Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Gaudymo ypatumai, vietos; pašarai, masalai, sistemėlės
 #670616   Sosied
 21 Lie 2016 15:56
Tik slankiojancia sistema, ka cia ir prigalvosi daugiau, tik va ir as turiu klausimuka apie tokia sistema. Zvejai atsakykit ka daryt kad nenusimustu gylis traukiant zuvi? Kartais nusimusa gylis i ziedelius, nepadeda ir du ar trys stoperiai...
 #670619   Sokratas
 21 Lie 2016 16:34
nu kodėl, prigalvoti galima, pvz. sistemėlė panaši į paternosterį..., aišku, irgi slankiojanti, bet galas visai kitaip surištas, nei paprasta sistema: plūdė, švinas, pavadėlis, kabliukas, ar dar kokia...
Apie stoperius čia diskutavom
viewtopic.php?f=12&t=324&start=270#p592144
nelabai ir aš išsprendžiau nusimušimo problemos, klijų lašint nemėginau, laukiu rudens, kai vėl reiks gyliuose gaudyt :)
 #670635   Wytux
 21 Lie 2016 19:59
Nusimusimus parastai tikrinu taip- kadangi gaudau praktiskai su 4,2 matchu tai ziedeliu ten tankiai. Jei gaudau srovej su stacionaria plude ( kuri irgi nusimusineja pakertant) ar gyliuose iki 8 m tai nusistates teisinga gyli pagrindini svareli dedu prie koto galo ir ziuriu/'fiksuoju ateities kartoms' kurioje vietoje plude (stacionari) arba stopmazgis(slankijanti)- pvz stacionari plude teisingame gylyje yra ties 4tu ziedeliu nuo apacios , ar pvz stopmazgis tarp pirmo ir antro ziedelio nuo papacios- zvejojant (keiciant masalus) karts nuo karto pridedu svareli prie rankenos galo ir pasitiktrinu ar nereikia koreguoti gylio. Taip pat tai leidzia pamatyti gylio pokycius jei keiti zvejybos vieta pvz upeje. Virs 8m gyliai jau stopmazgy vynios ant rites tokiai meskerelei - arba imi ilgesni kota ( 5-6m) , arba uzsipiesi su markeriu ant valo. Gal ir dar yra kokiu variantu ....
 #670776   PelkiuSenis
 24 Lie 2016 07:58
Va salyginai del to neperku match'o, kad kuo maziau nusimustu siulinis stoperis, bet cia kiti minusai su teleskopu, valas limpa prie koto ir pan.
Siule pirkti didintais ziedais match'a, bet keistai rankoje guli, sunkus, primena mano 5m teleskopa, toks slangavotas. Tai susilaikiau kol suprasiu, o stoperio is valo kaip tais nelabai numusa, gan retokai.
 #670777   Wytux
 24 Lie 2016 08:37
Matchas ne prie ko, nes nusimusa pagrinde i galini ziedeli traukiant. Nereikia rist didelio mazgo. Jei mazas mazgelis 'persoka' per plude tai tam gali buti naudojamas papildomas laisvai slankiojantis karoliukas tarp pludes ir mazgo - skyle kuriame mazene nei pludeje - reikia mazesnio mazgelio - galima rast zveju parduotuvej karoliukai+mazgai paruosti alia komplektai.As jei matau kad plude (ar suktuko ant kurios kabinama plude ) skyle per kuria eina valas didoka- su replytemis ja susiaurinu- gaunasi is apvalios elipses forma- mazas mazgelis geriau 'uztringa'. Dar naudodavau toki varianta- risu du atskirus mazgelius ir sustumiu viena prie kito- antras mazgas prilaiko pirmaji kad sis nenusimustu traukiant. Bet kaip ir rasiau- dabar tiesiog karts nuo karto pasitikrinu gyli ir pasikoreguoju jei reikia ir tiek.
 #670779   Ulafas
 24 Lie 2016 09:32
Wytux rašė:... Nereikia rist didelio mazgo. Jei mazas mazgelis 'persoka' per plude tai tam gali buti naudojamas papildomas laisvai slankiojantis karoliukas tarp pludes ir mazgo - skyle kuriame mazene nei pludeje - reikia mazesnio mazgelio - galima rast zveju parduotuvej karoliukai+mazgai paruosti alia komplektai...
Mazi karoliukai su mazomis skylutemis parduodami surenkamu karoliu parduotuvese, ir kainuoja labai nedaug (uz 0,5 eur pakelis karoliuku 2'iem gyvenimam :-D ) . Zveju parduotuvese komplektuojami karoliukai turi dideles skylutes, ir man mazgelis pralisdavo.
 #670837   Tošis
 24 Lie 2016 22:59
Arba pas moteri i stalciu ilendi ir randi kur priverta tu karoliuku. As taip visa maisiuka radau :grin: Pradejau naudot fliura stopmazgiam 0.24mm o pagrindinis 0.18 . Dar nei kart nenumusiau , meskere drenano,jo ziedukai tikrai mazi
 #671279   saivaras
 28 Lie 2016 16:00
Žvejojau iš valties plūdinuke karšius gylis apie 6 - 7 m. naudojau bolonkę 5 m ir match 4,2 m. pirmas pastebėjimas dėl meškerės ilgio - iš valties žymiai patogiau trumpesnė, itariu 2, 5 m būtų ideali. toli mesti nereikėjo kokių 10 m. pasisekė su oru silpnas vėjelis. slankiojanti sistema su 2 ,5 g plūde ir 2 svareliais nesipainiojo, stopmazgis "šviežiai" užveržtas labai skaudžiai jausdavosi metimo metu, bet nenusimušinėdavo. karšiukų masė belenkokia, bet egzemplioriai max 500 g. kadangi oras ir antrą dieną buvo geras, nutariau išbandyti dugninę iš valties nieko naujo - dydžiųjų karšių nema. Ko gero reiks keisti vietą, nepatinka vieta - didesniems, nors ten pagautas lynas apie 1,5 kg- gal atsitiktinai.
 #671376   Kicas
 29 Lie 2016 08:50
Sveiki,

Norejau pasiteirauti del ilgalaikio jaukinimo uztvankoje. Ar verta jaukintis uztvankos vagoje ar geriau pasirinkti seklesne vieta? Uztvanka labai apzelus. Vyrauja karsiai, lynai, yra ir karpiu. Tikslas pagrindinis butu karsiai.
 #673039   Sarunas012
 15 Rgp 2016 16:49
Sveiki,

Esu pradedantysis žvejys ir norėčiu paprašyti jūsų patarimų ir pastabų. Domina karšių žvejyba dugnine meškere.
Keleta kartų bandžiau žvejoti Arino ežere, bet nieko nepagauvau. Daugiau pasiskaitęs forumuose, pažiūrėjes laidų nuvykau pire Lukštyno ežero Molėtų rajone. Išsiviriau 3 kg žirnių, pašėriau anksti ryte apie 6 val. ir pradėjau žvejoti su 3 m feederiu, 24mm valu, 18 mm kablio pavadėliu (10 cm ilgio) ir šėrykla (15g). Į šeryklą dėjau dinamite pašarą, o ant kabliuko du sliekus ir dziką. Apie 11 val. ryto pagavau savo pirmąjį karšį apie 800g. Taip pat keleta ešerių ir kuojų (nedidelių).
Atsižvelgiant į karšio ir smulkmės kibimo intensyvumą, tai manau daugiau rimtų kibimų neturėjau (buvau dvi dienas). Žvejojau apie 6-7 m. gylyje, ~25 m. nuo kranto.
Gal reikėjo daugiau pasišerti? Ką reikėtų daryti kitaip?

Žvejoju su signalizatoriumi. Nežinau ar teisingai darau. Užmetus dugninę, ar reikėtų palaukti kol šerykla nusileis ant dugno pilnai ir kaip tai žinoti? nes aš užmetu, palaukiu 10 s. ir pradedu įtempinėti valą, stumdau beždžionėlę ir suku rite kol beždžionėlė tik minimaliai nusvere vala. Pažiūrėjus į vala, matosi, kad jis ne visai įsitempęs, šioks toks lankas išlieka. Susuku nemažai valo ir atrodo, kad aš suku suku o tik tempiu šerykla atgal o valas niekaip neisitempia. Kaip tiksliai įtempinėti valą? Gal reikia sunkesnės beždžionėlės? ar sunkesnės šeryklos?
Taip pat pastebėjau, kad kartais pirmiausiai pradeda virpėti viršūnėlė, bet beždžionėlė dar nejuda, tai tikriausiai čia dėl to, kad valas pas mane nevisiškai įtemptas?
 #673053   Wytux
 15 Rgp 2016 18:22
Gal tu Sarunai pirma parasyk is kokio miesto esi- gal koks vietinis nusives iki balos ir pradzia parodys, nes kad viska surasyt ..............
 #673066   linasykas
 15 Rgp 2016 21:29
A jai neturi pazystamu, dek sunkesne serykla bent 30g, gali prireikt ir sunkesnes, ziurek kol itemsi vala, dar kartai reikia kad greiciau nuskestu :-D , plonink ir ilgink pavadeli, ir pabandyk gaudyt kaip per laidas rodo, metimai i viena taska, be jokiu signalyzatoriu tik i virsune :[anuol
 #673102   Sarunas012
 16 Rgp 2016 09:18
Sokratas rašė:drąsus karšis pasitaikė, jei pakibo ant 10 cm ilgio pavaduko...
Kaip gaudyt fideriu, info ieškok čia:

viewforum.php?f=13
Buvau pasidaręs 30 cm pavadėlį, bet kai vienas žvejys nusivežė prie ežero ir pamatė pavadėlį, tai pasakė, kad ežerui jis per ilgas ir pasakė, kad reikia 10 cm. Ilgas pavadėlis pasak jo skirtas žvejoti upėje. Būčiau netikėjes juo, jeigu nežinočiau, kad jis pagauna žuvies.
Prieš tai buvau visiškai įsitiknęs, kad pavadėlis turi būti nuo 30 cm iki 40, nes taip skaičiau. Jau nebežinau kuo ir tikėti :D
 #673103   Sarunas012
 16 Rgp 2016 09:25
Wytux rašė:Gal tu Sarunai pirma parasyk is kokio miesto esi- gal koks vietinis nusives iki balos ir pradzia parodys, nes kad viska surasyt ..............
Aš iš Vilniaus, mane jau vienas žvejys buvo nusivęžes prie ežeriuko, bet tikriausiai to nepakako arba jis nebuvo pats geriausias žvejys. Pasakė, kad sistemėlę pasidariau gerai (tik pavadėlis per ilgas), kabliukas tinkamo dydžio, užmest moku ir t.t. Tikriausiai reikia daugiau laiko praleist su patyrusiu žveju, kad išmokčiau pačios žvejybos, nes kai mes tryse tokie patys nuvažiuojam prie ežero prisiskaitę visokokių skirtingų patarimų ir pradedam žvejot, tai nebežinom ar teisingai darom
 #673105   Sokratas
 16 Rgp 2016 10:35
kol kas tu žvejojai, kaip su eiline dugnine, taip sakant, senoviškai. Jei tikrai tavo kotas šiuolaikinio fyderio, tai žvejybos būdą turi keist iš esmės...
Kur rast info, nuorodą įmečiau anksčiau...
arba čia gali paskaityt dar
http://www.kitamkrante.lt/forumas/viewt ... =11&t=2683

niuansų begalė, bet pagrindas: fiderinis kotas ( kurio viršūnėlė parodo kibimą), statomas 45 laipsnių , ar smailesniu kampu kranto linijai (kai vanduo stovintis), pintas valas (kartais galima ir mono), plonas pavadėlis 0,5-1 m, plonos vielos, mažas kabliukas Nr 8-16 pagal Owner ...
Kimba tie karšiai ir ant dviejų dzikų, užkabintų ant 12 nr. kabliuko, tik jei jų ten yra, ir jei jie nori valgyt :)
Ir tau jie kibs geriau, nei tavo dabartiniams mokytojams, nes pas tave pavadėlis 0,12, kabliukas smulkus...
Aišku, patirtis irgi daro savo...
 #673126   Ramekas
 16 Rgp 2016 12:39
Sarunas012 6-7m gylyje as tavo vietoj naudociau ir naudoju 40-50g serykles. Greiciau pasiekia dugna, o kai pasiekia, tada atsipalaiduoja valas. Kartais jei vejuota diena, gali reiketi ir sunkesnes bezdziones, bet cia near problemos, dazniausiai tos pigiausios per puse atsidaro ir ten gali prideti svinuku.
Sokratas rašė:drąsus karšis pasitaikė, jei pakibo ant 10 cm ilgio pavaduko...
Ju nedrasiu ir nebuna. Nezinau is kur cia istraukiai tokia nesamone. Jie tikrai nesibaido seryklos, netgi buna siurbdami pasara snukiu pastumia serykla. Daug kas karsius gaudo 10-15cm pavadeliais, tame tarpe ir as (plaukas su boiliu).
Sokratas rašė:Kimba tie karšiai ir ant dviejų dzikų, užkabintų ant 12 nr. kabliuko, tik jei jų ten yra, ir jei jie nori valgyt :)
Ir tau jie kibs geriau, nei tavo dabartiniams mokytojams, nes pas tave pavadėlis 0,12, kabliukas smulkus...
Kimba ant dvieju dziku nebent tik ten, kur daugiau nera kitokios zuvies, kaip tik karsiai, nes kitaip tuos 2 dzikus susara nutarsys dar net nepasiekus dugno.
Sokratas rašė: Ir tau jie kibs geriau, nei tavo dabartiniams mokytojams, nes pas tave pavadėlis 0,12, kabliukas smulkus...
Aišku, patirtis irgi daro savo...
Cia is savo patirties sneki ar ar matei kazkur parasyta sita nesamone? :-D
Prieksperimentuota N kartu su kabliukais ir pavadeliais karsiu zvejyboj ir jokio skirtumo ar tu desi 0.08 ar 0.28 pavadi kibimo atzvilgiu! Pamenu buvo viena meskere su 0.14mm kita su 0.22mm pavadziu ir vienodais masalais. Ta meskere, kuri buvo su 0.14mm pavadziu pratylejo visa zvejyba, o 0.22mm istraukiau 4 karsius 1.5-3.2kg. Kas kaltas? Gal cia buvo per plonas pavadelis? :-D
Sekantis pavyzdys Nemunas. Ilgalaikis serimas ir zvejyba su draugu, atstumas tarp musu apie 100m, serem tuo paciu, ant kablio verem ta pati, tik skirtingi irankiai, pas ji zymiai viskas grubiau. Jo pagr. valas 0.35 pavadeliai kazkokie juodos spalvos 0.28mm, kabliai 6nr, mano pagr. valas 0.25mm pavadeliai 0.16-0.20mm kabliai 7-8nr. Jis prigaudo 10-25kg (prigaudo dar nereiskia, kad tempia namo), o as buna viena karsi buna 5 buna 10kg. Kas dabar kaltas? Nemoku sert, zvejot, ar per ploni valai? :shock:
 #673127   Sokratas
 16 Rgp 2016 12:57
Faktas, patirties pas tave daugiau, nei pas mane, nedrįstu labai ginčytis...

Bet kiek aš girdėjęs, baidosi ne šėryklos, o jos pajudėjimo, kai paima masalą ir jin sujuda.....

Taip, jei puola smulkmė, išeities kitos nematau, kaip tik storint kablius ir stambint masalus...

Dėl pavadėlių storių mano patirtis rodo visiškai priešingai nei tu rašai,...čia kalbu ne tiek apie karšių žvejybą, bet aplamai bet kokios žuvies, nebūtinai karšių.... aišku, būna išimčių visada...
 #673129   Ramekas
 16 Rgp 2016 13:11
Astrus kabliai, sunkesnes seryklos ir vandens slegis gylyje automatiskai pakerta karsi, bent jau 4 kartai is 5 tai tikrai.
Del pavadeliu, specialiai ir pabreziau jei pastebejai karsiu zvejyba . Del kuoju ir kitos smulkmes arba atvesus vandeniui del pavadeliu ilgiu ir storiu tikrai nesiginciju, nes tikrai zinau, kad reikia plonintis ir mazint kablius. Bet dar karta pasikartosiu, cia sneka eina apie karsiu zvejyba, o ne apie kitas zuvis.
Beje, gerai pagalvojus, nemanau, kad ir pats rastum lengvai toki vandens telkini, prieinama mirtingajam, kad neknistu proto smulkme uzdejus pora dziku, o gaudytum smagiai sau karsius ;-)
Paskutinį kartą redagavo 1 Ramekas. Iš viso redaguota 16 kartus.
 #673130   Wytux
 16 Rgp 2016 13:13
Sokratas rašė:..
Bet kiek aš girdėjęs, baidosi ne šėryklos, o jos pajudėjimo, kai paima masalą ir jin sujuda.....
....
Jei butu tiesa tada su method'u neitu gaudyt :-D O kur dar Kauno mariu siaubai su kaproninias trumpais pavadeliais :roll: Paskutine naktine zvejyba ( 3 zvejai , 5 zakiduskes) karsis labai nekibo, pagautas vienas ryte ( 2.200 kg kazkas) to ryboko, kurio sistemele su trumpais ( 3 vnt) pavadeliu padaryta su visokiom metalinem vielutem ir t.t.- nu ten reikejo pamatyt ta 'sistema' - ir anas tvirtino , kad pas kazkoki 'mesitra' ta sistemele ismoko susirist ir tik ji kibiausia ( jam) :-D
p.s. as asmeniskai ilgu pavadeliu salininkas :ruko
 #673136   Sokratas
 16 Rgp 2016 13:56
Wytux rašė:
Sokratas rašė:..
Bet kiek aš girdėjęs, baidosi ne šėryklos, o jos pajudėjimo, kai paima masalą ir jin sujuda.....
....
Jei butu tiesa tada su method'u neitu gaudyt :-D O kur dar Kauno mariu siaubai su kaproninias trumpais pavadeliais :roll: Paskutine naktine zvejyba ( 3 zvejai , 5 zakiduskes) karsis labai nekibo, pagautas vienas ryte ( 2.200 kg kazkas) to ryboko, kurio sistemele su trumpais ( 3 vnt) pavadeliu padaryta su visokiom metalinem vielutem ir t.t.- nu ten reikejo pamatyt ta 'sistema' - ir anas tvirtino , kad pas kazkoki 'mesitra' ta sistemele ismoko susirist ir tik ji kibiausia ( jam) :-D
p.s. as asmeniskai ilgu pavadeliu salininkas :ruko
Kaip Ramekas ir minėjo, esmė kablio aštrume....deja yra dar labai daug ryboku, kurie to nesupranta...sutinkam ir tokių, kurie mėgina gaudyt tokiais, na kur būdavo 100 kabliukų dėžutėj už 1 litą, ar už 3, nebepamenu... :-D `
 #673138   Sokratas
 16 Rgp 2016 14:09
Ramekas rašė:.....
Beje, gerai pagalvojus, nemanau, kad ir pats rastum lengvai toki vandens telkini, prieinama mirtingajam, kad neknistu proto smulkme uzdejus pora dziku, o gaudytum smagiai sau karsius ;-)
Na kodėl, jei gaudai gyliuose, tai galvot daug nereikia...O jei dar naktį, kaip pats esi mėgėjas, tai smulkmė tikrai nedažnai gadina reikalą`...

O kokias boiliais gaudai, ar pats gal gaminies?
 #673142   Ramekas
 16 Rgp 2016 14:55
Wytux rašė:O ezere didesniuose gyliuose nagaudai ar irgi methoda skandini ?
Nu as tokiom gaudau visuose gyliuose
Akara-metaline-serykle-169x169.png
Akara-metaline-serykle-169x169.png (19.91 KiB) Peržiūrėta 15393 kartus(ų)
Kazkaip konteineriais ir boiliu man nepatinka.
 #673143   Ramekas
 16 Rgp 2016 15:00
Sokratas rašė:
Ramekas rašė:.....
Beje, gerai pagalvojus, nemanau, kad ir pats rastum lengvai toki vandens telkini, prieinama mirtingajam, kad neknistu proto smulkme uzdejus pora dziku, o gaudytum smagiai sau karsius ;-)
Na kodėl, jei gaudai gyliuose, tai galvot daug nereikia...O jei dar naktį, kaip pats esi mėgėjas, tai smulkmė tikrai nedažnai gadina reikalą`...

O kokias boiliais gaudai, ar pats gal gaminies?
Ima dienos metu ir 9 m gylyje susara kur jos daug yra, ima ir per visa nakti, jei buna sviesi naktis, pilnatis.
Boilius siaip pats darausi ir viena kita nusiperku, bet skestancius, nes tie pop upsai tai man grynai kaip plastikas, nesu as su jais daug zvejojas, bet nesu nieko ir pagaves, draugai taip pat. Karpiams jie gal ir geri, nes karpininkai juos vertina, bet man asmeniskai karsiu zvejybai jie netinka.
 #673155   Sokratas
 16 Rgp 2016 17:16
tai va, ima jei jos daug, ima jei šviesi naktis....man tai gyliuose neima jinai....o kur gylis tik 2 metrai, tai aišku, neatsiginsi nuo jos...
Kokius kvapus dedi į savo boilius, jei ne paslaptis?
 #673163   Ramekas
 16 Rgp 2016 17:55
Smirdukus darau, zuvies miltu, suns maisto, zirninius, kukuruzinius ir bekvapius, kuriuos veliau dipinu melasa, ananasu, braske, skopeksu ir tt. Siaip daugiau maziau buna kibimu ant kazkuriu, bet ne stebuklai, kad kazkuriuos valgutu be proto kitu ne. Jei nekimba, tada niekas neveikia, na o kai kibimas geras, tada kibimas beveik ant visko buna, ka dedi ar kvepini.
 #673170   Sokratas
 16 Rgp 2016 18:56
jasno...
nežinau kaip kitiems, bet man šiemet beveik niekas nekimba ant kukurūzo (kalbu bendrai, apie visas žuvis), kai seniau jį laikydavau vos ne geriausiu masalu...
  • 1
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė