Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Gaudymo ypatumai, vietos; pašarai, masalai
 #8720   Gedasas
 06 Bir 2006 21:45
tai ką ?, karosų negaudot... !-kliovas-!
šiemet mano karosiniame Papio ežere vanduo labai žemas ir per kiekvieną savaitgalį važiuodamas pakeliui į kaimą užsuku pažiūrėt......, bet anei vieno ryboko nėr :cry: , o jei nėr tai ir kliovo nėr , o taip dar nebuvo :gazieta:

 #32111   blight
 21 Geg 2007 18:12
Na tema kazhkaip apmirus. Tas pac ir prie prudu, visishkai tushti, ale sakau i vakara porai valandzikiu nueisiu pabandyt. Apejau puse prudo kol aptikau kur laikos karasikai. Pora suviliojau (1.1 ir 1.22kg), gaila po to jau isivakarojo ir reikejo lekt link namu. Reix kita savaitgali pabandyt jei isheis, nes reishkias jama.
Paveikslėlis

 #32791   blight
 31 Geg 2007 22:01
Praeitas savaitgalis (tik dabar radau laiko foto idet):

Paveikslėlis
Pora suleidau i savo pruda :grin:

 #32797   gelmės
 01 Bir 2007 06:32
Su tais karosais tai esu nustebęs. Pas mus, tur būt, tokių nėra, arba aš nežinau. Labai senai (kai da jaunas buvau :-D )vieną virš kilo esu paėmęs ir viskas. :oops: O taip, tik mažučius rudenį prūdelyje pagaudom dėl lydekų. :cry: Galvodavau, kad liaudis lazdavojasi, kai rašo jog varo karosų. O čia, brač :shock: ;-)

 #32800   audrutis
 01 Bir 2007 06:49
Jo gelmes, musu kraste su karosais kazkaip sunkiai, bet kitur ju tikrai yra. Va pavyzdziui ten kur vyko meetas, Atmatoj, ju irgi pagauna, tik labiau is anos puses (kol pats nepamaciau galvojau knisa man prota vietiniai :) ). Paskui zinau toki karjera tarp Kauno ir Jonavos, visai salia Neries. Tai ten kiekviena pavasari ar vasaros pradzioj draugelio tevas paima zveriu ir beveik kiekvienais metais koks vienas apkemsijes su viskuom nueina.
Bet tik nezinau ju gaudymo gudrybiu visiskai :)

 #32803   rocke
 01 Bir 2007 07:09
Vyrai,yra tu karosu ir pas mus :lol: ,Dvariukuose :lol: .Negalvokit,kad ten tik tie delniniai,pries 4 metus esu pagaves egzemplioriu apie 1,5 kg.,o kilograminiu tai kelias dienas is eiles vaziavau gaudyt kol nustojo kibt :( .Pvz Svobiskio uztvankelej,dar tebesant saltiems orams lupo karosus virs kilo,su vietiniu kalbejau :lol: .Yra Musoj karosu ;-var-var. .Tiesa,o kaip dabar su tais delniniais,gal zinot kas ar kimba :?:

 #35843   Sokratas
 25 Lie 2007 17:11
Važiavau šiandien pabandyti pagauti karpių. Nuvykau apie 10 val. Du vietiniai vyrai bežvejoją nuo ankstaus ryto, bet, sako, nekimba. Matau, kaip pas juos kyla burbuliukai, reiškia žuvys maitinasi. Reikia bandyti. Kadangi, paskutiniu metu, man tenais geriausiai kibdavo ant bulvės, tai ją ir uždedu. Neužilgo kaimynas išvelka lyną, ant slieko. Nuotaika visiems pagerėja, bet sliekų tai aš neturiu :(. Tuoj matau, kad kimba ir man. Pakertu, yra. Žuvis matau nebloga, bet pasipriešinimas kažkodėl nedidelis. Visai nesunkiai ,,parvairuojame" į karantą. Ir tik dabar suprantu, kad pagavau ne karpį, o karosą. Kabliukas vos vos užsikabinęs už lūpos. Turėtų traukti apie kilogramą, pagalvoju. Pasveriu, dėl viso pikto, ir labai labai nustembu, kai svarstyklės parodo 1,7 kg. Va čia tai bent. Pagerinau asmeninį karoso rekordą :). Štai jisai:
Paveikslėlis Paveikslėlis
Vėliau dar kelis gražius kibimus turėjau, bet nei karto nebepakirtau. Nepadėjo šiandien nei plauko sistema :)
Tiesa, kitam kaimynui irgi buvo užkibęs panašus karosas, kai daviau jam bulvę, bet jisai į krantą jo neištraukė, atsikabino.

 #40926   gelmės
 22 Spa 2007 14:09
Kaip jums atrodo. Ar po šalnų įmanoma pasigauti karosiku :?: Man ne valgyti reikia ;-) , vadinamų "Žyvcų" . Kalbu apie sodželkas, kūdras. Nesinori važiuoti , lyg ir darbo metu, dėl nulio. Jokių tinkliukų, karbų neturiu. Ačiū.

 #40938   Sokratas
 22 Spa 2007 15:45
Pas mamą prūdelyje gaudau kol tik ledas užsideda, bet jų ten tirštai...

 #41258   Kairys
 25 Spa 2007 11:01
gelmes rašė:Kaip jums atrodo. Ar po šalnų įmanoma pasigauti karosiku :?: Man ne valgyti reikia ;-) , vadinamų "Žyvcų" . Kalbu apie sodželkas, kūdras. Nesinori važiuoti , lyg ir darbo metu, dėl nulio. Jokių tinkliukų, karbų neturiu. Ačiū.
Manau, kad šiuo metu tai dar tikrai galima sugauti, ypač ten, kur jų tirštai būna. Aš kaimo sodželkoje darau taip: įmetu į kibirą su vandeniu gerą gabalą batono, palaukiu, kol jis išsileidžia, tada visą turinį pilu į prūdelį. Už kokio pusvalandžio paprastai būna normalus kibimas. Žinoma, reikėtų įvertinti tai, kad dabar orai vėsta, visokie prūdo maurai ir žolės sėda ant dugno, bet karosas paprastai neatsispiria pašaro kvapui. O jie juk kaip avys - kur vienas, ten ir kiti iš paskos. :grin:
Gelmes, ar tik ne artėjančioms atostogoms ruošiesi, kad karosai parūpo? Nebus ramybės lydekoms, ne kitaip. ;-)

 #41279   Airis
 25 Spa 2007 13:48
pries dvi dienas pas draugeli doviluose gaudziau zivciukus, kimba, bet susalusiom lupikem. dar ir karpi ikirtau kilogramini ant slieko :?

 #41281   Agis
 25 Spa 2007 14:16
A buciavaisi, kad pastebejai jog lupikes saltos :-D

 #41301   Airis
 25 Spa 2007 17:29
Agis rašė:A buciavaisi, kad pastebejai jog lupikes saltos :-D
kad jama nekarosiskai--ciulpia , kaip ciulpinuka, vos pludzike kruta. katriem visai zaptukai buvo susale, tai tik pakrutindavo ir nuplaukdavo.

 #58230   kursis
 21 Bal 2008 20:41
pirmieji pavasariniai karosai
Paveikslėlis

 #58237   MatasM
 21 Bal 2008 21:29
jega :-D

 #58833   eLPi
 28 Bal 2008 12:50
Niekada gyvenime …

Niekada neturėjau tikslo - važiuoti gaudyti karosų. Kad man kas butu pasiūlęs, būčiau tyliai pagalvojęs „ja...., da nikogda vžizne“, živco nereikia :-D . Bet kai sužinojau, apie kokio dydžio žuveliokus kalba eina, susvyravau ir apsisprendžiau. O buvo taip :ks> :.
Ankstų šeštadienio rytą nuskamba žadintuvas. Laikrodis rodo 4.00. Įvairiausios mintys pradeda suktis galvoje: keltis, nesikelt, važiuot, nevažiuot, kibs, nekibs, nauja nepažįstama vieta, o ir važiuoju su sūnum, nes kolegos nusprendė pasukt link lydekų ... :-mhm Pasižiūriu į saldžiai snaudžiančią žmonikę, dar labiau susvyruoju, bet .... vidinis balsas kaip kirviu nukerta: „jei apsisprendei, tai ir neabejok“ :-ou-je . Išsliuogiu iš lovos, darau termosą arbatos, atsikelia sūnus, rengiamės ir su visa manta mes jau mašinoje. Degalinė, kava, ir į kelią :-car .
Važiuoju atsileidęs, neskubėdamas, šnekamės. Galvoju, kad mūsų vietos niekas neužims, nes tikrai nedaug kas ją žino, nes ir pats žinau tik apytiksliai. Kaip sakoma: vos ne žvalgyba. Pradeda aušti ir prieš šešias, mes jau vietoje. Truputėlį nustembu, nes jau dvi mašinos stovi, o prie vandens jau net penki ribokai ruošiasi žūklei [oj-me: . Apsižvalgom, geriausios vietos kaip ir užimtos :twisted: . Mintyse nusikeikiu :jop-mat , bet negi atgal važiuosi. Stojam ir ruošiamės žvejybai ir mes:
Paveikslėlis
Lyg vaiduokliai, išnerdamos iš rūko susidomėjimą mumis parodė ir vietines gyventojos:
Paveikslėlis
Gamta pabudus. Kol mes ruošiam savo žvejybos įrankius, „kolegos“ jau traukia pirmuosius laimikius. Praėjus pusvalandžiui suvirpa ir mūsų meškerės viršūnėlė. Pirmasis karosas šoka į tinklelį. Vėl laukimas. Ištraukiu kuojūkštę, po to visų žvejų laaaaaabai mylimą sliekų gadintoją pūgžlį :jeheje: , ir vėl karosą. „Kolegom“ sekasi kur kas geriau. Keičiu taktiką: ploninu pavadėlius, mažinu kabliukus, vietoj švino kabinu šėryklas pilnas (kaip man atrodo :jeheje: ) kvapnaus ir gardaus pašaro ::liux , tolimi metimai ir ... ilgai laukti nereikėjo. Kaip sakoma: prasidėjo :/nu/n/x . Jei iš pradžių aš atlikinėjau visą juodą darbą: nukabindavau žuvį, kabindavau masalą, pildžiau šėryklą, užmetinėjau, o sūnui palikdavau tik maloniausią dalį – ištraukti (ko nepadarys tėvai dėl savo vaikų :/brazasista ), tai po kiek laiko griežtai pareiškiau: „kas ištraukia, tas ir visą kitą privalomąją dalį atlieka“ :-byta: . Žvejojam toliau. Spėjam tik karts nuo karto arbatos gurkštelt, ir jau žiūrėk meškerė vėl kviečia :!erzina:! . Vienu metu buvom pasiekę tokią stadiją, kad apsimetinėjom jog nematom kaip kimba, kad tik apturėt minutėlę atsikvėpt, jau nekalbu apie užkandį :jeheje: . O kibo net „dupletais“:
Paveikslėlis
Čia jau kitas:
Paveikslėlis
Deja vėliau atvažiavę „kolegos“ tik žiūrėjo ir nervinosi, kodėl jiems nekimba :-blablab-: . Visokiausių versijų nugirdau: tai masalai jų ne tie, tai vieta bloga, tai pašaro neturi ir t.t. :jeheje: Tie išvažiavo matyt neapsikentę, į jų vietą neužilgo stojo kiti. Buvo ir tokio „kolegų“, kurie pamatę, kad mums kimba, o jiems, jų pačių žodžiais tariant: „nei kliovo nematėm“, sugeba vos „neužlipdami ant galvos“ stot šalia ir meškeres vos ne skersai permest ir dar kitus nesikuklina pakviest :,mob. : tipo „idi siuda, tut klijot i mesta jiest“ '''bum . Nemėgstu tokių.... :-vimt O mes su sūnum tyliai traukėm ir šypsojomės: gerai, kad iš abiejų šonų po kontrolinę meškerę, dėl viso pikto, buvom užsimetę :bzz-bla: .
Darėsi vis šilčiau ir jau apie pirmą valandą pradėjom ruoštis namo. Pamažu susirinkom savo mantą, beliko tik tinkliukas su laimikiu. Žinojau, kad mažuosius parvešiu į savo tvenkinį (mažiausi svėrė nuo 300 - 400 g :ruko ), o didžiausius ... , bet apie tai vėliau.
Kaip tik tuo metu atvyko keletas naujų „laimės ieškotojų“. Iš kalbų supratau, kad dėl žvejybos jie skeptiškai nusiteikę. Būtumėt matę jų veidus, kai mes ištraukėm savo tinkliuką Kokie jie buvo laimingi, kad mes išvažiuojam ir jie galės stot į mūsų vietą, o su kokiu entuziazmu jie pradėjo rinkt savo meškeres :lol: .
Na, o mes sėdom į mašiną ir pasukom link savo tvenkinuko. Dalis žvynuotojų kandidatų į tolimesnį giminės pratęsimą pliuškenosi mano „mažajam“ kibirėlį, o kitiems buvo lemta kelionę iškęst mašinos bagažinėje :oops: . Užtrukom gerą valandėlę ir mes jau prie tvenkinio. Kibirą iškart tuštinu :
Paveikslėlis
Tinkliuką įmerkiu į vandenį patikrint ar yra dar norinčių gyvent ir mano nuostabai šį norą pareiškia visi ten esantys. Nei vieno negyvo žuvelioko :!: Tenka spręst dilemą – kiek palikt „na sjedenije“ !:nujop...! :-kvankt :[anuol
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Meilė gyvenimui buvo didesnė: didžioji dalis tebeplaukioja ;uolrait .
Paveikslėlis
Tokia buvo ta karosų žvejyba ir kad aš daugiau nenorėčiau „ant karosų“ ..... „ja...., da nikogda vžizne“ neatsisakysiu :jeheje: .
Dėkoju žmonai už supratimą ir informaciją, sūnui – už kompaniją, dukrai – už rūpestį, draugam – kad paskambina, gamtai – už dosnumą, pasauliui –už taiką .... ::hai-bai

p.s. pasirodo rimti karosai nuostabaus skonio ....
p.p.s. Agi, sakiau kad važiuojam .... ;-) :/brazasista

žvejys-mėgėjas eLPi
Klaipėda

 #58836   Agis
 28 Bal 2008 13:37
Pora lydekaiciu geriau negu simtas karosu :liež-uvis

 #58838   Vitolis
 28 Bal 2008 14:17
Agis rašė:Pora lydekaiciu geriau negu simtas karosu :liež-uvis
Nu ne govori. Ziurek kokie faini storuliukai. zjb zvejyba ir reportazelis. Shaunuoliai.

 #58840   Kairys
 28 Bal 2008 14:21
Kam kas geriau, skonio reikalas, ;-) , bet reportažiukas liuks, ypač pabaiga, kur visiems padėkojama. ;-) , ir karosai liuks. Tikriausiai ne vienam savotiškai brangūs šie žuviukai. Bent jau man tai buvo pirmosios gyvenime sugautos žuvys, ir dabar kartais tenka vasarą kaimo "sodželkoje" sugauti, tik kad dabar tik maži ten bekimba, o kažkada yra tekę ir virš kilogramą ištraukti, tikrai, tik vaikas buvau, ne svėrimas rūpėjo. ;-) Linkiu ir ateity tokių gražių kontaktų su gamta, ir su karosais, eLPi. ;-)

 #58842   Agis
 28 Bal 2008 14:55
O kas man beliko sakyti :-D

 #58844   eLPi
 28 Bal 2008 15:14
O ka man butu reikeje sakyt, jei butume vaziave kartu ir butu nekibe :lol:

 #58845   spiridonas
 28 Bal 2008 15:16
eLPi rašė:O ka man butu reikeje sakyt, jei butume vaziave kartu ir butu nekibe :lol:
o galima paklausti? kur tuo metu buvo spiridonas ir ka jis veike? kodel nebuvo salia jusu, kolega :?: :twisted:

 #58846   eLPi
 28 Bal 2008 15:21
Kiek zinau Spiridonas turi bloga iproti sestadieniais dirbt :lol:

 #58847   spiridonas
 28 Bal 2008 15:24
aaa, jei sestadieni - tai turiu iproti ir egzus daznai laikyti :lol:

Atsiprasome moderatoriu uz flooda :-D

 #58848   Agis
 28 Bal 2008 15:26
Ponas Spiridonas irgi megsta vienas ant molo pamedituoti :lol:

 #58850   blight
 28 Bal 2008 15:38
Shaunu eLPi ;-) . Ash irgi zadejau karosu palekt, bet nusprendziau vietoj to shakas padegint tevu sklypuky. Bedegindamas vis pro pruda praeidamas seiles pavarvindavau pamates besideginanti ant saulutes karasiku buri. O ten nuo pernau ziuriu jie paauge kaip reikiant, 3 ileidau virsh kilo, tai tie jau sakyciau visai paparsheje. Gal niekas nesugalvos tinklais ishsemt, nes priesh pora metu taip ir buvo [oj-me: ishseme auginta lydeka ir riebius esheriokus.
Viskas, ilgaji savaitgali lekiu i savo slapta viecike karasu, tik reikia gerai nuo uodu ishsitept (nors bet ir tai ne visada padeda). Po pirmos zvejybos ten neishsipurshkus gryzhus namo ishkart "kas cia tave taip ishbere, elergija..." :-D Rankos buvo tiesiog gumbuotos, o ir veidas link Kriugerio neshe :roll:

 #58854   Sokratas
 28 Bal 2008 16:18
Jo, stambius karosus žvejoti - yra pasaka. Tik kad aplink mus, jie taip yra nusiaubti įvairiusio plauko brakonierių, kad per dieną galima pagauti, geriausiu atveju tik vieną kitą... Reikės ieškoti naujų vietų ir man, velniškai aš jų pasiilgau....

 #58868   Edosius
 28 Bal 2008 19:05
Gražu Elpi ::liux

 #58893   senelis
 28 Bal 2008 21:06
As apakes.... Isivaizduoju,kaip smagu ikirsti tokius storuliukus :roll: Viena is penkiu iseiginiu butinai skirsiu karosu zuklei.Nors ir nepagausiu :) Apakes as.... Ir nuotraukos grazios,ypac tos ankstyvo ryto... Grazu...

 #58912   gelmės
 29 Bal 2008 06:32
::liux
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 19
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė