Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Gaudymo vietos, taktika, masalai, patarimai
 #1261   Donis
 28 Vas 2006 21:06
Sapalus spiningu,tai isies ne naujas zukles budas,manau ne vienas is jusu tai yra isbandes,padiskutuokime apie si zukles buda,masalus, irankius ;-)

 #1267   Skumbrotas
 28 Vas 2006 21:59
Esu juos gaudęs maža sukriuke, mažu plaukiojančiu vobleriuku.
Šiais metais išbandysiu padžigauti guminie nėge. Senais laikais šapalams buvo nepamainomas masalas nėgių lervos. Prisikasdavom dumble ir gaudydavom dugnine. Mūsų krašte jas vadino kažkodėl vijūnais, nors tai visiškai kita žuvis. Dabar nusipirkau Stormo guminukų, tobulų nėgės įmitacijų, galvoju kad turėtų gerai vilioti šapalus. Ypač kai prasidės nėgių migracija.

 #1269   Donis
 28 Vas 2006 22:15
Tiek gaudydamas sukriukem,tiek vobleriukais,pastebejau,kad ju kibimas stipriai suaktyveje per stiproka veje,matomai tuo metu i vandeni papuola daug masalu,nes kibimas buna tik masaluai nusileidus ant vandens,taipat puikiai kimba ir per lietu.

 #1275   spiridonas
 28 Vas 2006 22:57
Skumbrotai, tas negiu lervas vadina ne tik vijunais , bet ir vingyliais. Beto jais zvejoti buvo draudziama, nezinau kaip naujose zukles taisyklese( teks pasiziureti). tai is ties puikus masalas sapalams. pats nesu pagaves, bet yra teke matyti kaip kiti zvejai pagauna.
Tuos STORM masalus- negiu lervutes esu taip pat mates ir gana ilgai ziurejes, bet vis nenusprendes kam jie skirti. o sis pamastymas , kad butu galima pabandyti ant sapalu gal ir idomus :roll:

 #1278   Skumbrotas
 28 Vas 2006 23:08
Senais laikais jau nebeatmenu - buvo draudžiama ar ne. Bet dabartinėse MŽT tai tiksliai uždėtas banas, įtraukti į raudonają knygą.
Žvejodavom pervėrę kabliuku per trečią žiaunos skylę. Vingilis įsirausdavo iki kabliuko į smėlį ir vinuriuodamas kūnu viliodavo žuvis. Šapalai kibdavo kaip pasiutę, 1-2 kg meitėliai. Tad ir galvoju, kad užmovus ant galvakablio "klumpelės" ir čiut virpinant guminukas srovėje turėtų dirbti taip kaip besistengiantis pasislėpti vingilis.

 #1283   Donis
 28 Vas 2006 23:52
Gal ir vertas demesio masalas :roll: ,juolab,kad be sapalu dar gali uzkibti eseriu, ludeku,rudenejant salaciu.
P.S. ant vingilio Minijoje teko pagauti ir pora unguriuku,po 50cm :cig.

 #2504   žVYNAS
 12 Kov 2006 19:40
Esu pagaves sapalu ir vobleriukais ir varlytemis, bet pats ispudingiausias kliovas buna balandzio-geguzes menesiais, kai atsiranda karkvabaliu, gaudai be jokiu pludziu ir svareliu, vien lasiniu isteptas valas(kad neskestu) ir mazas trikabliukas su ant jo uzkabintu karkvabaliu, papuola ir normaliu mekniu, leidi pasroviui ir pamates kaip pradingsta sukuryje vabalas, pakerti ;-)

 #2938   megejas
 16 Kov 2006 21:49
Nereikia bijoti deti stambesniu masalu.Puikiai tikdavo ir 7cm vobleriai,o 3 nr black fury-jiems tikras delikatesas.Skaniai valgo "antinus",tik sie sroveje kartais nekaip dirba,pasirode kazkokie man nematyti vobleriai,tiksliai nepamenu kaip rasomas pavadinimas,kazkas panasaus i "you zuori".Labai patiko,bet dar neisbandziau,atrodo geriau uz rapala.

 #4442   giedriuzzz
 01 Bal 2006 17:19
As tai karkvbaliu dazniausiai renku diena kai jie miega ant medziu lapu. dazniausiai buna ant azuolu, karklu esu rades daug tvenkiniu pakrantese ant kazkokiu krumu. Siaip sako geriausias medis jiems kastonas, bet paskutiniu metu ant ju randu vis maziau.

Dar vienas labai geras budas yra toks: jei gyveni ne paciame miesto centre ir turi garaza, privalumas nemazai medziu aplinkui. Tai garaze reikia uzdegti sviesa, pageidautina kuo stipresne ir lauki kol jie patys atskrenda. Taip galima pasigauti tikrai nemazai siu vabalu.

Tai sakau is savo patirties. Pries kokius 3 metus mes su kaimynu sededami garaze ir gerdami lengvai aluti per nakti pasigavom daugiau nei puse kibiro skaiciuot neskaiciavom kiek ju ten buvo :grin:

P.S. Cia tikrai ne balandzio 1d. pokstas ;-)

 #4448   giedriuzzz
 01 Bal 2006 17:54
As sapalus ant karkvabalio esu gaudes taip pat dugnine, rezultatai neblogi. Bet jei norisi aktyvesnes ir efektyvesnes zvejybos tai bandyk zvejoti zVYNO nupasakotu budu leidziant pasroviui. Cia ir valai plonesni ir siaip idomiau kovoti su uzkibusia zuvimi. Be to grazus vaizdas kai sapalas griebia masala.
Siaip dar galima koki 2 metrai nuo masalo priristi koki pagaliuka, kad uzmest toliau ar naudoti tas skaidrias pludes (as tokiu dar nesu isbandes, bet siemet zadu ismeginti ;-)
Siaip leidziant masala pasroviui reikia nemazai vaikscioti ir braidyti, ko pasekoje reikalinga ir apranga.
Gaila kad mano rusiski zvejybiniai batai jau atgyveno ir nebetinkami naudoti :evil: :evil: Dabar jieskau kazko naujo, bet dar neapsisprendziau ka pirkt :roll:

 #4455   alkanas
 01 Bal 2006 21:05
sapalam turejau labai tikusi vobleriuka- grynai ziogelis, vilniui pirkau, nebepamenu kokioj pardej, tik gaila, kad jis ne tik sapalam matyt patiko- nebeturiu jau jo :cry:

 #4558   giedriuzzz
 03 Bal 2006 17:23
kada chebra panasiai pradedat sapalus upese vilioti?
 #4569   Deividas
 03 Bal 2006 22:49
sapalus spiningu gaudyti isties smagu,nors tik sia vasara pabandziau :roll: zvejojau ir ziogu bet man atsibodo si zukles budas,labai jau paprasta..galvoju gal doni kita savaite jau minijoj su spiningu sapala pamegint suviliot,ka manai? ;-)

 #4573   Donis
 04 Bal 2006 06:34
Na as manau,kad dar kita savaite bus ankstoka,neskubek Deividai,suspesim,visas sezonas pries akis ;-)

 #4582   Gedasas
 04 Bal 2006 09:19
žVYNAS rašė:Esu pagaves sapalu ir vobleriukais ir varlytemis, bet pats ispudingiausias kliovas buna balandzio-geguzes menesiais, kai atsiranda karkvabaliu, gaudai be jokiu pludziu ir svareliu, vien lasiniu isteptas valas(kad neskestu) ir mazas trikabliukas su ant jo uzkabintu karkvabaliu, papuola ir normaliu mekniu, leidi pasroviui ir pamates kaip pradingsta sukuryje vabalas, pakerti ;-)
aš irgi taip gaudau, tik prieš tai paleidžiu pora karkvabalių be kabliuko plaukt ir jei jie digsta šapalo burnoje, tada jau leidžiu su kabliu..., toks "pašerimo" būdas geras tuo, kad greičiau atrandi šapalų buvimo vietas, tada žinai kurioje vietoje jie sėdi ir patogiai užimi poziciją ant kranto..., minusas, kad reikia daug karkvabalių turėt,bet manau tai ne bėda

 #4591   giedriuzzz
 04 Bal 2006 14:20
Gal galit imest keleta foto ant kokiu panasiai vobleriuku sapalus viliojat :roll:
Nes kai vieno pardavejo paklausiau kokie geresni gavau atsakyma: "Nedideli"
 #4612   Donis
 04 Bal 2006 19:13
Deividas rašė:bet labai noriu ;-) siaip sako balandzio-geguzes menesiai geriausi sapalams.kokia tavo nuomone? :roll:

Balandzio ir geguzes menesiais tiesa pasakius as ju negaudau,tais menesiais dazniausiai gaudau slakius ir upetakius,sapalus pradedu gaudyti apie vasaros viduri.

 #4768   Nojus
 05 Bal 2006 20:44
giedriuzzz rašė:Gal galit imest keleta foto ant kokiu panasiai vobleriuku sapalus viliojat :roll:
Nes kai vieno pardavejo paklausiau kokie geresni gavau atsakyma: "Nedideli"
http://img134.imageshack.us/img134/6039/sapalui2xh.png

SITAS :gutgut

 #8810   giedriuzzz
 08 Bir 2006 13:55
vakar visus nervus suede sapalai :twisted: blin duodasi pavirsiuje ir tokie namazi gan, o kibt nenoti :twisted:
Tai siandien nusipirkau Salmo Hornet Black Tiger vobleriuka. Varysiu vakare ju terorizuot :-byta:

 #9452   tuomahaukas
 24 Bir 2006 18:46
Dėl voblerių pravedimo... Užmetant prieš srovę reikia kad eitų ne greičiau nei pati srovė , ar kai kuriems modeliais galima kitaip ?

 #9459   spiridonas
 25 Bir 2006 00:06
na jei uzmeti pries srove, tai reiskias trauki pasroviui. :roll: siaip jeigu trauktum sroves greitciu(taspats, kas -vobleris plauktu nesamas sroves) nelabai jis ir veiktu.

 #9471   tuomahaukas
 25 Bir 2006 11:11
Neseniai skaičiau kad "užmetant masalą prieš srovę, jis turi būti plukdomas arba traukiamas tik srovės greičiu, tai absoliuti aksioma". :roll:

 #9489   tuomahaukas
 26 Bir 2006 09:58
Dabar pats susibalamutinau !jablynkst!:
Pacitavau iš š.m. "Žūklės", kur buvo kalbama apie šapalų gaudymą Nemuno dambose.
Tas pats autorius savo knygoje (2004 m.) teigia kad:

"Bene pagrindinis dėsningumas, kurį esu pastebėjęs, tai ryškus kontrastas tarp srovės greičio ir masalo traukimo greičio, kibimų sulaukiu dažniau (jie akcentuoti) tuomet, kai lėtos srovės ruože masalą traukiu greitai, o stiprioje srovėje lėtai, net sulaikau masalą vienoje vietoje, ar pristabdęs jo traukimą leidžiu jam lėtai dreifuoti kranto link, veikiamam vien srovės."

Dabar aš visai nebesuprantu: gaudant dambose yra aukščiau paminėta taktika, čia- kardinaliai priešinga. Ar čia gaudymo vieta šitiek įtakoja, ar autorius keičia nuomonę, ar aš pernelyg knisu ir lyginu ? Ką manot ?
Nebūtinai apie šiuos palyginimus- mane jūsų naudojama taktika labiau domina ir masalai ;-)

 #9496   žVYNAS
 26 Bir 2006 21:22
Maziau reikia kreipt demesio i visokius rasytojus, nes jau ir Agis buvo paminejes, kad raso kas netingi, pasroviui man vienas is kibesniu vobleriu buvo rapala CountDown (skestantis) jis traukiant pasroviui vangiai maskatuodavosi, bet zuvys ji mego, turejau ir daugiau skestanciu vivingros, tie buvo siaipsau, tik as juos visus sekmingai palikau vienam lietuvos upelyje, mano nuomone traukiant pasroviui reiketu naudot skestancius voblerius arba suspenderius, plaukianti sunkiau paskandint ir jo darbas :/bd-d/el rezultate sudziukas gaunas

 #9664   tuomahaukas
 29 Bir 2006 13:45
Bet kodėl būtinai skęstantys arba suspenderiai ? Kodėl ne pvz. vabalo imitacija plaukiantis ? Man regis kad kiek "skersuojant" visai neblogai "kapanojasi" :roll: (Tiesa, bandžiau ne ant vabalo imitacijos, o ant visai mažyčio floating ešeriuko- labai gražiai dirba... tik čiupo ne šapalas o nedidelis salačiukas :oops: :lol: )

 #29090   Vegys
 17 Bal 2007 08:25
Del vobleriu sapalams - pasidalinkit prasau patirtim, kokius naudot ? Ar tinka + / - tokie pat kaip upetakiams ar kazkas specifinio yr ? Ar vobleris turetu plaukt padugne ar tinka ir aukstutiniuose sluoksniuose (juk karkvabali ima nuo pavirsiaus ....)

 #29689   tuomahaukas
 21 Bal 2007 17:14
Dėl gyvo žiogo... Vėlgi skaičiau kad maunant gyvą, jis greit duoda duba ir šapalas jo neima :roll: Autorius klijavo ji prie kabliuko su moment klijais :conf . Nu juokinga berods, ale teigia kad tai žymiai geriau.
Aš jau turbūt visai nieko nebesuprantu :oops: - tada nafig reikalingi vobleriai, imituojantys žiogą ? (berods "rebel" firmos gražius mačiau, vital kažką panašaus pasiūlė).
Gal yra eksperimentavusių: metimai maunant ant kablio ir rišant/klijuojant ar kt. tvirtinant, kad anas gyvybingas būtų ir rodytų savo gyvybingumą- yra įtakos kibimui ar visai jokio skirtumo ?

 #29713   Busted
 21 Bal 2007 19:23
na jo..jis greit nupeipsta .. bet taj ziogu gi daug.. ne problema pasigaut ;D

 #29742   gelmės
 22 Bal 2007 07:53
Na, dėl klijavimo, tai aš apakęs. :!: Jau virš 35 metukų gaudau, bet taip dar nemačiau...... :shock:
Tik vieną žinau-šapalui pagauti reik kantrybės, vietos suradimo, gero ūpo ir SVRBIAUSIA surasti kur jie tuo metu laikosi. :!:

 #32652   x-rap
 29 Geg 2007 18:38
siryt apie 6.00 pakabinau du spaliokus. pirmasis visai vaikas uzkibo 30cm gilyje. kita susekiau su polaroidais uzsilipes ant skardzio. be jo ten plaukiojo dar kokie penki ir lauke maisto seklumoje. susektaji beliko sugundyti patiekus slavko bug zalios spalvos. griebe is antro metimo.apie 1kg. abu kibimai traukiant pasroviui. kiek meginau traukti pries srove--tuscia. kadangi UL spino neturiu, vobleriuko svoris tik3.5g, meciau su 3m,5-25g uzmetimo paraboliniu kinetic seatrout spinu. visai normaliai sekesi, tik vala reiks plonint manau iki 0.16 arba det pintuka 0.08.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 124
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė