Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Žūklės ypatumai; žūklė spiningu, plūdine
 #250730   karpiukas
 22 Sau 2011 18:00
raudė-kuoja bevei taspats,gaudisi kuojas pagausi ir kuojų ir raudžių,kimba irgi geriau per atlydį :ruko
 #250738   Vegys
 22 Sau 2011 18:25
karpiukas - gal juokauji ? Ten kur raudės - būna ir kuojų. Ten kur yr kuojų - nebūtinai bus raudžių. Raudė - žolinė žuvis.
Raudė žiemą kiek žinau kimba palei meldus. Draugas pasakojo, kad pavasariop, vakare prie meldų išgręžia eketes (kad ryte nebaidyt žuvų), papila miltų. Ant rytdienos (per naktį eketė neužšala, nes jau nebebūna šalta) vėl miltų papila ir gaudo metro gylyje prie meldų. Turi kokia 10 ekečių ir eina nuo vienos prie kitos.
O apie žvejybą srovėje - raudės srovės ? Nieko nepainiojat ?? russsas - tu gal iš žemaitijos ir kuojas vadini raudes ? Ar ... ? Šiaip raudžių žūklė žiemą srovėje - man tai kažkas iš egzotikos srities ...
 #250740   karpiukas
 22 Sau 2011 18:31
na nežinau visada kai gaudau kuojas SROVĖJE pagaunų ir tų ir tų -liežvis ,bet niekada nepagaunu raudžių prie minuso.(man kažkaip keista,aš galvojau,kad raudės ežeruose užmiega žiemos miegu,kaip ir karpiai,karosai it t.t)
 #250751   tukasG
 22 Sau 2011 18:52
Man irgi atrodo, kad raudė esant minusinei temperatūrai - daugiau atsitiktinumas negu taisyklė. Bent jau man sugaut neteko.
 #250759   viskontas1
 22 Sau 2011 19:14
raudes kimba ir prie minuso ir sroveje ir tikrai nemaisau raudes nuo kuojos
 #250762   tukasG
 22 Sau 2011 19:31
[quote="viskontas1"][/quote]
Gal galėtumėte plačiau savo patirtimi pasidalint.
 #250789   viskontas1
 22 Sau 2011 21:17
kokia cia ir patirtis begaudant kuojas yra pasitaikia kad neviena raude esu istraukes tekanciam vandeni ziema
 #250817   ansanas
 22 Sau 2011 22:13
Nu blyn as kur srove net vasara raudziu neaptinku... Visad prie pat zoliu pagaunu kur gylis nedidelis.
 #251183   Agis
 24 Sau 2011 21:24
Ginčas kur yra vienų ar kitų būtų tik tada objektyvus, jeigu kalbėtume apie vieną kokį pasirinktą vandens telkinį.Palaikant viskontą ir suprantant pagal jo nurodytą gyvenamą vietą, aišku, kad žvejoja Žemupyje, kurį žuvimi aprūpina Kuršmarės, taigi žvejojant įmanoma sugauiti praktiškai visokios žuvies ir visokių metų laiku tiek srovėje tiek užutekiuose senvagėse, nes ana migruoja, plius žieminė ar pavasarinė migracija dar labiau sustiprėja (bėgimas nuo stintų, nerštas), tačiau visai kitokia padėtis gali būti kur nors Aukštaitijoje, kur kaip Vegys sakė, ten kur plaukioja raudės pasitaiko ir kuojų, bet kur kuojos, ten raudžių neturėtų buti, žinoma atmetus neršto laikotarpį, kai visa balta žuvis makaluojasi.
Mano kol kas didžiausios raudės sugautos Skirvytes srovėje, tačiau vasaros sezono metu ir gaudant nuo dugno, kaip karšius, kuojas....
 #256517   barbus
 15 Vas 2011 18:50
Hmm , na esu raudes gaudes paprastai : 0,10 valas , paprastas smulkus kabliukas ( kabliukas be kilputes , nr nžn ) . sistema : šaratuką ( karoliukas , man geriausiai baltas) perveri per ji valą , paskuj monent klijais fiksuoju jį ir tada rišu kabliuką . atstumas, jau nuo žvejo priklauso ar 10-20 cm . išbandyta ežere iki 3 metrų gylio . :roll:
 #270503   RamaZ
 04 Bal 2011 15:25
Man keliuose ežeruose yra tekę žvejoti raudes iš po ledo. Visuose veiksmas ir žvejybos vietos labai panašios. Skiriasi tik niuansai.
Viskas vyksta pavasariop-pavasarį, per atlydžius ir ant paskutinio ledo.
Kibimas visada tik nendrių (meldų) zonoje. Už žolių juostos jau kuojos ir ešeriai.
Masalui - dzykas, tešla. Kartais mažas sliekutis, trūkliai. Paprastas kabliukas, jei nekibdavo - bandydavom avižėles, kartais padėdavo - kartais ne. :roll:
Parginde žvejodavom plūdine, nes tikslesnis pakirtimas. Per nekibas, ar atsibodus spoksot į plūdę - imdavom "balalaiką".
Pašaras - kai kuriuose ežeruose tik viską sugadindavo. Arba reikdavo berti ypač saikingai.
Elgesys - vaiksčioti reik kaip "partizanui" :lol:
 #438682   TheTomas
 11 Sau 2013 19:29
Paskaiciau jusu nuomone apie raudziu zvejyba ziema ir sutikciau tik su tuo, kad geriau kimba vakarop. Aisku sroveje niekada negaudau raudziu.. Raude kimba ir prie minuso tik gal ne taip aktyviai. Raudei reikalingas birus pasaras kuris skesta is leto ir geriausia tamsios arba kartais pasiteisina ryskios avizeles. Avizele reikia leisti nuo pat ledo virsaus iki dugno isleto ir nevisada virpinant. Raude retai kada kibs keliant avizele, nes vasara ji gaudo skestanti masala, o avizele leidziu nuo pat ledo, nes jos dazniausiai buna pakilusios, kaip ir vasara budamos po lapukais. Kaip ir minejot tai baiksti zuvis tad iskart isgrezus ekete jos kuriam laikui pasitraukia is tos vietos, nes prie nendrynu iki1m 0,5m gyli jos isibaido, bet veliu gryzta. Rytoi bandysiu ju pagaudyt ant vietinio ezerioko.
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė