Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Masalai salačiams; žūklės vietos, ypatumai, taktika

 #108474   Suiram
 02 Bal 2009 17:12
spėju kad su 3.5 cm ir 4g blizgute nery ir nemune nebutu ka veikti? ar ten palei krantus gaudot?

 #108539   DainiusM
 02 Bal 2009 21:24
Nugi butu... dar labai priklauso kokia forma ir kaip skrenda. :roll:

 #108954   Suiram
 03 Bal 2009 22:59
Na forma matot, o skrenda su UL iki 5g moderate akcija apie 20-30 m, 0,16 mono valu, gal su 0,8 pintuku ir toliau skristu, bet viskas nuo vėjo priklauso.

 #108956   Suiram
 03 Bal 2009 23:06
:shock: na gerai gerai 0.08 :-D

 #109611   SauliusM
 07 Bal 2009 12:43
Dazniausiai salacius gaudau Nery ties Vilnium ir Nemune ties Kaunu. iki siol labiausiai pasiteisine masalai:

1. Alytuj gamintos pjautines blizges 10gr. Firma mistiniu pavadinimu "Ali". Kibios zarazos. nuo visu kitu firmu pjautiniu skiriasi tuom, kad yra siek tiek ilgesnes ir siauresnes budamos to paties svorio. Dazniausiai jas perku Kaune, parduotuvej Raudondvario plente. Sitos beje ir Nemuno sapalam labai patinka.

2. Lenkiskos firmos Polspin blizgutes Cefal nr 1. irgi mazdaug 5cm ilgio ir 1 cm plocio. ir sveria kokius turbut 7-8gr realiai. sitas Gariunuose perku po 2 Lt/vnt. Pigios, nurovinet negaila, priedo kibios. Lydekom labai patinka irgi. O ir upetakiai Nery ties Vilnium i jas nespjauna.

3. Klasika. Yo Zuri L-minnow 44mm. Sapalai irgi valgo pasicepsedami.

4. Man's 5 cm riperiukas. Baltas perlamutras su juoda nugarele. Ne kanopele, o toks klasikines formos. Pamautas ant 7gr galvakablio. Sita isvis visos zuvys gerai jama.

Visus masalus metau 0,18mm mono valu. Galima ir dar plonesni vala naudot, kad toliau mestusi, bet plonesnis kazkaip greiciau sudyla upej ir zymiai daugiau blizgiu su anuo dugne pasilieka. Nors 3 kg salati issitraukt su 0,16 valu visai ne stebuklas, kad tik kibtu tokie pastoviai. bet man kazkaip 0,18 pasirode optimalus.

 #110645   DzO
 11 Bal 2009 16:25
Priminkit kada salaciokai pradeda maitintis kauno mariose ir nemune? :lol:
P.S. man labai pasiteisina vobleriai negiliai nerentys, bet su jais dazniausiai tik is valties nes uzmetimas menkas... :cool:

 #110648   Mike
 11 Bal 2009 16:37
Pradeda maitintis nuo gegužės 15 d.

 #119482   Salvis1
 24 Geg 2009 20:25
Mike rašė:Pradeda maitintis nuo gegužės 15 d.
Kauno Mariose tai jau apie balandzio 25 - 27 dienomis ir iki birzelio vidurio ju gali pagaut ( bent man pasiseke pernai gerai ju pagaut tokiu laikotarpiu). Pagrindiniai masalai tai KASTMASTER firmos pjautines blizges variantai: geltona, varine, balta. Svoriai blizgiu yvairus nuo 7 gr., ( geriausiai pasiteisina vasaros viduri svintant) iki 14 gr., (rudeniop ir is pavasario tiek ankstyvais vakarais tiek ir temstant).

Taip pat naudoju ir Kybartu gamybos pjautines blizges (sakyciau jos yra tradiciskiausios mano naudojamos blizges, ir visi Salaciu "medziotojai" Kauno Mariose jomis ir tik gaudo (na bent dauguma). Svoriai buna tokie 10 gr., 16 gr., 20 gr., 27 arba 28 gr., o spalvu variantai tradiciniai balta blizganti - matine, geltona blizganti ir varine. Balta pasiteisina vasaros viduryje ir is dalies pavasari, o va geltona ir varine tai tik rudeniop ( Rugsejo - Spalio menesiais) :-ou-je

 #119549   Vegys
 25 Geg 2009 08:53
Salvis1 rašė:Kauno Mariose tai jau apie balandzio 25 - 27 dienomis ir iki birzelio vidurio ju gali pagaut ( bent man pasiseke pernai gerai ju pagaut tokiu laikotarpiu).
Marš taisykles pasiskaitinėt.
http://www3.lrs.lt/pls/inter2/dokpaiesk ... _id=259666
13. Draudžiama gaudyti:
13.4. nurodytais laikotarpiais šias žuvis ir vėžius:
- salačius (Aspius aspius L.) nuo balandžio 1 d. iki gegužės 15 d.

 #119550   Vegys
 25 Geg 2009 08:56
SauliusM rašė:3. Klasika. Yo Zuri L-minnow 44mm. Sapalai irgi valgo pasicepsedami.
O kaip L-minnow 66 mm ? Pagal dydį gal labiau turėtų tikt. Ar .... ?

 #119643   SauliusM
 25 Geg 2009 11:55
Vegys rašė:
SauliusM rašė:3. Klasika. Yo Zuri L-minnow 44mm. Sapalai irgi valgo pasicepsedami.
O kaip L-minnow 66 mm ? Pagal dydį gal labiau turėtų tikt. Ar .... ?
metas zymiai geriau su kliovais zymiai silpniau. man kazkaip 44 yra optimumas. kitiem gal kitaip.

 #130900   pupo
 22 Lie 2009 16:10
norejau paklaust kokia sistemele naudojat gaudydami blizgemis? zylka-sukutis-blizge ar zylka-pavadis su sukuciu-blizge?

 #130904   Vegys
 22 Lie 2009 16:38
Valas->suktukas->valas (~ 50 cm)->karabinas su suktuku -> blizgė. Atkarpėlė valo tam, kad nesusisuktų valas. Kažkas kažkada tai šiame forume patarė, man patiko.

 #130929   pupo
 22 Lie 2009 18:58
nu dekui. taip ir galvojau kad metalinio pavadelio deti nera dideles butinybes, nebent lydeka nytycia griebtu :)

...

 #131196   netikras
 24 Lie 2009 11:15
..čia šitas dar nedaug testuotas....du šalviai nemune susigundė ...saulėtoj dienoj...gal kas jau bandėt?...
(..ps..nepigūs ..kaune apie 25 lt.)

Paveikslėlis

Paveikslėlis
 #131197   blight
 24 Lie 2009 11:34
netikras rašė:gal kas jau bandėt?...
Bandytas jau, bet kolkas lydekom skanesnis pasirode :roll:
 #131208   piatras
 24 Lie 2009 13:26
netikras rašė:...gal kas jau bandėt?...
Bandytas daugsyk nerezultatyviai. Aš jį esu pasunkinęs iki neskendimo (vistiek jis ne nardytojas) nes labai jau jis plavūnas ir neskraidūnas... :roll:

 #137368   piatras
 01 Rgs 2009 21:56
:roll: Nustebino šiandien Pontoon Hypnoze 38F SR "21" 68cm. 3,140kg.

Paveikslėlis

 #137662   blight
 02 Rgs 2009 21:41
::liux laimikis. Bet muset ne srovej pagavai, nes Hypnouzas kazkaip (bent jau mano) sunkiai joj laikos ? :roll:

 #137746   piatras
 03 Rgs 2009 09:20
blight rašė:...Bet muset ne srovej pagavai...
:? Deja, mainstreame... mėčiau pavėjui tai 25+ metrų statmenai kranto ir kartais truputį prieš srovę. Protakose kur sr.greitis viršija vidurkį jau tik pravedimas pasroviui, o mainstreame galima hypnozą subtiliai ir prieš srovę parkutent ;-)

 #137747   SauliusM
 03 Rgs 2009 09:22
Piatrai liuks. Cia salia namu pagavai? Beje, siandien vaziuoju i priesinga kranta Nemuno tai jei ryt, poryt uzporyt nuo dambos pamatysi kazka spiningu kitam krante mojuojant, tai labai gali but, kad ten busiu as. :-D

 #137861   piatras
 03 Rgs 2009 13:32
SauliusM rašė:Piatrai liuks. Cia salia namu pagavai? Beje, siandien vaziuoju i priesinga kranta Nemuno tai jei ryt, poryt uzporyt nuo dambos pamatysi kazka spiningu kitam krante mojuojant, tai labai gali but, kad ten busiu as. :-D
Šalia namų, o ryt-poryt leisiuos žemyn link Karnavės :-D ... Susimosuosim, tik rėkaut iš šapalyno negalėsiu :oops: ir tik nesugalvok man šieną smilkyt... :evil: :-D

 #137867   SauliusM
 03 Rgs 2009 13:45
piatras rašė:Susimosuosim, tik rėkaut iš šapalyno negalėsiu :oops: ir tik nesugalvok man šieną smilkyt... :evil: :-D
Sieno smilkyt nesiruosiu, bet benzufkiniu trimeriu tai galiu ir pavaryt biskyti :-D nes zole jau aukstoka suzelus. a jei mosuojant tau neatsakys kas kitam krante, tai ten matyt busiu ne as o mano tevukas, dede arba pusbrolis. :-D as dazniausiai gaudau isibrides iki pazastu toj vietoj kur pries dambos gala toks zalias bujus yra. nu ten toks tik viens yra tose vietose, tai nesumaisysi manau. as kaip tik ji dames spiningaudamas bandau pastoviai. o siaip tai as zvejoju antroj dienos pusej arba net i vakara.

 #139447   Vitolis
 10 Rgs 2009 11:21
Grazus Piatrai. Sveikiju. Gera jums. Gyvenat netoli didziuju upiu. Pasiilgstu Salaciu zvejybos. Man jau per toli belstis. Praktishkai iki Jonavos. Arciau nezinau vietu kur jie galetu laikytis. Butu bent pora zveju vietiniu, tai susikooperavus but visai smagu. Paskutini syk buvau pernai.

 #153111   blight
 17 Lap 2009 14:57
SauliusM rašė:biski gal ne i tema, bet o tai jus manot kad tiem salaciam ta spalva rupi labai? mano pastebejimais tai aniem beveik iki lempos ta spalva. nu ta prasme su kokia spalva gaudai dazniausiai su tokia ir pagauni dazniausiai...
rytukas rašė:a vot balažino, pernai super dirbo crystal minnow su mėlyna nugara, šiemet jis nedavė nei vienos žuvies.
SauliusM rašė:ir kokia isvada is to galima padaryt? o pavyzdziu panasiu ir pas mane paty sociai, vienais metais geriau kimba ant variniu vartikliu, kitais ant baltu matiniu, dar kitais ant blizganciu nikeliuotu. vobleriai irgi vienais metais ruzavi, kitais naturalus, treciais isvis zali kokie nors... absoliuciai nulis desningumo...
vk rašė: Išvada akivaizdi - spalva svarbu. !:nujop...!
SauliusM rašė:jo isvada tokia, kad spalva svarbu bet fig tu ja pataikysi, todel daznai paprasciau zvejot vienos kokios spalvos masalu ir sulaukt kol salaciai butent ta spalva labiau dometis prades.
Gdainius rašė:Pas mane Nemune, tiek praitais , tiek šiais, geriausias masalas Balzerio Collonelas 10 gr baltas,į vartikles netgi nežiūrėjo.Na aišku buvo ir išimtis viena, kai ant Rapalos TD 11 HT jamė 3.5 kg salatukas, velkant :roll: , o praitais metais - jamiau vieną apie 2kg ant Tsirubito Baby minow 30 , naturalaus
SauliusM rašė:nu va, o as salaciu sukrem isvis negaudau, nors salia manes zvejojantys abu garcia reflex bei tuos pacius balzer colonel (tiek baltus tiek varinius)visai sekmingai tam naudoja...

 #153145   SauliusM
 17 Lap 2009 15:51
kad jau tiek perkelei, tai ir sita savo zinute del vaizdelio pilnume perkeliu:
as nei pries spalvas nei uz spalvas. pats dazniausiai gaudau 3-4 spalvu masalais, bet maximum matyt is iprocio. o vat zuviai tai matyt iki lempos. vat tame ir esme, kad jei paciam patinka tiket kad ant kazkokios spalvos geriau kimba nu tai valio. bet bukai spalvom tiket ir labai sau smegenis sukt su spalvu parinkinejimais ir labai pergyvent del tu spalvu tai irgi gal neverta?

 #153163   SauliusM
 17 Lap 2009 16:42
rytukas rašė:50 nebus. ką tik pajamiau žilviną 31g, tai pas aną panašaus dydžio vartyklės :oops: akis pamelavo cm kiekį. bus maždaug 9-10cm.
SauliusM rašė:12 cm? :shock: tai cia turbut kokie 50gr? :shock: :roll:
o tai gal kokia fotke to stebuklo gali suorganizuot, kad aiskiau biski butu apie ka kalbeta?
 #298399   Kairys
 12 Rgp 2011 18:34
Alia aukšlė? O kokia galva, atrodo, kad su tokia turėtų gerai lėkti...
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 9
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė