Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Gaudymo vietos, taktika, masalai, patarimai
 #700647   V1lius
 24 Lie 2017 12:20
Blyn! Taip laukiau vidurvasario, nusekusių upių, akmenynų ir šapalavimo, o dabar šnipštas, vanduo vis dar kyla. Tikriausiai tikra vasara upėse šiemet arba neateis, arba geriausiu atveju ateis rugsėjį.

Dėl P21 Hypnose tai prigriebiau ir aš jį anais metais bet apžavinau tik lydekute. Šiaip nepatiko, silpnas masalas, prastai dirba, nebent kokius ešerius ar šaudykles viliot. Iš minoškių vis tiek geriausiai dirba tokie kaip LM44, P21 Crackjack (ypač su ryškiom uodegom), tokiais orais SR anais metais kartais iššaudavo.

Reikės nulėkt vėl kada Nemuną patikrint, nors ir su tokiu vandeniu, bet žuvys gi vis tiek maitinasi. Tik ko gero SSR reiktų pamiršt šiuo metu.
 #700650   Sokratas
 24 Lie 2017 13:20
atvaryk į Miniją, į Ventą pas mum ir šapalauk į sveikatą, nieks niekur nekyla, sodininkai meldžiasi, žiūrėdami į dangų, kada gi to lietaus bus :-D
 #700652   V1lius
 24 Lie 2017 13:47
Sokratas rašė:atvaryk į Miniją, į Ventą pas mum ir šapalauk į sveikatą, nieks niekur nekyla, sodininkai meldžiasi, žiūrėdami į dangų, kada gi to lietaus bus :-D
Rimtai? Geras :) Čia pas mus aplink Jurbarką kaip tik kelias vasaras iš eilės budavo sausuma, kai kitur lydavo, o dabar va atvirkščiai matyt :ks> dabar tai čia tragiškai aukštas vanduo, kaip ankstyviausią pavasarį :)
 #700654   Sokratas
 24 Lie 2017 13:56
tikrai nedažnai lyja, o jei ir palynoja, nesmarkiai,,,ir šiandien dar lietaus nebuvo, nors daug kur lijo, ar tebelyja...
 #700662   V1lius
 24 Lie 2017 16:13
Sokratas rašė:tikrai nedažnai lyja, o jei ir palynoja, nesmarkiai,,,ir šiandien dar lietaus nebuvo, nors daug kur lijo, ar tebelyja...
Taip, lyja vis dar ir pas mus. Gal apstos tai nulėksiu kokią valandėlę pamėtyt spiningėlį kur netoliese ties namais.

Ką tik kaip tik užsukau į žūklės parduotuvę, karabinų nusipirkti, bet kaip visad susigundžiau kokį vobleriuką nusipirkti. Žvalgiausi į visokias Hairas, nes kaip tik neturiu, bet prisiminęs, ir šiaip pagalvojęs, kad turiu mažesnį minnow nei krenkų arsenalą prigriebiau šitą LM44. Nežinau kaip šis spalvinimas, bet ta juodai violetinė nugarėlė visai nieko atrodo. Tik, gaila, kad floatingų nebuvo.
Prikabinti failai
IMG_0459.JPG
 #700664   V1lius
 24 Lie 2017 16:43
arta777 rašė:Nusipirkai seno spalvinimo,mano kibiausią,praeitų metų Nemuno žemupio juozuką :-D
Dabar vartau senus temos puslapius ir žiūriu, kad 2013 vasarą iš shelwius kažką ant šito pagavo :) gal tada ir neblogas pirkinys.

Parduotuvėj buvo tokie 3 likę ir nesupratau, sakė ar tai paskutiniai ir nebepardavinės jie, ar tai nebegamina jau šitų ir nebebus. :ks>
 #700666   arta777
 24 Lie 2017 16:46
Nereikia tau tų Hairų Nemunui.Geriau dar vieną šitą griebk ir 66 tokio spalvinimo,jei yra.Man kai praeitais metais 44 nukalė šapalas,o 66 salatis,tai...daba po du turiu ''plot
Taip,tai senas spalvinimas,nebebus jau jų,griebk kol yra ;-var-var.
 #700674   RastaMan
 24 Lie 2017 19:38
V1lius rašė:...LM44... floatingų nebuvo.
Tai lygtais jų ir nebūna F'ų :? :ks>
 #700679   V1lius
 24 Lie 2017 20:42
arta777 rašė:Neplaukiantys jie,tik S ;-)
Aha, suspendingą turėjau omenyje. Gal smagiau šiek tiek nei skęstantis, ypač šapalaujant, o gal ir nepajunti daug skirtumo. :ks>

Grįžau va nuo Nemunėlio, kelias valandėles pamėčiau, tai ant šito LM44 turėjo pradžioje kelis bumbtelėjimus nerealizuotus, o vėliau kažkas ir užsikabinę buvo, palaikiau šiek tiek ir dingo, daugiau nieko. Upė nepasakysi, kad miega, ypač lydekutės palei krantus vartosi, vaiko mailių.
 #700682   upinis
 24 Lie 2017 21:19
Ei, V1lius, žiūrėk ką tik parsinešiau :!: Tik pas mane 33-ukai.
Paskutinįjį neseniai Neries lydeka suėdė.
Reikėjo šiek tiek Vilniuje paieškot, kol radau.
Beje, gal žinai, kaip reikalai Šešupėj, kaip su pasieniečiais reikia bendraut: tiesiogiai ar internetu?
Rugpjūtį atostogausiu, tai būsiu tuose kraštuose.
Prikabinti failai
20170724_215607.jpg
 #700684   RastaMan
 24 Lie 2017 21:50
V1lius rašė:...suspendingą turėjau omenyje...
Tai, kad ir tokių gi nėra :grin:
 #700689   V1lius
 25 Lie 2017 00:07
Geras! O kaip tau dirba 33-iukai? Nes aš praėjusiais metais vieną pabandžiau ir man kažkaip silpnai jis dirbo, visai kitaip nei 44. Bet spalvos geros, šapalui tikrai turėtų apetitą sukelti!

Dėl Šešupės, tai šiais metais irgi nebuvau dar ten. Norėčiau, bet pagalvojau, kad jei ten toks pats aukštas vanduo, tai sudėtinga, sudėtinga būtų. Bet gal kokią dieną dėl įdomumo nulėksiu patikrinti, pranešiu kaip situacija.

O dėl pasieniečių, tai bent jau praėjusiais metais kai mane stabdė po kelis kartus ir nebuvau pranešęs, tai nelabai prie to ir kabinosi, bet paminėjo, kad galima tiesiog telefonu paskambinti ir pasakyti, kad žvejosi, auto numeriu ir panašiai. Po vienos žvejybos išvažinėju iš nedidelio keliuko, su džipu prilėkė, kelią užkirto, apžiūrėjo mašiną :) bet poto apie žvejybą pakalbėjom ir tiek, dar kelias vietas užpasakojo :) tik va dar bridbačius pamatė, tai lyg minėjo, kad nelabai galima su jais, nes alia vos ne tas pats kaip ir valtis, nes gali persikelt į kitą krantą. Šiaip į užkardą jaučiu geriausia pasiskambint prieš keliaujant, taip ir padarysiu kai kitą kart lėksiu.
upinis rašė:Ei, V1lius, žiūrėk ką tik parsinešiau :!: Tik pas mane 33-ukai.
Paskutinįjį neseniai Neries lydeka suėdė.
Reikėjo šiek tiek Vilniuje paieškot, kol radau.
Beje, gal žinai, kaip reikalai Šešupėj, kaip su pasieniečiais reikia bendraut: tiesiogiai ar internetu?
Rugpjūtį atostogausiu, tai būsiu tuose kraštuose.
 #700690   V1lius
 25 Lie 2017 00:08
arta777 rašė:
RastaMan rašė:
V1lius rašė:...suspendingą turėjau omenyje...
Tai, kad ir tokių gi nėra :grin:[/
''plot ;-var-var.
Nu aš pats tada čia prisisvajojau kažką. Galvojau, kad yra bent suspendingai jie, o ne tik skęstantys. Bet pvz 33 ar nebūna F? Man atrodo, kad tokį esu turėjęs, o gal dar net ir turiu, ar čia tik man vaidenasi :ks>
 #700698   upinis
 25 Lie 2017 10:09
V1lius rašė:Geras! O kaip tau dirba 33-iukai? Nes aš praėjusiais metais vieną pabandžiau ir man kažkaip silpnai jis dirbo, visai kitaip nei 44. Bet spalvos geros, šapalui tikrai turėtų apetitą sukelti!
Aha, iš pirmo žvilgsnio jie pasyvokai dirba. Bet kartais žuvis juos gerai griebia, kartais išvis "nepastebi". Ar čia nuo vietos priklauso, ar nuo laiko, ar dar nuo ko... neišsiaiškinau :donknow'.
Paprasčiausiai: imu, pabandau ir jei ne, tai ne. O jei ima, tai ilgai laukt netenka.
Aš irgi norėjau dar plaukiantį pabandyt, tokį su vienšakiu kabliu. Bet neradau parduotuvėj.
 #700702   arta777
 25 Lie 2017 10:38
Upini,turiu tokį vieną,kažkas su juo yra,griuvinėja kaip debilas,traukiamas.Gal,jei mokėtum pasitvarkyt,galiu padovanoti.
 #700708   V1lius
 25 Lie 2017 12:12
upinis rašė:
V1lius rašė:Geras! O kaip tau dirba 33-iukai? Nes aš praėjusiais metais vieną pabandžiau ir man kažkaip silpnai jis dirbo, visai kitaip nei 44. Bet spalvos geros, šapalui tikrai turėtų apetitą sukelti!
Aha, iš pirmo žvilgsnio jie pasyvokai dirba. Bet kartais žuvis juos gerai griebia, kartais išvis "nepastebi". Ar čia nuo vietos priklauso, ar nuo laiko, ar dar nuo ko... neišsiaiškinau :donknow'.
Paprasčiausiai: imu, pabandau ir jei ne, tai ne. O jei ima, tai ilgai laukt netenka.
Aš irgi norėjau dar plaukiantį pabandyt, tokį su vienšakiu kabliu. Bet neradau parduotuvėj.
Na, bet dėžutėje visad gerai turėti įvairesnio arsenalo, juolab, kad spalvos geros tai ypač mažesnėje upėje turėtų sueiti. Kaip ir tas pats P21 Hypnose, man didelėj upėj jis visai nepatinka, tiek darbu, tiek užsimeta sunkokai, bet va mažesnėje kaip Šešupė vėl kitaip gali su juo dirbti.

O pvz LM44-tukas tai man kuo toliau tuo labiau pradeda patikti, teisingas masalas, ypač didesnei upei. Toks grynai 'nemuninis' universalus vobleris su geromis savybėmis. Vienas dalykas - toli užsimeta, kitas - gerai dirba, o tas 44 dydis toks universalus - ir šapalui dar pats tas, bet ir salačiui ne per mažas, gavęs po nosimi jaučiu mielai ragautų. Aišku 66 būtų grynai salatinis, bet tada jau mažesnių šapaliokų nelabai pavaikysi :)
 #700715   V1lius
 25 Lie 2017 13:41
arta777 rašė:Viliau,ne vieno gerbiamo šapalinio speco žodžiais-66,puikus masalas,žemupio šapalams ;-)
Na gali visko būti. Čia matyt kaip, ir ant kokio piktumo šapalo pataikysi :) arba išvis, jei tinkamu metu besimaitinančiam šapalui ar salačiui pro nosį vesi ar tai 44 ar tai 66 gali didesnio skirtumo ir nesudaryti. Dabar kaip tik forumą skaitinėju tai senesniuose puslapiuose kažkas aprašė, kad tam tikrose Nemuno atkarpose būtent salačiaujant 66 visai nedirba, o 44 dažnai iššauna daug geriau, kas atrodo mažiau logiška. Bet va kartais žvejo logika žuviai visai neįdomi :ks> :-D
 #700718   berg
 25 Lie 2017 14:26
Zmones ir ant duo deep feet sapalu pagauna, taip kad dydzio nebijokit. Hypnoze irgi geras masalas, tik Nemune maziau kur pritaikomas. Labiau kur pakiles vanduo zoles apsemes. O siaip lb geras upetakiaujant mazesniuose upeliuose.
 #700720   Mike
 25 Lie 2017 15:10
Daug esu gaudęs tiek ant 44, tiek ant 33. Mano nuomone, gaudant Nemune, tik 44. Puikiai metasi, o Nemuno šapalai jį tikrai griebia. Gaudant Nemune šapalus, sakyčiau, pagrindinis masalas. Ant 33 esu pagavęs daug meknių (Kaune), kol neatsirado Chubby ir Fop. 33 trūkumai tokie, kad jis prastai metasi ir dar kabliukai kas kelintą metimą susikabina. Beje, jei kas ieško 44 Kaune, tai Savanorių pr. priešais Juzę praeitą savaitę mačiau kabančių.
 #700728   aurimas22
 25 Lie 2017 17:51
arta777 rašė:Upini,turiu tokį vieną,kažkas su juo yra,griuvinėja kaip debilas,traukiamas.Gal,jei mokėtum pasitvarkyt,galiu padovanoti.
Turiu toki pati,Yozuri 33 ,,Bite"Irgi griuvinejo masciau viska neisejo.Nunesiau draugui kai gamina voblerius,uzdejo per viduri trisaki kabliuka ir viskas ir pasitaise visas darbas jo taip.
 #700740   V1lius
 25 Lie 2017 20:45
Buvau valandėlei prie upės - šapalai vėl parodė špygą, tik mažos lydekutės netoli kranto smaginosi. Ištraukiau vieną, du ar trys metimai, griebė kita, kiek tolėliau, jau buvau apsidžiaugęs, gal koks nedidelis šapaliokas, bet vėl šnipštas. :-D Gerai, bent, kad nei vienai nepasisekė juozuko nunešti ''plot
Prikabinti failai
IMG_1379.JPG
IMG_3983.JPG
 #700741   arta777
 25 Lie 2017 20:58
aurimas22 rašė:
arta777 rašė:Upini,turiu tokį vieną,kažkas su juo yra,griuvinėja kaip debilas,traukiamas.Gal,jei mokėtum pasitvarkyt,galiu padovanoti.
Turiu toki pati,Yozuri 33 ,,Bite"Irgi griuvinejo masciau viska neisejo.Nunesiau draugui kai gamina voblerius,uzdejo per viduri trisaki kabliuka ir viskas ir pasitaise visas darbas jo taip.
Dėkui Aurimėli,pabandysiu :-D Jeigu Upinis neprimins laikytis žodžio :grin:
  • 1
  • 111
  • 112
  • 113
  • 114
  • 115
  • 124
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė