Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Gaudymo vietos, taktika, masalai, patarimai
 #261724   blight
 03 Kov 2011 11:27
bazz2x rašė:O sakykit, sapala nemune gaudant dugnine tarp dambu... kurioje vietoje ir kaip reiketu uzsimesti?
Šiaip tai taip vienareikšmiškai nepasakysi, žiūrint kokia damba, koks gylis, srovė ir pan. Vienur prieš dambą geriausia, bet vėlgi ten stipri srovė, tai su dugnine jau sudėtinga. Jei nedidelė damba galima ir tiesiai ties ja :-D O šiaip tai tarkim per dugninės varžybas jų pagavo visur, ir prieš dambą, ir už jų, ir tarpdambį ;-) . Jei nepažysti vietos aš siūlyčiau gaudyt tarpudambį, tik svarbu gerai šerk, o tada šapalas tegul tavęs ieško ;-)
 #262019   blight
 03 Kov 2011 22:44
Tokios nemažos dambos visai, turėtų ten būt žuvies ;-)
1 - gal turėtų būt kiek dešiniau, tiesiai ties damba, tada būdų dambos galas (dambugalis :lol: )
2 - priešdambis (dabar "1" irgi kaip ir priešdamby nupieštas)
3 - kaažinau, kaip čia pavadint, gal vaga :-D
4 - Tarpdambis (vos nesusivėlė liežuvis ir nepasakiau... panašiai :-D )
5 - Uždambis.
 #262078   Agis
 04 Kov 2011 08:28
Nu 3 vadiname dambos galo duobė, kuri gilesnė ar seklesnė visada būna.Prasideda nuo dambos galo ir eina tolyn, čia jau irgi pagal kiekvieną dambą skirtingai priklauso.Dar dadėčiau 6, statmenai žemyn 5 kur kartais būna labai gili duobė vos ne iki pačio kranto, ten šapalas sunkiai pasirašo ant spiningo, bet ant kokio naktinio galima sugauti labai rimtus egzempliorius, nors kiti plešrūnai vos ne statmenai išauna.
Žinau dambą, o tokių tikriausia yra ne viena, kai šapaliokai pasirodo tik saulei besileidžiant "per sprindį".Traukinių nepapuolė ale sportiniai kimba kaip pašėlę, bet tik saulė pasislepia ir vėl tyla, kaip ir iki tol.Todėl mano manymu neverta lėkti per dambas, o atidirbinėti kiekvieną taip, kad žinotum kaip penkis pirštus prasimėtant su galvakabliu, sužinant gylį, pasidairius į vandens lygį pagal krantą, kad žinotum kritus/pakilus vandeniui koks realus gylis gali būti toje vietoje ir kur pirma "apšaudyti" kol neišsibaidei mėtydamas į tuo momentu neperspektyvią vietą.
Nepavaizdavai paplautų dambų, kai ties pačiu krantu susidariusi protaka, ten irgi labai "miela" vieta būna, tik žinoma reikia ten užmesti iš toliau arbe paplukdyti, nors kartais sužėlę karklai labai tai trukdo padaryti.Šiaip upėje be dambų lengviau nustayti šapalo buvimo vietą, gal dėl to, jog aplink dambas laikosi ne vienos rūšies plėšrūnai, tai ir šapalas tikriausia prisitaiko pagal juos, tiksliau pagal laisvą nuo jų vietą, zoną.
Čia tik mano pasamprotavimai iš trumpo spiningavimo stažo, bet tikiuosi panašiomis mintimis pasidalins ir kiti, jeigu norės pagelbėti su teorinėmis žiniomis.
 #262089   Agis
 04 Kov 2011 09:07
Žinoma čia mano samprotavimai daugiau spiningui, nes su dugnine tikrai nepažvejosi nei paplautoje vietoje, nei dambos gale kur akmenynai, tai teliks tik tarpudambis, vieta tarp 3-4 kur gryžtama srovė ir žinoma pati uždambio duobė, gal tiksliau išėjimas iš tos duobės.
 #290117   Sokratas
 21 Bir 2011 20:46
Šiandien susidūriau su vienu šapalioku, tiksliau vos nesusidūriau, Parvarė didžiuliu greičiu iš gelmės prieš srovę, tiesiog banga ėjo nuo jo. turbūt vijosi žuvelioką kokį. Pravarė pro mane įsibridusį, per porą metrų nuo kojų, iki žolių juostos, apsisuko su didžiausiu triukšmu ir atgal į gelmę. Buvo apie metrą ilgio.Dar dabar stovi akyse tas vaizdas. :superšokas ..Man rodos, reiks konstruot kažką jam irgi su fyderiu... Spinings čia bejėgis gali būti...
 #290156   Vegys
 21 Bir 2011 21:43
bobis rašė:Šiandien susidūriau su vienu šapalioku, tiksliau vos nesusidūriau, Parvarė didžiuliu greičiu iš gelmės prieš srovę, tiesiog banga ėjo nuo jo. turbūt vijosi žuvelioką kokį. Pravarė pro mane įsibridusį, per porą metrų nuo kojų, iki žolių juostos, apsisuko su didžiausiu triukšmu ir atgal į gelmę. Buvo apie metrą ilgio.
:-D
Bobis šapalą metrinį matė. Kažkas - kiršlį metrinį. Dar kažkas amūrus po 2-2.5 metro. Kas dar ką didesnio matėt ? :)
 #290186   Sokratas
 21 Bir 2011 23:04
Nematavau, sakau, atrodė apie metro ilgio. Bet ištraukus , pamatavus, gal beliktų koks 80 cm. Bet ir to užtektų man...
Tik reik ištraukti jį pirmiau :)
 #290298   Sokratas
 22 Bir 2011 14:47
Kodėl salatis, jei sakau, kad šapalas. Matant iš 2-jų metrų atstumo, sumaišyt šių žuvų- neįmanoma...
 #306335   blight
 19 Rgs 2011 22:29
Priešistorė. Rugpjūčio pradžioj, kadangi turėjau savaičikę atostogų, nusprendžiau pasėdėt su fyderiu tikslingai šapalų Nemune. Pasiėmiau per mytą gauto pašaro, pažiūrėjau į dangų, taip čiut apniukę, sakau bus pats tas. Spinignu gaudyt neįmanoma, nes vanduo beprotiškai pakilo, srovė baisulinė, tad tenka mest jon 100gr karmūškę, prikimštą skanaus pašaro ir kukurūzą ant kabliuko :-D Jau pirmu metimu pasikinkiau traukinį, katras visa kotą užpurtė, bet labai greit džyr pašniūrkę į kriaukles ir ate. Po kiek laiko cvaktelėjau dar vieną, o šits dar labiau nedraugiškas - nupjovė visą sistemą, matomai per trumpas shock-leaderio galas. Susnervinau.... Tada surišau gal 2m 0.28 Seaguaro, tada jau tik atsišerpetojo bet atlaikė visą žvejybą. Už tai karmūškių tai gal 5-6 palikau (tyčia jas rišu ant plonesnio valo). Ištraukt krantan tesugebėjau keletą 300-400gr šapaliokų, vieną karšioką ir gerokai virš puskilio kuoją. Ir visai prieš ruošiantis baigt žvejybą vėl įsegiau traukinį. Norėjo atimt iš manęs visą kotą, patraukiau kiek daugiau, jėga nereali, bet karmūškė kažkur užkliuvo, trukt, pykšt ir laisva... :jop-mat Nupjovė ir karmūškę ir pašniūrkę... Nu biesas, gerulis buvo. Taigi nors ir pagavau šiek tiek, bet nuo didžiūjų gavau į vienus vartus, ko pasekoje dabar ramiai miegot negalėjau. Viską apsvarsčiau. Pavadauką tada dariau iš 0,20mm mono valo, bet kitą kart galvoju reikės nepagailėt litų ir įsigyt kokį tai 0,20-0,22mm FC "abražion- rezistant" :roll: Ir 0,15 PE Super pintukas tam reikalui visgi kogero per plonas....

Taigi dabar jau užpraeitas savaitgalis (rugsėjo 10), praėjo kone mėnesis, kol prisiruošiau, tiksliau radau laiko :oops: Orelis pasaka, šilta, gražu, tikra vasara... nesvarbu kad "bobų"... Dabar jau nusipirkęs 0,22 Seaguaro Grand Maxo, susirišau iš jo pavadokus ir šįkart jau atėjau labiau pasiruošęs. Tiesa pagrindinio PE Superio dar nepakeičiau, nes mano 10lbsinis PP dar neparkeliavo iš amerikės. Ant kranto atsidurtiu tik 15val. Atėjau, išsiskleidžiau sostą, pradėjau richtuotis meškerikę ir... kaip dės lietaus atrodo iš niekur... Kaip iš kibiro, ne lašais o gabalais, taip lijo geras 10-15min, viskas peršlapo, kėdė irgi permirko, džiamperį teko nusiimt ir pakabint džiūt. Mane paėmė toks net pyktis - visa diena graži, o tik atėjau žvejot ir driogztelėjo :evil: Taip bambėdamas pagaliau užsitaisiau fyderuką, prikimšau šykart lengvesnę - 80graminę karmūškę pašaro ir užmečiau kukurūzą. Pasišėriau dar papildomai su "ragatke" kviečių ir kukurūzų, ir dar čiut drėkinant pašarą žiūriu fyderis nuo stovuko lekia. Vos spėju sugriebt... Oho, anam gale rimtas priešininkas, fyderį nori ne juokais iš manęs atimt, tenka gan ilgai pasigalynėt, labai smagi kova, ir TAIP - kilogrtaminis šapalas jau mano. Veide iš kart atsiranda "čyzas". Vėl užtaisau, metu. Palaukiu vos kelias minutes.. ir vėl agresyvus kibimas. Griebiu fyderį, traukiu, vėl toks pat priešininkas, galynėjuos, jau pritraukiu prie kranto, pamatau gražuolį, jau jau tuoj mano ir tik pakšt... atlaisvėja valas. Kas čia dabar? Nieko, išsikabino kablys, reiškia su sistema viskas tvarkoj. Na gerai, metu vėl - scenarijus tas pats, kimibas verčiantis iš koto, griebiu meškerę, priešininkas jau akivaizdžiai stipresnis, keli galingi dunkt dunkt duuuunkt ir takšt... laisva. Še tai kad nori, ogi nukirto pintuką, panašu kad nukirto, o nenurėžė, nes Seaguaro atkarpa geri 2,5 metrai. 0,15 PE Super tam reikalui tikrai per plonas, o dar ir jau pagyvenęs, pasišerpetojęs, tai tenka laukiu vis to PP 10lbs'inio parkeliaujančio (šį savaitgalį pagaliau parkeliavo, susivyniuojau ir jau prabandžiau ant karšių). Šnypštas sakau, reik pakeist ritę į kitą, su 0,22 mono Shimano Technium. Pasikeičiu, sistemėlę vėlgi iš naujo tenka susirišt ir kol raišioju išlenda saulutė, o ir kibimai kažkur visiškai dingsta. Dar sėdžiu gal 3 valandas ir per jas teturiu 1 kibimą. Šapalioką ištraukiu gal 350gr ir viskas. Na rezultatas 2:2, kaip ir lygus, bet naudingumo koeficientas vistiek didesnis storasprandžių. Seaguaras pavadukam tikrai pagelbėjo, jei ne jis kažin kaip būčiau ištraukęs, nes po pasigalynėjimo kriauklyne visas budavo atsišerpetojęs, bet atlaikė užtikrintai... nėr ką lygint su paprastu mono ::liux Keletas vaizdukų (nelabai kokie, nes buvo apsiniaukę):
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Na ką, kitą kart aš jau būsiu apsiginklavęs ir stipresniu pintuku, dabar pažiūrėsim kas nugalės :ruko
 #306337   Sokratas
 19 Rgs 2011 22:53
Smagu paskaityt buvo :)
O ant kablio vieną kukurūzą mauni, ar daugiau, ir kokius kablius naudojai?
 #306370   Sokratas
 20 Rgs 2011 09:13
sekmadienį, kai kibo tik nedidelės kuojos, buvo ir man toks noras. Pasivaikščiojau nemažai varliūkščio beieškodams, bet taip ir neradau. Kai jau susipakavau ir lipau skardin link mašinos, pamačiau rūpužiuką, bet jau buvo po laiko :)
 #306373   Edosius
 20 Rgs 2011 09:17
Aga.. smagiai Blight ir pažvejojai ir nusimaudei ir aprašei :gutgut
 #306393   blight
 20 Rgs 2011 11:18
Aj į reportažus nesirįžau, reikėtų šiek tiek aprašymą padailint, o tam vis niekaip laiko nerandu.. ir nuotraukos poprastės :roll:
bobis rašė:O ant kablio vieną kukurūzą mauni, ar daugiau, ir kokius kablius naudojai?
Ant kablio maunu 2-3 kukurūzus ;-)
Kabliukai čia irgi praeitas etapas, bet žvejojant fyderiu labai svarbu pasirinkt tinkamą. Seniau būdavo labai daug tuščių kibimų, sudrebina kotą ir tuščia. Po eksperimentų su kablių pakaitaliojimu priėjau išvados kad tam reikalui svarbu jog kablys būtų lenkta į šoną barzdele. Kitas dalykas dar žiūriu, kad būtų su kilpuke. Kibimui tai aišku įtakos jokios, bet iškabinant kablį iš storų šapalo žabtų dažnai jam stipriau suspurdėjus valą lopetėlė nupjaudavo, buvo net ir taip kad pati lopetėlė nulūždavo :roll: Pats modelis nėr taip svarbu, naudojau pernai Ownerius, Sasame :gutgut , dabar surišti Gamakatsu LS-3615F 6 dydžio ;-)
 #359933   SKarolis
 08 Bal 2012 14:26
Paskutinieji įspūdžiai po žuklės prieš pusvalanduką.. Kibimų buvo, žvejavau ant slieko bei konservuotų kukurūzų ir rezultatas per valandikę - 2 šapaliukai, imamo dydžio, bet paleisti atgal, nes vasarą norisi juos vėl pagauti :D
Žūklės vieta - Priekulė :)
 #359957   SKarolis
 08 Bal 2012 16:59
Deivysz rašė:Kurioj vietoi priekulei,gal butu galima detaliau?
Netoli "bendžionkės tilto" ant posukio. Taip vadinamo "Vingio parko" apylinkėse Priekulėje.Jau antra diena kimba, bet va, kadangi šiandien tik dugninę turėjau, tai ir užkirsti laiku pavyko.
 #369261   Aurumas
 03 Geg 2012 15:43
Praeito šeštadienio trumpo pasisedėjimo ant Lėvens pakrantės rezultatas. Masalas - sliekelis. Iš akies ~ kg.
Paveikslėlis
Kitam gentainiui pavyko išsivaduoti nuo kabliuko.
Paleistas į nuosava balą. Tik kolkas nežinau ar prigijo jis ten :)
Paveikslėlis
 #369393   Sportininkas
 03 Geg 2012 20:12
Aurumo reportaziukas sukele klausima.. Kaime pas mane yra bala gal 7x7m. Yra karosiuku-karosu, lynai keli, samukas bent vienas buvo ir keli karpiukai. Vanduo tikrai nera skaidrus ir idomu ar sapalas isgyventu? Norisi paziuret kaip plaukioja pavirsiumi kasnors ten.. Kartais vienas kitas didesnis karosas pavirsium plaukioja bet neidomus jie man o va sapaliukui batono pametyt ir ziuret kaip jis cepsi butu visai idomu
 #461175   Evaldas Z
 26 Kov 2013 23:34
vasarinese vietose jie stovi vasara. ankstyva pavasari, bent jau spiningaujant, as juos dazniausiai randu ramesnese gilesnese vietose. kalba apie nedideles upes.
 #467167   Qmas
 14 Bal 2013 20:52
O idomu ankstyva pavasary sapaliukus gaunant viditinio dydzio upelyje koky pasara kist i serykla? Juk jei neklystu tokio kaip "sapalinio" nera pasaro :lol: ?
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė