   baronas
 07 Vas 2017 10:22
Gal kas papasakos ka naudojate duobems patikrinti? Pats turiu keleta deep vobleriuku, bet dabar susimasciau. Kuo pavyzdziui deep f butu pranasesnis us sinking ar ss tipo vobleriukus. S ir SS kolkas neturiu. Siaip kuo praktiskai skiriasi deep'ai nuo S ar SS. Is principo suprantu kad vieni uzsigilina su liezuviu kiti tiekiog letai ar greitai skesta. Bet ar galutinis rezultatas ne tas pats gaunasi? Ka jus naudojat? aciu! :)
 #689139   Ignassio
 07 Vas 2017 15:52
baronas rašė:Gal kas papasakos ka naudojate duobems patikrinti? Pats turiu keleta deep vobleriuku, bet dabar susimasciau. Kuo pavyzdziui deep f butu pranasesnis us sinking ar ss tipo vobleriukus. S ir SS kolkas neturiu. Siaip kuo praktiskai skiriasi deep'ai nuo S ar SS. Is principo suprantu kad vieni uzsigilina su liezuviu kiti tiekiog letai ar greitai skesta. Bet ar galutinis rezultatas ne tas pats gaunasi? Ka jus naudojat? aciu! :)
S arba SS tipo vobleriai savo darbinį gylį pasiekia kaip "kirviai", t.y. užsigilina nedelsiant. Tuo tarpu deep, bet floating tipo vobleriai turi ilgiau dirbti, kad užsigilintų.

Viskas priklauso nuo tavo mėgstamo žvejybos stiliaus ir vasaros laiko.

Žvejojant prieš srovę, tikrindamas duobes aš neturiu kada laukti, kol vobleris užsigilins, nes jis jau bus praplaukęs virš duobės. Todėl aš dedu S arba SS voblerius, kuriuos užmetus vos aukščiau srovės jie iškart nusileidžia į darbinį gylį, o tada juos pravedu palei dugną.

Žvejojant palei srovę ir (itin svarbu) plukdant voblerį su srove, naudoju floating modelį, kurį, jam artėjant prie duobės, aš prilaikau ir jis su srove užsigilina tieisiai į duobę ir joje "dibra" prilaikomas valo.

Svarbu ir tai, kaip jie diba nebeprilaikomi valo. SS arba S liks kaboti vandenyje arba pasiekęs dugną gulės ant jo. Tuo tarpu plaukiantis deep'as ilgianiui pakils.

Man asmeniškai: SS ir S deep vasarą upstream'ui, F deep - žiemą downstream'ui.
Ne deep'ai priklauso nuo situacijos ir žvejybos sąlygų.
 #689147   baronas
 07 Vas 2017 18:15
aciu Ignassio uz issamu atsakyma! As panasiai ir galvojau. Reikes gal keleta pasiimti S ir SS, nes daugiau pries srove megstu zvejoti.
 #689148   arabas
 07 Vas 2017 18:49
Ignassio rašė:..........žvejojant palei srovę ir (itin svarbu) plukdant voblerį su srove, naudoju floating modelį, kurį, jam artėjant prie duobės, aš prilaikau ir jis su srove užsigilina tieisiai į duobę ir joje "dibra" prilaikomas valo.

Svarbu ir tai, kaip jie diba nebeprilaikomi valo. SS arba S liks kaboti vandenyje arba pasiekęs dugną gulės ant jo. Tuo tarpu plaukiantis deep'as ilgianiui pakils.

Man asmeniškai: SS ir S deep vasarą upstream'ui, F deep - žiemą downstream'ui.
Ne deep'ai priklauso nuo situacijos ir žvejybos sąlygų.
Nieko nesupratau :shock:
Matyt, persidirbau.

SS- tai turėtų būti slow sinking, o greitai skęstantis - fast sinking... Ar čia aš kažko kažkaip... Vienu žodžiu, neįvažiuoju į temą :oops:
Man, prašau, du kartus ir lėtai... :-D
 #689175   Ignassio
 07 Vas 2017 22:48
Arabai, priklauosmai nuo gamintojų "išsidirbinėjimo" SS reiškia arba (kaip tu sakei) slow sinking arba (kaip mano minėtu atveju) super sinking. Manau svarbiausia sutariam, kad S tai sinking.
 #689180   kessstas
 08 Vas 2017 01:17
Mano nuomone lb retai buna upelese toks lygis,kad reiktu kzkiu spec daiveriu..pas mus jos seklios.. siulyciau masalus stengtis islaikyt.kuo ilgiau duobes apilinkese..jei suvelia jie netingi pakilt..o jei kant 200km/h praskrenda tai f ar s ner skirtumo...
P.s bet cia tik mano patirtis,man padeda ;)
:/braj; m
 #689191   DainiusM
 08 Vas 2017 08:53
ignasio, tie ss labai gerai ne lietuviskose upese, ten kur srove labai didele- nelipa taip i vandens pavirsiu kaip "standartiniai". pas mus (IMHO) didelej duobej staciais krastais padetu uzgilint is kart nuo priesingo duobes krasto, ilgaliezuvis puse duobes nueina kol uzsigilina (kartais ner blogai, kai duobes krantai leksti). kazkaip taip...
 #689207   arabas
 08 Vas 2017 11:44
Nemanau, kad verta labai daug dėmesio ir laiko skirti šukuojant duobių dugną. Duobių kraštai, o ypatingai įėjimas ir išėjimas - taip. Itin seksualios vietos.. ir ne tik upėtakiams.
Yra tokia upė, vadinasi Ūla. Kiek aš ten drožiau tas duobes, net ir su džigu, nieko gero nepagaudavau. Tai dabar jau atpažįstu potencialius ruožus, kur anys žiemą ir anstyvą pavasarį miega. Kur kas geresnius rezultatus duoda ramios, "lygios" vietos, vadinamos vamzdžiais.... ir labai giliai neriančių voblerių nereikia ;-)
 #689213   Ignassio
 08 Vas 2017 13:51
Sutinku su daugumos nuomone apie duobės įėjimo, išėjimo ir krašto seksualumą lyginant su duobės dugnu bei (vasaros metu) tiesius lygius upės ruožus. Arabai, esam susitikę ne prie vono tokio ruožo ;)
Nors Dainius absoliučiai teisus dėl greitai skęstančių voblerių pagrinbdinės naudojimo paskirties (itin srauniose upėse, žvejonant pasroviui (neišmuša srovė)), aš šiai paskirčiai radau pritaikymą visuose iš šonų suplotuose (flat) tipo vobleriuose. O bet tačiau pažymėsiu, kad greitai skęstantys vobleriai neskęsta belekiek (bent jau ZB modeliai). Jie turi savo darbinį gylį, kuriame "pakimba", o dirbant su kotu gali pakilti aukštyn arba dar labiau užsigilinti. Man asmeniškai jų privalumas yra staigus užsigilinimas. Ir pabaigai, puikus upėtakinis Jackson Komachi 2,5 g. modeliukas (yra ir floating ir sinking tipo), nu kiek tas sinking tipas užsigilina 60 cm? Ne viename upelyje esanti duobė ar bebrynas bus ideali vieta tokiam masalui.
 #689222   arabas
 08 Vas 2017 16:33
Ignassio rašė:....Jackson Komachi 2,5 g. modeliukas (yra ir floating ir sinking tipo)....
Geras ir gražus žaisliukas, bet žiemai tai čia mikrobas kažkoks, o ne vobleris :grin:
O vasarą galima ir su tokiu, tik kablius reikia pasikeisti, nes originalūs tai tik aukšlėm tinkami.
 #689234   Rmax
 08 Vas 2017 17:47
arabas rašė:
Ignassio rašė:....Jackson Komachi 2,5 g. modeliukas (yra ir floating ir sinking tipo)....
tik kablius reikia pasikeisti, nes originalūs tai tik aukšlėm tinkami.
o kokius kablius rekomenduotum tokiems mikrobiniams? dedant rimtesnio plieno, arba didesni- kencia darbas. gal konkrecia nuoroda galima butu :grin:
 #689281   baronas
 08 Vas 2017 22:57
Tai kad SS super sinking ir supratau. :) Daugiau esu sutikes super sinking'u nei slow sinking. Bet cia gal pasitaike. As del ju ir uzklausiau, nes vietose kuriose zvejoju, tai pvz rigge deep'o nespeju uzgilinti. Kai pasiekia tinkama gili jau ziurek ir baigiasi duobe. Turiu keleta TT sinking modeliuku, bet ir jie greitai nepasiekia norimo gylio, uztart ir norisi priklausti viena kita SS. O kad ziema daugiau 7-cm masalai tai manau jau nusistovejes standartas. Vasara jau pereinu prie 2-3cm kai visokie vabaliukai ir lervutes plaukioja.

O del kabliu ir man idomu. Tik gal idomiau butu suzinoti kokius viensakius naudojat tiems maziems. Tiek rigge 35, tiek komachi, o gal net ir TT uzdeciau. :)
 #689296   Rmax
 09 Vas 2017 08:41
baronas rašė:Tiek rigge 35, tiek komachi, o gal net ir TT uzdeciau. :)
rigge kabliai normalus, bet TT ir komachi- gaidys visiskas. tai kokius dedat??? :?:
 #689310   Ignassio
 09 Vas 2017 10:31
Owner. Berods, bordo spalvos pakuotė, dydis... neprisiminsiu tiksliai numerio, bet priklauso nuo vobleriuko. Per didelis trišakis ne tik sunkins voblerį, bet dar ir ant valo užsimes arba tarpusavyje pinsis. Geriau parduotuvėje iškart paprašyk pagalbos.
 #689357   Rmax
 09 Vas 2017 15:16
Ignassio rašė:Owner. Berods, bordo spalvos pakuotė, dydis... neprisiminsiu tiksliai numerio, bet priklauso nuo vobleriuko. Per didelis trišakis ne tik sunkins voblerį, bet dar ir ant valo užsimes arba tarpusavyje pinsis. Geriau parduotuvėje iškart paprašyk pagalbos.
kitaip suformuluosiu klausima:
-gal galite nurodyt parda, kurioje yra pvz 18, 20 dydzio tvirtu trisakiu kabliu? :-D
 #689361   Paulius_K
 09 Vas 2017 16:01
Pas mane ant TT ownerio lightiniai maziausi kabliai, tie kur geluonis i vidu lenktas. Gal kas sakys, kad pasikeicia voblerio darbas - nesigincysiu, bet man ir ant tokiu kimba. Nieks dar neirode, kad pasikeites darbas yra blogiau ;-) O vat atlankstyti kabliai po normalesnio upetakio manes visai nedziugina :evil:
 #689396   arabas
 09 Vas 2017 20:09
Rmax rašė:kitaip suformuluosiu klausima:
-gal galite nurodyt parda, kurioje yra pvz 18, 20 dydzio tvirtu trisakiu kabliu? :-D
Matai... :ks> Žmogus kabliukų numerius žino, kitap sakant natas pažįsta...
Pardą nurodyti galiu!!!! ;uolrait
Pirkdavau Romadoje, bet dabar ji bankrotas. :roll:
Ignassio rašė:...per didelis trišakis ne tik sunkins voblerį, bet dar ir ant valo užsimes arba tarpusavyje pinsis.
Ignassio, yra voblerių, kurių originaliai uždėti trišakiai pinasi tarpusavyje. Ir ne kažkokie ten "Made in PRC", o gryno kraujo Japan, pvz.: LC Sum Malas. Čia ne upėtakinis, bet ne esmė. O kad nesikabintų už valo, dėkit pavadėlį - stygą. Jei kas bijo perkrauti voblerį, tai minimalus pavadėlio ilgis lygus voblerio ilgiui, t.y. rigge 35 užtenka 4 cm pavadėlio.
  • 1
  • 60
  • 61
  • 62
  • 63
  • 64
  • 66
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė