Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Pašarai, masalai; kuoja ežere, upėje; gaudymo taktika
 #512   tuomahaukas
 24 Vas 2006 01:51
Pašarų paruošimas, komponentai. Masalai: kada, kur ? Pateikimas, ypatumai.

 #4816   giedriuzzz
 06 Bal 2006 16:17
Sveiki. Zurnale zukle+ perskaiciau kad pasarus gamina is sauso suns edalo :roll: Taigi gal kartais kam teko tai isbandyti? Ir dar toks klausimukas: o ar netinka tam kaciu edalas? :roll:
Siaip as pats ateityje bandysiu pabandyt, bet gal jau esate bande ir patartumete su kuom ta suns edala geriausiai maisyti ;-)

 #4818   tuomahaukas
 06 Bal 2006 16:58
Žurnalo neskaičiau, bet kiek skeptiškai bandyčiau vertinti:
pirma- kokios tų šunų ėdalo sudėtinės dalys :?: Anksčiau esu turėjęs sabačiurką, tai buvau paskaitęs kad ten yra kaulamilčių/ kraujo miltų ir dar kažko... :roll: . Na, taip, jie naudojami kaip jauko priedas, bet tarp daugumos mešleriotojų greičiausiai retas vartotojas atsiras. (Jų tiesiog nėra parduotuvėse kaip atskiro komponento, bent jau aš nepastebėjau ).
Antra: Giedriuzzz, kadangi skaitei, paaiškink: kaip sumalti ar kitaip paruošti :?: Aš džiovintą duoną ar batoną malu tikrai ne kavamale, o kiek galingesniu "Moulinex". Bet ir tai- apkrova, duodu pailsėt. A kaip tada sumalt tuos "kakučius" :?: A vandeny "patirpint"- irgi kreivai būtų :roll: -mažiau- "nepaims, per daug- persigers, nebent dėt džiūvėsių kad "paimtų" ... :roll:
Projasni situaciju, požalujsta ;-)
Šiaip jau nesuprantu, kuom kliūna gana paprastos receptūros kuojoms ? Aš visom keturiom už eksperimentus, man tai be galo įdomu ir tikrai labai daug laiko tam skyręs esu - ale tai, ką išgirdau- pirmąkart :shock:

 #4824   giedriuzzz
 06 Bal 2006 17:18
Na pirma: i suns edala kiek raso kad sudaro mesos, kraujo ir gyvuliu kaulu miltai. Šunu edalas - tai koncentruotas, nepageidaujamu savybiu neturintis prievilas zuvims, jis nenubaido zuvu ir juo neimanoma ju pasotinti.

Antra : Susmulkinti gali 2 budais:
1) tiesiog permalant mesmale, reikia sumalti kuo smulkiau, nes tuo lengviau bus galima sumaisyti su kitomis sausomis sudetinemis dalimis, lengviau bus ir sudrekinti.
2) mirkymas vandenyje. Mirkymo laikas priklauso nuo vandens temperaturos, kuo siltesnis tuo greiciau ismirksta. Be to mirkomos granules skleidzia smerve, tad nepatartina mirkyti namuose :grin: Dar trukumas mirkymo tas, kad po to sunku jas sumaisyti su kitomis sudetinemis dalimis.

Sumaltos smulkiai sunu edalo granules pasklidusios vandenyje suformuoja drumsta debesi po kuri zuvys nardo jis jas vilioja taciau zuvys nuo jo nepasisotina.
raso kad geriau rinktis geros kokybes suns edala.

Si jauka geriausiai naudoti saltame vandenyje, t.y. ziema, pavasari, velu rudeni.

tai pat raso, kad toki pasara naudoja dauguma pasaulio zveju, taip pat ir sportininkai.

Vienas is pasiulytu tokio pasaro receptas (toki pasara naudojo kazkoks sportininkas daugiau kaip pries 10 metu ir uzeme pirma vieta :) ):

1kg sunu edalo sumaisyta su 1kg dziuveseliu ir 0,5kg kukuruzu miltu.

 #4841   tuomahaukas
 06 Bal 2006 18:39
Emmm... :roll:
Sumaltos smulkiai sunu edalo granules pasklidusios vandenyje suformuoja drumsta debesi po kuri zuvys nardo jis jas vilioja taciau zuvys nuo jo nepasisotina. :arrow: tai iš savo menkos patirties galiu pasakyti tiek: jei tokios fuflo primesi vandenin- taip, žuvis tai maybe ir pritrauks, bet nemanau kad jas išlaikysi vienoje vietoje, pasiūlydamas tik masalą ant kabliuko, be stambesnių jauko komponentų (žinoma, su saiku ;-) ) O čia to nepastebejau. Taip, žiemą jei jaukinu- eketėn linkęs leisti irgi smulkiakomponentį jauką, bet priedo beriu trūklių, "įsuku" eketėn smulkesnių batono gabaliukų...
Galbūt aš ne ta linkme mąstau, pataisykite- bet pavasarį, vos prasidėjus atviro vandens sezonui, kai dedu visokius "greito virškinimo" atraktorius, visada nežymiai pridedu kviečio, perlovkės, labai smulkių tešlos rutuliukų. Laikausi to principo, kad jei žuvis "ateis į kvapą- ilgai nešmirinės, jei nebus ką praryt".
Galbūt aš neteisus :donknow', bet padiskutuokime ;-)

 #4852   giedriuzzz
 06 Bal 2006 19:13
Na matai tau niekas nedraudzia det papildomu stambiu komponento daliu ar kokiu ten muses lervu. Taciau kiek as zinau tai anksti pavasari kai vanduo dar saltas tai zuvys gana greit pasisotina, manau todel cia ir nieko nesako apie kitokius priedus. O gal as neteisus :roll:
Todel ir norisi suzinoti ar esate bande taip serti, o gal esate is to israde koki geresni jauko varianta ;-)

 #4857   žVYNAS
 06 Bal 2006 19:30
Siaip anksciau turguose pardavinedavo Kedainiuose gaminta kombikorma sunims, budavo ir karvems ir kiaulems ir dar fig zino kam, tiesa, budavo ir zuvims, esme tokia, kad pasikalbejus su pardaveja, kuri tikrai man nemelavo,nes ji VirTuso klasioke, ji man pasake, kad tie visi kombikormai praktiskai yra identiski, ju pagrinda ir sudaro visokie miltai, pradedant zoles ir baigiant kaulu,bet visumoj ju sudetis labai mazai skiriasi. As pats ju pasarui nenaudojau, bet jei dar bus to pigaus tai vasara butinai pameginsiu ant karsiu. Siaip del pasiserimo, pavasari seriu labai nedideliais kiekiais, kad tik prilaikytu zuvi arciau saves, esu pastebejes, bent jau Nemunelyje, jei daugiau paseri tai kokia valanda kibs tik ausles, su svynukais zaidziau, nieks nepadejo.

 #4858   giedriuzzz
 06 Bal 2006 19:31
Na matai as su visokiausiais pasarais asmeniskai tai labai nedaug esu eksperimentaves, todel ir teiraujuosiu zveju turinciu daugiau patirties jaukinime ir bandymuose.

P.S. Su manimi daug nepadiskutuosi sia tema, nes mano praktines zinios gana menkos :roll:

 #4899   Agis
 07 Bal 2006 07:37
Pagal Zvyna
As irgi kaip baziny naudoju Kretingos grudu kombinato granuliuota pasara "penimoms kiaulems" jis sumaltas ne taip smulkiai kaip kiti.Be to isfasuotas po desimt kilogramu, tai labai patogu.Kartais visai uztenka pasaudyti is ragatkes ir prilaikai atplaukusia zuvy.Zinoma toki pasara naudoju tik karsiams arba karosams, pridedamas dabavkiu.

Kai visa tai parasiau, tik po kiek laiko apsiziurejau, kad kalba ejo apie kuojas :!: O as ju niekada tikslingai negaudziau :oops: Atsigaudau pavasary ir ramus metams :lol: Taigi mano pasarai labiau tinka karsiams, tai gal nekelsiu ten, bo tokiu prievilu manau ir kuojos turetu susivilioti.

 #5250   tuomahaukas
 12 Bal 2006 06:55
ramas iš Kuršėnų rašė apie žūklę Ventoje ir man dėl tešlos kuojoms cekava pasidarė... :roll: (Ten buvo parašyta kad tešlą gardino vanile ir česnaku)
Šiaip jau pats linkęs iš 2 ar daugiau kvapų tešloje kogel- mogel nedaryti. Darau konkrečias atskirai, pvz.: vieną su česnaku, antrą su medumi, trečią su neraf. saulėgrąžų aliejumi. Ir vietoj pažiūriu, kas ponioms tądien labiau patinka.
Ar yra tarp kolegų tokių, kurie nesibaimina maišyti į vieną tokius visiškai skirtingo kvapo komponentus :?: Ir kokie rezultatai, būtų įdomu sužinoti... :roll:

 #5258   spiridonas
 12 Bal 2006 08:09
dar sis tas apie sunu maista kuojoms:
siu metu sausio 7 diena(paimta is dienorascio) su vienu is zvejokliu buvau nuvaziaves i Minijos senvage. Tai vat tada pirma karta ir suzinojau apie sunu maista , naudojama zvejyboje. Kolega buvo is anksto ismirkes sunu edala namuose, o ar dejo kokiu kitu dabavkiu tikrai nezinau. As tada seriausi dziuvesiais maisytais su manu kruopomis ir buvau ipyles siek tiek is po vasaros likusio karsinio jauko, kuris dave sioki toki kvapa. Rezultate as ta diena pagavau 64 grazias kuojas, kolega 25. tarp musu toks skirtumas buvo gal del to kad jis gaude stacionariomis meskerelemis su nelabai jautriais sargeliais(pakirsti buvo labai sunku), o as su balalaika. Bet paziurejus i kitus zvejus, kurie turejo nuo 5 iki 10 kuoju tai atrode, kad mes tikrai gaudome auksinese eketese. Beje ta vakara atvaziavo ir Donis su kolegomis, tai mes jiems uzleidome savo eketes... bet deja jau kibimas buvo pasibaiges :lol:

 #6924   giedriuzzz
 03 Geg 2006 13:19
Ar esate kada kaip masala naudoje kanapiu seklas? Jei taip tai kokie rezultatai?

 #6928   Vegys
 03 Geg 2006 14:17
tuomahaukas rašė: pirma- kokios tų šunų ėdalo sudėtinės dalys
Antra: kaip sumalti ar kitaip paruošti
Sudetiniu daliu nezinau. Tiesa sakant, as nezinau sudetiniu daliu ir pirkdamas pasara su uzrasu "Special for Kuojos". Bet manes tai ir nejaudina. Man bile tik kad zuvims patiktu :)

Del paruosimo : ne viena kilograma esu sumales, kai darydavausi boilius karpiams. Susimala be jokiu problemu. Naudodavau paprasta mesmale. Gaunasi rupoka mase, ty ne visai miltai. Boiliams tikdavo (dedavau iki 30 %). Karpiams - irgi. Kuojoms speciau irgi turetu tikt.

Esu skaites kad suns maistas geras jaukas lynams. Reiks isbandyt prie progos.

 #6995   tuomahaukas
 04 Geg 2006 08:00
Nu velniai žino kaip ten yra, Vegy :roll: :lol:- geriau keletą kartų pabandyti ir, jei rezultatai prasti- duot į kailį Giedriuzzz už "navodkę" :lol: , nei mislyti.
Giedriuzzz, dėl kanapių sėklų :arrow rezultatai geri. Turbūt nereikia rašyti kad jų turi būti ir jauke, bet to kabliuką tinkamą parinkti ? ;-)

 #6999   tuomahaukas
 04 Geg 2006 08:20
Jei kam įdomu, įmesiu pavasarinio jauko "receptą" (ne mano sumislytas, bet dažniausiai tokį naudoju):

1 kg bazinio jauko
1-2 stiklinės sėlenų
1 stiklinė kokoso drožlių
1 stiklinė kukurūzų miltų

Ir viskas. Jokių atraktorių ar kt. komponentų nenaudoju. Šiuo metu į žūklę prie dzykų, sliekų ir tešlos, pasiruošiu perlinių kruopų ( 1 stiklinę ) ir mažą indelį konservuotų "Bonduel" kukurūzų (beje, very good size ir patogus atidarymas ::liux ). Tai maždaug pusę stiklinės perlovkės ir 1/3 indelio dedu jaukant. Tai tiek :roll:

 #8626   Svečias
 03 Bir 2006 23:07
as naudoju savo senelio pasiulyta "misraine". tik gaila kad labai sudetinga toki pasigaminti. jei kas busit netoli misko tai cia gana paprasta. susirasti reikia slieku, keleta musiu (negyvu) o svarbiausia miskuose besiveisianciu rudu dideliu skruzdeliu. ju reikia nedaug nes ju tie nuodai paskui tikriausiai skleidzia perdaug astru kvapa. visa si misini "sutraiskyti" ir imaisyti i tesla. kuojos ima puikiai, pasitaiko ir normalesnis eserys, kartais raudes.

 #8877   tuomahaukas
 09 Bir 2006 17:07
Man dėl tos skruzdžių rūgšties kažko rimtų abejonių kyla :roll:
Negaliu ginčytis pvz. dėl tokių variantų, kada žieminėje žūklėje traiškomi kiečiai tešlai paskaninti- tikrai :gutgut variantas, dažnai tešlai daryti vietoj vandens naudoju kviečių nuovirą- irgi :gutgut
Dar iš pasiteisinusių galiu paminėti kalendrą (pavasariop) ir krapus (galima pačiam džiovintus sutrinti iki miltų, būna ir parduotuvėse kaip atraktorius parduodamas miltelių pavidalu). O kartais pagardinu keletu lašų nerafinuoto saulėgražų aliejaus.
Bet rūgšties... nie, net nebandysiu !nea!

 #10079   Aukstaitis
 10 Lie 2006 13:08
Gal kas bandėte ilgalaikį jaukinimą tik saldžiais konservuotais kukurūzais :?: ;-)

ne už kalnų atostogos,vadinasi teks pažvejoti :yaaah! Galvoju,gal užtektų jaukui naudoti tik kukurūzus :?
1.Tai stambus jaukas ir mažiau puls mailius
2.Kiek žinau "saldumą" žuvys labai gerai jaučia ir tai jas vilioja iš toliau.
3.Ežere kuriame ne kartą teko žvejoti ir žadu žvejoti per atostogas,ant kukurūzo pagaudavau tikrai gražių kuojų + pasitaikydavo karšiokų.

4.Ar per greitai nepasisotins žuvys :? Nors ežeras nemažas,ko gero visų nepamaitinsiu :lol:

Gal kas galit pasiūlyti pigų ir neblogą variantą kuojų ir karšių jaukinimui :oops: ;-)

 #10084   mende
 10 Lie 2006 14:07
pigus budas-kruopos is maximos ir sutinti kukuruzai is ukininku turgaus ;-) tik jie gal biski didoki kuojom bet karsiam pats tas ;-) seip tu is bankiu i kruopas maisau bet vien jeis neseriau :oops:

 #10107   tuomahaukas
 10 Lie 2006 18:25
Ilgalaikis jaukinimas saldžiais konservuotais kukurūzais mano nuomone yra labai perspektyvus... ir brangokas :roll:
Mano receptėlis kuojoms vasarą:
2 dalys juodos duonos sucharikų
1 dalis baltų džiūvėsėlių
1/2 dalis kopros
1 dalis kukurūzų miltų
1 dalis pakepintų kukurūzų miltų
kons. kukurūzai.

Pageidautina "pritemdyti" kurmiarausio žeme (žr. pagal dugną). Kartais dedu saują kokoso drožlių, kartais- pakepintų linų sėmenų.
Masalas: kons. kukurūzas arba tešla. Beje, darant tešlą vietoj vandens naudok kons. kukurūzų skystį- :gutgut

 #10113   Aukstaitis
 11 Lie 2006 06:32
Nuo seno nekenčiu gamintis ir ruošti pašarus :oops: :lol:
jau geriau visai nešersiu :bvia

Ko gero apsistosiu ant Žvejo tako jauko "Karšis" + 2 skardinės konservuotų kukurūzų po 800g :roll: Čia tik vienam pasišėrimui - žūklei :roll:

 #10123   tuomahaukas
 11 Lie 2006 09:07
Tai ir kombikormo nepamiršk ;-) . Dažnai juk pro Kalvarijų turgų pravažiuoji- nuo tos pusės kur yra mokamas parkingas, yra parduotuvė "Žalia stotelė". Aš maišą "Kauno grūdų" lesalų broileriams jau prichvatil ;-) . (Pačiame turguje rasi ir maišeliuose išfasuotą granuliuotą pašarą žuvims).
Iš pirktinių jaukų žuvims man irgi kažko "Žvejo takas" prie širdies :roll: Galbūt sutapimas kad kai vien pirktinius naudodavau , jais jaukindamas sėkmingesnės žūklės gaudavosi ? :oops: :lol: Tik parduotuvėse aplink mane jo :!fig! rasi- iš lietuviškų vien "Faidė" ir "Kėdainių grūdai".

 #26414   spiridonas
 15 Kov 2007 08:13
tuomahaukas rašė:Jei kam įdomu, įmesiu pavasarinio jauko "receptą" (ne mano sumislytas, bet dažniausiai tokį naudoju):

1 kg bazinio jauko
1-2 stiklinės sėlenų
1 stiklinė kokoso drožlių
1 stiklinė kukurūzų miltų
Kas dar kaip gamina jauka pavasarinem kuojom?
bandysiu pateikti reportazui radio eteryje :roll:

 #26468   tuomahaukas
 15 Kov 2007 17:52
Čia iš savo kompo receptūra, šaltinio info vėl nepamenu- pasiteisino:

3 dalys maltų džiūvėsių (tamsių)
2 dalys kokoso drožlių (jas dar "prasuku" per virt. kombaino tarką)
1 dalis sumaltų meduolių
1 dalis džiovintų krapų (pertrinu rankomis)
Bazinio jauko nededu, šeriu labai saikingai.

 #83262   Raupsuotas
 22 Lap 2008 14:26
Tuoj įdėsiu ne tik apie masalus, bet aplamai straipsniuką - patarimą kaip sužvejoti kuoją :cool:

 #83263   Raupsuotas
 22 Lap 2008 14:27
29 PATARIMAI ŽVEJOJANT KUOJAS.

1-Daugeliui žvejų pagauti keletą kuojų nėra tikras menas, bet prižvejoti jų pilną tinklelį daugeliui sudėtingas dalykas.Tam jūsų sistemėlė turi būti teisingai paruošta.Jūs būsite teisus jei ruošiatės žvejoti su lengva sistemėle.Įpatingą dėmesį skirkite valui ir kabliukams.Pratinkite save žvejoti valu kuris ne storesnis kaip 0.08mm, o kabliukai pagaminti iš plonytės vielos.
Paveikslėlis
2-Kuoja labai mėgsta būti jaukinama nuolatos ir nedidelėmis porcijomis.Jei jaukinsite laisvai krentančiu jauku (musės lervutėm) tai kas minutę įmeskite 6-10vnt.Stenkitės, kad žvejybos zonoje nuolatos kažkas kristų į vandenį, judėtų nes tai ypač aktualu kuojoms.
Paveikslėlis
3-Naudodami ploną valą ir plonus kabliukus naudokite gumą(amortizatorių) nedidesni kaip 5 numerio.Tai neleis išlupti masalo iš žuvies burnos ir leis gražiai ištraukti žuvį į krantą.
4-Esant blogam kybiui paskutiniai valo centimetrai itin svarbūs.Stenkitės švinelius užspausti per 10-15cm. Nuo kabliuko kas leis kuo natūraliau arti dugno plaukti masalui ir pagerins kybį.
5-Jei jūs turite pakleitimui štekeriui keletą topų tai būtų gerai, kad jų būtų trys.Vieną paruoškite su lengva sistemėle, antrą su vidutine ir trečią su sunkia sistemėle tam, kad galėtumėte greitai gaudyti.Visai tikėtina, kad du topai iš trijų bus nereikalingi, bet užtai jūs būsite pasiruošęs bet kuriai situacijai.
6-Jaukinimas metant jauką mažomis porcijomis ypač aktualus žvejojant upėje.Į tokį jaukinimą žuvis reaguoja žaibiškai.Kai tik žuvis pradeda kibti tuomet jaukinti galite pradėti normaliai, kartas nuo kartas mesdamas jauko gniužulus.
7-Mokinkitės jaukintis ir laikyti štekerinį kotą rankoje vienu metu nepadedant jo ant atramos.Tai tik pagerins jūsų sugavimo rezultatą.
8-Jaukindami vėlyvą rudenį stenkitės, kad jaukas būtų kuo smulkesnis ir turėtų kuo mažiau valgomųjų komponentų nes antraip žuvis greitai prisisotins. Būtų gerai jei jaukas būtų persijotas per tankų sietelį.
9-Plūdės parinkimas taip pat labai svarbus.Stenkitės rinktis plūdeles su plonom antenėlės ir plonais metaliniais ar angliniais kiliais nes tokios plūdės būna itin jautrios.
Paveikslėlis
10-Ruošdami sistemėles naudokite smulkius 10-12 numerio šaratėlius.Jų gali būti net iki 20 vnt.Šiek mikro švineliai leis jum sėkmingai žvejoti kuojas bet kokiam vandens gylyje.
Paveikslėlis
11-Rudenį ne tik kuoja, bet visa žuvis būna itin atsargi todėl geriau naudoti tamsaus atspalvio jaukus arba tam specialiai skirtus juodus dažiklius.
Paveikslėlis
12-Jei į jauką dedate uodo-trūklio lervų tai jaukinkite atsargiai, kad neperjaukintumėte žuvies, o ją tik viliotumėte.Kartais mažos kuojos būna vos jum ne po kojomis.Kartais tokiu atveju labai tinka trumpi teleskopiniai meškerykočiai.
Paveikslėlis
13-Atidumas ypač vėlų rudenį labai reikalingas.Jei turite galimybę jaukinkite žuvį iš kaušelio – tyliai ir tiksliai.
14-Norėdami suerzinti žuvį naudokite vieną iš būdų tai lengvą kelių cm plūdelės pakėlimą virš vandens.
15-Kartais verta vietoje masalo pabandyti uždėti mažą kanapės sėklytę.Tai suveikia.Tik vis atminkite apie tankų, bet mažų porcijų šėrimą skirtą žuvims.
16-Kartais pučiant stipriam vėjui verta uždėti papildomą šaratuką ant valo tarpe viršūnėlės ir plūdelės paslenkant arčiau plūdelės pusės.
17-Pasirinkite teisingą plūdelės dydį.Didelė plūdė mažam gylyje, stovinčiame vandenyje tikrai sumažins jūsų žuvies kybį.Kita vertus juokingai atrodytų 0.3g plūdelė žvejojant 4-5m gylyje.
18-Jei kuoja jum nustojo kibti tai dar nereiškia, kad ji nuplaukė į šalį.Tiesiog, kartais žuvis pakyla į kitą vandens gylį.Pabandykite pakleisti gylį ir jūs gal būt surasite prapuolusį žuvų būrį.
19-Kai kurie žvejai skuba gerai pajaukinti pradžioje ir po to laukti kol žuvis priplauks (pavyzdžiui karšis). Kuoja nežiūrint jos aktyvumo reikalauja, kad nuolatos būtų jaukinama.
20-Vienas iš geriausių jaukų skirtų skaidriame vandenyje žvejoti yra duonos masė.Anglai ją dar vadina skysta duona.Tuo pat metu gaudoma ant nedidelės duonos plutelės.
Paveikslėlis
21-Gaudydami ant lėtai skęstančio masalo naudokite styl tipo plokščius švinelius.Šie švineliai lėčiau leidžiasi ir suteikia masalui daugiau natūralumo.
Paveikslėlis
22-Niekada nebijokite eksperimentuoti su jaukais.Jei jūs maitinate žuvį uodo-trūklio lervutėmis tai dar nereiškia, kad žuvis nekibs ant musės lervų ir atvirkščiai.Yra priimta, kad geriausias kuojų masalas yra mažos musės lervutės ir stambi uodo-trūklio lerva.
Paveikslėlis
23-Kada jūs žvejojate nedideliame gylyje tai geriau naudoti 2-3 numerio gumą (amartizatorių) kuris kartais sušvelnina nevykusį pakirtimą ir neleidžia pakirtimo metu žuvytei iššokti virš vandens.
Paveikslėlis
24-Visada turėkite rezerve pasiruošęs pavadėlių.Visada lengviau paimti jau paruoštą ir netgi, reikalui esant pritrumpinti, negu rišti naują kai tuo metu pats kybio įkarštis.
Paveikslėlis
25-Visada stenkitės naudoti ekstraktoriumi nes kitaip išimant galite sulenkti ar atlenkti ploną kabliuką.Po keletos žvejybų jūs tiesiog negalėsite išsiversti be šio daikto.
PaveikslėlisPaveikslėlis
26-Visada atkreipkite į proporciją tarp masalo ir žuvies.Jei pradeda kibti stambesnės kuojos naudokite ir atitinkamo dydžio masalus.
27-Vandens telkiniuose kurie turtingi kuojų ištekliais labai gerai kartais praverčia kukurūzas kurį ne itin aktyviai griebia kitos smulkios žuvys.
Paveikslėlis
28-Visada skirkite ypatingą dėmesį matuojant vandens gylį.Mažiausia įduba ar iškilimas gali būti puiki vieta žuvies susitelkimui.Prieš pradėdami jaukinti visada tvirtai apsispręskite kur ir kaip jaukinsite.
29-Visada dėmesį skirkite plūdelės apkrovai.Paliekant iškilusia tik pusę antenėlės paskutiniai šararėliai dedami ant valo turėtų būti ypač smulkūs.Atminkite, kad tiksli plūdelės apkrova jum visada parodys tikslų ir savalaikį žuvies kybį.
Paveikslėlis

P.S.Jeigu turite klausimų ar pasiūlymų šiuo klausimu, prašome rašyti į forumą.Ten mes ir padiskutuosime.

Iš rusų kalbos vertė S.Kazlauskas matchfishing.ru.
2008.11.17d.

 #134271   Saugirdas
 14 Rgp 2009 23:07
Padariau atradimą. :grin:
Žurnale " Meškeriotojas" 2008m lapkričio mėm staipsnyje "Žūklė pereinamuoju laikotarpiu" yra 12pvz kokiomis avižėlėmis gaudo kaimynai lenkai. Nr. 4 puikiai suveikė net ir vasarą! Gaudant kuojas! Ant avižėlės kabliuko užkabinus mažą gabalėlį duonos. Pradžioje žvejybos nutraukiau paskutinį 10nr kabliuką, tad pabandimui užsirišau avižėlę. Ji puikiai suveikė. Jaukinau pigiu Žvejo tako jauku. Valas 0,16mm plūdė (perdirbta) 0,8g.
 #184347   Antas
 06 Bal 2010 12:21
Sveiki, norėčiau paklausti apie kanapių sėklas. kai parduoda kanapių sėklos jos jau buna paskrudintos. taigi prieš malant jas dar reikia pakepinti ar tik sumalti ir viskas?
 #185864   makaulė
 10 Bal 2010 06:53
bet kokiu atveju pakepinu,tik labai nedaug ant labai letos ugnies.Pakelyje jau buna siek tiek ishvesusios.O del astraus kvapo=taip ir turi but.,,Zole,, visgi. :ruko
 #185871   mode26
 10 Bal 2010 09:07
uzvakar gaudziau juros upeje netoli balsku tvenkinio,tai kuojos eme kaip pamisusios,buvo keletas motininiu,netoli puse kg..tiek ant slieko,tiek ant muses ar uodo truklio lervu kibo.o masala naudojau berods zaneta firmos universalu jauka, pigus ir neblogas,bent pernai man lb pasiteisino zvejojant kuojas ir karsius.Manau kuojos nera isrankios ir nereik ten vargti su tais pasarais kepint,skrudint ar pan.
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė