Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Gaudymo ypatumai, vietos, taktika; pašarai, masalai
 #252564   Guru
 30 Sau 2011 01:05
pirmas masalas- nuo pradziu perskaityk sita tema ;-var-var.
 #252576   Sokratas
 30 Sau 2011 08:12
giedrius1996super rašė:Aš dar pradedantysis, bet iš visų žuvų kurias žvejojau man labiausiai patiko lynas :grin: gal galit patart kokius geriausiai masalus naudot. :cool:
Sakai, labiausiai patiko . Jei ta prasme, kad geriausias skonis lyno, tada kam vargt, pinigus leist ant visokių masalų pašarų. Padruotuvėse ieškok ne maslaų, o pačių lynų, kainuos ko gero pigiau ir vargti nereikės :)
 #252853   Shtulas
 31 Sau 2011 19:21
Nieko mandro čia nerasi ir niekas tau nieko nepasakys. Jei nori sužinot, kaip lengviau pagaut lyną - žvejok, žvejok ir dar kartą žvejok tam tvenkiny/ežere/upėj kur juos gaudai. Nes visur kimba skirtingai, ant skirtingų masalų, ant skirtingų kablių, ant skirtingų žvejų. Pačiam teko tuo įsitikint ne vieną kartą ;) Reikia tiesiog bandyt visus variantus kokius tik besugalvoji ar randi internete ir atrasi tą, kuriuo labiausiai lynas ir domėsis.
 #257468   Rafal
 18 Vas 2011 20:27
O lynas kimba ant boiliu?Jei taip tai kokio diametro ir skonio atrodo jums geriasusias.
 #257476   Vegys
 18 Vas 2011 20:39
Pirkau, ale taip ir neišbandžiau. Šiaip įsitikinęs kad turi kibt. Manau, reiktų pašert jais prieš tai. Ale pašarinių (pvz po 1 kg) lynams neradau. Ieškojau mažesnių, pvz 10-12 mm. O pirkt masalinius (kur po kokia 100 g pardavinėja) ir jais šert - per brangu. Reiktų pačiam pasigamint ko gero, tai geriausiai būtų.
Ale boilis manau reikalingas itk ten, kur mailius ramybės neduoda. Kitur - kam jo reik, yra kukurūzas aer pan ...
Kokio skonio reiktų - nežinau. Bandyčiau boilius iš šuns maisto, jei pats gaminčiau :) Kodėl - neklauskit, šiaip ... Manau tiktų.
 #257478   Rafal
 18 Vas 2011 20:44
Taip, ten daug mailiaus, kimba karosai ir eseriai. Galvoju kad suprovokosiu dideli lyna tik boiliais nes ant pludes tik mazi kimba.
 #257501   pensininkas
 18 Vas 2011 21:28
boilius palik karpiams, lynas tikrai neatsispirs ir pirmenybe teiks dideliam naktiniam sliekuciui, kurio nepajegs nukapot mailius. lynus gaudau gal kokius ~ 10 metu (intensyviai 3-4 m), viskas buvo isbandyta.
 #257508   Vegys
 18 Vas 2011 21:45
Uždedi naktinį, kibimas, ir ištrauki ešerį :( Turiu ežerą kur nesugebu sugaut lyno, nors jų ten daug ... Kukurūzus ėda raudės/kuojos. Sliekus - ešeriai.
 #257542   Guru
 18 Vas 2011 23:36
dar ir mane pakvieskit :)
 #257602   Ignelis
 19 Vas 2011 11:53
esu ir gaudes ir apturejes parshu ant boilio boiliu.... :gutgut tas nuoshalus prudas tikrai gyvenime tokio dalyko kaip boilis nebuvo mates..., na o she kad nori per pirma zhukle po geros valandos, pajaukinus pradejo burbulaj verstis aplink.... ;uolrait tympt per gala ir sedi.. :gutgut gaudziau dvieju rusiu boiliais, berods 14/16mm vaniles ir medaus kvapo. jaukinau tais paciais ;-) manau lynai ne karpiai jiems daug ju nereikia pasharui. mano minetoj vietoj 10boiliuku sumestu skaitydavau pajaukinimu. kadangi bijojau kad dumble nesurugtu jie.... svarbu yra tiketi... ;-)
 #273637   xolera
 13 Bal 2011 14:32
Sveiki, toks klausimelis, idomu ankstu pavasari verta jaukint lynus, turiu omenyje det karmuske ant dugnines, ar neverta ir geriau det svina? o jei jaukint kogero geriausia butu gyvulines kilmes jaukai, lervukiu patrint ar kazko panasaus? tik ka pasarui labiau naudot? ir tai jis kogero turetu but silpnesnis nei sillpnas, maisyt su zemem, ar baisiai klystu?

visad gaudydavau naudodamas tik svina ankstu pavasari ir rezultatai budavo patenkinami, bet dabar susimasciau kad galbut butu geriau jei minimaliai kazkuo juos pasijaukint... ?
 #273808   Guru
 13 Bal 2011 21:46
atsakymas - geriau jaukint nei nejaukint.. teoriskai pavasarinis pasaras turetu buti toks spartietiskas- minimaliai kvapu -papildomai gyvulines kilmes masalai... bet yra nesutinkanciu su sia nuomone- beja ir įrodančių tai... Manau ieskok tarpinio varianto- serk su ismone ir ne per daug ;) dek daugiau kurmiarausio
 #273869   giedriuzzz
 14 Bal 2011 07:05
Prie jaukinimo uzduosiu toki klausimuka. Kiek zinau jei lynus gaudoma pludine, tai geriausia visa pasara ar didziaja subert is karto pries zvejyba, kad paskui ju nebaidyt? Ar galima palaipsniui pasert po keleta rutuliu? koks variantas serimo geriausiai pasiteisina?
 #273887   pensininkas
 14 Bal 2011 07:44
Priklauso nuo telkinio, dugno, lyno taku ir t.t. Vienur baidos, kitur ne. Esu pagaves 3 lynus 0,7-1,2 ribose per 25 min jaukindamas karsiniu jauku. manai, jie taip besipriesindami neisbaido savuju? Ne velnio. Uztaikai ant lynu tako ir dzin, gali sert pries zukle, zukles eigoj, jiem bus vienodai. visa sekme priklauso nuo vietos pasirinkimo.
 #273893   barbus
 14 Bal 2011 07:59
giedriuzzz rašė:Prie jaukinimo uzduosiu toki klausimuka. Kiek zinau jei lynus gaudoma pludine, tai geriausia visa pasara ar didziaja subert is karto pries zvejyba, kad paskui ju nebaidyt? Ar galima palaipsniui pasert po keleta rutuliu? koks variantas serimo geriausiai pasiteisina?

Aš tai darau vasara (Ežere) .. pasidarau jauką gan tokį "stambų " t.y. kruopos , kukuruzai ,sliekai ir t.t. Metu į vietą iš pradžiu 2 "apelsinus" pašaro , paskuj kai ištrauki porą linų , gali mest dar 1 kukuly ( kad prilaikyt toliau juos vietoj) .. Jei matai kad rausia dugną ir ėda pašarą , bet ant kablio neima . Tada keisk švino poziciją , guldyt masalą ant dugno arba pripakelk .Bet kokiu atveju reik eksperementuot žvejyboj ir rasi kas tau geriau. O dėl išsibaidimo , tai jie atplaukia po 15-20 min vėl . Pavasary aš negaudau , duodu išneršt .
 #287080   Zvejnieks
 06 Bir 2011 20:54
Patarimas jei valti turi Kiluciu,Sirvenos ez.,jei ne neblogi rez. budavo karjere link Rokiskio(toliau nuo maudyklos:),bet reikia pasert nors diena pries :ruko
 #295922   gytisrs
 27 Lie 2011 15:11
O aš iš paskutinių 4-5 žvejybų be lyno negrįžęs iš ežero,kuris visokiom žuvim aptękęs nes karpių prileista su jais ir karosų,būta karšių nuo seno,taigi,asortimentas nemenkas,na lydekos gal apgaudytos ragatkininkų.Taigi,kenčiu nuo raudžių ir viso kito šmaro,nes pagrindinis masalas sliekas,gal pabandyt avižirnį mirkytą medaus dipe?.Nežinau bet gal pagrindinis kriterijus pataikyta vieta. Pašarui naudoju bulvių ir duonos košę.Ima kaip tik vidurdienį,pasitaiko egzempliorių virš kg.Gylis tik iki pažastų ir mano nuomone baidosi,nes kiti vėl kimba gerokai palaukus.
 #382191   Rafal
 18 Bir 2012 11:15
As dejau, kibimu buvo daug. Bet pasakyti, jog kazkas pasikeite, kai naudojau bazini jauka....tai negaliu. Gal truputi didesniu lynu pasitaikidavo.
 #382517   giedriuzzz
 19 Bir 2012 07:48
O lynai dėles mėgsta?
Radau dabar neblogą balą su karosais ir lynais. Bet ten ir dėlių knibždėlynas :shock: Pagavęs karosą puskilinį idėjau į tinkliuką, o ruošiantis namo, po kokių poros valandų ištraukus tinkliuką ant karoso buvo jau trys mėsingos dėlės isisiurbusios :shock:
Tiesa pasakius tokio stambumo dėlių dar nebuvau matęs :twisted:
 #382577   Edosius
 19 Bir 2012 09:34
Neteko girdėti, kad lynas dėle maitintusi..
 #382623   Gedcka V
 19 Bir 2012 11:11
Maitinasi, dar ir kaip! Tik aš nežinau kaip jos vadinasi... Ieškau jų po lelijų lapais, ten būna tokios mažesnės rudos, ant jų ir gaudau. Ant didesnių juodų lynų nebandęs gaudyt, bet didesniems ešeriams tai :gutgut .
 #382635   renaldas
 19 Bir 2012 11:37
Jei lynui naktinis sliekas vienas is pagrindiniu masalu, tai ir tos pacios deles turetu eiti, ypac jei gaudoma tam paciam telkiny kur ir tu deliu yra.
 #383730   TITANIC
 22 Bir 2012 17:11
Aš girdėja,kad Lynam super masalas yra dreisenos,na tos kurios gyvena geldelėsia minkštas gyvis.
 #383731   Vegys
 22 Bir 2012 17:13
Įdomumui - ką reiškia "Aš girdėja" ? Skaitei knygose/žurnaluose/pan. ar girdėjai info iš žvejų, kurie ant dreisenų sugauna ?
 #383798   Massena
 22 Bir 2012 23:24
renaldas rašė:Jei lynui naktinis sliekas vienas is pagrindiniu masalu, tai ir tos pacios deles turetu eiti, ypac jei gaudoma tam paciam telkiny kur ir tu deliu yra.

Bet kurioms žuvims, geriausias masalas yra tas, kuriuo jos maitinasi natūraliomis gyvenimo sąlygomis! Tarkim, šapalams: „gramboliai“, kiti vabzdžiai, musės ir t.t. Kuojos mėgsta Nemune gyvenančias sraiges (aišku išlukštentas ), apsiuvas, po akmenimis gyvenančias dėles ir t.t. Tai nieko keisto, kad lynams skanu jų telkinyje gyvenantys ir jų maistui tinkantys gyviai. Kai kuriuose ežeruose, geriausias masalas kuojoms, karšiams yra šoniplaukos... na tokie vėžiagyviai gyvenantys ežero žolėse.
P.s. Čia mano, per eilę metų susidaryta, subjektyvi nuomonė....
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 13
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė