Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Gaudymo vietos, taktika, masalai, patarimai
 #654099   Zmeegolov
 18 Vas 2016 21:40
Kai pavasarį gaudydavau ant "pravodkės" šapalą neryje, antakalnyje kolxoze arba nekolxoziniuose ruožose, dažnai šapalo kibimą/nekibimą įtakodavo batono užspaudimo būdas ir porcijos dydis...ir kartais jie norėdavo tikrai nelogiškai didelės batono porcijos labai minimaliai užspaudus....
Šalia gaudantys mažesnėm porcijom traukia viena kitą kuoją, o uždejus vos ne pusės degtukų dėžutės dydžio porciją kaldavo šapalas...
Bet dėl nemuno pavasarį tai negaliu komentuot...
 #654108   Liocas
 18 Vas 2016 22:04
Aš taip pat bandžiau eksperimentuoti su dydžiu batono, net rūšis skirtingas batono veždavausi (paprastas šviežias nepjaustytas batonas susspaudus tik ant kablio būna toks purus, o šviežia pynė plyšta tokiais labiau siūlais ir sušlapus labai jau gražiai ir skaniai atrodo bent jau man) :D Bestudijuodamas video supratau, jog gali būti, kad tiesiog nepamačiau kibimo šapalo :oops: Nes video ten plūdė niurkteli pora kart ir kirtimas. Tame ruože kur žvejoju buvo sūkuriukų, ta plūdė kaip ir nerdavo, bet galvojau kad tiesiog nardina ją ir be reikalo nekirsdavau, nenorėjau baidytis labai. Nežinau gal čia man jau paranoja prasideda, bet rytoj grįžęs i gimtinę vėl lekiu prie vandens ir aš Jums kolegos pasakysiu ar ten srovė nardina ar storsprandis :D
 #657542   Ce5ar
 14 Kov 2016 21:10
The Joker rašė:Sveiki ar jau pasigauna sapalu ant batono ? norejau paklausti kokio ilgio pavadelius naudojat ankstyva pavasari?
Nezinau kaip kiti, bet as Neryje naudoju kazkur apie 50 cm pavadelius, buna net iki 70...
 #657578   The Joker
 15 Kov 2016 11:15
Ce5ar rašė:
The Joker rašė:Sveiki ar jau pasigauna sapalu ant batono ? norejau paklausti kokio ilgio pavadelius naudojat ankstyva pavasari?
Nezinau kaip kiti, bet as Neryje naudoju kazkur apie 50 cm pavadelius, buna net iki 70...
o plude ?
 #657585   Ce5ar
 15 Kov 2016 12:44
The Joker rašė:
Ce5ar rašė:
The Joker rašė:Sveiki ar jau pasigauna sapalu ant batono ? norejau paklausti kokio ilgio pavadelius naudojat ankstyva pavasari?
Nezinau kaip kiti, bet as Neryje naudoju kazkur apie 50 cm pavadelius, buna net iki 70...
o plude ?
Plude 5 cm kazkur cigaro formos (jeigu zvejoju toli nuo kranto, tai buna iki 10 cm dedu, bet tada ja paploninu). Standartine - Vilnietiska.
 #658123   upinis
 19 Kov 2016 09:29
Seniai ruošiuosi-neprisiruošiu šapalą ant batono pagaudyt. Bet šiemet - tai jau tikrai eisiu :-D .
Ta proga klausimėlis profams - koks batonas tam reikalui tinka geriausiai?
Nenoriu gaišt laiko dviračio atradinėjimui :-D .
 #658137   Wytux
 19 Kov 2016 11:18
Net per teleka sake- Jonavos batonas geriausias :-D o siaip sueis bet koks, reikia ziuret kd nebutu labai 'sausas' - t.y. netrupetu suspaudus, o butu toks labiau guminis/slapias... nu namie kai ryte valgai buterbrodus gali peeksperimentuot ( geriau kai antra puse nemato) :-D kad nekiltu nereikalingu klausimu.....
 #658143   Ce5ar
 19 Kov 2016 11:47
Kazkada pirkdavau saldzia bulka, galvojau saldi, kvapni - geriau kibs... dabar perku sostines batona ir tas pats rezultatas... abu godziai ima☺ svarbiausia, kad minkstas butu☺
 #658144   Aqua v.
 19 Kov 2016 11:50
upinis rašė:Seniai ruošiuosi-neprisiruošiu šapalą ant batono pagaudyt. Bet šiemet - tai jau tikrai eisiu :-D .
Ta proga klausimėlis profams - koks batonas tam reikalui tinka geriausiai?
Nenoriu gaišt laiko dviračio atradinėjimui :-D .
kiek girdet, Jonavos batonas jau 'ne tas' :-D , tipo nauji savininkai, nauji receptai :/nek
o pvz Maximoj vietoj keptas Lietuviskas batonas :gutgut

Beje 'siemet', tai gali jau 'senai' varyt gaudyt ;-) .

Skaiciau cia (ir Neries-Nemuno temose) pludininkai raso: anksti, didelese upese ciongas, vanduo per saltas??! :/nek . Nezinau, ar cia faktai is Triju Kolukiu (Mindes krantine, Turzenai ir Buivydziai (su Vieviu tiesa :) )), ar tiesiog dar nera masines 'mados', kaip pas spiningistus, zvejot ir ziema :donknow' .
Zodziu, mano* 'faktai', gauti nuo upes: pvz vasario 28d (vandens t. iki 2C) jau buvo labai neblogas kliovas 'didelej upej' - 18 sapalu (ne sapaliuku :!: , ir po kila, ir daugiau). Aisku, kimba zuvys ne kasdien, veju, saules ir kitos itakos baltai (ir ne tik) zuviai niekas neatsauke :) . Sia savaite vel maciau kitam krante sapalautoja; kol apgaudziau savo ruoza, maciau 5-6 istraukiamus sapalus, ir dar ~6 susidejo nuo zemes i kibira (nu, jus pludininkai patys save/savus gerai pazistat :donknow' ) , ir cia tik per ~1val (nu max 1.5)

*p.s. pludine gaudziau ne as :roll: :)
 #658208   tomukass
 19 Kov 2016 21:50
tas tiesa sapalai kimba jau senokai as vis nuvarau i nemuna tai normuke sugaudyt 1-2 val per zvejyba 15-25vnt. nuo 28cm iki 36cm. srove dar didoka tai tose mano vietose kur didieji ju dar nera. ir seip reik vietas zinot nes sapalai dar susiburiave ir juos surasti taip is lempos yra ka veikt. batonas sostines kuo sviezesnis arba dar geriau manke. va dvieju didziausieji http://www.part.lt/img/ed69fc04ccb05e07 ... 82c060.jpg
 #658215   Aqua v.
 19 Kov 2016 22:50
tomukass rašė:.. ir juos surasti taip is lempos yra ka veikt. ...
va va :gutgut , surast - yra kas veikt,
cia ne inte klausinet, kada nuo Mindes krantines bus galima palupt 'chaliavos' :tia-tau
 #658368   tomukass
 20 Kov 2016 20:00
Liocas rašė:6 numerio naudoju.

Tomukai kaip randi tuos sapalus? papasakok apie paieskos procesa, kaip pasirenki vietas? :)
vietu skaityk nebeieskau as jas zinau kaikurias gal 10metu jau. vienos surastos spinigu kitos pludine budavo keliauji krantu ir kur srove traukia aki ten ir bandai. seip dabar paziurejus i tekmes greiti ir vandens lygi nesunku nuspeti kur ju ieskoti i kur vaziuot kartais 2 vietas patikrinus tik 3 randi. pavasari megsta laikytis arciau krumu saku kur gilesnis krantas srove letesne bet lygi. rudeni toliau nuo kranto greitesnej srovej kur duobiu isejimai ir dar pries akmenynus. beje rudeni su vobleriuku geriau kimba. kablius naudoju 4 -6nr pagal zuvies dydi.
 #658375   tomukass
 20 Kov 2016 20:37
Liocas rašė:Tomuk, pasikviesk i svecius pamokysi gaudyt pludine ''plot alaus deze is mano puses :D
savaitgali man nenusimato zvejybos siokia diena gal leksiu ar 3dieni ar 4dieni apie 11val. toj vietoj kur gaudziau dabar sninga paduos vandens srove grieciausei sustipres beje ten vienam tik atsistot tarp krumu. bet galim palekt i kita vieta jai laikas tinka parasyk nr i privata pasuksiu pries lekdamas.p. s. neiko nepazadu kad gerai kibs buna visko gali buttik vienas kitas.oras juk keiciasi.
 #659559   hoples
 31 Kov 2016 14:36
bandziau kazka pazaist zzirmunuose, bet nesekmingai, net keista, nei vieno zvejo sekmadieni, nors oras pasaka. pavasariu tiesa dar nekvepejo. zinot ta kvapa :)
 #659629   Liocas
 31 Kov 2016 20:58
As buvau siandien Nemune. Susiradau atrodo idealia vieta. Prie kranto krumai, staigi gelme ir srove leta. Vel be laimikio :( rytoj nuo pat ryto tesiu bandymus toliau :mėlynvarla
 #659688   Wytux
 01 Bal 2016 08:15
Liocas rašė:.... Susiradau atrodo idealia vieta. ....
Arba zinai vietas kur jie stovi siuo metu ( pasigauna metai is metu, 'seni vilkai' pastoviai batona ritina, bet nebutinai siandien pasigaus :-D ) arba pagaudai ir eini tolia, vel nieko nera- vel eini toliau .... ir .t.t
 #659696   Liocas
 01 Bal 2016 08:50
Nezvejoja pas mus pludinemis o ypac sapalu :) taip ir darau. Jau 3 vieta tikrinu potencialia. Zinau tik kur isivasarojus jie stovi, tik taip plius minus galiu orientuotis kol kas :) nieko tuoj perkasiu dantis :D ;uolrait
 #659739   upinis
 01 Bal 2016 11:33
Liocas rašė:As buvau siandien Nemune. Susiradau atrodo idealia vieta. Prie kranto krumai, staigi gelme ir srove leta. Vel be laimikio :( rytoj nuo pat ryto tesiu bandymus toliau :mėlynvarla
Ne taip lengva su tom "idealiom" vietom :-D . Sekmadienį Mūšoj bandžiau batoną. Šapalines vietas žinau ten neblogai, bet visos vasarinės-spininginės. Pavyko užkabint pora vidutiniokų. Bet kad pagaudyt sėkmingai - dar daug laiko tam reikės skirt.
Beje, prie progos pažvejoju Nemune tarp Gelgaudiškio ir Kidulių. Gal kada ir pabendraut pavyks ::hai-bai .
 #659744   Liocas
 01 Bal 2016 11:53
Upinis> kai tik sugalvosi kazkur i sita krasta uzsukti butinai pranesk man!susitiksim pasitarsim, gal kazka dviese sugalvosim naudingo ''plot . Kazkaip nujauciu,kad zvejoji prieaukstos itampos tose senose graziose dambose? :D Ten savo pirmaja lydeka pagavau :ruko .
P.S vasaros gale ten buvau tai paskutines 2-3 dambos nuzemsiurbiuotos : :mėlynvarla
 #659781   upinis
 01 Bal 2016 14:08
Liocas, tavo vietoj dabar apie Šešupę pagalvočiau. Mažesnė upė, gausu šapalų ir vandens lygis ten jau gerokai pakritęs. Kiek žinau, ten nėra mados batonu šapalą vilioti, dauguma gaudo dugnine ant kukurūzo/žirnio. Vasarą buvau, upė puiki :gutgut .
O Nemune vandens lygis dar apie pusantro metro aukščiau vasarinio. Sudėtinga daryt žvalgybas :e:e .
Čia tik teoriniai pamąstymai, sėdin kažkur toli :-D .
 #659788   blight
 01 Bal 2016 14:48
upinis rašė: Kiek žinau, ten nėra mados batonu šapalą vilioti, dauguma gaudo dugnine ant kukurūzo/žirnio.
Oj gaudo ir ten ant batono, vietinius pavasarį nekart mačiau :-D
PS. Aš tai iš kitos pusės Nemuno tose vietose gaudau, tai susimojuosim :-D
 #660032   Liocas
 03 Bal 2016 20:11
Blight> jei matysiu kad mojuoji, vadinas nebijai issibaidyt, o jei nebijai issibaidyt vadinas nekimba, o jei nekimba tau tai as galesiu ramiai namo traukt :grin:
 #691605   Sokratas
 08 Kov 2017 14:34
vakarykštis 400g , kuojas begaudant :
P1140070.JPG
galėtų sakyti, atsitiktinumas, bet kai žinau, kad prieš kelias dienas toje pat vietoje pažįstama pagavo 1,1 kg, tai gal nelabai atsitiktinumas... :)
  • 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė