Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Gaudymo vietos, taktika, masalai, patarimai
 #51452   RamaZ
 25 Vas 2008 14:38
Kadangi temos apie šapalų gaudymą spiningu ir dugnine jau yra, tai norečiau pratęst šita reikalą ir papildomai įdėt temą "Šapalų gaudymas plūdine"

Pradedant temą :

Norečiau parašyti šį tą apie jų gaudyma stovinčiame vandenyje. Taip jus neapsirikote - stovinčiame vandenyje, o konkrečiau buvusiame ir dar truputi eksploatuojamame žyro karjere. Trumpai apie pati karjerą: plotas apie 2,5ha, gyliai nuo 0,2 iki kokiu 3,5m, perkryčiai vietomis tragiški: šalia 2-3m duobės gali būti sekluma, kur gylis siekia iki 0,5m ir mažiau (sakau gal girti ekskavatorinkai žvyra kasė :grin: ), vandens skaidrumas 0,5 - 1,5m. Karjeras randasi Rokiškio raj. Prūselių k.
Kartą važiuodamas namo po nesekmingos žvejybos Nemunėlyje, nutariau stabteleti prie šalia kelio esančio karjero. Ganėtinai nustebau pamatęs pakrantėmis plaukiojančių "motininiu" kuoju būrelius bei nemažus šapalus. Dydis, kiek tada pastebejau, buvo nuo mažiuko iki kokiu 0,5kg. Tą dieną nei vieno šapalo suvilioti nepasisekė, nes pastarieji griežtai atsisake siūlomu masalų, kurie buvo skirti žvejybai Nemunelio upėje(sliekai, "krokodilai", tešla). Po kurio laiko sumasčiau atvažiuoti ir pabandyt pagauti karjerinį šapalą. Per keleta metų žvejybos šiame karjere, pastebejau:
- pagrindiniai masalai - konservuoti saldūs kukurūzai ir karkvabaliai ( kai jų būna) is bėdos tinka žiogai (bet kimba mažesni). Sliekai ir dzikai netinka, nes juos pirmiausia užpuola amžinai alkani "matroskinai" ir nemažiau alkanos aukšlės.
- pagrindinis žvejybos būdas (rezultatyviausias bent jau man) - lengva pludinė meskerė (pagrindinis valas 0,14 -0,16, pavadelis 0,10- 0,12mm, pludė neryškių spalvų - apie 2g). Kai masalui naudojami karkvabaliai - lengva dugninė.
- žvejyba - eini aplink karjerą, į numatomas šapalų buveines įmeti keletą konservuotu kukuruzu (labiausiai jiems patiko "Bonduelle"), tada į tą pačią vietą užmeti meskerę. Jei keliolika minučiu nesulaukdavau kibimo, eidavau toliau... Ir taip aplink visa karjerą...
- geriausias laikas žvejybai: gegužės antra pusė ir visa vasara (kai buna šilta ir sauleta, pageidautina kad vėjas nebutų stiprus), pagrinde 2-3 val pries saulelydį ir ankstyvas rytas.
- bandziau žvejoti spiningu ant mikromasalu. Domisi, bet nevisada griebia. Toks vaizdas, kad begyvendami karjere šapalai atsisake savo plešrūniškų įpročių.
-laimikiai: pačiam kažkokių "monstrų" pagauti nepavyko ( čia mane aplenkė žmona, kuri pagavo 1,3kg šapala) bet tokių 0,5 - 1,0 kg teko pagaut nemažai.
- neoficialiais duomenimis, kažkas is vietinių tinklu sugebejo pagauti virs 3kg (buvo kalbama kad 3,6kg) plačiaburnį :shock:
- žiaurus dalykas: kad karjeras žuvingas ( be šapalu ten gyvena kuojos, karosai, lydekos, ešeriai, aukšles (sprindinės)... ) pastebejo "tinklininkai" ir "elektrikai", todėl paskutiniu metu pagauti didesni sapala (virs 0,5kg) jau darosi problematiška...

Butent šis karjeras ir bendros žuklės su K. Zanevičiumi, dave mintį pastarajam, parašyti straipsnį, apie Prūselių šapalus "Ž@Ž" žurnale (na jis ten biškiuką pargažintas :grin: )

Taigi gerbiami kolegos, norečiau, kad ir jūs pagal galimybes, pasidalintumet patirtimi gaudant šapalus plūdine meškere. Tas aišku pagrinde liečia žvejybą upėse ir ne tik... ;-)

 #51536   kursis
 25 Vas 2008 21:29
labai sekmingai sapalus zvejodavau Minijoje tokiu budu-prisigaudai laumzirgiu (melini nelabai tinka, geriausiai tie didieji tokie zali, kartais rudi), paprasta bolonine (teleskopas, bo seniau tokiu kotu nebudavo budavo), jokios pludes, jokio svino, koki metra istrini vasku, kad valas neskestu ir pirmyn. Zukles technika parasta, paleidi masala pasroviui ir plukdai link perspektyvios vieteles-be laimikio nelikdavau. Didziausias egzempliorius 2 kg, o tokiu iki 1 kg po kelis vienetus per diena pritraukdavai. Butina salyga sauleta diena, bo kai lyja sapalas nuo pavirsiaus vangiai ima. Jei yra kalausimu visada prasom ;-)

 #51537   kursis
 25 Vas 2008 21:31
galima ir plude uzdeti, bet mano manymu ji nereikalinga, nes labai aiskiai matai kai zuvis griebia masala (neapsakomas jausmas)

 #51543   audrutis
 25 Vas 2008 21:49
Del Sapalu karjeruose. Keista, bet toki reiskini irgi esu mates. Tarp Kauno ir Jonavos, visai salia Neries, yra keletas karjeru. Juose pagauna karosu, karsiu, lynu. Po vienos zukles siame karjere teko stebet sapalu burius, tarp kuriu buvo ir kilograminiu grazuoliu. Vos juos pastebeje prisigaudem ziogu ir bande pasiulyt placiasprandziams. Ziogai buvo pateikti matchiuku, be jokios pludes. Mazieji susigunde ir buvo smagiai pagaudyti, o kilograminis priplauke, lygtai norejo ciupt ziogeli, bet paskutiniu momentu issigando ir spruko :)
Siuo budu gaudau sapaliukus upelyje salia savo gimtines. Ten vasara visiskai nera sroves, vanduo skaidrus, tad gaudymo budas gaunasi pakankamai idomus. Labai labai atsargiai vaiksciodamas pakrantemis atrandi placiasprandziu bureli, tada dar atsargiau isiulai jam zioga ir dziaugiesi saunia kova. Tiesa, sapaliukai nedideli, iki 300g. Zvejoju juos taip tik del pramogos, tad paleidziu ugteleti. Taciau po metu jie buna grynai tokie patys :) Sio zukles budo malonumas tame, kad viska matai. Matai kaip sapaliukas pastebi zioga, apsuka dar keleta savo iprastu ratu aiksteleje, tada nuplaukia i tolimiausia vieta nuo ziogo ir isibegejas ji stveria. Nerealus vaizdas. O ir kova nebloga, nors sapaliukai ir neispudingi. Kadangi gaudau matchu, be jokios pludes, valas plonytis, tai tenka ir pavargint, kad nenutruktu, o ir siaip 200-300g sapaliukas su matchu smagiai traukiasi.

 #51544   kursis
 25 Vas 2008 21:54
Gargzdu skaidriajame karjere yra irgi neblogu egzemplioriu, bet pagauti juos imanoma tik anksti ryte(svintant), kai plaukioja pakrantes zonoje. Masalas - batonas, butina maskuotis bo pastebeje zveja sprunka-baikstesni negu upeje :!:

 #51547   audrutis
 25 Vas 2008 23:06
Buvau visai pamirses Gargzdu skaidruji. Karta, uzmetes dugnines ir tikedamasis suviliot lyna, irgi maciau ir ten bureli placiasprandziu. Dar ne toks senas, bet skleroze jau rimtai mane paveikus :roll: Nemazai pavyzdziu yra, bet man vistiek keista matyt Sapala karjere nors tu ka :?:

 #51548   jashas
 25 Vas 2008 23:26
cia tas skaidrusis tai kur prie plento vaziuojant pro dovilus?

 #51549   audrutis
 25 Vas 2008 23:36
Taip, kur visi vezius gaudo ir baigia isgaudyt :(

 #51550   RamaZ
 25 Vas 2008 23:48
audruti, kada nors vasara atlek - parodysiu ;-) . gyvena jie tuose karjeruose, oi kaip gyvena... ir auga neblogai


o siaip - teko gaudyt sapalus ir upeje. Nemunelyje ir Sventojoje (aukstaitijos). Kaip taisykle - gero sapalo kibimas dazniausiai budavo netiketas. Na per "fuksa". Bet jau kai isega - tai ojojoi... tik laikykis. Dazniausiai uzkibdavo anksti pavasari, gaudant kuojas ir isleidus kokiu 50m valo pasroviui. Va tada didziausia problema budavo ji prie saves prisiprasyt :)

Karta zvejojom su draugeliu Nemunelyje. As vienoj upes pusej - jis kitoj. Abu zvejojom ant "krokodilu". Jam kas 5-6 praleidimas - sapalas (toks apie 0,5 kg ir daugiau. na didziausia pagavo gal 1,5kg), man kuojos ir strepeciai... :( . Aisku toks sapalu kibimas ilgai nesitese, bet taip idomiai - kimba kaip kuojos, o ir upe nedidele. Atrodo baidytis turetu... bet va nesibaide. ) Veiksmas vyko kazkur geguzes pradzioj. Veiksmo vieta - iskart pasroviui po Kvetku tilto (prie tilto esancio pries Kvetkus)

 #51553   gelmės
 26 Vas 2008 07:58
Teko ir man matyti neblogų šapalų karjere. Kažkur apie Medeikius, lyg. :oops: Nebeatsimenu tiksliai nei apytiksliai kur, bet Biržų rajone. :lol: Gaudyti jame ne. Kiek buvo kalbėta su žvejais, tai juos paimti yra gana sudėtinga.
Va, upėje tai gaudžiau ir ne vienus metus. Kažkur jau rašiau ir dalinausi savo pastebėjimais. (Nebegerai su pomiačiu :evil: ) Masalas Nr 1 anksti pavasarį, tai karkvabalis. Pamatai gražų pratekėjimą. Netoli sūkuriukas. Leidi pasroviui ir žiūrėk , kad dings balta plūdė. Ai... ką aš čia.
Priklausomai nuo vandens lygio, vietos ir kai kurių kitų faktorių, gaudant srovėje atstumas nuo plūdės iki masalo yra ne mažiau 30 cm. Drąsiai galima laikyti ir apie 0,5m. Plūdėje apsimoka įmontuoti ir kabliuką, nes yra pasitaikę atveju, jok šapalas atakuoja ir ją. Kažkodėl, plūdę naudojam baltą.
Dingsta karkvabaliai. Ne problema. Laumžirgiai dar geriau. Jų nėra, tai strapaliojančių žiogų pievoje visad prisigaudysi. Taip ir nuvarai upe virš 5 km, o kartais ir daugiau.
Pradžiai tiek. Darbas. :-D

 #51554   audrutis
 26 Vas 2008 08:06
Geguzio menesi tai jie jau baikstesni turetu but, nors kas ten zino, gal ir dar veliau subaiksteja, kai vanduo visiskai nuskaidreja ir nukrinta iki vasaros lygio. O va Minijos aukstupy, salia kelio Plunge-Kretinga, yra toks tiltas. Ten zemaiciai, labai ankstyva pavasari, vos nuskaidrejus vandeniui, kokia savaite per metus gerai gaudo strepecius, taciau pasitaiko ir nemazai sapalu, vienas kitas ziobris. Ten buna kolxoziukas nemazas, zuvis lupama viena po kitos, taciau sapalai visiskai nesibaido ir isvis niekas ten nesibaido. Tik tas kliovas tesiasi labai trumpai. Paskui nustoja kibt ir viskas.

 #51584   blight
 26 Vas 2008 12:52
gelmes rašė: Plūdėje apsimoka įmontuoti ir kabliuką, nes yra pasitaikę atveju, jok šapalas atakuoja ir ją.
A vat uzdek kabliuka ir nebegriebs pludes :tia-tau . Man panasiai viena kart buvo, tik uzmetu, te shapalas uzh pludes ir tempia. Ir taip kelis kart, kol truko man nervai ir prikabinau nedicka kabliuka.... nu ir ka, metau metau, o ans priplaukia, paziuri, !:fak! parodo ir nuplaukia. Protingi tie shapalai, ypac didieji ;-)
Ash nemune visa vasara sekmingai gaudau ant kvieciu ir kukuruzu. Kiek seniau bandziau - rezultatas panashus kaip ant karkvabaliu ar zhiogu, o be to anuos ir galabyt gaila (ypac ranka nekyla priesh laumzirgius :roll: ). Shiaip pernai metai su shapalais ypatingai kudi, lyginant skaicium dar nrm, bet svoriu tai visai atsilieka kad ir nuo uzhpernai :( Gal tokie metai buvo....

 #51585   blight
 26 Vas 2008 12:54
Beje noris vis pabandyt su skaidria plude. O pas mumis ju prekystaliuos buna? Ash vis neaptinku :(

 #51589   Agis
 26 Vas 2008 13:08
Geriau tada skaidri arba baltos spalvos Sbirulinke :roll: Krenta tyliau, be to lengviau valdyti tiek metant tiek traukiant iki norimos vietos.

 #51594   gelmės
 26 Vas 2008 13:36
Anksčiau tai skaidrių (burbulų) plūdžių tikrai buvo pirkti. Atrodo dar ir namie turiu, bet prie jos neprisitaikiau. Nelabai mūs kraštuos ir mačiau kas gaudytų. Žinau, kad sūnus Nėry ar Nemune bandė. Jei bus achvatos, gal brūštels ką. :oops:
Dėl to kablio "paplavoke" gal ir tavo tiesa. Ne durni tie šapalai. ;-) Žiūrėk pragaudai kelias žvejobas su kabliu ir nieko. O tik pakeisk plūdę ir blinkt purslai ant jos. Yra ir lydeka puolus.
Šapalų ir dydis, kažkaip, labai sumažėjęs. :jop-mat Išsigaudo. Nebepapuola didesnių. Anksčiau (5-10m ) kiekvienoje žvejyboje eidavo paimti virš kilo. Dabar... blyn, jei 500gr pasiekia... Aišku, pasitaiko egzempliorių, tik ne man. Be to, rečiau juos gaudyti pradėjau.

 #51597   Skumbrotas
 26 Vas 2008 14:01
Yra ir dabar tų burbulų, ir įvairių gabaritų. bent jau Romadoj mačiau.
Kai pavadėlis su masalu žemiau plūdės - geriau yra sbirulininė plūdė. Bet naudojamas ir biški kitoks masalo pateikimo būdas - pavadėlis rišamas 0.5 - 1.0m aukščiau plūdės, kas leidžia plukdant laiks nuo laiku kilstelėti valą ir su masalu padaryti "tekšt" ir taip papildomai sudominti apsnūdusį šapalą. :grin: Tokiu atveju geriau pasiteisina šitie pripildomi vandeniu skaidrūs burbulai.

 #51601   gelmės
 26 Vas 2008 14:48
Kai pasakei, Skumbrotai, tai atsiminiau jog mačiau taip gaudant Šventojoje. Tik masalui naudojo duonos plutą. Pavadėliai tikrai apie metrą . Vienas prieš ir vienas po.

 #52148   RamaZ
 03 Kov 2008 21:28
Pernai metais, paveiktas reklamos, pradejau naudot fluorokarboninius valus - atseit po vandeniu nematomi. Pabandziau zvejyboje - rezultatai praktiskai nesiskyre. Kadangi esu "nevierna duschia", tai ne tik ezero - upes vandenyje ziurejau, bet ir i stikline ikisau valo gabaliuka - na, kad isitikint, kad jie tikrai nematomi :grin: . Ne velnio, matosi taip pat kaip ir visi kiti... :?
Cia as klausiu ne siaip sau - kadangi sapalas irgi "nevierna duschia", tai gal kas bandet ir kaip rezultatai?

 #52185   zuviuks
 04 Kov 2008 10:05
del to mato ir nemato sunku pasakyt, bet va as tarkim ir kiti kolegos spiningaudami naudojam pintus valus ir nieko kimba. kolegos aplamai naudoja net 0,14 pintuka.as plonesni bet kartais mano rezultatai una dar ir blogesni pasji ir zuvis didesnegal tai tik atsitiktinumas.
panevezieciai pasakojo jog jie kaip tik tik mono vala naudoja, nes buvo toks ivykis kai du sale zvejoje zvejai vienas pagavo 5 sapalus o kitas toj pacioj vietoj tuo pat metu su pintu valu ne kibimo nemate, bet kai uzdejo metra mono valo rezultatai susilygino.
va ir zinok kada kaip :neutral:

 #52198   blight
 04 Kov 2008 12:05
Mano nuomone cia nuo vandens skaidrumo ir sauletos/apsiniaukusios dienos priklauso. Pvz Nemune rudeniop nuskaidrejus vandeniui su bratanu pludinukem gaudem. Mano pavadukas fluorokarboninis, ano paprastas (storis praktishkai tas pats) ir rezultatai visishkai prieshingi (suprantama fluoro karbono naudai). O kai vanduo drumzlinas, purvinas arba apsiniaukusi diena, tada praktishkai jokio skirtumo rezultatuose tarp fluoro ir paprasto ;-) Tokie mano pastebejimai :/braj;

 #52203   Vitolis
 04 Kov 2008 13:24
Shapalauju visaip. Ir pintuku ir mono. Fluorokarbono nenaudojau nei karto. Tiesiog neprireike ir tiek. Tik su pintuku shapalauju kur kas reciau. Su juo daugiau Upetakius medzioju. Ir tik del pagrindines savybes. Tai, kad jis stipresnis , o upeliuose ne paslaptis ir kliuviniu daugiau. Sapalu ieshkau Shventojoj, Leveny ar Žeimenoj. Tai ten ir kliuviniu maziau. gal ir ne taip mato kaip pinta.

 #52205   gelmės
 04 Kov 2008 13:42
Pagalvojau, ir.. aš su pintu irgi nesu gaudęs šapalų. Vien mono.

 #64848   Sokratas
 14 Lie 2008 11:28
Romadij Mažeikiuose, o turbūt ir kitur yra gerų šapalinių plūdžių, burbulai permatomi į melsvumą ir kaina tik 3.80 lt už dvi. kažkada esu mokėjęs ar ne 7 lt už žymiai prastesnę...

 #65307   Sokratas
 20 Lie 2008 08:20
Taigi, kaip aš žvejoju šapalus.
Pirmiausiai išsirenku vietą ir įsitikinu, kad šapalų ten yra (bulkuoja, ar pamatau, kad jie ten sukinėjasi). Tada nubrendu, o jei netingiu pūsti valtelės, tai su ja įsitaisau žolėse. Pvz. ten, kur tolumoje matosi kažkokia šiukšlė:
Paveikslėlis
...maunu ant kabliuko porą žiogiukų ir metu palei žolių liniją. Geriausiai prieš srovę. Nes užkibus , lengviau iškrapštyti jį iš žolių. Plūdei plaukiant link manęs, valą susukinėju, o nuo manęs - atleidinėju. Bet, kai nebekimba ten, leidžiu ir pasroviui, atleidinėdamas valą. Tada, tik spėk užlenkti lankelį, kai pamatai plūdės veiksmą, ir pakirsti .
Gerai tinka ir tie didžiuliai žiogai, bet jų sunku rasti.
Plūdė, geriau įsižiūrėjus, matosi šioje nuotraukoje:
Paveikslėlis
...pavadėlis 0,14-0,18 mono, 0,5 - 1 metro ilgio.
Šitą gražuolį:
Paveikslėlis
...sugavau ant bimbalo:
Paveikslėlis
...čia tie didžiuliai kur skraido velniškais greičiais. Bet jį pagauti, dažnai yra sunkiau, nei patį šapalą. Man pasiskė, nes radau nebegyvą mašinoje įstrigusį tarp stiklo ir jo gumos :).
Kimba tikrai labai gerai, vos ne kiekvieną metimą.
Jei išsibaido, pereini į kitą vietą ir vėl kimba. Kai tenai nebe, grįžti atgalios.
Vakar tik atėjęs, užmečiau nuo kranto į vietikę, kur užvakar šapalas griebė pačią plūdę, ir iš kart pakibo.
Sugavau vakar apie 10. Mažesnius iš kart paleidinėjau, nors tie mažiukia nelabai man ir kibo.
Rimtai žvejybai žiogų prisirenku 30-50. Berenkant, ir kitų dalykėlių atrandu :) :
Paveikslėlis
Na, o pagrindinis tikslas, aišku jie:
Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis
...nuo kurių smūgių, širdis taip suvirpa, kad kartais baugu, kad nesustotų :).
Dabar, praėjus kuriam laikui, galiu pasakyti, kibo vasarą šapaliukai puikiai man, kol neiškošė Ventos Vietinai, daugiausiai Leckavos brakonieriai. kai jie vandeniuką prakošė, žuvų kibimas baigėsi. Jei ir pasitaikydavo- ne didesnis nei per sprindį... :(
Paskutinį kartą redagavo 1 Sokratas. Iš viso redaguota 18 kartus.

 #65309   gelmės
 20 Lie 2008 08:31
Kai užveš šapalai, tai nebereiks tavo spiningėlio..... ;-)
Mano uošvis jau velnias žin kiek metų vien tik šapalai, šapalai.... :-D Na, kartais kokis lydekis :shock: :-D po šalnų ar ankstyvą pavasarį. ;-)

 #65312   Vegys
 20 Lie 2008 08:43
Bobi, liuks reportazas ! Gera zukle buvo.

 #65314   MatasM
 20 Lie 2008 11:14
Kokio dydzio tavo koja, Bobi? Imi per daug sapalu ... Bet cia jau ne mano, zinoma, suknistas (labai suknistas) reikalas..

 #65319   Sokratas
 20 Lie 2008 15:38
Įdomu būtų sužinoti, pagal kokį skaičiavimą- per daug ?

 #65326   Rimasx
 20 Lie 2008 18:18
Zmogus taip issamiai viska papasakojo.......ir dar kaltas :shock:

 #65330   MatasM
 20 Lie 2008 19:29
Kodėl kaltas? ką padarė? :shock:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 21
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė