Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Masalai salačiams; žūklės vietos, ypatumai, taktika

 #8157   žVYNAS
 24 Geg 2006 22:13
spiridonas rašė:viena is masalu dar rekomenduociau Mepps`o Syclop`us baltos spalvos. salaciu nesu pagaves, bet masala turiu, bandziau jo darba dirba nenuspejamai. manau neblogas masalas. o ir skrenda neblogai.

Sekmadieni Virtusas ant meps ciklopo salati Musoje pagavo, as blizgiu neturejau pasiemes tai gaudziau lydekas ;-)

 #8161   giedriuzzz
 24 Geg 2006 22:38
zVYNAS :arrow Kurioje vietoje panasiai jus dazniausiai Musoje zvejojate?
Galetume koki karta bendra rybalke susiorganizuot ;-)

 #11026   tuomahaukas
 07 Rgp 2006 11:02
Jei viliojate salačius vobleriais, tai kokiais ?

 #11029   Agis
 07 Rgp 2006 11:38
Vat nuejo, prie upes, pasidaire ir iskart, kaip sakoma "Jauti uz ragu"Matau upeje zadi nuo salaciu pradeti :lol:
Siaip tai as juos bandau pagauti pjautinemis arba "Zilvinais" Voblery manau taip toli nesugebeciau numesti :oops:

 #11032   Tadas
 07 Rgp 2006 11:50
as salacius dazniausiai zvejoju pjatinemis blizgemis uztai kad kitas blizges nesugebu taip toli numest bet tolimi metimai buna reikalingi tik kaip buna vanduo pakankamai skaidrus ir jie matydami zveja pasitraukia y upes vidury.kaip drumstas vanduo dar galima pamegint voblerius plugdyt iki norimos vieto kad ir netoli kranto nes tada salaciai priplaukia arciau krantu ir ten maitinasi.viena salaty po smarkaus lietaus esu pagaves 2m nuo koju.

 #11146   tuomahaukas
 10 Rgp 2006 10:14
Nuomonė :

"Если бы не давила необходимость бросать как можно дальше, воблеры могли бы считаться лучшими жереховыми приманками. Очень он их уважает. И кушает всякие - как вяло "играющие", так и вызывающие напряженную трясучку кончика спиннинга.

По весне, в период замутненной воды, все по классике: активный крэнк - и если жереха в принципе можно поймать, мы его, скорее всего, поймаем. Из моделей я бы предпочел Glass Fat Rap.

Летом порою происходят странные вещи. Вроде как теплая вода, средняя прозрачность, но жерех стабильно выбирает воблеры с вялой "игрой" - например, Dorado Tender, который даже не крэнк, а минноу. Впрочем, очень неплохо себя показывает и Aise Klassik, который, хоть и тоже по форме минноу, но по "игре" соответствует среднему крэнку.

Осенью многое зависит того, на какой глубине держится жерех. Если в яме, то воблер просто по необходимости должен быть с весьма выраженной "игрой" - просто "неиграющих" глубоководных дайверов не существует. А вот осенний жерех, стоящий неглубоко, явно предпочитает слабо "играющие" воблеры, как вариант - Owner C'ultiva Rip'n Minnow 65."

К. Кузьмин
"Спортивное рыболовство № 04 - 2006г."

 #12765   tuomahaukas
 16 Rgs 2006 13:59
spiridonas rašė:viena is masalu dar rekomenduociau Mepps`o Syclop`us baltos spalvos.
Uj, palikt ją dugne labai skausminga piniginei (jau ilsisi) :evil:
Kopijuoja ją sėkmingai. Kalvarijų turguje noname po 3 Lt įvairių atspalvių yra, o užvakar parduotuvėlėje Lazdynuose nusipirkau įžuliai vizualiai identišką, tik puikavosi užrašas "Robinson Fighter" (9 g), kaina: 2,20 lt. :twisted:Syclop'ą berods apie 14 Lt plojau :neutral:

 #12766   tuomahaukas
 16 Rgs 2006 14:06
Vegys rašė: del pjautiniu :
- ar dedat suktuka ? As bandziau be - velniskai susuko vala :/
Pjautines mačiau parduodamas su žiedeliu ir suktuku ir visai be nieko. Nuo pirmųjų suktuką nuimu, prie antrųjų dedu žiedelį. Tvirtinu prie valo su suktuku ir segtuku.

 #12781   VirTus
 16 Rgs 2006 23:47
Uj, palikt ją dugne labai skausminga piniginei (jau ilsisi) :evil:
Kopijuoja ją sėkmingai. Kalvarijų turguje noname po 3 Lt įvairių atspalvių yra, o užvakar parduotuvėlėje Lazdynuose nusipirkau įžuliai vizualiai identišką, tik puikavosi užrašas "Robinson Fighter" (9 g), kaina: 2,20 lt. :twisted:Syclop'ą berods apie 14 Lt plojau :neutral:[/quote]


nors nesu specas :roll: Bet su syclopu butent savo vieninteli salati pagavau...(pirma savo gyvenime)..
Klausimukas Tuomahaukui :!: ... :?:
O Tu isitikines,kad ta nukopijuota uz labai juokinga kaina yra veiksminga :?: ...kazkaip abejoju...(cia kaip su "rapala"..."salmo"..."meps"...ir t.t.)..zodziu analogu daug,bet arba kazkaip jais nieks nepasigiria,arba tai gryna "tufta",kuri tinka tik kolekcijai ir yra panasi i originala...deja :roll:

 #12812   tuomahaukas
 17 Rgs 2006 21:06
Nesu įsitikinęs.
Upėje esu praradęs kol kas 1 blizgę ir 1 voblerį- visai nedaug palyginus :donknow' Man, kaip pradedančiajam, turbūt būtų pernelyg žiauru susipirkti syclopų ar mėtyt rapalas, todėl pasipildžiau geležies kolekciją pigesniais variantais ( o praradau būtent syclop'ą ir rapalą :twisted: ). Viename forume apie žvejybą vienoje upėje buvo apibendrinta taip "aš palikau 60 lt, draugas- 40 lt". Čia apie masalus :twisted: Man gerų zacepų tikrai daug būna, bet kol kas gelbėja pradinuko valas- 0,22 mm arba dažniau naudojamas pintas bei mano nuomone tvirti suktukai su segtukais- telieka pakeitinėti trišakius :twisted:
Kas dėl syclop'o made in kalvarijos, keisdamas trišakį pridėjau prie mepps'o: originalo- 1:1 (palygit su naudojamomis medžiagomis juk neturiu galimybių :lol:, sakau kad forma identiška ). Robinsono fighter'is man pasirodė kiek platesnis per vidurį nei syclopas (neturėjau tokio pat dydžio originalo, kad pažiūrėt).
Mano salačių gaudymo patirtis dar visai nulinė, bet drįsčiau teigti kad upei paliekama masalų duoklė yra nepalyginamai didesnė, nei žūklaujant ežeruose, todėl nori nenori bet tenka ieškoti optimalesnio kainos varianto :roll: Jei žūklaujant kyla abejonės dėl vienos ar kitos blizgės darbo- vietoje padirbu replėmis, kai kurias namie "puošiu" kutais, lipdau akis, pašlifuoju, nuo kitų išvis nuimų spalvinimą, blizgesį... :roll:
Na kol kas tik man atrodo kad su "patiuninguotais" masalais lyg ir viskas tvarkoje turėtų būti- salačiai savo žodžio dar nepasakė :oops: :lol:

 #13252   tuomahaukas
 26 Rgs 2006 20:39
Antroji (pardavėjų) pusė irgi perlenkia lazdą :klasta!: Štai kad ir paskutinįkart, užsiminęs apie a-la syclopus iš Kalvarijų turgaus, buvau kone išjuoktas kad perkuosi tokį brudą. Man buvo pasakyta kad šitos pseudoblizgės yra gaminamos vos ne iš ketaus ir replėmis ją galima iškart perlaužti. Neturiu mados ginčytis su bene pirmąkart matomu pardavėju (dar spėsiu :twisted: ), tik man labai įdomu, kaip Kalvarijskas ciklopas nelūžo tą pačią dieną "koreguojant" jį replėmis N kartų ? (parduotuvę aplankiau jau po žūklės).
Labai sunku mums, mirtingiesiems, spręsti ir aiškintis noname firmų produkcijos kokybę, nes labai mažai kas gaudosi naudojamų medžiagų proporcijose ir t.t. ir pan.
Štai kad ir kitas palyginimas: "Atemi" 18 g ir "Žilvinas" 21 g. Blizgių išlenkimas toks pats, pridėjus gražiai "gula" viena ant kitos. "Atemi" yra ilgesnė 8 mm o jos plotis ties trišakiu yra 2 mm didesnis, vat per tas vietas ir "suėjo" tie 3 g. Skirtumas gan nežymus, o "Atemi" nė velnio nedirba, bent jau mano nuomone :donknow'
Kas tai ? Skirtingos medžiagos ar formos neišdirbimas ? :roll:

 #13287   mende
 27 Rgs 2006 17:17
nu nelemta tomahaukai tau salacio pagaut :!erzina:! nei tu blizges keitinek nei valus :tia-tau prisipazink kad esi uzkeiktas ir nervai nurims :-ou-je as va 5 metus is eiles vegeliu vaziuoju :cig. sedziu,salu kliovo nesu mates :piktaz ir itariu nematysiu ,bet siemet blyn vistiek vaziuosiu :-ug nors rezultatas is anksto aiskus :evil:

 #13379   Dundis
 29 Rgs 2006 09:52
uzvakar pagavau pirma salatį gyvenime, kažkokia nesamoninga žūklė gavosi; sėdėjau vakare šventojoi ir ant kukurūzo gaudžiau kuojas, kas įdomu tai su plūdine ir padaręs gerokai didesnį gylį kad imtu nuodugno, kuojos kibo vangiai , aplinkiniai žvejai jau skirstėsi namo staiga plūdė dugnan, aš buvau nusisukęs tai draugelis rėkia kirsk, jablinkšt- jauciu yr ir gerulis valas, 0,18. paviršiui pasirodo nematytas pelekas- šalia sėdintis žvejas sako salatis, ant kukurūzo-kažkokia mistika spjauna ir kiūtina namo. po minutės draugeliui užkimba gerulis karosas bet prie pat kranto atitrūksta kol mes terliojames be sačioko strakaliodami ir bandydami išgriebti jį taigi tokios tokelės. P.S. gryžęs namo specialiai patikrinau knygoi su paveikslėliais - akurat salatis :-D

 #13383   Donis
 29 Rgs 2006 10:51
Jus rimtai ziuriue sate nusiteikiavisai suzlugdyti Tuomahauka :lol:

 #13384   Skumbrotas
 29 Rgs 2006 11:02
Salatis pajūrio Šventojoj :?: :shock: Tokio bajerio niekad neteko girdėti :shock: Matyt pasiklydo po vasarinių gastrolių jūroje :-D , nes ši upė nelabai tinkama jims gyventi...
Kurioj vietoj užkibo :?:

 #13713   Dundis
 06 Spa 2006 20:03
Skumbrotas rašė:Salatis pajūrio Šventojoj :?: :shock: Tokio bajerio niekad neteko girdėti :shock: Matyt pasiklydo po vasarinių gastrolių jūroje :-D , nes ši upė nelabai tinkama jims gyventi...
Kurioj vietoj užkibo :?:
, ten kur buvom susitikę kai tu spiningavai

 #14944   tuomahaukas
 25 Spa 2006 11:49
Kokia praktika spiningaujant žolinėmis blizgėmis ? (pvz. "Kibs" produkcija). Lydekaudamas dažnai net atvirame vandenyje nesiteikiu keisti žolinukės į tą patį modelį su trišakiu ir kol kas negaliu teigti kad būtų ženklus skirtumas laimikių atžvilgiu. Su salačiu žūkle tokios praktikos neturiu, įdomu būtų nuomonės :roll: Pastaruoju metu vedu arčiau dugno, blizgės trišakiais labai mėgsta kelmus skaičiuoti, kai kurios ir apsigyventi ten sugalvoja :evil:
Taip pat dėl trišakio nuėmimo nuo voblerio, sumažinant užsikabinimų už kliuvinių galimybes ? :roll:

 #32189   Vegys
 22 Geg 2007 13:53
Kazin ar netiktu salaciams ? Dydis 7 cm, svoris 12 g - turetu nemazai mestis. Neria nedaug ... Ka specai sako siuo klausimu ?

P.S. ka reiskia asp ? ("Thrill is a special lure for asp fishing")

 #32192   Mike
 22 Geg 2007 14:07
Labai panašių savybių į Salmo Thrill yra Gloog Hermes (7 cm, 12 gr.). Turiu tokį, bet kažkodėl vis neskiriu daugiau laiko gaudymui juo. Šiaip metasi tikrai gerai, bet dirba labai vangiai, gan greitai skęsta, be to, dėl prasto balansavimo kartais kabliais užsikabina už valo. Daug geriau tam pasiteisina Duel arba Yo-Zuri 3D Flat Crank, kuris nors ir lekia šiek tiek mažiau, nors ir kainuoja dvigubai daugiau, bet tikrai geras masalas.

 #32202   Vegys
 22 Geg 2007 16:59
o salaciui tinka tokie storuliukai kaip Yo-Zuri 3D Flat Crank ?
Paaiskinkit neismaneliui kuom skiriasi Yo-zuri nuo Duel ?

 #32209   blight
 22 Geg 2007 20:02
Vegys rašė:Paaiskinkit neismaneliui kuom skiriasi Yo-zuri nuo Duel ?
Niekuom. DUEL ir Yo Zuri yra viena ir ta pati kompanija, tik skirtingi trademarkai. O su 3D Flat Crank kazhkaip shalviu nesugalvojau gaudyt net. Reix pamegint. Kuri valgo? Ghost'a?

 #32222   Vegys
 22 Geg 2007 21:38
kokybe / kaina nesiskiria ?

 #32227   blight
 22 Geg 2007 22:08
Na nznau kaip kitiems, bet man kelis kart pasitaike kad DUEL'iai su lievokais kabliais. Vienam lydekius atlenke, bet gerai kad nepabego.

 #33947   blight
 20 Bir 2007 13:31
Shymet kazhkaip bandau salacius viliot vobleriokais (kartais dar vartikle ar sukre uzhkabinu), bet gaunu i vienus vartus nuo gumininku. Ash kazkaip is principo nekabinu gumos, nznau kodel, kazkaip nemegstu ir tiek (starkiam, lydekom visai limpa, bet shalvius gaudant kazkaip nekabinu). Idomu kaip kitur? Ar ir tenais guma valdo?

 #33949   Vegys
 20 Bir 2007 13:50
blight, papasakok kokiais guminukais, kokio dzydzio, kokiom spalvom gaudai ?

 #34095   blight
 22 Bir 2007 11:27
Vegys turbut netaip supratai, gal skubedamas neaishkiai suformulavau :) Ash sakau kad gaudau vobleriokais, kartais metala koki uzhkabinu, o gumos nemegstu shalviam. Bet tie kurie gaudo guma (o ju daugelis) visi mane apgaudo juodai. O kabina jie gumas visokias ir baltas, ir zhalias, ir geltonas net....

 #36766   Nojus
 13 Rgp 2007 22:50
vienas zvejys man Marijampoles uztvankoj patare naudot pjautine sidabro spalvos blizge Paveikslėlis
ir ja traukti "kosminiu "greiciu,bet pagauti salacio ,kurie po kojom dauzesi -vaike mailiu,nepavyko tokiu budu .Gal jis pajuokavo?Nors dabar jau kazkuriam forume skaiciau ,kad naudojama pjautine blizge.

 #36782   spiridonas
 14 Rgp 2007 07:59
cia yra castmater`is, tai pjautine blizge- salaciu skriaudikas nR 1

 #36784   Agis
 14 Rgp 2007 08:08
Kolega del Nr 1 labai jau drysciau abejoti.Is mano skaitytu straipsniu tiek lietuviskuose zurnaluose, tiek kai kuriuose forumuose, kazkaip mazoka apie ta NR 1 uzsimenama :lol:

 #36792   lydekiukstis
 14 Rgp 2007 11:45
Butent... Ipatingai vasaros laikotarpiu, tikrai per sunkus masalelis nusekusiame vandenyje. ( isimtis nebent ankstyvas pavasaris )Kiti sako salaciui greitis - viskas. Drysciau papriestarauti. Dienomis, kada kibimas pasiekia epogeju, gal ir tinka kosminiu greiciu traukiama tokia vartikle, taciau paprasta dienele ( kokios 99 % buna ) kur kas svarbesnis veiksnys kuo tiksliau imituoti aukslyte. Del to pastebiu, jog mano salatiniu masalu arsenalas pamazu keiciasi: ivairios blizgutes uzleidžia vieta vobleriams ir savaime aisku " velniams" O del užmetimo atstumo - pasirinkus tinkamas vietas ( dambu virsunes, pavienius didelius akmenis, revas ) puikiai galima issiversti ir su lengvais masaliukais. Cia savaime suprantama mano asmenine nuomone ;-)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė