Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Gaudymo vietos, taktika, masalai, patarimai
 #624331   Yozuri
 26 Bal 2015 20:30
Šiandien buvo smagu. Per 4 val. apie 20 kibimų, buvo kas ir pavadėlius plėšė :) Ištraukta maždaug pusė, didžiausias 1,5 kg. Beveik visi auga toliau :)
 #626135   Tikrasis
 11 Geg 2015 20:45
Šiandien bevažiuojant motociklu į stikliuką vakare plojosi karkvabalis, nepatikėjau, apsisukau ir sugrįžau, žiūrių iš tiesų jis, tai mane labai nudžiugino(nes praeitais metais jų nebuvo, tai ir nieko įspūdingo nepagavau), karkvabalis reiškia, kad pats metas į upę, visa laiką ant jų pagaunu tikrai kažko įspūdingo, bet pagalvojau, koks gi būtų idealiausias kabliukas jiems? Mastau apie 4 numerio geltonos spalvos kabliukus, bet mačiau, kad kažkas rašė apie 6 numerio, bet ant batono, tai kaip būtų geriausia?
P.S Ką manot apie šia plūdę? švino nenaudoju, karkvabali paleidžiu paviršium pagal srovę.

Paveikslėlis
 #626164   Tikrasis
 11 Geg 2015 22:05
Masčiau kažko tokio pasiimsi, kad jei ant tos nebeimtu, dėdė pasakojo, kad seniau ant paprastos šakos gabaliuko gaudydavo ir kibdavo neblogai.
 #626196   Wytux
 12 Geg 2015 07:15
hipy rašė:imho, kazko panasaus ziureciau:
http://www.zvejys.lt/market/plude-balze ... 7.5cm.html
man jos duoda zaiuru pasipriesinima traukiant :? dedu elementaru vyno (sampano korkini jei riekia didesnes) kamsti galus biski su peiliu suapvalines - naturali spalva, mazesnis pasipriesinimas/taskymas/baidymas. Nebent reikia labai tolimu metimu....
 #626206   BroniusM
 12 Geg 2015 08:21
Wytux rašė:
hipy rašė:imho, kazko panasaus ziureciau:
http://www.zvejys.lt/market/plude-balze ... 7.5cm.html
man jos duoda zaiuru pasipriesinima traukiant :? dedu elementaru vyno (sampano korkini jei riekia didesnes) kamsti galus biski su peiliu suapvalines - naturali spalva, mazesnis pasipriesinimas/taskymas/baidymas. Nebent reikia labai tolimu metimu....
Aš ir iš kamščio plūdes darausi, ir tikrai labiau pasiteisino, nei, kad naudojau tokius burbulus į kuriuos vandens įpilt dėl tolimesnių metimų galima... Vakare foto įmest galėsiu :) , o vasarą, tai man geriausias variantas išvis be plūdės, aišku jeigu nedidelėj upėj gaudai, 3,9 tolimo užmetimo meškerė, 0,18 valiukas mono , kabliukas ir dedi žalią didelį žiogą arba karkvabalį ir leidi paviršium, Minijoj pagrinde taip gaudau, tai tikrai gerų šapalų ištraukęs ne vieną... :)
 #626381   Ramekas
 13 Geg 2015 14:32
Kadaise zvejodamas ziogais sapalus pludes darydavau is pusies zieves, naturalus daigtas, sapalai nekreiplia demesio i tokia plude, tik kuo toliau, tuo prasciau matosi. Na o uzdejus ryskesnes spalvos pludes, daznai ja pacia domedavosi sapalai ir sujudinus bandydavo paragaut.
 #627175   blight
 19 Geg 2015 23:07
Ramekas rašė: Na o uzdejus ryskesnes spalvos pludes, daznai ja pacia domedavosi sapalai ir sujudinus bandydavo paragaut.
Prie plūdės reikėjo prikabint kabliuką... būtų daugiau nebesidomėję :-D Išbandyta :lol:
 #627177   Sokratas
 20 Geg 2015 01:21
tas tai teisybė, esu išbandęs irgi....bet matyt nemokėjau jo teisingai prikabinti, užknisdavo painiojimasis, tai paskum nebekabindavau ....
 #627178   Ramekas
 20 Geg 2015 04:28
blight rašė:
Ramekas rašė: Na o uzdejus ryskesnes spalvos pludes, daznai ja pacia domedavosi sapalai ir sujudinus bandydavo paragaut.
Prie plūdės reikėjo prikabint kabliuką... būtų daugiau nebesidomėję :-D Išbandyta :lol:
Dedavau maza trisakuti, bet sutapimas ar ne, tada jau tiktai nebesidomedavo tikraja to zodzio prasme :grin:
 #627198   Wytux
 20 Geg 2015 08:24
Na as naudodavau dvi mazas pludes su gan dieliais trisakias kurie jas apgaubdavo - panasiai kaip 'hitleris', tik vietoj svino ruda plude ar kamstis- tai griebdavo kartais, bet pakirst neidavo- gal rusiski trisakiai nekazka budavo , gal mazas tarpas tarp kablio ir pludes..... aiku, po to del painiojimosi meciau sita reikala, bet kur spintukej gal dar yra tokiu pludikiu pora ... :-D
 #653988   Liocas
 18 Vas 2016 09:12
Sveiki kolegos ::hai-bai

Visą ilgąjį savaitgalį praleidau gimtinęje prie nemuno, viso 4 užpakalio šaldymo dienos :-niak' . Visas jas dedikavau storsprandžiui išprašyti, tačiau tikriausiai jau iš liūdnos gaidos supratot, kad to padaryti nepavyko...
Žvejojau žemupyje, 20km aukščiau Jurbarko tilto esančioje senvagėje:
Paveikslėlis

Vietos tikriausiai vadovėlinės- status krantas, iškart prasidedanti didžiulė gelmė, atbulinės srovės ruožas, palinkę medžiai, krūmai ir pilna kelmų. Gaila kad nesusiprotėjau padaryti foto, bet manau vaizdą susidarėte.
Žvejojau sau visiškai nauju metodu-plūdine ant batono. Nesu plūdinės fanas, dar mažesnis gerbėjęs esu plūdinės srovėje, o apie batona ant kablio galima išvis patylėti (na per 4 žvejybas su visagalio Youtube pagalba šiaip ne taip išmokau teisingai pakaustyti) :) . Taigi žvejojau feederiuku 3,90, srovine plūdele http://zuklys.lt/pludes-lt/ziobrines-lt ... -3-lt.html (tik vietoje baltos spalvos pas mane juoda). Sistemėlę nusižiūrėjau paprastą iš vieno forumiečio- plūdė-slankiojantis švinukas-suktukas-1m ilgio pavadėlis-6nr kabliukas.
Žvejojau šviežiai keptos pynės minkštimu.
Apie pačią žvejybą- vanduo labai aukštas, srovė greita. Sunkiai sekasi pravedinėti-nelabai mėgstu prilaikyti plūdę, nes manau kad tai pavasarinį šapalą dar labiau baido. Pravedu savojo kranto pagrindinės ir atbulinės srovės sankirtoje. Plūdę matau panašiai apie 30s nuo užmetimo, tada šiek tiek dar paleidžiu tolėliau ir traukiu permesti iš naujo. Batona keičiu kiekvieno užmetimo metu. Jaukinau per blenderį permalto batono rupiais trupiniais.
Ir štai mano pasakėčios su liūdna pabaiga kulminacija- Gal kuris iš Gerbiamų forumičių įžvelgia kažkokių klaidų, kurios Jų manymu galėtų įtakoti tokias nesėkmingas žvejybas? Suprantu, kad dabar dar tikrai ne laikas žvejoti partizanus, bet labai jau norisi tą kirminą numarinti :roll:
Būsiu dėkingas už betkokią informaciją :)
 #653991   Wytux
 18 Vas 2016 09:31
Lioncas , as tavo vietoje bandyciau mazesnese upese ir upeliuose siuo metu, o ne ant Nemuno ciongo....
 #654018   Liocas
 18 Vas 2016 13:04
Wytux rašė:Lioncas , as tavo vietoje bandyciau mazesnese upese ir upeliuose siuo metu, o ne ant Nemuno ciongo....
Kaip ir minėjau žvejoju Nemuno senvagėje, vietinių vadinama nemunėliu. Srovė lėtesnė, įsivasarojus ten visada būdavo puikių egzempliorių. Dabar kažkodėl nepavyksta rasti nieko.
Gabras- kodėl manai kad vieta netinkama? Kur patartum ieškoti?
 #654026   Wytux
 18 Vas 2016 14:35
Liocas rašė:... įsivasarojus ten visada būdavo puikių egzempliorių. ...
nu pas mane uz lango dar tik netoli link pavasario, o kalendoriuje- ziema.....
 #654074   Liocas
 18 Vas 2016 19:13
Supratau. Dėkui už atsakymus. Neireikės dabar kankintis kodėl nepagaunu ir kiurksoti be reikalo. Važiuosim gaudyti kuojų :)
 #654077   tomukass
 18 Vas 2016 19:25
Liocas rašė:Verdiktas- dar per anksti?
sutinku as irgi. buvau siandien aplankyti 3 vietu kur sapalai budavo anksti pavasari rezultatas 0 pries savaite irgi buvo 0. isviso zinau 9 sapalu vietas kurios kimba skirtingais metu laikais ir pagal vandens lygi kiek pludine tiek spinigu ir dar taip nebuve kad nerasciau kur zvejot. idomu kaip mazuose upeliuose gal kas pasipasakos?
 #654081   Wytux
 18 Vas 2016 20:01
Liocas rašė:Verdiktas- dar per anksti?
Ten kur vasara gaudai - stipriai per anksti, o kitur - reik luktert kol orai ir vanduo pasitaisys kazkiek - ir tikrai galima bandyt.
  • 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė