Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Žūklės ypatumai; žūklė spiningu, plūdine

 #4090   aras-stt
 29 Kov 2006 12:47
nu raudes gaudau tikslingai gan senai
meskerė paprasta pludine meskere nesiskirianti nuo kitu

anksciau zvejodavau ant duonos gabalo nes kai kimba mazos tai duonos gabalas budavo neapziojamas mazuju raudyciu. pries pora metu pradejau gaudyti koncervuotis kukuruzais ir kitokio masalo raudem net nesiulysiu
nu nebent spiniga paimsiu raudem , kukuruzas geriausai laikosi ant kablio, verdamas visada iskisu kabli pasitikrint ar tikrai pakirsiu, visada duriu kabli tol kol isminga truputi i pirsta. kartais net maunu du. niekada nesiinkaruoju nes raudziu zvejyba man buna aktyvi vienoj vietoj prasedziu maximum 20 minuciu, paskui plauki tolyn nes jei pagavai kokias 2-3 motinines, viskas gali plaukt kitur. baidosi gyvates
:?

 #4179   alkanas
 30 Kov 2006 14:37
na o ar nebandai sertis, gal neissilakstytu, sugriztu po kiek laiko... :roll: motinines dazniausiai giliau buna, tik pavasari prie krantu (bent taip gaudau), jei pagaunu :lol:

 #4182   Aukstaitis
 30 Kov 2006 15:25
(alkanas) rašė:na o ar nebandai sertis, gal neissilakstytu, sugriztu po kiek laiko... :roll: motinines dazniausiai giliau buna, tik pavasari prie krantu (bent taip gaudau), jei pagaunu :lol:
Kažkiek laiko ir aš jų žvejybai esu skyręs.šerti neapsimoka - susirenka šušara + mažos kuojos ir plakiai.Motininės kai kimba,tai iš karto.jei nėra - plauki toliau ;-)

 #4185   alkanas
 30 Kov 2006 15:31
nu beriu kukuruzu arba perlovkes, arba kvieciu, ziurint ant ko gaudau, bet daug nepagaunu irgi :roll: matyt kad taip ir bus, kaip eseriu reik ieskot :grin: o ne mirkt vienoj vietoj, kol masalas surugs :grin:

 #4338   aras-stt
 31 Kov 2006 14:20
vienakart tik teko pasiserus raudes gaudyt tikslingai
bet gylis buvo 2.5-3.5 metro kazkur prie zoliu linijos labai status skardis
tada pagavau nerealiai dauk ir geruliu ir nesibaide smarkiai

bet siaip ezeruose kuriuose gaudau tai visada einu ant jieskojimo kelias pagauni ir plauki toliau nes baidosi jei gylis iki metro

adr superine vieta yra kursiu marios taip taip kursiu marios
bet reikia tik pataikyt ant keliu faktoriu o jie labai paprasti
vienakrt buvau uzsiroves ant motininiu raudziu kursmarese.
vejas buvo nuo kranto ir vanduo buvo be bangos kaip stiklas
tada raudes ateina prie pat kranto prie zholiu tokiuose "kamyshuose" jos tiesiog verda gaila tik viena diena jos kibo butu vejas nepasikeites kita diena turbut buceu privanojes ju kaip reikalas.
o buvo taip
nuvarau ispaluksiu su spiningu pametysiu ant razviedkes kaip sakoma.
priplaukus "kamyshus" pastebejau kad kazkas duodasi stambaus
teko lmaut krantan paimt pludine
o va tada prasidejo kabliu traukymas ir tt
raudes kibo minimum po 300 gr
maximum buvo kokia 800 motinuke
gyvenime cju daugiau tokios rybalkos neturesiu
o gal dar uztaikysiu :?

 #4711   aras-stt
 05 Bal 2006 10:08
nu va
vakar neatsilaikiau
isvareu raudziu pajieskot
nuvariau i zinoma ezera kurio pavadinimo neakysiu :evil: :lol:
pirma kart gyvenime zvejojau raudes ant ledo ant mikro avizeles
vietiniai maciau zvejojo ant kabliuko su pludinuke, pabandziau ir as bet...
ant kabliuko kabinosi dar smulkesnes :cry: teko gryzt prie avizos

zvejyba gan idomi ne kaip paprastai virpinant avizele prie dugno,
nuleidi iki dugno pakeli 5-10-15 cm nuo dugno ir laikai nejudindamas,
tada pradeda sargelis zhaist jei nutaikai uzkerti ,jei nepataikai kaltink pats save...

masalas "dzykas" kibo ir ant "matyliaus" ,bet ant dzykeliu siek tiek didesnes raudes... nedickes ,bet raudes ,o ne kokios ten kuojos ar plakiai
nors keleta kuoju ir plakiu teko pagaut viso kokie 4kg raudyciu
taigi..... sezonas atidarytas
../;nzv ../;nzv -liežvis

 #4727   tuomahaukas
 05 Bal 2006 15:19
Nelabai sutikčiau su aras-stt, kad sargelis/ avižėlė yra pliusas, jei laikai masalą visiškai nejudindamas. Tai jokio skirtumo, nei gaudytum plūdė/ kabliukas. Iš savo menkos patirties galiu pasakyti tiek, kad gaudat raudes, pirmasis variantas žymiai geresnis, kai neskubėdamas po truputi leidi masalą- tam sargelis ir reikalingas ;-)
Esu dėkingas Trakų meškeriotojams už receptūras, bet dažna jų klaida- visiškas :stop-; , nuleidus masalą. Žinoma, nedročinu kaip ešeriams, raudėms prastai kimbant dažnokai naudoju "tinginio variantą"- už ant šlaunies užmautos gumos juostos užkišu meškerytę ir laiks nuo laiko pasiūbuoju. Dažniausiai kirtimas- pauzėje. Pastebėjau kad tikrai masalo pajudinimas yra tikrai svarbus (kaip ir neskubus kėlimas bei nuo "lubų" neskubus leidimas žemyn :!: ) ir nekart buvau apgaudęs vietinius, kurie tiesiog nuleidžia masalą ir žiūri į plūdelę.

 #4795   Liuciferis
 06 Bal 2006 11:50
As irgi neturiu kantrybes ramiai ziuret i nejudanti sargeli- imu kratyti, kilnoti, siubuoti ir t.t. :lol: Tik tai gaudant kuojas jei biski persistengi ziurek ir sedi ant kabliuko cigaretinis eseriokas ;-)

 #29168   Scorpas
 17 Bal 2007 18:34
Neįdomios tos raudės (nebent ta , kuri awatare), jei visi metai apie jas nieks nerašo. :lol: O va praeitą savaitgalį pakeitus slieką dzykeliu kibo vien raudės (gal jų dūkros dažniau). :-D Va tik tų mamyčių mažokai pasitaikė. Nei te judint pajudint, nei te burt ką reikėjo: meti kuo arčiau nendrių (plūdei ir pavadėliui beveik mirtinas metimas), nejudi pats ir nieko nejudini - tik laiku pakirst svarbu. :-D

 #29174   Hookaz
 17 Bal 2007 18:44
o mano raudziu ezera privatizavo...ir zvejyba draudziama...baiges mano raudes mamytes...teks kitur ju ieskot :evil:

 #32880   Audrius
 02 Bir 2007 15:30
Aukstaitis rašė:
(alkanas) rašė:na o ar nebandai sertis, gal neissilakstytu, sugriztu po kiek laiko... :roll: motinines dazniausiai giliau buna, tik pavasari prie krantu (bent taip gaudau), jei pagaunu :lol:
Kažkiek laiko ir aš jų žvejybai esu skyręs.šerti neapsimoka - susirenka šušara + mažos kuojos ir plakiai.Motininės kai kimba,tai iš karto.jei nėra - plauki toliau ;-)
kartai apsimoka ir nevisada iškarto kimba didelės kartais tenka palukėti

 #32882   Audrius
 02 Bir 2007 15:34
Na ir nekoks tas oras šiandien neimanoma raudžiu išlėkt pažvejoti

 #46863   Vegys
 04 Sau 2008 08:00
Judokai, keletas mano minciu :

"Aptikus jų būrelį, galima gana nemažai pagauti" - bet pirmosios bus didesnes, o po to dydis mazes .... Bent jau man taip buna. Kaip tau ?

Kitas dalykas (berods neradau niekur parasyta arba nepastebejau) - didziausios geriausiai kimba austant. Saulei pakilus per sprindi, kimba jau mazesnes, o po poros valandu - dar mazesnes. Kalbu apie seslia zukle. O kaip tau ? Irgi tas pats ar .... ?

 #46948   Judokas
 04 Sau 2008 18:50
taip ...visada pirmosios buna didziausios o veliau mazeja...tai naturalu, nes jos labai baikscios...nezmoniskai...diziosios is viso gyvena po viena...

ne... tikrai nebutinai austant ar ten kitaip...aisku tada yra ramiau ir jos drasesnes, bet daugiausiai savo raudziu esu pagavaes vakarejant arba pati vidurdieni kai labiausiai isyla vanduo jos tada labai aktyviai maitinasi...

 #46959   tuomahaukas
 04 Sau 2008 20:43
Judokai, ar praktikavai gaudyti su skaidria plūde, vadinamu "vandens pūzru/ burbulu" ? Ji tekšteli ant vandens tikrai netyliai, bet autoriai teigia kad anaiptol tai raudžių nebaido. Gaudymas ja vadinamas "pusiau spiningavimu" :lol:

 #46963   Judokas
 04 Sau 2008 20:59
nebandziau...bet koks tekstelejimas...nes svino tekstelejimas jas baido...kaip tam straipsnyje rasiau gaudau tik be svino...

 #59785   mariokas
 12 Geg 2008 13:23
Mas jau kas bande gaudyt raudes?,nes pernai panasiu laiku issiruosiau su kukuruzu skardine ir pludinuke i zvejyba,tai kibo apie 3 valandas,nuo 5h ryto ir pastoviai,nes uz nendryno baisingi buriai ju uzplauke.O kibo tikrai neprastos.Didziausia tadien buvo apie 800gr prigaudziau pilna kibirioka :grin:
gaila,kad paskui vejas uzkilo ir kibimai nustojo :cry: .Reiks si savaitgali bandyt jas lupt,jei jau kibs :cool: .Siaip tai raude verta demesio! smarkiai priesinasi ir taip grazi zuvis :-D ,tik uzknisa,kai mazos uzpuola :evil: Nu cia per daug neaiskinsiu,nes tikrai ne vienas jas zvejojate ir galbut tikslingiau,nei as ;-)

 #60526   Judokas
 19 Geg 2008 11:24
Panevezio r. jos jau pajudejo, bet dar didziuju nesimato...maitinasi tikrai jau aktyviai ypac akare pries leidziantis saulei.

 #64534   mariokas
 09 Lie 2008 16:09
Pastarasias 3 dienas buvau ''pabludes'' del raudziu :lol: vienoje vietoje,prie seklumos krasto zuvis paseriau ir prasidejo... zodziu nezinau,koks ten burys didumo buvo,bet toje pacioje vietoje viena diena prilupau 6kg raudziu,kita diena 7kg,o siandien 3kg,paskui plakiukai uzplauke,tai teko vyniotis meskeres :evil: dar buvo karsis apie 1kg pakibes.Tai as ji pritraukiau iki valties,pastveriau uz galvos,tada plyso valas prie pat kabliuko,karsio galva isslydo ir plokssciasonis nuplauke su kabliu burnoj :cry: ,bandydamas ji dar pastvert beplaukianti vos is valties neisvirtau :lol: .Kaip jus manote,gal vertejo ji vytis? :lol: :lol: :lol: :lol: :grin: :-D

 #119612   ansanas
 25 Geg 2009 10:31
Na nezinau kaip su motinem bet kalbant apie mazesnes raudes tai del kaikuriu pastabu galiu gincytis. 1.kad raudes baikscios su kuo jus jas lyginat?paskutinej zuklej prie mazai pazystamo ezero zvejojant pradejo erzint nendres taigi isibrides jas pradejau raut,isroves pameciau pasaro ir uz 15-20min kibo raudes.2.del oro skaiciau kad lyjant raudes nekibs..ne velnio! Jau anksciau minetoj zuklej tarpais lijo,zaibavo griaudejo,stipredavo ir krypti kaitaliodavo vejas,buvo netgi stipri leduku krusa ir nepaisant to kibimas buvo vos uzmetus masala tik kartais kibimas aprimdavo.taigi nesuprantu is kur tos pasakos apie raudziu baikstuma..

 #124732   bn
 19 Bir 2009 14:38
Paveikslėlis

Kibo nuo 4:30 iki 6:00.. :) (masalas muses l., gylis apie puse metro)

 #124766   nightblade
 19 Bir 2009 20:18
neblogai cia prigaudei :grin:

 #125196   Pelekas
 22 Bir 2009 19:39
Grazu, grazu. Jei ne paslaptis, kur cia taip kibo ? ;-)

 #125252   bn
 23 Bir 2009 12:06
Kibo moletuose).. ezhero pavadinimo nzn :roll: . Galiu duot tos sodybos tel.nr. :).

 #125303   Shtulas
 23 Bir 2009 18:20
Galiu duot tos sodybos tel.nr. :).
Tai ten koks isnuomotas ezeras gal?

 #125381   bn
 24 Bir 2009 12:41
Ne, tesiog galma ishsinuomot nama esanti prie shito ezhero. :)

 #126202   GiedriusB
 28 Bir 2009 22:21
oi raudeles tos raudeles turiu vietele su drauge nuvaziuojam tai jei silta diena sauleta tai per visa diena imk ir lupk aisku egzemplioriai nedideli, taciau jei diena silta bet debesuota grazuoliu partraukiam kaip tik vakar buvau tai 12 grazuoliu perkopusiu 120 g bet per gera 10 valandu nu ir zinoma labai daug mazyliu. Jei domina vieta tai ji silutes rajone silutiskiai turetu puikiai zinoti vaziuojant is silutes link aukstumales tiltko ten kur sankirta su atmata uz tiltuko pora kilomentru bus posukis i desine privaziuojat "vadakaske" ir tada kaire pusej yra toks pusiasalis taigi ten ta vietele desinej pusej kanalai kurie pasizymi karosais ir lydekaitemis;)) beje vakar be raudziu 2 karsius pagavom.

 #132217   diego
 02 Rgp 2009 10:24
trumpa istorija ir muselines su pludine palyginimas...

Plaukdami Plateliu ezere pro svendrus uzmatem laaaaabai daug raudonsparniu (tokiu apie 200-300g), tyliai uzsiinkaravom. Tevas ciupo pludinuke su dzikiuku, as museline su nimfutem... per 30-40 minuciu tevas 1, as virs 30 :!: :roll: veiksmas vyko 2 kv.m. plote... :cool:

drasiai galeciau teigti kad museline gali apgaudyt pludine ant raudonsparniu, ten kur ju yra tikrai nemazai... ir kai nera bangavimo stipraus.. :!: :cool:
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė